Jak długo zdrowy kot może trwać bez jedzenia?


20

Próbuję zmienić rodzaj pożywienia, które otrzymuje mój kot, a on nie chce go jeść. Jest całkowicie zdrowy, bez problemu przeszedł swój ostatni roczny trening fizyczny.

Jeśli dam mu trochę starego jedzenia, nie będzie problemu. Ale podchodzi do nowego jedzenia. Słyszałem o różnych szkołach myślenia na temat tego, co robić.

Niektórzy mówią, po prostu daj mu nowe jedzenie, kiedy będzie wystarczająco głodny, aby je zjeść.

Ale ktoś inny powiedział mi, że jeśli kot nie będzie jadł zbyt długo, może to być szkodliwe dla jego zdrowia.

Czy dla normalnego zdrowego kota jest kiedyś bitwa woli, w której właściciel powinien zrezygnować i nakarmić kota, czego chce?

Odpowiedzi:


11

Koty mogą przestać jeść z różnych powodów. Zjadli robaka, mają sierść, co sprawia, że ​​czują się dziwnie, są zestresowani, mają przeziębienie, istnieje mnóstwo powodów.

Lipidoza wątrobowa kotów

Głównym zagrożeniem, gdy kot przestaje jeść, jest lipidoza kotów wątrobowych , zwana potocznie stłuszczeniem wątroby.

Dokładny mechanizm, dzięki któremu post u wcześniej zdrowego kota powoduje lipidozę wątroby, nie jest jasny. Proces ten jest unikalny dla kotów zarówno pod względem nasilenia, jak i częstości występowania. Rozumie się, że anoreksja trwa i coraz więcej tłuszczu rozkłada się w całym ciele, a tłuszcz ten jest następnie transportowany do wątroby. Wątroba powinna następnie przetworzyć ten tłuszcz i wyeksportować go z powrotem do reszty ciała w nowej formie. U kotów rozwijających lipidozę wątrobową proces ten jest zaburzony, a tłuszcz gromadzi się w wątrobie. Uszkodzenie wątroby występuje w wyniku zbyt obrzęku komórek tłuszczowych tłuszczem.

Nie do końca dobrze wiadomo, ile czasu zajmuje kotowi rozwinięcie się stłuszczeniowej choroby wątroby, ale uważa się, że u kotów z nadwagą rozwija się ono szybciej niż u kotów z normalną / niedowagą.

Miałem kota z nawracającą anoreksją (w wyniku problemów z zatokami), a ogólny harmonogram, który stosowaliśmy był następujący:

  • Dzień pierwszy: ofiaruj jedzenie, bez presji
  • Dni 2-4: Rozpocznij karmienie wymuszone (miękka karma o wysokiej gęstości kalorycznej strzykawką co 2 godziny)
  • Dzień 5+: Pobyt w szpitalu w celu regularnego monitorowania wątroby (personel szpitalny kontynuował karmienie z przymusem)

Na szczęście nigdy nie rozwinął stłuszczenia wątroby (miał dość niedowagę z tych powtarzających się epizodów). Bardzo trudno jest uzyskać wystarczającą ilość kalorii dla kota za pomocą strzykawki, a gdybym wiedział, jak często to robimy, miałbym rurkę do karmienia umieszczoną na jego szyi, aby pomóc w karmieniu.

Odwodnienie

Innym problemem, kiedy kot przestaje jeść, jest odwodnienie, ponieważ koty czerpią większość wody z pożywienia (szczególnie na diecie mokrej). Istnieją dwa sposoby sprawdzenia kota pod kątem odwodnienia w domu.

  • Test Scruff. Odciągnij skórę zarośla (tylnej części szyi) od ciała w niewielkiej odległości i obserwuj, jak szybko wraca na miejsce (zdrowy kot powinien natychmiast odskoczyć, kot odwodniony wślizgnie się z powrotem na swoje miejsce).
  • Test dziąseł Naciśnij palec na dziąsłach kota. Po zdjęciu palca powinna znajdować się biała plama w miejscu, w którym był palec. U zdrowego kota powrót do różowego miejsca zajmie 1-2 sekundy. U odwodnionego kota potrwa to dłużej.

Odwodnienie można łatwo wyleczyć, ale weterynarz musi zbadać kota, aby upewnić się, że nie ma podstawowego problemu powodującego odwodnienie.

Kiedy zobaczyć się z weterynarzem

Jeśli twój kot jest odwodniony, natychmiast powinieneś zobaczyć się z weterynarzem.

Jeśli twój kot nie jadł przez 2 dni, natychmiast powinieneś zobaczyć się z weterynarzem.

Jeśli jest piątek, a Twój kot właśnie przestał jeść, a Twój weterynarz nie jest dostępny w weekend, zadzwoń do niego i poproś o poradę dotyczącą zdrowia twojego kota i wszelkich istniejących warunków.

Czego oczekiwać

Najczęstszym sposobem leczenia anoreksji są stymulanty apetytu. Ten lek jest często stosowany jako uzupełnienie leczenia jakiejkolwiek przyczyny anoreksji. Na przykład u kota z problemami z zatokami często podajemy mu antybiotyki na infekcje zatok i stymulatory apetytu, aby znów zaczął jeść.

Rurki do karmienia to metoda leczenia przewlekłej anoreksji lub anoreksji, która rozwinęła się w lipidozę wątrobową. Czasami może być stosowany jako metoda leczenia również w innych przypadkach anoreksji. Na przykład po operacji Juliet przestała jeść z powodu stresu. Nienawidzi, że ludzie się nią zajmują (leki, karmienie strzykawką itp.), Więc weterynarza natychmiast włożyłem do rurki do karmienia, a tydzień później nic jej nie było. Uważam, że gdybyśmy spróbowali ją nakarmić strzykawką, nadal by ją to stresowało (kontynuowanie anoreksji).

Jeśli twój kot jest również odwodniony, weterynarz może podać kotowi płyny podskórne lub zastosować dożylnie do bardziej intensywnej terapii.

Twój kot może być zmuszony do pozostania na noc lub u weterynarza przez kilka dni, jeśli jest bardzo chory (z anoreksji, odwodnienia lub z przyczyny).

Unikanie lipidozy u kotów przy zmianie pokarmów

Problem ten najczęściej pojawia się, gdy próbuje się zmienić kota z jedzenia tylko suchego pokarmu na jedzenie mokrego. Aby uniknąć ryzyka lipidozy wątroby, chcesz, aby kot był głodny, ale nie dosłownie głodny. Podawaj około 1/4 kalorii kota jako znajome jedzenie, dopóki kot nie zacznie jeść nowego jedzenia.


14

Kiedy musiałem zmienić jedzenie moich kotów, a one się opierają, mieszam stare i nowe pożywienie, powoli dodając nowe pożywienie, aż po kilku tygodniach serwuję tylko nowe pożywienie. Na początku kot wybierze OldFoodBits i pozostawi NuFoodBits w tyle; ale stopniowo zacznie jeść coraz więcej NuFood. A przejście będzie mniej traumatyczne, mniej szansy na uszkodzenie jego zdrowia. Możesz także zobaczyć, czy nowe jedzenie jest naprawdę czymś, czego absolutnie nie będzie jeść, czy może po prostu musi powoli się przyzwyczaić.

Wiem, że to nie odpowiada na pytanie w nagłówku - jak długo zdrowy kot może przejść bez jedzenia - ale może ci to pomóc w przejściu.

(Niby jak Ebay zmienił tło strony z oryginalnej żółtej na białą. Najpierw ludzie krzyknęli, więc Ebay odwrócił ją. Potem sprawiali, że cień był jaśniejszy co drugi dzień, aż stał się biały ... i prawie nikt tego nie zauważył .)


Uwielbiam tę analogię ... ale nienawidzę tego, że ja też nigdy tego nie zauważyłem
Gary

1
Dlatego zrobili to w ten sposób. :) Szybka zmiana, ludzie (każda żywa istota) reaguje. Wolna zmiana? Dosłownie tego nie zauważamy.

2
+1 za zmieszanie go w powoli rosnących ilościach - w rzeczywistości jest to metoda opisana na odwrocie większości torebek z karmą dla kotów (jeśli poświęcisz trochę czasu na ich przeczytanie).
J. Musser

9

Kiedy kot głoduje, tłuszcz jest przenoszony do wątroby w celu przetworzenia. Ale wątroba kota nie może sobie z tym poradzić i po prostu sama się niszczy. To jest „Tłuszczowa choroba wątroby”.

Więc nie chcesz głodować kota, ponieważ wyniki mogą być poważne.

Sugeruję rozwiązanie Leigh, aby stopniowo łagodzić zmiany.jeśli delikatnie masujesz część brzucha, w której znajduje się wątroba, aby nadać przetwarzaniu tłuszczu „pomocną dłoń”, jeśli wolisz, czy w takim razie możesz głodować kota?
coburne

@coburne Słyszałem podobne myśli / pomysły związane z królikami, czy możesz zamieścić swój komentarz jako osobne pytanie?
James Jenkins

1

Chciałbym również upewnić się, że nie będzie innej marki, która by mu się podobała. Wiele kotów po prostu nie może jeść niektórych marek lub rodzajów. Mój zdrowy kot może jeść tylko jeden rodzaj pokarmu, o którym dowiedziałem się po miesiącach badań i zmartwień. Jeśli go odrzuca, może to mieć dobry powód i zdarzają się przypadki, że ludzie karmią swoje koty jedzeniem, które powoduje śmiertelną chorobę.

Rozglądałbym się za czymś, co lubi.


Dobrze, że miałem kota, który lubił drogie suche jedzenie. Mogłem przełączać się między smakami, pod warunkiem, że zapewniłem „prawidłowe” 2 marki
SAM A
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.