Czy musisz używać SDFormatter przed instalacją NOOBS?


10

SDFormatter jest często zalecany do sformatowania SDCard.

https://raspberrypi.stackexchange.com/a/19928/39410

http://elinux.org/RPi_Easy_SD_Card_Setup#Using_NOOBS

Nigdy nie słyszałem o tym oprogramowaniu przed użyciem Raspberry Pi.

Jest to krytyczny sformatować sdcard z tego oprogramowania przed użyciem Pi? Co jeśli karta SD jest fabrycznie nowa? Czy są jakieś alternatywy, które można zastosować, jeśli masz z tym problemy?

Czy mogę po prostu korzystać z wbudowanych narzędzi systemu Windows lub innego wolnego oprogramowania?

np. http://alternativeto.net/software/easeus-partition-manager-home-edition/?license=free


1
Równie dobrze możesz spróbować, co chcesz i sprawdzić, czy karta się uruchamia. Jeśli tak, prawdopodobnie nic ci nie jest. Nic nie zrobisz szkody.
złotowłosy

Prawdopodobnie jest tak, że karta jest już sformatowana przez producenta do pojedynczego, dużego systemu plików VFat (tj. Kompatybilnego z M $ Windoze) na partycji podstawowej, jeśli jest to BNIB ( B rand N ew I n B ox ) okaz! Niektóre zastosowania (kamery wideo / rejestratory) prawdopodobnie tego oczekują, a inne (MacO, * nixs) mogą to zrozumieć, nawet jeśli wolą coś innego - odwrotnie, produkty Micro $ oft często nie mogą uzyskać dostępu do treści na innych typach systemów plików - dlatego naprawia błędna konfiguracja RPi może być trudniejsza (ale nie niemożliwa), jeśli jedynym komputerem z systemem Windows jest! 8-)
SlySven

Wygląda na to, że przewodniki komplikują sprawy. Jak wspomina @CavRecon, być może te przewodniki powinny dodać go jako krok rozwiązywania problemów zamiast pierwszego kroku. W każdym razie dzięki za wszystkie odpowiedzi.
opticyclic

Odpowiedzi:


11

Nie ma wymogu używania narzędzia dostarczonego przez SD Association. Formatowanie karty w systemie Windows za pomocą formatyzatora systemu Windows może również działać.

Jednak zdecydowanie zaleca się korzystanie z tego narzędzia. Przynajmniej dla kart SD, SDHC i / lub SDXC. Różne systemy operacyjne i różne narzędzia formatujące mogą mieć różne pomysły na temat formatowania karty SD, z których wiele nie wywoła uśmiechu na twarzy podczas próby uruchomienia R-Pi za jej pomocą. Przynajmniej przy użyciu tego narzędzia będziesz mieć pewność, że wynik będzie „zgodny ze specyfikacją”.

DODATEK: Na przykład niektóre narzędzia formatujące mogą formatować tylko pierwszą partycję lub używać mniej kompatybilnych formatów, takich jak FAT, NTFS lub exFAT. Powoduje to, że karta, której pełna pojemność nie jest już dostępna. SDformatter usunie całą kartę i utworzy pojedynczą partycję sformatowaną w FAT32. FAT32 jest formatem wyboru do użytku z Raspberry Pi.


5

Być może miałem szczęście, ale nie miałem problemów z użyciem kart SD, które są zupełnie nowe, ani starszych kart, które zostały sformatowane.

Tak więc, aby odpowiedzieć na postawione pytanie, NIE, NIE MUSISZ , ponieważ odniosłem duży sukces z wieloma instalacjami na 8 Raspberry Pi bez problemu. Dotyczy to modeli B +, 2B i Zero.

Być może użyj sdformatter jako kroku rozwiązywania problemów, jeśli napotkasz problemy?


1
Myślę, że masz rację, wiele zaleceń jest paranoicznych / głupich. To „jeśli nie jesteś pewien, po prostu zrób to w ten sposób”.
Złotowłosa

To jest poprawna odpowiedź. Większość kart SD jest wstępnie sformatowanych z FAT32 obejmującym całą kartę SD, co jest właśnie tym, czego potrzeba. SDFormatter jest naprawdę potrzebny tylko przy ponownym użyciu karty SD.
Peter Mortensen

2

Nie powinno mieć znaczenia, które narzędzie zostanie użyte do sformatowania karty SD. Użycie narzędzia nieuwzględniającego wyrównania SD może niepoprawnie umieścić partycję na karcie lub użyć nieprawidłowego rozmiaru bloku dla systemu plików, zmniejszając w ten sposób osiągalną wydajność.

Korzystanie z narzędzia dostarczonego przez SD Association tworzy FAT32 z optymalnymi parametrami. Mogą istnieć również inne narzędzia, które są świadome specyfiki kart SD.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.