Klawisze Raspberry Pi są zamienione?


17

Mam nowe Raspberry Pi, kiedy próbuję wpisywać podwójne cudzysłowy za pomocą przycisków shift i pojedynczych cudzysłowów na klawiaturze, otrzymuję symbol @. Kiedy wykonuję shift + 2, otrzymuję podwójne cudzysłowy. Oto kilka różnych kluczy. Jak przywrócić normalną orientację klawiatury?

Odpowiedzi:


20

uruchom sudo raspi-configi skonfiguruj ustawienia regionalne i klawiaturę. Znajdują się one podInternationalisation Options


1
Dzięki, działało to dobrze. sudo dpkg-reconfigure keyboard-configuration przyniósł mnie bezpośrednio do konfiguracji klawiatury.
Jordan.JD

Nie działało dla mnie. Zmieniłem ustawienia regionalne z en_GB.UTF-8 na en_US.UTF-8 i ponownie wybrałem klawiaturę Dell, ale @ i quote są nadal zamienione.
personal_cloud,

0

Cytuj i @ zamień się, jeśli używasz klawiatury amerykańskiej z ustawieniami narodowymi ustawionymi na UK. Aby naprawić: (NAPRAW FIXME, dlaczego kod obsługi wymiany stosu nie występuje na listach numerowanych?)

JEDEN. Zaktualizuj raspi-config (nie jestem pewien, czy ten krok jest naprawdę konieczny)

DWA. Włącz ustawienia regionalne w USA. raspi-configczy nie zrobić ( szczegóły )

export LANGUAGE=en_US.UTF-8
export LANG=en_US.UTF-8
export LC_ALL=en_US.UTF-8
locale-gen en_US.UTF-8
update-locale en_US.UTF-8

TRZY. Przejdź do raspi-configopcji 4 (Opcje lokalizacji) -> Zmień układ klawiatury

  • wybierz klawiaturę
  • Jeśli „English (US)” nie jest wyświetlane (prawdopodobnie nie - to był problem), znajdź go w Other i wybierz. Spowoduje to powrót do głównego menu układu klawiatury, gdzie jest teraz dostępne „English (US)”.
  • Na koniec wybierz ponownie „English (US)” w głównym menu układu klawiatury.
  • Wybierz „OK” dla pozostałych opcji.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.