Jak mogę dodać kolejny system operacyjny do NOOBS?


12

Po uruchomieniu NOOBS istnieje wybór różnych systemów operacyjnych.

Czy mogę dodać do tej listy inny system operacyjny (na przykład MinePeon )? Jeśli tak, jak to zrobić?

Dodatkowe uwagi: Używam Raspberry Pi B z NOOBS 1.4.


1
Czy to naprawdę konieczne? Czy nie możesz rozpowszechniać go po prostu jako obraz, ponieważ oczywiście wszystkim (nawet noobom) byłoby łatwiej napisać dystrybucję opartą na obrazie na karcie SD za pomocą Win 32 Disk Imager lub czegoś podobnego
Joseph

Odpowiedzi:


4

Tak, jest to możliwe (od wersji NOOBS 1.3). Aby to zrobić, podłącz fizyczną klawiaturę i przytrzymaj klawisz Shift podczas rozruchu. Powinieneś zobaczyć GUI NOOBS i powinieneś być w stanie wybrać system operacyjny do zainstalowania (tj. Raspbian). Pozwól temu systemowi zainstalować, kiedy skończysz i uruchomi się na Raspbian, skonfiguruj go, a następnie uruchom ponownie. Przytrzymaj shift , wybierz dodatkowy system operacyjny i kliknij zainstaluj . Powinien Cię zapytać, czy chcesz zastąpić, czy po prostu zainstalować obok. Jeśli brzmi to zbyt skomplikowanie lub nie działa, użyj BerryBoot.


1
Przepraszam, że nie uczyniłem tego jaśniejszym (teraz edytowanym), miałem na myśli oddzielny system operacyjny, który nie został uwzględniony w NOOBS. (Przykładem jest MinePeon). Dzięki jednak :)
Geek Guy

No tak, nie jestem pewien w noobach, ale ik można to zrobić w berryboot
Ben

używając Noobs 1.4 daje mi tylko opcję nadpisania - nie instalowania obok
MM

1

Witamy w sieci Stack Exchange i jej smaku Raspberry Pi! Ta odpowiedź wydaje się być możliwym podejściem, ale czy możesz ją rozwinąć, by była czymś więcej niż tylko linkiem zewnętrznym. Czy zrobiłeś to sam (jak poszło?); czego musiałby to zrobić Pytający, np. czy potrzebują innej pustej karty do pracy, czy mogą to zrobić z tym, co mają; czy muszą pobrać dodatkowe oprogramowanie (z github?) - tj. czy możesz dołączyć podsumowanie kroków z danego linku?
SlySven

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.