Jakie są zalety korzystania z Arch Linuxa w porównaniu ze standardową wersją Debiana? [Zamknięte]


19

Ze strony pobierania Raspberry Pi :

Debian „squeeze”

Jeśli dopiero zaczynasz, zalecamy skorzystanie z tego zdjęcia. Jest to referencyjny główny system plików Gray i Dom, zawierający LXDE, Midori, narzędzia programistyczne i przykładowy kod źródłowy funkcji multimedialnych.

Arch Linux ARM

Arch Linux ARM jest oparty na Arch Linux, który ma na celu uproszczenie i pełną kontrolę użytkownika końcowego. Pamiętaj, że ta dystrybucja może nie być odpowiednia dla początkujących.

Ale nie jest to wiele do zrobienia, więc jakie są zalety korzystania z Arch Linux na Raspberry Pi w porównaniu ze standardową wersją Debiana z fundacji Raspberry Pi?


Patrząc wstecz na to, zdaję sobie sprawę, że jest to w istocie sondaż opinii, odradzany przy wymianie stosu , a nie praktyczne, możliwe do odpowiedzi pytanie oparte na rzeczywistym problemie, z którym się spotkałem .
Mark Booth,

Odpowiedzi:


12

Nigdy nie korzystałem z Arch, więc ta lista zalet opiera się na przeczytaniu ich dokumentacji i podsumowaniu w następujący sposób:

  1. Podczas gdy Debian ma większe repozytorium oprogramowania, repozytoria Arch zawierają pakiety, które według GNU nie kwalifikowałyby się jako „darmowe” (a zatem nie byłyby zawarte w repozytoriach Debiana).

  2. Pakiety Arch są zwykle aktualne, bardziej porównywalne z wersjami oprogramowania znajdującymi się w Debianie niestabilnym. Debian Squeeze jest obecnie stabilną wersją, więc dwie wersje Debiana pozostają w tyle.

  3. Wydanie Arch jest w toku, podczas gdy Debian jest zamrożony, co oznacza, że ​​w pakietach Debiana jest tylko łatane, a nie uaktualniane.


6
Największą zaletą jest wydanie
kroczące

@ Jivings Być może powinienem zauważyć, że powyższa lista zalet nie ma określonej kolejności ... ;-)
AntonChanning,

Wkrótce
dodam

Czy możesz podać przykład punktu 1 - jakiego rodzaju oprogramowania mogę przegapić, jeśli przejdę na Arch?
Salim Fadhley,

1
@SalimFadhley Prawdopodobnie niczego nie przegapisz. First Arch ma repozytorium użytkowników, które zawiera wiele brakującego oprogramowania, a po drugie zawsze można zainstalować ręcznie.
AntonChanning
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.