Raspberry Pi Zero z Ethernetem przez HDMI


26

Nowe Raspberry Pi Zero nie ma żadnego przewodowego połączenia Ethernet. Czy ktoś sprawdził, czy działa Ethernet przez HDMI? Nie znalazłem żadnych informacji w sieci ani nawet jakiej wersji HDMI używa Raspberry Pi Zero.


Powinieneś być w stanie użyć adaptera Ethernet USB
Wilf

Tak, ale chodzi o Ethernet przez HDMI ... Zastanawiam się, czy to w ogóle możliwe. To byłoby po prostu niesamowite. Jeśli tego nie zauważyli, to naprawdę pomieszali :(
Piotr Kula

1
SoC go nie obsługuje, więc nie ma mowy
Mike Redrobe

Odpowiedzi:


27

Nie, Pi Zero nie obsługuje Ethernetu przez HDMI.

Niestety schematy Pi Zero nie są dostępne (edytowane: schemat poglądowy jest już dostępny, patrz zaktualizowane informacje poniżej). Ponieważ jednak jest to zasadniczo zminimalizowane Pi 1, założę się, że obwód HDMI jest (prawie) taki sam - chociaż Pi 1 ma złącze HDMI standardowej wielkości (Typ A), podczas gdy Pi Zero jest wyposażony w złącze mini (Typ C ).

Patrząc na schematy Modelu A i B (Typ 1) Wersja 2.1 na Github lub w webarchive ( schematy Raspberrypi.org są teraz obniżone do mniej szczegółowych), strona 2, stwierdzamy, że pin 14 na złączu HDMI nie jest podłączony. Ten pin odpowiada za kanał HDMI-Ethernet (HEC) dla HDMI 1.4 i jest zarezerwowany dla HDMI 1.0-1.3. Tak więc nie ma podłączonego Ethernetu HDMI do Pi.

Pin 14 (zarezerwowany dla HEC) na złączu typu A odpowiada pinowi 17 na złączu typu C, patrz Wikipedia . Te ogólne schematy PI Zero 1.3 pokazuje ten pin nie jest podłączony (podziękowania dla użytkownika Wilf za wskazanie do tej zaktualizowanej informacji).


Na marginesie: dwa fakty potwierdzają pogląd, że nie ma HEC na Pi Zero - na płycie nie ma dedykowanego kontrolera ethernetowego (takiego jak LAN9512 dla B / B + / 2B Pi) i szczerze mówiąc, jeśli Pi Zero poparłby HEC, Fundacja ogłosiła to jako taka! Po prostu nie jest to ukryta funkcja.


1
Fora Raspberry Pi zgadzają się z Tobą. Od 2012 r .: raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=6378&p=243457
WineSoaked

@Ghanima Czy schematy nie są jeszcze dostępne lub w ogóle ? Czy to możliwe, mimo że zero Z1 jest zminimalizowane Pi1, że ma podłączony pin i obsługuje Ethernet przez HDMI? Byłoby to świetne na płycie, która domyślnie nie ma portu Ethernet - rozmiar jest zminimalizowany, ale funkcjonalność nie.
Asunez,

2
@Asunez, nie wiem, czy Fundacja udostępni schematy (np. Schematy dla Pi2 nie są dostępne). Odnośnie istnienia HEC na Pi Zero. Tak jak powiedziałem, wydaje mi się, że jest to wysoce nieprawdopodobne. Dwa fakty potwierdzają, że: na płycie nie ma dedykowanego kontrolera ethernetowego (takiego jak LAN9512 dla B / B + / 2B Pi i szczerze mówiąc, jeśli Pi Zero będzie wspierać HEC, ogłosiłyby to jako takie! To po prostu nie jest to funkcja, którą ukrywasz
Ghanima

1
Link (z jakiegoś powodu został usunięty) wydaje się teraz być raw.githubusercontent.com/raspberrypi/documentation/… (lub web.archive.org/web/20150925200244/https://www.raspberrypi.org/... ). Jednak w schemacie 1.3 zera pin wskazuje, że jest podłączony do czegoś raspberrypi.org/documentation/hardware/raspberrypi/schematics/…
Wilf

2
@Wilf dzięki za aktualizację! (odpowiednio edytowane) Uwaga: złącze mini i złącze standardowe mają różne wyprowadzenia - HEC nie jest jednak podłączony.
Ghanima
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.