Ile mruczenia to za dużo mruczenia?


49

Mam dorastającego kota, który adoptowałem jako kotka. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że dużo mruczi. Wiem, że przy okazywaniu uczuć takie zachowanie jest normalne, ale wydaje się, że mój kot zaczyna mruczeć, ilekroć jestem w tym samym pokoju co on lub nawet, gdy widzi mnie z innego pokoju.

Rozumiem, że ciągłe mruczenie jest czymś, o co należy się martwić. Dzieje się tak, gdy koty są chore lub w niebezpieczeństwie. Nie wierzę, że jest chory, ponieważ niedawno odwiedził weterynarza, aby sprawdzić i zostać sterylizowanym. Wydaje się, że nie odczuwa dyskomfortu ani stresu - po prostu szczęśliwy, czarny szczęściarz.

Moje położenie polega na tym, czy powinienem być zakłopotany jego uporczywym mruczeniem, a jeśli nie, to ile mruczenia jest zbyt mruczące?


2
To tak, jakby poczuł łaskotanie samą perspektywą głaskania ...
Lix

8
Mój kot mruczy prawie za każdym razem, gdy mnie widzi, i to brzmi jak ciężarówka przejeżdżająca przez pokój. Powiedziałbym, że dopóki kot wydaje się zdrowy i szczęśliwy, nie ma się czym martwić, a tylko on jest szczęśliwy.
Dennis Graves

@sev - taki jest mój obecny stan umysłu - mam nadzieję, że masz rację :)
Lix

1
Cóż, właśnie go zneutralizowałeś ... Psychologia kota z pewnością działa inaczej niż ludzka, ale jestem pewien, że to miało jakiś wpływ
Tobias Kienzler

2
Powiązane, ale nie dupe: pets.stackexchange.com/q/914/31
Monica Cellio

Odpowiedzi:


35
  • Koty mruczą, jak miauczeć, by się komunikować. Mruczenie nie zawsze oznacza, że ​​kot jest szczęśliwy. To rodzaj języka dla kota. Przeprowadzono badania nad sposobem, w jaki kot komunikuje się ze swoimi właścicielami, oraz w jaki sposób różne typy miauczenia i mruczenia wywołują reakcje u ich właścicieli, ostatecznie pomagając kotowi w komunikowaniu się z jego potrzebami i pragnieniami oraz zaspokajaniu ich. Wysokość dźwięku wywoła pewne reakcje emocjonalne u właścicieli kotów, aby wyrazić, czy potrzeby kota są pilne, czy też sygnał, że należy się z nimi pogodzić. (1) (2)

  • Zakaźne zapalenie otrzewnej kotów (FIP) jest również znane jako choroba mruczenia; jest chorobą, która może być śmiertelna dla kotów, a jedną z jej cech jest to, że kot będzie mruczał aż do śmierci lub ostatniej świadomości przed śmiercią. Mruczenie może być również bardziej zauważalne z powodu przewlekłego zatoru w drogach oddechowych. (3) (4)

  • Sugeruję, że u zdrowego kota nie będzie górnej granicy. Niektóre koty będą bardziej skłonne do mruczenia bardziej niż inne, z wielu powodów, aby tęsknić za tym tutaj. Jeśli twój kot nie ślini się, gdy mruczi, ma nieświeży oddech , trudności w oddychaniu lub dźwięki zatkane, nie ma nieregularnych zachowań , najprawdopodobniej można bezpiecznie powiedzieć, że jest zdrowy.

  • Co ciekawe, istnieją badania dotyczące mruczenia kota i powiązania z poprawą zdrowia właścicieli zwierząt domowych . Ze względu na częstotliwość mruczenia kota, rezonującą z ludzkim ciałem, forma porywania, która jest podobna do efektów uspokajającej muzyki na omawianym ciele Czy muzyka wpływa na tętno?


Bibliografia:

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.