Raspberry PI 3 MODEL B - Bezprzewodowy mostek do Ethernetu


15

Wiele widziałem w Internecie rozwiązania, które uczyniłoby Raspberry Pi 3 bezprzewodowym mostem. Ale wiele z nich to stare artykuły pasujące do Pi 1 i 2.

To jest ostatni artykuł, który widziałem i wypróbowałem: http://blog.slor.net/2013/09/turning-your-raspberri-pi-into-wireless.html

Używam RASPBIAN JESSIE, wersja jądra: 4.4.

Chcę, aby Pi łączył się z routerem bezprzewodowym za pomocą wbudowanego urządzenia bezprzewodowego (wlan0), aby zapewnić dostęp do urządzeń podłączonych do wbudowanego złącza Ethernet (eth0).

Chcę, aby router (192.168.1.1) zapewniał adres IP urządzeniom podłączonym do RPi3, aby komputer mógł komunikować się z urządzeniami podłączonymi do RPi3.

Problem polega na tym, że gdy próbuję wykonać powyższy artykuł, po uruchomieniu tego polecenia:

sudo brctl addif br0 wlan0 eth0

Otrzymuję ten komunikat o błędzie:

can't add wlan0 to bridge br0: Operation not supported...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy ktoś ma pomysł, jak to rozwiązać?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Czy stworzyłeś br0wcześniej? brctl addbr br0.
ott--

Tak próbowałem, ale nadal się komunikat o błędzie: Nie można dodać wlan0 do mostu BR0: Operation not supported
privateFunction

1
Ok, uczę się czegoś nowego każdego dnia. Łączenie bezprzewodowe nie jest możliwe (jeszcze) wydaje się: serverfault.com/questions/152363/bridging-wlan0-to-eth0
ott--

3
@ott Ten post i wątek LKM, do którego prowadzi łącze, mają ponad 6 lat , więc każdy, kto jest poważnie zainteresowany tym problemem, może chcieć dowiedzieć się więcej. Ta odpowiedź sugeruje, że prostsze może być po prostu przekazywanie i maskowanie, niż próba użycia legalnego mostu warstwy 2 .
złotowłosy

1
Sprawdź ten przewodnik . <BR/> Wydaje się, że istnieje rozwiązanie z pomocą OpenVPN.
iTake

Odpowiedzi:


8

Obecnie nie jest to możliwe. Mosty bezprzewodowe wymagają ramek 802.11 do przechowywania 4 adresów (nadawca, odbiorca, miejsce docelowe i źródło), a standardowe ramki 802.11 przechowują tylko 3 adresy. Chociaż istnieją implementacje trybu 4-adresowego o nazwie WDS , są one specyficzne dla producenta i są obsługiwane tylko na sprzęcie routera (co oznacza, że ​​do tego celu należy używać sprzętu tego samego dostawcy). W routerach polecenie włączenia trybu WDS (i umożliwienia mostkowania interfejsów Wlan) to

iw dev wlan0 set 4addr on

Możesz spróbować, ale AFAIK nie będzie działał na RPi 3, przynajmniej nie z wbudowaną kartą sieciową. Możesz mieć trochę szczęścia z adapterami USB opartymi na bezprzewodowych mikroukładach Atheros. Do tego czasu będziesz musiał trzymać się NAT, jeśli chcesz łączyć sieci za pomocą RPi, jak opisano tutaj . Możesz także wypróbować Wlan kabel , ale to też nie jest prawdziwy pomost.

PS. Wiem, że negatywna odpowiedź nie jest zbyt przydatna, ale mamy wiele zduplikowanych pytań na temat mostkowania i nie można ich poprawnie zamknąć, chyba że na jedno z nich zostanie udzielona odpowiedź.


3

Aby nie mylić czytelników: - Dmitrij Grigoriew ma rację, stwierdził, że potrzebujesz WDS i musisz stworzyć infrastrukturę pokazaną powyżej.

Nie mylić Ethernet: wifi -> Wifi: Ethernet z wifi: ethernet -> ethernet: wifi

Jeden wymaga tylko mostu między punktem dostępowym a siecią LAN, drugi wymaga WDS do sterowania łączem.

Jak wyżej, wspomniany artykuł dotyczy bezprzewodowego punktu dostępowego, a nie bezprzewodowego systemu dystrybucji (WDS)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.