Jaka jest różnica między HTTP 1.1 a HTTP 2.0? [Zamknięte]


223

HTTP / 1.1 dobrze służył sieci od ponad piętnastu lat, ale jego wiek zaczyna się już pojawiać.

Czy ktoś może wyjaśnić, jaka jest główna różnica między HTTP 1.1 a 2.0?

Czy jest jakaś zmiana w protokole transportu?


1
daniel.haxx.se/http2/http2-v1.9.pdf Sprawdź, co nowego w HTTP2
TylerH

1
ten film wygląda dobrze rozmawiać na te tematy youtube.com/watch?v=0L5Q_897fwk
Gujarat Santana

Sekcja „Wprowadzenie” na stronie tools.ietf.org/html/rfc7540 to najczystsze i najlepsze źródło różnic między HTTP 1.1 a HTTP 2.0
bayCoder

Odpowiedzi:87

HTTP 2.0 jest protokołem binarnym , który multipleksuje wiele strumieni przechodzących przez pojedyncze (zwykle szyfrowane TLS) połączenie TCP.

Zawartość każdego strumienia to żądania i odpowiedzi HTTP 1.1, po prostu zakodowane i spakowane inaczej. HTTP2 dodaje szereg funkcji do zarządzania strumieniami, ale pozostawia starą semantykę nietkniętą.


41
Szyfrowanie TLS nie jest opcjonalne. Protokół może być opcjonalny, ale nie w prawdziwym świecie. Chrome i inne przeglądarki nie zaakceptują http2 bez https. Tak więc w prawdziwym świecie, jeśli włączysz http2 bez instalowania certyfikatu na serwerze, przeglądarki po prostu połączą się z http1.
Patrick Collins,

@PatrickCollins W rzeczywistości przeglądarki łączą się z HTTP2, ale po prostu inicjują pobieranie strumienia pakietów binarnych. Po prostu nie wiedzą, jak wyświetlić zawartość HTTP2 bez SSL.
Avamander

3
Ta odpowiedź jest myląca w stwierdzeniu, że http / 2 tylko pakuje i koduje żądania http / 1.1. Istnieją konkretne różnice. Na przykład nagłówki są wysyłane oddzielnie od treści / ładunku. Również format nagłówka nieznacznie się zmienił - gdzie w http / 1.x metoda, kod uri, kody odpowiedzi i wersje protokołu są przekazywane w pierwszym wierszu, zwanym wierszem żądania. Http / 2 wprowadza koncepcję nagłówków psuedo, umieszczonych przed wszystkimi innymi nagłówkami i poprzedzonych znakiem :do obsługi tych aspektów, z wyjątkiem wersji protokołu, która nie ma odpowiednika w http / 2.
Erikest

2
Ponadto, chociaż nagłówki nie rozróżniają wielkości liter, protokół wymaga transmisji małymi literami.
Erikest
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.