Jak mój Raspberry PI może uruchomić telewizor?


22

Mój Raspberry Pi działa w trybie RaspBMC i jest podłączony do mojego telewizora za pomocą kabla HDMI. Nigdy nie wyłączam samego Pi, ale mam tendencję do wyłączania telewizora, gdy go nie używam. Jednak gdy Pi wyczuje jakiekolwiek wejście (naciśnięcie klawisza itp.), Włącza telewizor.

Jak to jest możliwe?

Odpowiedzi:


17

Sądzę, że kiedy mówisz , że wyłączasz telewizor , używasz do tego pilota, a nie przełącznika na ścianie.

Większość telewizorów tak naprawdę nie wyłącza się za pomocą przycisku wyłączania , po prostu przechodzą w tryb gotowości . Dzięki temu mogą monitorować pilota, dzięki czemu mogą wykryć polecenie ponownego włączenia telewizora za pomocą pilota.

W ten sam sposób wiele telewizorów będzie monitorować sygnały wejściowe (HDMI, Scart itp.) I włączać się po otrzymaniu nowego sygnału. Podejrzewam, że dzieje się tak, że gdy Raspberry Pi wychodzi ze snu, zaczyna ponownie wysyłać sygnał wideo do telewizora, wyprowadzając go również ze snu.

Alternatywnie, jak sugeruje Krzysztof , Raspbmc może nakazać telewizorowi włączenie się za pośrednictwem kanału protokołu CEC , więc możesz go wyłączyć.

Zgodnie z wątkiem HDMI CEC i XBMC na forach Raspberry Pi, FAQ libCEC wyjaśnia, jak to zrobić:

Gdzie mogę znaleźć ustawienia adaptera CEC w XBMC?

  • Przejdź do System -> Wejście -> Urządzenia peryferyjne -> Pulse-Eight CEC Adapter.

Jakie znaczenie mają ustawienia adaptera CEC w XBMC?

  • Włączone: użyj adaptera CEC w XBMC. Domyślnie: włączone.

Oczywiście podczas Ostre off czyli gotowości jest wygoda, minusem jest to, że władza zużywa TV nawet gdy jest wyłączony .


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.