Jak przesyłać strumieniowo Netflix na Raspbmc


40

Różne posty na blogach i wątki na forum omawiają to i napotykane wyzwania (Silverlight, DRM itp.).

Przeczytaj także o dodatku XBMC Flicks .

Ale czy komuś udało się przesyłać strumieniowo zawartość Netflix na Raspberry Pi?
Co więcej, przez Raspbmc?


2
Nie mam zbyt dużego doświadczenia z PI, ale czy nie można uruchomić Netflix na instalacji Raspbian, gdy przejdą do filmów HTML5? The Verge: Netflix planuje przejście z Microsoft Silverlight na wideo HTML5
Gustav

napisano tutaj, że Google opracowuje wtyczkę chrome, aby bezpieczna HTML5 działała. nie mam pojęcia, czy dotyczy to tylko Chromebooków (które są Linuksem) czy wszystkich przeglądarek Chrome.

Dobra uwaga, @Gustav Słyszałem, że nadal nie będzie można go używać w Linuksie, ale nie jestem pewien. Czy ktoś może rzucić na to trochę światła?
SSH,

Odpowiedzi:


24

Zasadniczo sprowadza się to do uzyskania Netflix na Linuksie; który (z wyjątkiem Androida) celowo nie jest obsługiwany i trudny. Nie widziałem jeszcze żadnego rozwiązania (dla żadnego Linuxa, poza RPi), które nie wiązałoby się z poważnymi i niestabilnymi włamaniami lub jakimś rodzajem emulacji / ponownej implementacji systemu Windows (co nie będzie realną opcją w przypadku ARM / x86 różnica architektury).

Najlepiej jest prawdopodobnie poczekać, aż Android Pi ustabilizuje się i mieć nadzieję, że Netflix działa na nim pomyślnie (lub nadzieję, że Netflix wreszcie obsługuje Linuksa oprócz Androida).

Aktualizacja stycznia 2018:

Minęło 5 lat i można się spodziewać wielu dobrych wiadomości.

Netflix obsługuje teraz odtwarzanie oparte na HTML5, więc Silverlight nie jest już blokerem.

Odpowiednie biblioteki deszyfrujące / dekodujące DRM zostały napisane dla Linuksa i zawierają obsługę Raspberry Pi 3.

Prawdopodobnie możesz w tym momencie używać Firefoxa lub Chrome, ale jeszcze lepiej dla użytkowników Kodi: Kodi 18 (data premiery do ustalenia) zawiera przeprojektowany system wideo, który otworzył możliwość integracji treści edytowanych w DRM do odtwarzania Kodi. Przypuszczalnie Raspbmc zintegruje zmiany jakiś czas po wydaniu Kodi 18.

Ostateczny rezultat jest taki, że Netflix na RPi powinien być wykonalny przez przeciętnego użytkownika Raspbmc po wydaniu Kodi 18. Jeden haczyk jednak; Myślę, że każda biblioteka oparta na Linuksie jest nadal sztucznie ograniczona do rozdzielczości 720p przez Netflix, ale nie jestem tego pewien.

Zobacz https://github.com/asciidisco/plugin.video.netflix, aby uzyskać szczegółowe informacje i aktualizacje.


może to być odpowiedź, której szukasz: fds-team.de/cms/articles/2013-08/…
matpol

Mogłem być tu zbyt szybki - ponieważ musisz skompilować wino dla pi, a następnie użyć qemu do emulacji rzeczy
x386

1
Co do Linuksa w ogóle: Google Chrome działa dobrze!
zvyn

1
Prześlij kilka iteracji sprzętowych i kilka lat, a Android na Pi jest nadal marzeniem. Android TV jest najbliższy, jaki słyszałem o tym, jak to działa, ale ostatnio sprawdziłem, czy wciąż jest problem.
YetAnotherRandomUser

6

Należy pamiętać, że Plex nie obsługuje już kanału Netflix (dlatego poniższe mają jedynie historyczne znaczenie).


Możesz także użyć Plex Media Server (PMS) - w przeciwieństwie do PlayOn , jest bezpłatny. O ile wiem, serwer musi jednak móc grać w Netflix. Używam Windows 7 jako Plex Media Server. Nie wiem, czy skorzystanie z obejścia Netflix na Ubuntu również to załatwi, ale wątpię w to. Istnieją kompilacje PMS dla systemu Linux.

Musisz zainstalować dodatek Netflix na PMS i dodatek Plexbmc na Raspberry Pi.

W opcjach Plexbmc ustaw „zawsze transkoduj” na true.

To działało w mojej konfiguracji z OpenELEC na modelu B Raspberry Pi - powinno jednak działać z każdą konfiguracją XBMC na Raspberry-Pi.

Oczywiście nadal oznacza to, że drugi serwer z systemem Windows 7 musi być włączony do przesyłania strumieniowego, a obecnie Netflix Addon dla PMS działa tylko w USA.


4
Miałem duży uśmiech na twarzy ... dopóki nie przeczytałem Oczywiście to wciąż oznacza drugi serwer z systemem Windows 7 :)
Marius Butuc

Świetny pomysł, myślę, że spróbuję to uruchomić, :)
SSH


5

Udało mi się uruchomić Netflix na Raspberry Pi przy użyciu playon.tv . Potrzebujesz tylko działającego komputera.

Zobacz post Netflix na Raspbmc .


6
Dziękuję za entuzjazm. Ale Stack Exchange ma politykę przeciw odpowiedziom na komentarze. Wynika to z faktu, że linki mogą ulec zmianie w dowolnym momencie. Zapisz podane tam instrukcje i uznaj autora.
xxmbabanexx

4

Netflix dla Chrome jest przeznaczony dla Chromebooków i polega na sprzęcie do DRM, dlatego nie możemy go używać na „właściwym” systemie Linux lub ChromeOS działającym na czymkolwiek innym niż Chromebook…

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.