System nie zamyka się prawidłowo


11

Korzystam z Arch, a kiedy wyłączam się za pomocą poweroffpolecenia (lub za pomocą shutdown -h now), 3 wymienione diody LED pozostają włączone. Ponadto, jeśli podłączyłem go do ekranu, wyświetli się

> POWER OFF
System halted

ale tak naprawdę nie wyłącza się - ten tekst, wraz z normalnym tekstem zamykania, pozostaje na ekranie, a tekst, który wpisuję na klawiaturze, nadal się pojawia.

Zakładam, że oznacza to, że nie zamyka się poprawnie, więc co powinienem zrobić, aby to naprawić? Próbowałem ddod nowa i problem nadal występuje.

Jeśli to robi różnicę, ostatnia wiadomość wydrukowana przed zgłoszeniem wyłączenia Remounting Root Filesystem Read-only. Nie jestem pewien, czy to właśnie ma to zrobić, czy nie.

Dzieje się tak na karcie, którą właśnie ddpobrałem .imgze strony internetowej Raspberry Pi , i pozostała po ponownym skopiowaniu obrazu. Działa dobrze pod każdym innym sposobem, który próbowałem, i ładnie się uruchamia!

Przepraszam, że dodałem tylko 1 tag - nie mogłem znaleźć nic innego odpowiedniego!

EDYCJA: Wygląda na to, że poprawnie się zamyka pod obrazem Debiana, więc czy jest to raczej problem arch, a nie problem malin?

Odpowiedzi:


8

W porządku

Wyłącza się dobrze. Jeśli sprawdzisz schemat, zobaczysz, że nie ma zarządzania energią. Od wejścia USB do SoC jest po prostu miedź (i bezpiecznik), więc układ pozostaje włączony nawet po wyłączeniu.

Co mam zrobić po uruchomieniu shutdown -h now?

Po prostu wyjmij USB z gniazda.


Mój problem polega na tym, że układ wydaje się być w stanie robić różne rzeczy - wyłącza demona ssh, ale nadal przekazuje to, co wpisuję na ekran. Nie dzieje się tak z serwatkowym obrazem. Czy to właśnie robią systemy Arch?
DenverCoder8

To nie ma znaczenia. Tak długo, jak systemy plików nie są zapisywalne, możesz szarpać przewód zasilający. Twój Raspberry Pi już ci to powiedział ( Remounting Root Filesystem Read-only), więc twoje dane są bezpieczne.
scruss
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.