Czy można utworzyć skrót klawiaturowy, który działa jak przełącznik włączania / wyłączania?


11

Właśnie dostałem RaspberryPi i jestem zupełnie nowy w Linuksie i wszystkich skomplikowanych szczegółach programowania. Moim problemem z RaspberryPi jest trudność z włączaniem i wyłączaniem. Po przeprowadzeniu niektórych badań wydaje się, że istnieją płyty, które mogą to zrobić, ale mam już klawiaturę bezprzewodową i nie chcę kupować innego akcesorium, jeśli nie muszę. Klawiatura ma przycisk zasilania komputera, który działa z moim laptopem, ale oczywiście nie pi. czy jest jakiś sposób na zaprogramowanie jakiegoś skrótu klawiaturowego, aby zmienić go w działający przełącznik włączania / wyłączania? czy muszę kupić tablicę?


Czy przeszukiwałeś to forum w celu uzyskania wielu powiązanych pytań? Dlaczego chcesz to wyłączyć - Pi w trybie gotowości pobiera mniej energii niż większość urządzeń?
Milliways,

Odpowiedzi:


13

Głównym problemem jest fakt, że konstrukcja sprzętu RaspberryPi w rzeczywistości nie oferuje obwodu wyłączającego zasilanie. Więc odpowiedź jest taka, że ​​bez dodatkowego sprzętu nie można wyłączyć RaspberryPi za pomocą tego przycisku klawiatury.

Podczas gdy zdarzenie klawiatury może być z pewnością wykorzystane haltw systemie, co nie przyniosłoby nic dobrego, ponieważ zużycie energii jest tylko nieznacznie zmniejszone, a ponadto nie ma nieodłącznego sposobu, aby włączyć go ponownie (bez dodatkowego sprzętu).


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.