Czy istnieje poważna alternatywa dla Raspberry Pi, która obejmuje Gigabit Ethernet?


35

Chociaż istnieje wiele alternatyw (wiele z nich wymienionych tutaj) do Raspberry Pi, tylko kilka z nich obsługuje Gigabit Ethernet. Co gorsza, po bliższym przyjrzeniu się żadna z nich nie jest prawdziwą alternatywą, mającą jedną lub więcej z następujących wad:

 • Bez gołej płytki drukowanej
 • > 100 $
 • Niedostępne
 • Trudno uruchomić port ARM o smaku GNU / Linux 1
 • Brak portu we / wy do pobierania danych z 2, które mogą nasycić port gigabitowy

Zasadniczo staram się stworzyć system o małej powierzchni 3 do obsługi danych z rozsądną prędkością, stąd główny wymóg Gigabit. Czy moje ustalenia są słuszne, że tak naprawdę nie ma podobnego systemu do raspi?


1 Android nie liczy się dla mnie jako GNU / Linux, ale jako zepsuty Linux i nie jest tym, czego szukam.
2 PCIe, SATA itp.
3 Znaczenie Rozmiar i zużycie energii.


3
Potrzebujesz małego komputera x86.
Thorbjørn Ravn Andersen

1
Nie sądzę, by większość ludzi uważała gigabitową prędkość za „rozsądną”, jest częścią tego problemu - większość ludzi uważa ją za „wyjątkowo szybką”; nie jest nawet dostępna dla większości NA lub Europy. Tak więc cokolwiek musisz zrobić, przesyłanie ~ 8 GB / minutę może wymagać nieco więcej dolarów i watów.
złotowłosy

1
Czy opcjonalny byłby gigabitowy Ethernet USB? Następnie możesz dostać się do 400 Mb. W każdym razie RPi nie jest dość potężny do obsługi dużych ilości danych, a podobne komputery z procesorami o niskiej mocy chłodzonymi pasywnie będą miały ten sam problem.
yo „

1
Gigabit USB nie byłby opcją, jak opisano. Mam na myśli Gigabit Ethernet do celów sieci LAN, nie dbam o Internetowe łącza up / downlink. Zwróć uwagę, że istnieją rozwiązania pasywnie chłodzone o niskiej mocy, które mogą przejść przy tych prędkościach, ale żadne z tych, które znam, naprawdę nie spełnia kryteriów mojego pytania.
Rzym.

1
Czy wystarczy router z OpenWRT? Wspomniane wskaźniki 1/2/3 są dostępne po pewnym przeszukaniu, aw razie potrzeby wiele z nich ma dostęp do GPIO.
EDP

Odpowiedzi:


4

Myślę, że najbliższa jest ShevaPlug i jej pochodne. W szczególności TonidoPlug2 lub DreamPlug. Są droższe i zamknięte, ale to najbliższa rzecz, o której mogę myśleć, to ARM.

Jest Intel Galileo, ale to 100 Mb. Ma gniazdo mini-PCIe, więc możesz być w stanie dodać Gigabit Ethernet. Dodanie do niego USB3 może być bardziej sensowne, w ten sposób można podłączyć wiele szybkich urządzeń.


Dziękuję Ci! Wtyczki z poprawkami, które mają port SATA, z pewnością wyglądają interesująco. Pierwotnie wykluczyłem Galileo, ponieważ został ustawiony (i reklamowany) jako podobny do Arduino, ale zdając sobie sprawę, że jest on <100 $ i ma mini-PCIe, sprawia, że ​​jest opłacalnym konkurentem.
Rzym.

15

Jest Banana Pi : wprowadź opis zdjęcia tutaj

Najwyraźniej może on uruchamiać Debiana (lub Raspbian, ale najwyraźniej można go używać), Ubuntu i „zbalansowanego Linuksa” (Androida). Wydaje się, że ma wszystkie / większość funkcji Raspberry Pi, z kilkoma innymi:

 • Dwurdzeniowy procesor graficzny Allwinner A20 ARM Cortex-A7 1 GHz z kartą graficzną Mali400MP2
 • Rozszerzalna pamięć masowa z połączeniem SATA
 • Wejście mikrofonowe
 • Gigabit Ethernet
 • 1 GB pamięci DDR3 DRAM
 • Odbiornik podczerwieni, złącze Micro USB OnTheGo, przełącznik zasilania, przełącznik resetowania ...

Najwyraźniej może zabraknąć zasilania 5 V USB, ale może potrzebować co najmniej 2 amperów

Więcej informacji:


1
Sam to kupiłem. To jest bardzo dobre! Obecnie używam go jako NAS i wykonuję dobrą robotę.
answerSeeker

@TatakaiWasumi Z jakiego oprogramowania korzystałeś na swoim serwerze NAS?
Piotr Dobrogost

2
@PiotrDobrogost Korzystam z bananii opartej na Debian Wheezy do uruchamiania openmediavault
answerSeeker

Używam go teraz z bananianem opartym na jessie i openmediavault 3, nadal działa dobrze. Zastanawiam się nad zamówieniem odroida xu4 później w 2017 roku ze względu na USB 3.0+ Gigabit Ethernet. Czekałem 2 lata i wciąż nie
obniżyli

Może również chcieć zawrzeć link do Banana Pro w tej odpowiedzi
SteveLambert

4

FYI można uzyskać co najmniej wyższe prędkości poprzez Pi (pod względem surowej przepustowości), używając karty sieciowej USB 3.0 Gigabit; magistrala USB 2.0 nadal utrudnia zdolność do pełnego wykorzystania sieci gigabitowej, ale podczas moich iperftestów byłem w stanie niezawodnie uzyskać około 222 Mbps przez adapter USB 3.0.

Porównanie różnych dostępnych opcji sieciowych:

 • Wewnętrzna sieć LAN (10/100): 94,4 Mb / s (11,8 MB / s)
 • USB 802.11n WiFi: 44,5 Mb / s (5,6 MB / s)
 • USB Gigabit LAN (10/100/1000): 222 Mb / s (27,8 MB / s)

Zobacz więcej: Uzyskiwanie Gigabit Networking na Raspberry Pi .


1
Ponadto właśnie zakończyłem niektóre testy z ODROID-C2 , który ma natywny interfejs Gigabit, który jest niezwykle szybki w porównaniu z dowolnym obecnym Pi.
geerlingguy 21.04.16

Zauważ, że musi to współdzielić pasmo z innymi urządzeniami USB, zwłaszcza dyskami twardymi, ponieważ - jak rozumiem - w Pi jest tylko jeden kontroler USB 2.0.
Thorbjørn Ravn Andersen


2

Myślę, że Cubietruck może cię zainteresować. Specyfikacje ze strony Exp Tech to:

Specifications:
Allwinner Tech SOC A20 ARM® Cortex™-A7 Dual-Core ARM® Mali400 MP2 Complies with OpenGL ES 2.0/1.1
2GB DDR3@480MHz
HDMI&VGA 1080P display output on-board
10M/100M/1G Ethernet
WIFI + BT wireless connection with antenna on-board
SATA 2.0 interface support 2.5’ HDD (for 3.5’ HDD, only need another 12V power input)
Storage solution NAND + MicroSD
2 x USB HOST, 1 x OTG, 1 x SPDIF, 1 x IR, 4 x LEDs, 1 x Headphone, 3 x Keys
Power DC5V@2.5A with HDD support Li-battery & RTC
54 extended pins including I2S, I2C, SPI, CVBS, LRADC x2,UART, PS2, PWM x2, TS/CSI, IRDA, LINEIN&FMIN&MICIN, TVIN x4 with 2.0 pitch connectors
PCB size 11cm *8cm*1.4mm

Jest dostępny od 89 USD u kilku sprzedawców .

Na płycie działa również lubuntu i inne Linuxy.


2

pcDuino to świetne urządzenie wbudowane przeznaczone wyłącznie do użytku w systemie Linux (lub w wersji Bastardized systemu Linux o nazwie Android)

Największa wersja z SparkFun kosztuje 76 USD (ale inne automaty są dostępne i mogą być tańsze), ale niestety nie spełnia wymagań Gigabit (ale możesz dodać USB Gigabit) W przeciwnym razie jest wyposażony w wiele dodatkowych funkcji i działa Ubuntu LTS!

- Edycja listopada 2015 r

Dostępne są teraz nowsze wersje, takie jak PCDuino8 Uno

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Newegg ma wiele wbudowanych płyt z gigabitowymi kartami sieciowymi. Same płyty mają mniej niż 100 USD i w większości przypadków potrzebują po prostu energii, pamięci i pamięci. Większość płyt o niskiej mocy, takich jak RPi, nie ma na sobie kontrolerów gigabitowych, aby obniżyć koszty i zużycie energii. Istnieje firma o nazwie UDOO z wbudowanym gigabitem, ale nie spada ona poniżej 100 USD .

Mam nadzieję, że ta informacja jest pomocna.


Niestety, ze względu na formę Mini-ITX i wymaganie osobnych urządzeń peryferyjnych i komponentów, systemy te są dla mnie zupełnie inną historią.
Rzym.

spojrzałeś na tablicę UDOO?
Mike Naylor

Dzięki za powtórzenie, muszę przyznać, że mi tego brakowało. Chociaż wydaje się, że potrzebuje dość dużych radiatorów i jest nieco kosztowny, umieściłem w tej samej kategorii co Galileo, ponieważ potrzebuje mniej dodatkowych komponentów, aby zaspokoić moje potrzeby. Zyskaj głos!
Rzym.

1

Kolejnym obszarem jest równoległa

Jest to bardziej egzotyczna płytka skoncentrowana na obliczeniach, ze specjalnym 16-rdzeniowym koprocesorem i FPGA.

To ma:

 • 18-rdzeniowy komputer wielkości karty kredytowej (dwurdzeniowy ARM, 16-rdzeniowy koprocesor Epiphany)
 • Gigabit Ethernet
 • 1 GB pamięci SDRAM
 • Do 48 pinów GPIO • Sprzęt konfigurowany przez użytkownika (FPGA)
 • Już od 99 USD

Główną wadą jest to, że polecam go fanowi (szczególnie na tablice kickstarter).

Istnieje również ODROID-C1

 • Gigabit Ethernet
 • 1 GB pamięci DDR3 SDRAM
 • 40-pinowe GPIO
 • 35 USD

1

Kolejną alternatywą jest teraz Banana Pro, który ma Gigabit Ethernet, wbudowane WiFi, a także port SATA. Zamówiłem moje bezpośrednio z Chin za pośrednictwem AliBaba, ale teraz możesz je znaleźć (zarówno nagie, jak i w zestawach) na amazon.com


1

Odriod C1 jest najbardziej zbliżony do Pi z portem ethernetowym igabit, o którym wiem.0

W BananaPi i HummingBoard zaspokojenia wszystkich potrzeb.

Zwróć uwagę, że maksymalna praktyczna prędkość HummingBoard Ethernet wynosi 470 Mb / s ze względu na wewnętrzne ograniczenia.

BananaPi nie ma oficjalnych informacji dotyczących praktycznej prędkości sieci Ethernet. Ale według tego artykułu jest to około 800 Mb.


0

Innym sposobem jest użycie bardziej zaawansowanego adaptera USB-Ethernet (istniejący adapter Ethernet 10/100 Pi korzysta z wewnętrznej magistrali USB) - na przykład ten sugerowany tutaj . Na wiki wiki linuksa znajduje się również lista, która powinna działać na Pi.

Połącz to z Raspberry Pi 2 (który jest szybszy, obsługuje nowszą wersję ARM, więcej USB, prawdopodobnie zużywa mniej energii itp.) I powinieneś być w stanie uzyskać to, czego szukasz.

NB USB 2.0 teoretycznie obsługuje do 480 Mbit / s (60 MB / s). USB 3 będzie działał na Pi, ale obecnie tylko ze względu na kompatybilność wsteczną, więc możesz nie uzyskać prędkości, których oczekujesz od urządzenia USB 3.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.