Jak skonfigurować punkt dostępu bezprzewodowego lub sieć Ad-hoc?


17

Chciałbym połączyć się z moim PI za pomocą bezprzewodowego klucza USB, jak mogę skonfigurować AP lub Ad-Hoc pod Arch Linux?


1
Spróbuj wykonać instrukcje zawarte w przewodniku Arch Arch Wireless Network .
Malvineous

1
W tym artykule opisano, jak skonfigurować sieć Ad-Hoc: wiki.archlinux.org/index.php/Ad-hoc_networking
ricochet1k

1
Odpowiedzi: Proszę nie podawać linku do Wiki lub podobnej strony internetowej; zawsze przedstawiaj podsumowanie Raspberry Pi, aby pomóc w walce z gniciem linków. Dziękuję za współpracę!

@iUngi Nie mogę zrozumieć, dlaczego usunąłeś ten post, więc otworzyłem go ponownie. Jeśli znalazłeś odpowiedź samodzielnie, odpowiedz na pytanie samodzielnie.
Jivings

Dla osób korzystających z Edimax Nano, ten artykuł zawiera instrukcje dotyczące tworzenia AP: daveconroy.com/...
Robbie Wxyz

Odpowiedzi:


5

Wiem, że to pytanie wymaga instrukcji na temat Arch Linux, ale ponieważ od kilku dni walczę z tym samym problemem na Raspbian Wheezy, pomyślałem, że może być pomocne, jeśli mimo to podzielę się swoim rozwiązaniem.

Zasadniczo stworzyłem rozwiązanie, w którym mój Raspberry Pi (RPi) próbuje połączyć się ze jedną ze znanych sieci bezprzewodowych, a jeśli to się nie powiedzie (WiFi nie jest w zasięgu lub DHCP nie dzierżawi), RPi tworzy zamiast tego szyfrowana sieć ad-hoc z obsługą DHCP. W ten sposób zawsze mogę uzyskać dostęp do RPi przez SSH bez względu na to, gdzie się znajduje.

Używam wpa_supplicantdo zarządzania bezprzewodowymi połączeniami WPA2 i iwconfigdo tworzenia szyfrowanej sieci ad-hoc (z dhcpdzarządzaniem dzierżawą adresów IP w sieci ad-hoc).

Przygotowałem kompletny samouczek na ten temat, który można znaleźć tutaj: http://lcdev.dk/2012/11/18/raspberry-pi-tutorial-connect-to-wifi-or-create-an-encrypted-dhcp -enabled-ad-hoc-network-as-fallback /

Mam nadzieję, że to komuś pomaga.


1
Witaj Lasse, lepiej skopiować ten samouczek do tej odpowiedzi, zamiast tylko linku do niej. Oczywiście możesz zachować kredyt, utrzymując link u góry lub u dołu odpowiedzi.
Przyspieszenie-G

1
@ Exeleration-G Cześć, dziękuję za radę - myślałem o zrobieniu tego, ale samouczek jest dość długi, więc doszedłem do wniosku, że najlepiej byłoby po prostu go polecić. Jeśli jednak uda mi się sprawić, abyś spojrzał na długość postu i ocenił, czy nadal powinienem go tutaj zamieścić, odpowiedz, a dołączę na wszelki wypadek :)
Lasse Christiansen

Hmm, tak. Przepraszam, rzuciłem okiem na twój samouczek i nie widziałem, jak długo to naprawdę trwało. To naprawdę bardzo długie: D. Może lepiej to tak zachować :-)
Exeleration-G

@ Exeleration-G Dobra, dzięki;) Na razie zachowam to w ten sposób :)
Lasse Christiansen,


0

Aby skonfigurować Pi jako punkt dostępowy Wi-Fi, wypróbuj moją stronę www.pi-point.co.uk, która, o ile twój adapter Wi-Fi obsługuje tryb AP, powinna mieć nadzieję, że posortujesz.

Wiem, że to nie jest dla ARCH, ale mam nadzieję, że dostarczy ci wszystkich wskazówek, których potrzebujesz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.