Zaćmienie: ustaw maksymalną długość linii dla automatycznego formatowania?


554

Pracuję z Javą. Jeśli kliknę Ctrl+ Shift+ Fw Eclipse Helios, automatycznie sformatuje mój kod. W pewnym momencie owija linie. Chciałbym zwiększyć maksymalną długość linii. W jaki sposób mogę to zrobić?


3
Uwaga: począwszy od Eclipse Mars 4.5 M1 (sierpień 2014), domyślna długość linii w Eclipse wynosi 120 (zamiast 80). Zobacz moją odpowiedź .
VCC

Odpowiedzi:


703

W preferencjach Java -> Styl kodu -> Formatator , edytuj profil. Pod zakładką Zawijanie linii jest podstawową opcją dla szerokości linii (Maksymalna szerokość linii :). W zakładce Komentarze masz osobną opcję Maksymalna szerokość linii dla komentarzy:, którą również należy zmienić, aby wpłynąć na zawijanie komentarzy.

Aby użyć tych zmian, musisz utworzyć własny profil, jeśli używasz jednego z nich [Built-in] nich. Wystarczy kliknąć „Nowy…” na stronie preferencji formatyzatora.


8
Nie działało to dla mnie, więc całkowicie wyłączyłem formatowanie linii komentarzy. Jest prawie dokładnie taki sam, z wyjątkiem tego, że zamiast zakładki „Zawijanie linii” chcesz zakładkę „Komentarze” i odznacz „Włącz formatowanie komentarza do linii”
anon58192932,

48
To poprawna odpowiedź, chociaż nie wymusza szerokości komentarzy. Przejdź do zakładki „Komentarze”, a na dole znajduje się pole „Szerokość linii”, aby zmienić maksymalną szerokość linii dla komentarzy.
Henrique de Sousa

6
Uwaga: Eclipse (przynajmniej Kepler) bardzo nieznośnie pozwala edytować wbudowany profil do treści twojego serca, tylko po to, aby powstrzymać cię przed zapisaniem go z dyskretnym powiadomieniem, że NIE możesz edytować wbudowanych profili i musisz utworzyć skopiuj i edytuj to zamiast tego.
kungphu

3
„Karta Zawijanie linii” nie jest pełną odpowiedzią. Jak wspomnieli Henrique Sousa i niektóre inne identyfikatory, nadal trzeba przejść do zakładki „Komentarze”. Zaskoczyło mnie zawijanie linii w komentarzach. :)
user1914692

1
Przy użyciu Luny przynajmniej wszystko, co musisz zrobić, to zmienić pole tekstowe u góry kart opcji na coś innego niż Eclipse [Domyślne] i kliknąć Zastosuj. Zapisał wszystkie moje modyfikacje, które próbowałem wprowadzić w profilu domyślnym.
JReader

122

Spójrz na następujący obraz:

Java->Code style->Formatter-> Edit

wprowadź opis zdjęcia tutaj


18
Zapomniałeś kroków pokazujących, jak dostać się do okna preferencji =) Okno> Preferencje
rodrigo-silveira

1
@ rodrigo-silveira tak, piszesz, ale myślę, że ludzie, którzy chcą zmienić szerokość linii, na pewno będą wiedzieć, jak otworzyć okno preferencji. Nawiasem mówiąc, dzięki za dodanie.
Sumit Singh

5
@ rodrigo-silveira Właściwie to zależy od platformy. Na komputerze Mac jest to Eclipse -> Preferencje.
ArtOfWarfare

1
@ArtOfWarfare Dziękujemy za dodanie komentarza.
Sumit Singh,

3
Zapomniałeś części, w której musisz utworzyć nowy „Aktywny profil”. W przeciwnym razie nie będzie można zmienić żadnych ustawień.
Darrell,

38

Komentarze mają własne ustawienie długości linii na dole strony ustawień java-> styl kodu-> formatter-> Edytuj ... -> komentarze


29

w przypadku szerokości linii XML zaktualizuj preferencje> XML> Pliki XML> Edytor> Szerokość linii


19

W przypadku HTML / PHP / JSP / JSPF: Web -> HTML Files -> Editor -> Line width


9

Kliknij Projekt-> preferencje . Wpisz format do wyszukiwania - powinieneś zobaczyć java-> styl kodu-> formatter . Kliknij, a następnie edytuj - wreszcie zakładkę zawijania linii - tam jest :)6

Preferencje -> Java -> Styl kodu -> Formatyzator / „Edytuj ...”

Zakładki: „Zawijanie linii”, „Komentarze”

Pole: „Maksymalna szerokość linii”

Ustaw oba, aby komentarze również miały tę samą długość. Może być konieczne utworzenie nowego profilu, jeśli jeszcze go nie masz.


2

Używam wersji Eclipse o nazwie Mars, która współpracuje z Javą 7.

Przejdź do Preferencji -> Java -> Styl kodu -> Formatyzator

Kliknij przycisk Edytuj widoczny po prawej stronie rozwijanego „Aktywnego profilu”

Zakładki: „Zawijanie linii”

Pole: „Maksymalna szerokość linii”, Ustaw żądaną wartość (wartość domyślna ustawiona na 120), aby zwiększyć / zmniejszyć długość linii w edytorze

Uwaga: pamiętaj o zmianie nazwy aktywnego profilu na wybraną przez siebie nazwę, ponieważ domyślny profil Eclipse nie zaakceptuje twoich zmian.


1

Konfiguracja formatera długości linii jest zablokowana dla adnotacji (zaznaczone Eclipse Photon). Dlatego jest potrzebny w Zawijanie linii -> Ustawienia owijania -> Adnotacje . Skonfiguruj zawijanie wierszy odpowiednio dla siebie. Istnieje kilka możliwości, np. Włącz zawijanie, gdy jest to konieczne, aby użyć pierwszej listy ikon.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.