Połączono z Internetem, ale nie można ssh ani pingować


16

Mam problem z moim Raspberry Pi, w którym nie mogę ssh ani nawet pingować go, ale używam go na telewizorze i jest wyraźnie podłączony do sieci / Internetu.

Użyłem dołączonej klawiatury, aby uruchomić kilka poleceń curl , wget i apt-get update, i wszystkie one działają dobrze, ale nie mogę się z nią połączyć zdalnie za pomocą adresu IP i nie będzie reagować na pingi. Właśnie zainstalowałem Raspbian i do tej pory wszystko, co zrobiłem, to skonfigurowanie Wi-Fi, co wyraźnie działa.


Czy Twój komputer, z którego korzystasz, ma zaporę ogniową? Czy dwukrotnie sprawdziłeś adres IP /sbin/ifconfigna wypadek, gdyby nie był prawidłowy?
Lawrence

Nie, tak naprawdę działało dobrze przed pierwszym uruchomieniem po konfiguracji Wi-Fi (ssh-ed, aby upewnić się, że działa, a następnie uruchomiłem ponownie, w którym to momencie przestało działać). Dokładnie sprawdziłem adres IP za pomocą „ifconfig wlan0” i stwierdziłem, że jest taki sam.
Eric Wolf,

aktualizacja: Zrestartowałem go po raz 20 i teraz działa ...
Eric Wolf

proszę wklej swój ifconfig
Alex Tape

2
Może to być problem z oszczędzaniem energii w kluczu Wi-Fi. Spróbuj utrzymać go zajęty np. ping google.comNa Pi i spróbuj ssh'ing w tym samym czasie.
M Noit

Odpowiedzi:


12

To się często zdarza w przypadku jednego z moich Raspberry Pis. Mam skrypt, który sprawdza połączenie internetowe i działa, ifup wlan0gdy połączenie nie jest obecne. Niektóre z rzeczy, których możesz spróbować:

 • Ponowne uruchamianie Raspberry Pi
 • Sprawdzanie, czy masz prawidłowy adres IP przy użyciu ifconfig
 • Zapewnienie wyłączenia funkcji oszczędzania energii w kluczu sprzętowym poprzez dodanie wireless-power offdo /etc/network/interfacespliku
 • Biegać ifup --force wlan0

Oto skrypt uruchamiany co pięć minut z crona:

#!/bin/bash
#Script to check the network connection

#Check network connection
if /sbin/ifconfig wlan0 | grep -q "inet addr:" ; then
  #Connection is good; do nothing
  echo "$(date "+%D [%H:%M:%S]") Connection is up"
else
  echo "$(date "+%D [%H:%M:%S]") Network connection down. Attempting to reconnect..."
  sudo /sbin/ifup --force wlan0
fi

Jeśli jest to problem z zarządzaniem energią karty bezprzewodowej, możesz także rzucić okiem na zniknięcie sieci WLAN po pewnym czasie .

Wiele bezprzewodowych kart sieciowych nie obsługuje wireless-power offopcji w /etc/network/interfaces. Aby wyłączyć zarządzanie energią przy załadowanym module 8192CU , możesz utworzyć plik sudo nano /etc/modprobe.d/8192cu.confo następującej zawartości.

# Disable power management
options 8192cu rtw_power_mgnt=0

Połączenie internetowe działa i ma prawidłowy adres IP, choć myślę, że twoja sugestia dodania „wyłączania zasilania bezprzewodowego” zadziałała. Jeśli to nie zawiedzie w ciągu kilku najbliższych dni, zaakceptuję twoją odpowiedź.
Eric Wolf,

Czy poprawka zadziałała? Mam ten sam problem.
zengr

@exantas: Czy możesz udostępnić ten skrypt? Myślę, że też będę tego potrzebować.
zengr

@zengr: zredagowałem moją odpowiedź
nagyben

ah, mam problem, widzę inet addr:w ifconfig i mam prawidłowy adres IP, ale nie jestem w stanie
pingować

2

Znalazłem się już w tym numerze. Czasami mój router wybiera niewłaściwy adres IP. Aby rozwiązać problem, nmapznajdowałem swoje Raspberry Pi. Myślę, że polecenie było nmap 192.168.1.0/24.

To powinno być w stanie znaleźć adres IP i pomóc ci w ssh i ping. Jeśli jesteś podłączony przez monitor, uruchom ifconfigaplikację terminalową.


2

Miałem podobne problemy. Dzięki połączeniu Ethernet mogłem zdalnie przesłać pulpit z komputera do Raspberry Pi, ale połączenie Wi-Fi nie powiodło się; Nie mogłem nawet pingować Raspberry Pi.

Okazało się, że jest to problem z routerem. Stworzyłem nową regułę dla routingu portu 3389 (używanego przez RDP ) na adres IP Raspberry Pi (skonfigurowałem także router, aby przypisał ten sam adres IP adresowi MAC Raspberry Pi Wi-Fi). To rozwiązało problem. Ping wciąż czasem zawodzi; Podejrzewam, że jest to bardziej związane ze wspomnianym wyżej rozwiązaniem do zarządzania energią.

Znalazłem instrukcje dotyczące konfiguracji routera NetGear w Port Forwarding Netgear WGT624v3 Router for Remote Desktop .


1

spróbuj użyć raspi-config i włącz opcję ssh z interfejsu.


1
Czy włączenie SSH w raspi-configrozwiązaniu problemu z pingiem? OP napisał: „ Nie mogę nawet
pingować
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.