Dlaczego Raspbmc zawiesza się losowo?


15

Moje Raspberry Pi, działające w Raspbmc, zawiesza się losowo podczas nawigacji w menu / ustawieniach.

Czy masz jakieś wskazówki, co mogę sprawdzić, aby dowiedzieć się, co się dzieje, gdy się zawiesza?


1
Czy masz dostęp przez SSH? Lub w jakikolwiek inny sposób uzyskania dostępu do wiersza poleceń?
Jivings,

Tak, mogę SSh do Pi całkiem idealnie, ale nie jestem pewien, gdzie mógłbym znaleźć przydatne informacje na temat tego, co powoduje awarię. Nie jestem całkowicie niedoświadczony z Linuksem, ale brakuje mi głębszej wiedzy o systemie, która pomogłaby w debugowaniu tego.
bardiir,

1
Jakiego zasilacza używasz?
Alex Chamberlain,

2
Czy kiedykolwiek to rozwiązałeś?
Alex Chamberlain,

1
Próbowałeś już openelec?
Zlatko,

Odpowiedzi:


7

Czy to się zawiesza, czy po prostu się zawiesza?

Możesz spróbować wykonać toppolecenie, które pokaże wykorzystanie twoich zasobów

CPU: 34.3% usr 10.8% sys 54.0% nic  0.0% idle  0.0% io  0.1% irq  0.5% sirq
Load average: 5.66 4.22 3.35 4/110 24166

Używam OpenELEC, który jest zorientowany na XBMC dla małych urządzeń, nie jest jeszcze stabilny, ale warto spróbować (uruchom OpenELEC-RPi.arm-devel-20120914034643-r11925 ).

Mam małe usterki w menu nawigacyjnym, gdy RPi indeksuje pliki multimedialne lub wykonuje inne operacje.

RPi jest zbudowany do dekodowania sprzętowego określonych formatów. Ale od 24 sierpnia, jeśli kupisz jakieś licencje, możesz dekodować MPEG-2 i VC-1: http://www.raspberrypi.org/archives/1839

Mam nadzieję że to pomoże


Cokolwiek spowodowało ten problem, zostało rozwiązane w najnowszej wersji XBMC, ale Twoja odpowiedź byłaby prawdopodobnie najlepszym punktem wyjścia do sprawdzenia, co się dzieje.
bardiir

6

Miałem ten sam problem, kiedy miałem zewnętrzny HD podłączony bezpośrednio do Pi.

Kupiłem zasilany hub USB do podłączenia HD (i klawiatury / myszy), a teraz działa dobrze. Nie zawiesza się.


Czy twój zewnętrzny dysk twardy miał własne źródło zasilania, czy też polegał na porcie USB przez całą swoją moc?
Richard Ev

2

Miałem ten sam problem. Okazuje się, że adapter USB WiFi, z którego korzystałem, powodował problemy w zasilanym koncentratorze USB, który podłączyłem do mojego Raspberry Pi. Usunięcie go rozwiązało wszystkie problemy.


Jak mogłeś dowiedzieć się, że to był problem?
Richard Ev

2
Cóż, USB było podejrzane, ponieważ miałem problemy ze świeżo sformatowanymi kartami SD dopiero po podłączeniu urządzeń USB. Następnie nadal formatowałem i próbowałem różnych kombinacji urządzeń USB. Pojawienie się problemów zajęłoby około 5 dni, więc to też chwilę. W końcu zauważyłem, że hub USD, którego używałem, stanie się nienormalnie gorący po podłączeniu do niego adaptera WiFi.
Shalom Craimer

0

Mam ten sam problem, właśnie niedawno przeniosłem Raspbmc na zewnętrzny dysk twardy (więc system jest włączony /dev/sda1), system początkowo wydawał się znacznie szybszy, ale teraz po raz nawiguję w menu (zmieniając ekrany) raz lub dwa razy przód wisi w nieskończoność.

Nadal mogę uzyskać dostęp do ssh bez żadnych problemów, topnie zgłasza niczego podejrzanego, xmbc pozostaje na stałym poziomie 6-7%.

Jest to najnowsza instalacja, ciągle mówi mi, że nie ładuje się autostart.pypo uruchomieniu na ekranie xbmc, mogę poruszać się po menu około dwa razy, a następnie nie ładuje się następnego ekranu. To naprawdę dziwne, ponieważ wczoraj działało dobrze, powieszono może raz, ale nie systematycznie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.