Raspbmc utknął w pętli restartu?


23

Sflashowałem czystą kartę SD 4GB za pomocą raspbmc i uruchomiłem ją na moim Pi. Postępuje przez instalatora, ale utknął w pętli ponownego uruchomienia:

Ekran „R” -> „Relaks, XBMC wkrótce wznowi ...” -> Niebieski „Aktualizacja XBMC” -> Ekran „R” -> itd.

Wyciągnięcie zasilania nie pomaga, wraca do tego cyklu, tyle że zamiast niebieskiego ekranu „Aktualizowanie XBMC” jest kilka linii tekstu, kończących się na „Montowanie lokalnych systemów plików: błąd”. Naciśnięcie klawisza esc, aby dostać się do terminala, powoduje wyświetlenie czarnego ekranu. Nie mogę w ogóle pisać. Nic nie jest podłączone do Pi oprócz klawiatury USB. Dwukrotnie przełożyłem kartę i to samo się dzieje. Co się dzieje?


1
Próbowałeś innej karty?
Steve Robillard,

@ SteveRobillard W tej chwili nie ma pod ręką żadnych innych kart, ale do niedawna raspbian korzystał z tej karty w porządku (i całkowicie wymazałem kartę przed zainstalowaniem RaspBMC)
Tom Medley

Mam dokładnie ten sam problem. Używam karty Patriot LX 8 gb serii 10 i bez problemu korzystałem z niej, aby uruchomić Raspbian i OpenElec. Obecnie ładuję wstępnie zbudowany obraz tutaj: juicypi.com/downloads/RC4+Addons.rar Mam nadzieję, że będę miał z tym więcej szczęścia.

Daj mi znać, jak sobie radzisz! Jestem sfrustrowany tym, jak nieprzenikniony wydaje się ten problem!
Tom Medley,

Widząc, że 3 osoby na tej stronie zgłosiły problemy z Raspbmc, zamierzałem zalecić wypróbowanie starszego (być może bardziej stabilnego) RC3 niż RC4, ale kiedy poszedłem znaleźć link, strona Raspbmc nie działała.
Dan B

Odpowiedzi:


6

Doświadczyłem tego samego problemu. Myślę, że wyzwalacz łańcucha restartu był aktualizacją apt-get, choć nie jestem w 100% pewien. Jedyne, co próbowałem, to flashowanie karty SD, co pomogło, dopóki nie skończyłem konfigurować systemu (zainstalowana samba, urządzenia do automatycznego montażu itp.). Na moim obecnym zdjęciu uniknąłem aktualizacji i działa dobrze do tej pory.


Zrobiłem to samo. XBMC został działa prawidłowo (z wyjątkiem moja Airplay nie działa), a następnie postanowiłem sudo apt-get updatei sudo apt-get upgradei bom pętli restart!
Joe

mój SSH również przestał działać. czy w ogóle można przerwać XBMC od startu?
Hadi Farnoud

4

W końcu doszedłem do sedna: był to podejrzany zasilacz. Wymiana zasilacza wydaje się rozwiązać problem!


To też był mój problem. Moje RPi B + działało dobrze od tygodni, ale nagle utknęło w pętli rozruchowej (malinowe logo pojawiło się na sekundę, uruchom ponownie, powtórz), kiedy próbowałem zasilić go za pomocą przedłużacza USB.
Emil Lundberg,

Mój problem był blisko: podejrzany kabel USB ...
Guy Moreillon

1

Nie jest to świetne rozwiązanie, ale RPI można uruchomić, odłączając kabel Ethernet podczas uruchamiania (uniemożliwiając próbę aktualizacji) i podłączając go ponownie, gdy jest uruchomiony.


Czy ponowne uruchomienie jest kontynuowane po aktualizacji?
Alex Chamberlain,

@AlexChamberlain Nie aktualizuje się (ponieważ odłączam kabel Ethernet, aby go uruchomić). Jeśli zrestartuję sudo reboot -fsię, utknę w tej samej pętli i muszę wykonać tę samą sztuczkę.
Tom Medley,

0

Miałem podobny problem z pętlą restartu z kartą SD o pojemności 4 Gb i teraz działam po reflashie. Jedyne, co zmieniłem, to to, że wyczyściłem i sformatowałem kartę w formacie NTFS zamiast FAT przed uruchomieniem install.py (zastanawiałem się, czy to problem 4Gb), a następnie miałem podłączony bezpośrednio kabel Ethernet przed uruchomieniem po raz pierwszy (Nie miałem ekranu, więc nie jestem pewien, czy został poprawnie zainstalowany).

Mogło działać bez połączenia z Internetem przy pierwszej próbie.


2
Ta odpowiedź jest myląca - nie musisz partycjonować karty SD przed flashowaniem obrazu.
Alex Chamberlain,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.