Uzyskaj dostęp do domyślnej działającej sesji pulpitu X przez VNC


11

Chciałbym uzyskać dostęp do domyślnej działającej (vs wirtualnej) sesji pulpitu X (tej, która jest widoczna przez HDMI) przez VNC - w zasadzie, aby używać mojego laptopa jako myszy KBD +, jednocześnie ciesząc się dużym ekranem telewizora podłączonym do mojego Pi. Nie chcę inwestować w dodatkową mysz Kbd + dla Pi, gdy dostępnych jest kilka laptopów podłączonych do sieci.

Wszystkie te samouczki dotyczące instalowania i konfigurowania tightvnc wydają się być przeznaczone dla tych, którzy chcą naprawdę bezgłowej konfiguracji. I nie widzę, jak mogę uruchomić serwer tightvnc, aby uzyskać dostęp do aktywnej prawdziwej sesji X.

Odpowiedzi:


10

Najprawdopodobniej używasz TightVNC i jego zachowanie nie pozwala na dostęp do prawdziwej (o ile wiem) sesji x na pulpicie.

To czego szukasz to x11vnc . Umożliwia to VNC dostęp do domyślnej sesji X.

Nie jestem do końca pewien, z jakiego systemu Distro korzystasz, ale najpierw spróbuj go zainstalować apt-get install x11vnc. Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał pobrać źródło i skompilować je na Raspberry Pi.

Na marginesie: nie można „zobaczyć” żadnych danych wyjściowych z GPU IE: wideo, gry. Wyjście to jest na razie przesyłane tylko kablem HDMI (zostanie to zmienione w przyszłości)

AKTUALIZACJA WYJŚCIA GPU VNC : VNC na nowym Raspbian ma eksperymentalny tryb bezpośredniego przechwytywania . Zauważ, że dokumentacja mówi, że musisz włączyć to ustawienie, jednak moja ostatnia instalacja Raspbian miała domyślnie włączone ustawienie.

Na swoim Raspberry Pi otwórz okno dialogowe Serwer VNC (prawy górny róg ekranu) -> Przejdź do Menu> Opcje> Rozwiązywanie problemów i wybierz Włącz eksperymentalny tryb bezpośredniego przechwytywania.


Czy to wciąż to samo? Chcę uruchomić Genymotion na moim serwerze TightVNC zdalnie. jak mogę to zapewnić?
user3806649,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.