Niech iw działa na Raspbian


10

Próbowałem wyszukać dostępne sieci Wi-Fi w mojej okolicy, ale sudo iw wlan0 scandaje mi to command failed: No such device (-19). Ponieważ nie mam szczegółowej wiedzy o iwpoleceniu, próbowałem również sudo iw phy wlan0 scan, co mi dało command failed: No such file or directory (-2).
UWAGA: Adapter działa dobrze, nawiązałem już połączenie z routerem i mogę iwlistwyświetlić listę dostępnych sieci Wi-Fi. Jednak z jakiegoś powodu iwnie działa.

(Wiem, że mogę osiągnąć podobny efekt iwlist wlan0 scanning, ale w pewnym momencie chcę, żeby to jakoś zadziałało.)

Używam adaptera mini-wifi od adafruita z mikroukładem RTl8192 / 8188CUS.

Natknąłem się na ten post SE , który mówi, że ważny moduł jądra jest dołączony, ale nie skompilowany. Jak wyraźnie stwierdzono w tym poście, próbowałem skompilować Raspbian z obsługą rtlwifi i zrobiłem wszystko, co powiedziano. Mimo to kilka godzin później wciąż jest tak samo. iwnadal wyświetla ten sam komunikat o błędzie co poprzednio i nie widzę nic w sterownikach rtlwifi- lub rtl8192cu lsmod.

Czy zrobiłem coś złego, czy jest inny sposób na zrobienie iwpracy z Raspian? Z góry dziękuję.

Informacje dodatkowe:
lsusbdaje

Bus 001 Device 002: ID 0424:9514 Standard Microsystems Corp. 
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 003: ID 0424:ec00 Standard Microsystems Corp. 
Bus 001 Device 004: ID 0bda:8176 Realtek Semiconductor Corp. RTL8188CUS802.11n WLAN Adapter

uname -a daje

Linux hostname 4.1.7-v7+ #817 SMP PREEMPT Sat Sep 19 15:32:00 BST2015 armv7l GNU/Linux

Mówisz, że to iwlistdziała, ale iwnie działa? Nie jest jasne, czy uważasz, że masz problem z adapterem, czy tylko z tym konkretnym poleceniem.
złotowłosy

@gililocks Zaktualizowałem moje pytanie. To iwnie działa, adapter jest w porządku.
Sirac,

Co iw dev wlan0 scan?
złotowłosy

Nie ma szczęścia, drukuje command failed: No such device (-19).
Sirac,

2
@goldilocks Wygląda na to, że ten błąd istnieje już od jakiegoś czasu. Znalazłem raspberrypi.stackexchange.com/questions/14528/... to pytanie z tym samym podstawowym problemem. Myślę, że jest to dobry punkt, aby to zakończyć, ponieważ przedstawione tam rozwiązania są zbyt skomplikowane, biorąc pod uwagę, że nadal mogę z nich korzystać iwlist. Raspbian wciąż ma poważne błędy, nie mogę też zamontować pamięci USB na bootie :(. Dziękuję za czas, który mi pomogłeś i dając mi pragmatyczny pomysł użycia innego systemu operacyjnego (nigdy nie mogłem tego wymyślić) .
Sirac

Odpowiedzi:


2

Jeśli masz pewność, że adapter działa poprawnie, spróbuj uruchomić polecenie

sudo ifconfig wlan0 up

Po wykonaniu tej czynności wszystkie dostępne sieci Wi-Fi powinny pojawić się po kliknięciu przycisku sygnału Wi-Fi w prawym górnym rogu ekranu. Powinieneś być w stanie kliknąć dowolny z nich i wpisać hasło.

Edycja : Spróbuj uruchomić polecenie, sudo iw dev wlan0 scanponieważ mówisz, że wlan0 działa


1
Uwaga man ifconfig: od : „Ten program jest przestarzały! Aby wymienić, sprawdź adres IP i łącze ip”. To wciąż działa i powinno trwać w nieskończoność, ale jeśli jesteś nowy w tym wszystkim, równie dobrze możesz nauczyć się nowych. Odpowiednikiem byłoby tutaj ip link set wlan0 up.
złotowłosa

1
Próbowałem użyć sudo ifconfig wlan0 up, ale wlan0 już działało (jak pokazano na ifconfig). Nawet po tym poleceniu iwnie działa. Jak stwierdzono w pytaniu i komentarzach, może to być błąd sterownika. (Nadal mogę skanować w poszukiwaniu sieci iwscan, ale chcę z niego korzystać iw, żeby się cieszyć :))
Sirac,

Spróbuj spojrzeć na moją edycję
Kenneth Spear,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.