Przesyłaj strumieniowo filmy bezprzewodowo z komputera na Pi do telewizora?


16

Mam kolekcję filmów (uwaga: głównie 1080p) na zewnętrznym dysku twardym. Ten napęd jest podłączony do mojego komputera PC (Mac). Zewnętrzny dysk twardy zawiera również ważne pliki robocze, dlatego nie będę mógł go odłączyć od komputera Mac.

Mam w pobliżu 32-calowy telewizor w sali. Mogę podłączyć wyjście mojego Pi przez HDMI do mojego telewizora. Teraz wszystko, co muszę zrobić, to przesyłać strumieniowo zawartość wideo z mojego komputera Mac, do mojego telewizora przez Pi. Oba moje Pi i Mac są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Pi również jest połączony bezprzewodowo, jeśli to pomaga. Oba pokoje są również w pobliżu, bardzo zarówno Mac, jak i Pi również w pobliżu routera Wi-Fi.

Chciałbym po prostu skopiować ekran mojego komputera Mac na telewizor w holu. W ten sposób mogę odtwarzać wszystko, co chcę i pojawi się na moim telewizorze.

Mam jednak kilka wątpliwości:

Po pierwsze, czy jest to możliwe? Jeśli tak, czy film będzie przerywany? Czy muszę kupić dodatkowe kodeki?

Dziękuję Ci.

Odpowiedzi:


8

Jeśli chcesz używać PI wyłącznie jako HTPC lub centrum medialnego, możesz użyć dystrybucji ukierunkowanej na takie aplikacje. Oczywistym wyborem wydaje się OpenELEC / XBMC / RasBMC. Próbowałem kiedyś OpenELEC, ale niezawodne działanie Wi-Fi wydawało się być uciążliwe.

Oto jak zacząłem używać Raspbian (ponieważ używam RPi do zadań innych niż odtwarzanie multimediów) do odtwarzania multimediów na Pi:

  1. Udostępnij (zewnętrzny) napęd multimediom w sieci LAN, zamontuj to samo na RPi jako udział samby.
  2. Użyj odtwarzacza takiego jak OMXPlayer, aby odtwarzać filmy na samym Pi. Dostępne tutaj nowsze wersje obsługują napisy i wiele strumieni audio.
  3. Uruchom interfejs sieciowy taki jak ten lub steruj odtwarzaczem multimedialnym przez SSH.
  4. Możesz dodać do ~/.bash_loginpliku polecenie montowania samby share i uruchomienie zdalnego / interfejsu sieciowego odtwarzacza multimedialnego, aby przy każdym logowaniu Pi był gotowy do odtwarzania multimediów.

Istnieją pewne wady tego rodzaju konfiguracji, z których najważniejszą jest to, że nie wszystkie formaty można dekodować i odtwarzać na Pi, ale .mp4s i .mkvs przez większość czasu wydawały się w porządku. Jeśli Pi czasami zacina się podczas odtwarzania filmów 1080p, możesz spróbować przetaktowania przez raspi-config(odtwarzanie jest płynne przez większość czasu przy 900 MHz).

„Kopię lustrzaną” ekranu można uzyskać za pomocą VNC, można zainstalować serwer VNC na maszynie hosta i uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem przeglądarki VNC działającej na RPi. Chociaż może to być przydatne do uzyskiwania dostępu do tekstu lub obrazów, odtwarzanie wideo za pomocą takiej konfiguracji najprawdopodobniej będzie straszne.


@imaginonic: Chciałbym również zasugerować Rasplex jako uzupełnienie doskonałej odpowiedzi Bhargav. Plex jest moim preferowanym odtwarzaczem multimediów, ponieważ całe kodowanie odbywa się na serwerze (komputer Mac), a następnie przesyłane strumieniowo do klienta (twoje pi).
Jacobm001

Aby dodać do komentarza @ Jacobm001, informacje Rasplex można znaleźć tutaj: rasplex.com . Pamiętaj, że wymaga instalacji Plex Media Server ( plex.tv/downloads ) na urządzeniu hosta, ale najwyraźniej może również hostować z iOS lub Andriod! Całkiem słodki!
Ogre Psalm33,

4

Chromecast Google wykorzystuje podobną technologię w kompaktowym pakiecie sprzętowym (choć podobieństwo prawdopodobnie się tam kończy). Okazuje się, że istnieje standard screencastu dla Wi-Fi o nazwie Miracast . Istnieje projekt Raspberry Pi na wczesnych etapach rozwoju (beta) o nazwie Piracast . W tej chwili jest obsługiwany tylko ograniczony sprzęt (mikroukład Realtek RTL8188EUS) i oprogramowanie (2013-09-25 obraz Wheezy Raspbian), ale wydaje się, że jest w fazie rozwoju, więc jest nadzieja na szersze wsparcie.


3

kopiowanie ekranu najprawdopodobniej nie zadziała dobrze.

najlepszym rozwiązaniem byłoby udostępnienie folderu filmom przy użyciu NFS lub SAMBA i dostęp do niego z Pi, aby przeczytać zawartość i odtworzyć ją na ekranie telewizora.

mimo to filmy 1080p mogą być przerywane podczas scen akcji, ponieważ prędkość Wi-Fi nie jest wystarczająco duża, aby obsłużyć niezbędną przepustowość. może być konieczne użycie przewodowego Ethernetu w ostateczności.


Nie kupuję tego wifi nie byłoby wystarczająco szybkie. Czy nie tak działa Google Chromecast? Oczywiście mogą używać zastrzeżonego kodeka (nie zaglądałem do niego), ale z pewnością Google może to zrobić przy użyciu bardzo drobnego pakietu sprzętowego.
Ogre Psalm 33

Tak, ale nie można go zwolnić, gdy Chromecast odtwarza film, powiedzmy na YouTube. Pobiera wideo z Internetu, nie przesyła strumieniowo wideo z urządzenia sterującego Chromecastem. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś przesłać kartę Google Chrome, zobaczysz, że występuje znaczne opóźnienie.
Darth Vader

1

Używam tej samej konfiguracji przy użyciu XBMC, teraz Kodi. mam synology nas jako serwer multimediów i plików. w kodi zamapowałem udział, jest to dość łatwe, wszystko, co musisz wiedzieć, to trochę podstawowej sieci. odtwarzacz zajmie się wszystkim i doskonale sprawdzi się również w rozdzielczości 1080p, bez opóźnień i przerywanego odtwarzania. Polecam również dodatek do napisów

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.