Pytania otagowane jako find

Ten tag ma wiele znaczeń. NIE używaj tego tagu, jeśli tylko próbujesz coś znaleźć.

30
Jak znaleźć wszystkie pliki zawierające określony tekst w systemie Linux?
Chcesz poprawić ten post? Podaj szczegółowe odpowiedzi na to pytanie, w tym cytaty i wyjaśnienie, dlaczego Twoja odpowiedź jest poprawna. Odpowiedzi bez wystarczającej ilości szczegółów mogą być edytowane lub usuwane. Próbuję znaleźć sposób na przeskanowanie całego systemu Linux w poszukiwaniu wszystkich plików zawierających określony ciąg tekstu. Dla wyjaśnienia szukam tekstu …
5254 linux  text  grep  directory  find 

30
Jak wykluczyć katalog w find. Komenda
Próbuję uruchomić findpolecenie dla wszystkich plików JavaScript, ale jak wykluczyć określony katalog? Oto findkod, którego używamy. for file in $(find . -name '*.js') do java -jar config/yuicompressor-2.4.2.jar --type js $file -o $file done
1378 linux  shell  find 10
Python: Znajdź na liście
Natknąłem się na to: item = someSortOfSelection() if item in myList: doMySpecialFunction(item) ale czasami to nie działa ze wszystkimi moimi elementami, tak jakby nie zostały rozpoznane na liście (gdy jest to lista ciągów znaków). Czy jest to najbardziej „pytonowy” sposób znajdowania pozycji na liście if x in l::?
583 python  find 23
Polecenie ls: jak mogę uzyskać rekursywną listę z pełną ścieżką, jeden wiersz na plik?
Jak zmusić ls do wyplucia płaskiej listy ścieżek rekurencyjnych jeden na linię? Na przykład chcę tylko płaską listę plików z ich pełnymi ścieżkami: /home/dreftymac/. /home/dreftymac/foo.txt /home/dreftymac/bar.txt /home/dreftymac/stackoverflow /home/dreftymac/stackoverflow/alpha.txt /home/dreftymac/stackoverflow/bravo.txt /home/dreftymac/stackoverflow/charlie.txt ls -a1 prawie robi to, czego potrzebuję, ale nie chcę fragmentów ścieżek, chcę pełne ścieżki.
493 bash  command-line  find  ls 

11
znajdź -exec z wieloma poleceniami
Próbuję użyć find -exec z wieloma poleceniami bez powodzenia. Czy ktoś wie, czy możliwe są następujące polecenia? find *.txt -exec echo "$(tail -1 '{}'),$(ls '{}')" \; Zasadniczo próbuję wydrukować ostatni wiersz każdego pliku txt w bieżącym katalogu i wydrukować na końcu wiersza, przecinek, po którym następuje nazwa pliku.
429 bash  find 

12
Wzorzec `find -name`, który pasuje do wielu wzorców
Próbowałem uzyskać listę wszystkich plików Pythona i HTML w katalogu z poleceniem find Documents -name "*.{py,html}". Potem przyszła strona podręcznika: Nawiasy klamrowe we wzorcu („{}”) nie są uważane za specjalne (tj. Znajdź. -Name 'foo {1,2}' pasuje do pliku o nazwie foo {1,2}, a nie do plików foo1 i foo2. Ponieważ …
334 shell  find 

7
jQuery: znajdź element po tekście
Czy ktoś może mi powiedzieć, czy można znaleźć element na podstawie jego zawartości, a nie identyfikatora lub klasy ? Próbuję znaleźć elementy, które nie mają odrębnych klas lub identyfikatorów. (Następnie muszę znaleźć element nadrzędny tego elementu).
308 jquery  text  find 

7
Jak używać wyrażenia regularnego z poleceniem find?
Mam kilka obrazów o nazwach z wygenerowanym ciągiem uuid1. Na przykład 81397018-b84a-11e0-9d2a-001b77dc0bed.jpg. Chcę znaleźć wszystkie te obrazy za pomocą polecenia „znajdź”: find . -regex "[a-f0-9\-]\{36\}\.jpg". Ale to nie działa. Coś nie tak z wyrażeniem regularnym? Czy ktoś mógłby mi w tym pomóc?
297 regex  linux  find 
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.