Instalowanie systemu operacyjnego na oddzielnym Raspberry Pi


10

Mam kartę micro SD, której planuję używać z Raspberry Pi Zero, nie mam przejściówki mini HDMI na pełną HDMI, ale mam Raspberry Pi 2 Model B, powiedzmy, czy mogę sfotografować kartę, zrób najpierw uruchom na Pi 2, zainstaluj Raspian, sformatuj Wi-Fi / serial, a następnie umieść go w moim Pi Zero? Czy to zadziała, czy też Pi zainstalują się inaczej w zależności od modelu?


Nie sądzę, żeby to działało. Z mojego zrozumienia, każde Pi jest nieco inne pod tym względem, a obraz dysku dla Pi2 różni się od innych Pi. Sprzęt Pi Zero jest bardziej podobny do Pi B + niż Pi2.
Chris Pietschmann,

Odpowiedzi:


7

Będzie działać, jeśli masz tam jądro A / B / + i nie ustawiłeś kernel=w nim config.txt. Nie ma obrazu systemu operacyjnego ani jądra dla zera różnego od modeli A / B / +, więc jeśli kupisz z nim kartę, właśnie to otrzymujesz. Od czasu pojawienia się 2, obrazy zawierają 2 jądra, kernel.img(A / B / +) i kernel7.img(Pi 2).

Chociaż istnieją pewne niewielkie różnice w zestawie urządzeń peryferyjnych, dotyczy to również A i nie ma dla niego specjalnego .dtb(nakładka drzewa urządzeń) w przypadku /bootRaspbian, tylko dla B i 2, prawdopodobnie ponieważ mają one różne procesory . Zero ma taki sam procesor jak A / B / + z wyższą oficjalną prędkością zegara, co nie ma znaczenia.

Jądro jest bardzo adaptacyjne, więc fakt, że nie ma portu Ethernet, hub USB może być inny itp. Nie powinno mieć znaczenia. Gdyby istniała potrzeba innego jądra, Fundacja prawdopodobnie by to wskazała (chociaż TBH są bardzo eliptyczne i nie powiedziały tego wprost o 2 w ogłoszeniu, tylko że wymagało to aktualnego obrazu systemu operacyjnego ).

sformatować wifi / serial, a następnie umieścić go w moim Pi Zero?

Tak, jest to konfiguracja na wysokim poziomie i prawdopodobnie byłaby taka sama, gdybyś uruchomił pulpit z kartą (jeśli dozwolone byłyby niższe poziomy).


Mówisz, że Pi 2 jest trochę inny, ale nadal będzie działał na Pi Zero, jeśli zostanie zainstalowany na Pi 2?
Patrick Cook

Przepraszam, edytowałem pierwszy akapit po tym, jak to napisałem. Musisz upewnić się, że istnieje jądro dla modeli A / B / +. Nie można używać systemu operacyjnego, który jest tylko Pi 2; powyższe zakłada, że ​​masz na myśli Raspbian.
Złotowłosa

Jestem trochę zdezorientowany, mam tylko Pi 2, więc to nie jest możliwe?
Patrick Cook

Jeszcze raz przepraszam - edytowałem bezpośrednią odpowiedź na temat Wi-Fi i konfiguracji szeregowej.
Złotowłosa

1
Aby to wyjaśnić, Raspbian jest wyposażony w oba jądra („Od czasu pojawienia się 2 obrazów obrazy miały w sobie 2 jądra, kernel.img (A / B / +) i kernel7.img (Pi 2)”). Jeśli nie usuniesz jednego, nadal tam będą.
Złotowłosa
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.