Prosta konfiguracja klawiatury


28

Moja klawiatura USB została nieco źle skonfigurowana. Do tej pory próbowałem tylko z obrazem Debiana. Niektóre klucze nie były we właściwym miejscu (takie jak znak „~”). Wiem, jak zmienić konfigurację klawiatury i że jest to trywialne dla wielu użytkowników Linuksa. Jednak w trosce o korzyści dla społeczności Raspberry Pi (szczególnie tych dość nowych w Linuksie) zastanawiałem się, czy istnieje prosty sposób na automatyczne skonfigurowanie klawiatury w celu rozwiązania tego rodzaju problemów.


Prawdopodobnie jest to po prostu mapa kluczy USA. Zakładając, że jesteś Brytyjczykiem.
Jivings

Nie jestem Brytyjczykiem, a założenie o lokalizacji jest pułapką na stronach SE.
ramblinjan

1
@jivings O kochanie! W każdym razie używam klawiatury Mac w systemie Linux. Nadal nie mam właściwego mapowania!
Alex Chamberlain,

@jandjorgensen Przepraszamy! Tylko dlatego, że myślałem, że większość innych anglojęzycznych narodowości używa mapowania kluczy w USA i to zwykle jest domyślne. Nie miałem na myśli krzywdy.
Jivings

@Jivings Żadne przeprosiny nie są potrzebne i mam nadzieję, że nie wyszedłem zbyt żrąco. Dobry punkt na kluczowym mapowaniu.
ramblinjan

Odpowiedzi:


39

Musisz ponownie skonfigurować mapowania klawiatury. W wierszu polecenia wpisz:

sudo dpkg-reconfigure keyboard-configuration

Postępuj zgodnie z instrukcjami. Następnie uruchom ponownie RasPi.

sudo reboot

Lub

sudo nano /etc/default/keyboard

znajdź linię, w której jest napisane

XKBLAYOUT = „gb”

i zmień GB na dwuliterowy kod dla swojego kraju (np. USA).

I uruchom ponownie RasPi.

Jeśli po ponownym mapowaniu klawiatury wystąpi duże opóźnienie rozruchu podczas fazy mapowania klawiatury, wpisz w wierszu poleceń (raz):

sudo setupcon

6

Natknąłem się na ten sam problem, a drugi krok odpowiedzi AndyD na to pytanie na forum raspberrypi.org sugeruje alternatywę dla ponownego uruchomienia.

Użyj polecenia:

$ sudo dpkg-reconfigure keyboard-configuration

aby ponownie skonfigurować klawiaturę. Wybierz angielski (US) dla układu klawiatury (druga strona konfiguracji). Następnie uruchom ponownie komputer lub

$ invoke-rc.d keyboard-setup start

aby ponownie załadować mapę klawiszy.

Obraz debiana, którego używam, jest domyślnie przypisany do mapy klawiszy w Wielkiej Brytanii, która uniemożliwiła dostęp do klawisza potoku (|) przy użyciu mojej 104-klawiszowej klawiatury amerykańskiej (o ile wiem) i odwzorowała tyldę (~) na klawisz potoku. Dziwne było to, że nie mogłem przesyłać danych wyjściowych.


0

Wygłupiłem się dzisiaj, kiedy zrobiłem nową instalację. Natknąłem się na ten post i było to pomocne. Chciałbym zauważyć, że kiedy ponownie instaluję nowy obraz na innym urządzeniu, wygląda na to, że „Klawiatura brytyjska” jest domyślnym układem klawiatury. Na samym dole ekranu (podczas Raspbian) konfiguracji powinieneś mieć możliwość wyboru różnych układów klawiatury.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.