Czy można podłączyć Raspberry Pi do 3,2-calowego panelu dotykowego TFT LCD?


Odpowiedzi:


5

Powinno być możliwe podłączenie go OK. Uważaj tylko, aby sprawdzić napięcia. Raspberry Pi ma styki we / wy 3,3 V. Jak ciężko jest w oku patrzącego :)

Są tam dwa oddzielne komponenty, panel LCD i urządzenie dotykowe.

Panel LCD można prawdopodobnie obsługiwać za pomocą 3 lub 4 pinów GPIO, komponent dotykowy będzie potrzebował jeszcze kilku.

Panel LCD obsługuje również tryb równoległy, którego należy użyć do aktualizacji o najwyższej prędkości, ale Raspberry Pi nie ma wystarczającej liczby pinów, więc prawdopodobnie możesz zapomnieć o odtwarzaniu wideo.

Reszta to tylko kwestia pisania oprogramowania. Kod Arduino jest prawdopodobnie dobrym miejscem początkowym, ale najprawdopodobniej będziesz musiał poświęcić trochę czasu na studiowanie kart danych.

EDYCJA: Wygląda na to, że chociaż układ SSD1289 obsługuje tryby szeregowe 3 i 4 pinowe, nie są one dostarczane do złącza. Powinno być możliwe podłączenie go, jak pokazano w Podłączanie wyświetlacza LCD do urządzenia Linux nieobsługującego wideo - wprowadzenie bez użycia zbyt wielu pinów we / wy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.