Jak mogę naprawić swój związek z moim 7-miesięcznym kotem po ciągłym wykorzystywaniu jej przez ostatni miesiąc?


53

Mój kotek ma 7 miesięcy, a ja ...

[Ostrzeżenie o treści: opisy wykorzystywania zwierząt za spoilerem]

... krytycznie ją wykorzystywała w zeszłym miesiącu (w tym rzucając ją mocno na drabiny i uderzając ją mocno, wiele razy, bez wyraźnego powodu).

Teraz się nie porusza, zachowując ostrożność przy każdym ruchu i każdym dźwięku. Tak mi przykro z powodu tego, co jej zrobiłem. Czy jest jakiś sposób na naprawienie jej i naszego związku?

Bez względu na to, jakie miałem powody, nie miałem na świecie wymówki, by traktować ją tak, jak ja, ale zdecydowanie chcę zmienić swoje zachowanie i odzyskać jej zaufanie. Przywiązałem się do niej, a kiedy zaczęła być odległa, jeszcze bardziej ją wykorzystywałem. Ale znowu wiem, że cokolwiek powiem sobie, jest bezpodstawne.

Mam 17 lat, na wszelki wypadek.


72
Rozumiem, skąd pochodzą te sentymenty, ale chciałbym zauważyć, że kiedy widzimy kogoś takiego jak Anonimowy, który próbuje zadośćuczynić za przeszłe błędy i uczyć się od nich, gromadzenie się na nich, że błędy były złe, w rzeczywistości przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Witaj Anonimowo, z jednej strony cieszę się, że rozumiesz problem i aktywnie staram się poprawić sytuację!
rumtscho

22
Do wyborców: głosuj na pytanie na podstawie jego znaczenia dla witryny, a nie na podstawie oceny osobowości plakatu.
Mindwin

6
@PCARR może rozwinąć tę kwestię, aby opublikować odpowiedź?
Nikt

4
Czy mieszkasz z kimś innym (np. Rodzicami) czy jesteś we własnym domu? Czy szukałeś profesjonalnej pomocy w pracy nad swoim zachowaniem?
Ister

3
Oceniłbym takie pytanie przez „czy wynik będzie dobry dla kota i właściciela, jeśli odpowiedź na pytanie będzie konstruktywna”? I tutaj może być tak.
rackandboneman

Odpowiedzi:


177

Podobnie jak w przypadku wykorzystywania przez ludzi, jeśli naprawdę chcesz naprawić związek, pierwszą i najważniejszą rzeczą do zaakceptowania jest to, że możesz nie być w stanie tego zrobić . Zwłaszcza z młodym kotkiem jest całkiem możliwe, że okaleczyłeś ją na całe życie. Nawet jeśli ogólnie będzie w stanie wyzdrowieć, może nigdy nie być w stanie odpowiedzieć ci bez strachu.

Drugą najważniejszą rzeczą jest potrzeba odpowiedzialności. Wiesz teraz, że jesteś osobą zdolną do znęcania się nad kotkiem. Nie masz już luksusu zakładania, że ​​po prostu nie zrobisz tych rzeczy. Musisz zaangażować co najmniej jedną osobę, która może cię zatrzymać.

Szczerze polecam, byś dał ją komuś, kto nie mieszka z tobą. Daj jej czystą przerwę i pozwól jej przywrócić zaufanie do niezaangażowanego człowieka. Jeśli ta osoba poinformuje cię, że ustabilizowała się emocjonalnie i zachowuje się jak normalny kot wobec nich, możesz podjąć próbę wizyty u niej pod nadzorem. Nie pchaj na nią interakcji - powinieneś traktować ją jak zdziczałego kota, maksymalnie wyciągnij rękę i zaproś ją do siebie. Nie zbliżaj się do niej ani nie podejmuj żadnych działań, które można by uznać za groźne. Zaakceptuj, że może zająć to wiele powtórzeń, zanim będzie gotowa się zbliżyć.

Jeśli po kilku próbach tego nie zauważysz poprawy, lub jeśli osoba opiekująca się jej raportem poinformuje cię, że znacznie się odsuwa po twoich wizytach, odnieś się do punktu 1: może to być beznadziejny przypadek, gdy jesteś zaniepokojony. Zaakceptuj to i pozwól jej odejść. Jeśli jednak zacznie się do ciebie rozgrzewać, możesz rozważyć wzięcie jej z powrotem tylko wtedy, gdy zostaną spełnione następujące warunki:

  • Zezwalasz swojemu partnerowi (partnerom) odpowiedzialnym na regularne sprawdzanie ciebie i potwierdzenie dobrostanu kota
  • Aktywnie pracowałeś nad czynnikami, które doprowadziły Cię do nadużywania jej, i wykazałeś znaczną poprawę w opinii co najmniej jednego odpowiedniego specjalisty

Powrót do zdrowia po nadużyciu jest możliwy (zwłaszcza, gdy jesteś jeszcze młody), ale jest to bardzo poważna sprawa i nie możesz lekceważyć żadnej z tych części. Bardzo ważne jest, abyś zajął się pierwotnym nadużyciem i zobowiązał się do zmiany czegokolwiek i wszystkiego, co przyczyniło się do twojego zachowania. Nie przyjmuj odpowiedzialności za żadne zwierzę, dopóki punkt 2 nie zostanie osiągnięty w sposób zadowalający, a nawet wtedy stąpaj ostrożnie. Ludziom oskarżonym o przestępstwa związane z wykorzystywaniem zwierząt można w przyszłości legalnie zakazać posiadania zwierząt; w końcu może to być zdanie, które musicie sobie narzucić.


2
W 100% się zgadzam - bardzo dobrze stwierdzone - szczególnie twoje pierwsze stwierdzenie. I do OP - jeśli naprawdę troszczysz się o kota, oddałbyś go ze względu na kota. Jeśli musisz sprawić, by znów cię pokochała, prawdopodobnie przejawiasz inną formę znęcania się.
absmiths

98

Szczerze mówiąc, brzmi to tak, jakbyś nie powinna mieć teraz kota . Nigdy nie ma usprawiedliwienia dla niepotrzebnego zranienia zwierzęcia i chociaż krytyczne spisanie własnego zachowania jest początkiem, z pewnością nie pomaga zwierzęciu, które zostało wykorzystane. Na podstawie opisanych przez ciebie incydentów kot mógł odnieść poważne obrażenia i musi zostać natychmiast zauważony przez weterynarza, szczególnie gdy jest młody.

Najbardziej martwi mnie to, że po tym objawieniu o swoim zachowaniu nadal nadużywałeś zwierzęcia, gdy nie robiło tego, co chciałeś . Nie mogę ci pomóc w zmianie twojego zachowania.

Chociaż możesz zmienić uczucia kota wobec siebie, brzmi to tak, jakby twoje własne zachowanie było czynnikiem ograniczającym. Szkolenie i przekazywanie wiedzy każdemu zwierzęciu jest trudnym, powtarzalnym i często frustrującym przedsięwzięciem. Jeśli nie możesz polegać na sobie, aby zapewnić ten poziom opieki i życzliwości, najlepiej jest oddać kota do centrum ratunkowego, gdzie otrzyma wymagane leczenie.

Dla kontekstu - nie wiem, gdzie się znajdujesz - gdybyś przyłapany na robieniu tego kotowi w Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie zostałbyś oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami.


39
Jest to również nielegalne (i przestępstwo) w większości Stanów Zjednoczonych. Co ważniejsze, Anonimowy musi zarówno uratować kota, który może go rehabilitować, jak i uzyskać pomoc psychologiczną dla siebie. Takie okrucieństwo wobec zwierząt jest oznaką większego problemu, który może objawiać się jako przemoc wobec ludzi w przyszłości i niewątpliwie spowoduje dalszą przemoc wobec zwierząt.
Allison C

11
@YvetteColomb Obawiam się, że jest niezbędna do opracowania sprawozdań koc, ponieważ w tym przypadku dowody są jednoznaczne. To dobrze, że PO rozpoznaje, że ich działania są złe, ale dowody wskazują, że nie powstrzymuje to nadużyć zwierząt lub ludzi. Nawet formalne programy zapobiegania nadużyciom mają ograniczony sukces. Tym, co czyni sprawcę bezpiecznym, jest oddzielenie ich od tego, co nadużywają, i uniemożliwienie im stałego dostępu w przyszłości. Co oznacza po prostu, że OP nie powinien zatrzymywać tego kota ani żadnego innego zwierzaka. Każdy sprawca mówi „ale ja jestem inny”. Nie są.
Graham

8
@Graham - jestem pewien, że prawdopodobnie masz rację, ale czy możesz skierować mnie do niektórych z tych dowodów? Wiem, że w niektórych przypadkach popularne poglądy na temat psychologii kryminalnej i wskaźników recydywy nie zawsze są dokładne (na przykład powszechne przekonanie, że przestępcy seksualni powszechnie popełniający przestępstwa mogą się mylić ), więc chciałbym mieć pewność, że prawie wszyscy sprawcy pasuje do opisywanego profilu.
Obie 2.0

2
@Obie Sure. Przemoc domowa jest najlepszym wskaźnikiem, ponieważ nikt nie monitoruje przemocy wobec zwierząt. Walijski Senedd mówi, że nie ma dobrych danych na temat wskaźników sukcesu, ponieważ tak wielu mężczyzn rezygnuje z kursów. google.co.uk/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://…
Graham

2
@Obie A przegląd dowodów, choć ostrożnie optymistyczny w stosunku do niektórych formalnych programów służących do nadużywania partnerów, dość podszywa się pod uwagę, jak bardzo wiele programów jest projektowanych, uruchamianych i monitorowanych. google.co.uk/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://…
Graham

71

Twoje przywiązanie do tego kota nie ma znaczenia. To leży w najlepszym interesie zwierzaka.

Najlepszym interesem tego kota jest przebywanie z dala od Ciebie, w troskliwym i stabilnym domu. Kot raczej nie będzie ci ufał w najbliższym czasie, a może nigdy. Moją największą obawą jest to, że jesteś w stanie powtórzyć to zachowanie.

Nie możesz posiadać żadnych zwierząt domowych, dopóki nie uzyskasz intensywnej pomocy psychiatrycznej. Sposób, w jaki traktowałeś to zwierzę, nie jest w porządku, nigdy nie będzie w porządku i nie ma na to uzasadnienia.

Jeśli chcesz, aby kot wyzdrowiał i leczył, znajdź dla niego dobry, troskliwy i kochający dom. Z ludźmi, którzy są stabilni i nie nadużywają czujących stworzeń, gdy tracą kontrolę.

Ponieważ nie masz ukończonych 18 lat, możesz mieszkać z rodzicami i poprosić ich o ponowne zamieszkiwanie kota. Nie wiem, w jakiej sytuacji musisz tak żyć, ale zachęcam cię, abyś teraz uzyskał pomoc.

Jedyną godną pochwały rzeczą w tym pytaniu jest chęć bycia uczciwym i chęć pozytywnej zmiany. Na tym etapie jest za wcześnie i za daleko, aby naprawić rzeczy między tobą a tym kotem.


22
„Kot prawdopodobnie nie będzie ci ufał w najbliższym czasie, a może nigdy” - chyba że koty są bardziej głupie niż psy, jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek zaufał w najbliższym czasie, a może nigdy. (Mój przyjaciel ma psa ratunkowego, który przypuszczalnie był molestowany wcześniej w życiu, i całkowicie wariuje na widok czegoś , co wygląda jak „kij do bicia psów” - nie tylko laski, ale narzędzia ogrodowe, połamane drzewo oddziały itp.).
alephzero

3
@alephzero strasznie smutny.
Nikt

3
@alephzero możliwe jest przywrócenie kota lub psa z przeszłych obelżywych doświadczeń, biorąc pod uwagę mnóstwo czasu, opieki i miłości. Posiadam psa, który najwyraźniej bił, w tym bicie kijem, bicie jako następną rzecz po pieszczotach i głaskaniu oraz innych okropnych rzeczach, których prawie nie wyobrażam sobie. Kiedy do nas przyszedł, był zagłodzony prawie na śmierć i tak przerażony, że każdy głośny dźwięk wprawił go w katatoniczny stan paniki, w którym nie mógł zrobić nic poza drżeniem strachu. Po 3 latach jest szczęśliwym psem, który nie boi się już nam pomagać np. Podczas zamiatania podłóg lub kopania łopatą.
Ister

@Magisch dobrze byłoby opublikować odpowiedź na ten temat
Nikt

2
@alephzero moja poprzednia szczenię (60 kg bestia z mieszanki rott / great Dane) została wykorzystana w pierwszym roku życia. Aż do jej śmierci widok zwiniętego papieru sprawił, że natychmiast sikała na podłogę. Szkoda, gdy zwierzęta są tak krzywdzone ... Zmienia je: /
Patrice

19

Kot jest wciąż młody i się uczy. Chcesz dowiedzieć się, że poruszanie się i wydawanie dźwięków jest potencjalnie niebezpieczne przez zachęcanie do pożądanych zachowań.

Idealnie jest taki rodzaj jedzenia, jaki lubi, na przykład przysmak dla kota lub kocimiętka, którego można użyć do nagrodzenia wcześniej ukaranego zachowania. Poświęć dużo czasu na to, aby nie zagrażać temu, jak możesz, przećwicz go tak, aby postrzegał cię jako źródło pozytywności, a nie zbliżające się zagrożenie.

Dodatkowo badaj sposoby rehabilitacji kota, który był molestowany w przeszłości. Twoje działania prawdopodobnie miały wpływ, ale wciąż masz szansę pozytywnie wpłynąć na kota.

Dla każdej rzeczy, która została zrobiona, aby negatywnie wpłynąć na kota, tak jak drabina, upewnij się, że jest związane z tym nowe pozytywne wzmocnienie.

Z biegiem czasu, dopóki podejmujesz stały i konsekwentny wysiłek, aby absolutnie nie skrzywdzić zwierzęcia, uważam, że można go ponownie przeszkolić, aby nie wiązał cię z nieszczęściem, które zostało spowodowane.


5
To nie jest zła odpowiedź. Cofnęłam to, ponieważ zapewniasz pewne pozytywne techniki, które faktycznie pomagają OP budować relacje z kotem.
Nikt

3
Wyzwanie ramowe jest potrzebne, ponieważ OP wyraźnie nie widzi rzeczywistego problemu, ale ta odpowiedź jest trafna i dokładna.
Adonalsium

16

Byłem bardzo bliski sytuacji bardzo podobnej do tej, w której osoba naprawdę spiralnie (= bardzo fizycznie obelżywa) źle z nowym zwierzakiem, zmysłowała się i poczuła przerażenie po kilku miesiącach i spędził lata robiąc wszystko, co mógł naprawić to i cofnąć.

Pierwszą rzeczą do powiedzenia jest: wierzę ci, kiedy mówisz, jak źle było i że chcesz to naprawić, i mam nadzieję dla siebie i kotów, naprawdę możesz i możesz. Jeśli nie możesz, lub zdarzy się to ponownie (nawet na krótko i w sposób niekontrolowany, uzyskaj pomoc i spraw, aby koty natychmiast stały się priorytetem bezpieczeństwa . Jak to się powtórzyło , musisz spojrzeć na to, co to oznacza. Spróbuję opisz trochę o obu aspektach - o tobie i jej.

Przegląd

Koty i psy są często o wiele bardziej zdolne do wybaczania niż ludzie. To wymaga czasu, ale stopniowo będzie działać. Ale nadużycia mogą pozostawić blizny emocjonalne na całe życie i zmiany w zachowaniu, więc niektóre cechy i nawyki związane z bezpieczeństwem mogą upłynąć latami, jeśli w ogóle się pojawią, i możesz być w stanie je zobaczyć w dziwnych momentach lub „pod powierzchnią” przez całe życie , długo po tym, jak o tym zapomniała.

Pozwól, że opowiem ci o znanej sprawie. Przyjaciel miał kota, a oni byli w złym stanie psychicznym (problem z meds), a kot - około roku - wziął na siebie ciężar przez 4 miesiące, aż problem meds został naprawiony, w którym to momencie przyjaciel był przerażony i zwierzył mi się, pytając, co robić.

[Ostrzeżenie o wyzwoleniu: szczegóły nadużycia]

Kot był ścigany i „zmuszony” do interakcji. Kiedy kot zareagował, szukając prywatności / narożników, przyjaciel próbował wygrać bitwy i jeszcze bardziej ekstremalne działania fizyczne, aby „zdominować” i „wygrać”, i nie pozwolić kotowi „wygrać” lub „uciec” z niepożądanymi zachowaniami, nawet choć całkowicie normalne. Kot był niewiarygodnie zestresowany, nie miał „bezpiecznych miejsc”, był nadmiernie czujny i przesadzony, spodziewał się ataku za każdą interakcją i nieufnym ludziom, i nauczył się atakować w samoobronie, co utrudnia kontakty towarzyskie. Właśnie się zaostrzyło i pogorszyło stamtąd fizyczne wyrzucanie z pomieszczeń (ciało w powietrzu w cokolwiek tam było), używanie poduszek, aby ją przygwoździć, i prawdopodobnie wpadłeś na pomysł.

Właściciel zrestartował swoje leki, a chwilę później zastanawiając się nad tym, przerwał płacz, i wtedy o nim usłyszałem. Odpowiedź, na którą poszliśmy, była w zasadzie szacunkiem dla kota i kotów oraz przywróceniem nowej normy. Ale musiałem też mieć pewność, że to się więcej nie powtórzy, zwłaszcza, aby zdecydować, czy najbezpieczniejszą radą byłoby całkowicie oddać kota, dla jego własnego dobra.

Zacznę więc od spojrzenia na swoją pozycję, a następnie przejdę do pytania, które zadajesz na temat związku z twoim kotem.

Myślę, że to właściwy porządek - jeśli nie jesteś dla niej bezpieczny przez resztę życia, twoja jedyna ważna, etyczna relacja z nią to ta, która zaczyna się w domu i kończy w centrum lub schronisku w ciągu najbliższych 2 lub 3 dni.

Po pierwsze - także o tobie

Twój post mówi, że chcesz to naprawić, ale nie jest jasne, czy to może (lub będzie) się powtarzać, czy też jest całkowicie i na zawsze w przeszłości.

Najbardziej przerażające jest to, że nawet po uświadomieniu sobie, że to zrobiłeś , zrobiłeś to ponownie. Myślę, że powinieneś się tego bać i mam nadzieję, że martwisz się o siebie, innych ludzi i zwierzęta, a nie tylko myślisz „jak naprawić rzeczy” i ignoruje ryzyko, że to się powtórzy - być może gorsze.

Pierwszą rzeczą jest coś, czego nie mogę doradzić - musisz pomyśleć, co chcesz dla siebie. Cokolwiek do tego doprowadziło, czy to możliwe, że to się powtórzy? Do ludzi lub zwierząt? Gorzej? Czy jest to coś, z czym potrzebujesz pomocy (na przykład, aby uniknąć kryminalnej przemocy jako osoby stosującej przemoc w przyszłości lub nauczyć się radzić sobie ze złością / nastrojem?) Czy powinieneś szukać pomocy teraz, zanim pogorszysz krzywdę / kłopoty?

Nie mogę komentować dużo na ten temat, ponieważ twoje pytanie dotyczy głównie odbudowania zerwanych relacji z twoim kotem. Wiele zależy od tego, co doprowadziło do tych okropnych wydarzeń, jeśli wiesz, co to było. Ale powinno to być prawdziwe pytanie w twoim umyśle, a może samo w sobie pytanie - „Okropnie wykorzystałem mojego kota, czy powinienem szukać pomocy, jeśli tak, jakiego rodzaju?” Istnieje bardzo duża szansa, że ​​odpowiedź powinna brzmieć tak! szybko!

Po tym zwróćmy się do kota. Jeśli jesteś dla niej bezpieczny, twoje pytanie „jak odbudować rzeczy” jest dobre.

Szanując jej potrzeby i doświadczenie

Kot, o którym wspomniałem, był bliznami emocjonalnymi, nieufnymi i traumatycznymi. Więc potrzebowała tego. Kiedy powiedziała „nie”, trzeba było zrozumieć, że to nie była pokora, ale nauczyła się samoobrony. Kiedy denerwowała się ludźmi, to nie była aspołeczna, ale nauczyła się bezpieczeństwa. Potrzebowała więc tej przestrzeni. Najpierw daliśmy jej bezpieczeństwo i pewność, a później próbowaliśmy zdobyć zaufanie.

Typowy przykład - właściciel wchodzi do pokoju, kot chowa się pod szafką i syczy, gdy się do niego zbliża. Wcześniej oferowałby jej jedzenie, był zły, gdy go odrzucono, i zmuszał ją do otwartego jedzenia.

Zamiast tego pozwalamy jej się tam ukryć , aby wiedziała, że ​​ma bezpieczeństwo i może zacząć eksplorację poza sytuacjami kryzysowymi i przetrwania. Ignorujemy ją, nie patrząc, aby mogła poczuć się agresywna i kontrolująca , i obserwować nas, jak wybierze, bez „robienia” wszystkiego, co z nią związane. Następnie proponujemy ucztę może o metr od niej, po cichu, trzymaj ją, aby powąchać, jeśli chce, a kiedy ona ją odrzuca (czego się spodziewaliśmy i zrobiła), po cichu kładziemy ucztę na podłodze i opuszczamy pokój , zamykając drzwi . Jeśli zignoruje to, po cichu podnieśliśmy ją później i być może spróbujemy ponownie tego wieczoru. Po kilku tygodniach dowiedziała się, że jest bezpiecznie i nie ma powrotu, i zaczęła ufać, że można wyjść i zabrać. 30 minut później wróciliśmy, minimalizując stres i dając jej dużo czasu, aby nie martwiła się o ludzi w pobliżu . Uznaliśmy, że dla niej nawet „ludzkie ofiarowanie jedzenia” jest stresem, ponieważ nie może być pewna, jaki jest ich zamiar i co będzie.

Możesz opierać się na takich rzeczach, ale potrzebujesz wrażliwości na jej potrzeby, przewidując, co da jej przestrzeń emocjonalną, by mogła wyjść poza przeszłość. Jeśli możesz to zrobić, prawdopodobnie twój kot to zrobi.

Bezpieczne przestrzenie

Upewnij się także, że ma dużo bezpiecznych wolnych miejsc . Bezpieczna przestrzeń to taka, do której może się udać, a ty nie wtrącasz się ani nie podchodzisz nieustannie, ale może się zrelaksować i szanujesz, że to „jej”. Gdzieś może poczuć się bezpiecznie przed niespodziewanymi atakami i zobaczyć, co się dzieje . Kot mojego partnera ma to:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest to półka nad stopą łóżka, na tyle wysoka, że ​​nie przypadkowo go zapukamy, a drzwi szafki są zdjęte, aby stworzyć „jaskinię”. Pod ręcznikami znajduje się również podgrzewacz dla kota. Zrobiliśmy to, gdy zdaliśmy sobie sprawę, że wciąż próbuje znaleźć miejsce do obserwowania, z którego ludzie nie kroczą wokół niej, a wszędzie, gdzie wybrała, jest miejsce, gdzie poszliśmy. To ją stresowało. To dało jej podniesiony punkt widokowy, „jaskinię” i miejsce, w którym mogłaby być towarzyska, ale także trochę „dla siebie”. Szybko się do tego przyzwyczaiła i często tam śpi. Dbamy o to, aby czuła się na tym bezpiecznie.

Lubi mieć 3 lub 4 miejsca, w tym kartonowe pudełko pod łóżkiem, przestrzeń pod stołem na korytarzu i krzesło kuchenne. Chodzi o to, że ma miejsca, w których może się udać, odpocząć i czuć się bezpiecznie. Są w pewnym sensie „jej przestrzeniami”, możemy na nich wtrącać się, ale staramy się, aby wiedziała, że ​​dobrze się tam udać.

Ustanowienie nowej normy

Po drugie, szanowanie miejsca, w którym się znajduje, nie oznacza „wszystko na jej warunkach”. Może być konieczne sprawdzenie jej kołnierza, potraktowanie jej pchłą lub przeczesanie jej, co może jej się nie podobać i może wywołać samoobronę. Musisz uczynić je tak nieprzyjemnymi, jak tylko możesz .

Oferuj ulubione jedzenie raz dziennie, a kiedy będzie z tym dobrze i zaakceptuje je z twojej ręki (może zająć dużo czasu, zanim będzie wystarczająco odważna, aby je zdobyć), możesz spróbować delikatnie wprowadzić cokolwiek innego jest potrzebne, jak czesanie. Może po prostu pogłaszcz ją raz naprawdę grzbietem grzebienia, nic nie robi, ale pokazuje, że nic strasznego się nie dzieje, przy odrobinie szczęścia nie odłoży jej następnego dnia. Postaraj się budować tak wolno, że nie dostanie ogromnego „OMG” i następnym razem trzymaj się z dala . Obserwuj jej reakcje i zachowanie i kieruj się nimi . Poczekaj, aż jej zainteresowanie osiągnie szczyt. Może to potrwać 10–15 minut lub określony nastrój lub porę dnia.

Podsumowanie

Przede wszystkim bądź cierpliwy. To może być przedsięwzięcie na całe życie . Ale dotrzecie tam z troską i miłością - i ostatecznie ona też.


3
Chciałbym móc to jeszcze bardziej głosować. Przykład jest tutaj kluczowy: czasami złe zdarzenie jest z naszej lub innej przyczyny poza naszą kontrolą, ale to nie znaczy, że jeden jest złym człowiekiem. Zła osoba nie robi tego dobrze.
Zoey Boles,

1
Dziękuję za tak szczegółową odpowiedź. Ja też znałem kogoś, kto zrobił podobne rzeczy jak OP (to było 25 lat temu). Wiedziała, że ​​to źle, i źle się poczuła. Nie była jednak w stanie zmienić swojego zachowania. Nie była w stanie poradzić sobie z życiem i wkrótce potem zmarła z powodu przedawkowania narkotyków. Nie oceniam jej, ponieważ dobrze ją poznałem i jak okropne było jej życie. Nie usprawiedliwia zachowania, pomaga zrozumieć zachowanie. Czasami jest wyjście, innym razem nie.
Nikt

1
Radziłbym podkreślić, że w przypadku pytania, czy potrzebują pomocy, PO powinien się pomylić po stronie, tak, naprawdę. Byłoby znacznie lepiej, gdyby szukali pomocy, której być może nie potrzebowali, niż nie mogli jej otrzymać, kiedy to zrobili.
jpmc26

13

Niestety, z opisu OP jego zachowań w stosunku do kotka, nawet PO świadomości i zdaniu sobie sprawy z niewłaściwości i nadużycia w stosunku do kotka, tj. Kontynuowaniu znęcania się, może być tak, że OP ma stan psychiczny co powoduje niekontrolowane wybuchy wściekłości, agresywne, a nawet wybuchowe, napadowe epizody, słabą kontrolę impulsów, które mogą być nawet poza jego kontrolą. Mimo że miał „świadomość”, że powody, dla których uzasadnił swoje zachowanie wobec kotka, były „bezpodstawne”, nadal trwały.

Inne aspekty jego życia, w tym wyniki w szkole / nauce, umiejętności socjalizacyjne, obecność lub brak przyjaźni, odpowiednie dla 17-latka, vs. bycie „samotnikiem”, jego relacje z rodzicem lub rodzicami, rodzeństwem itp. ., może mieć znaczenie diagnostyczne. Jak zauważają inni, te fizyczne, obelżywe reakcje na rozczarowanie, jeśli nie są zaznaczone, mogą obejmować później relacje międzyludzkie. Powinien rozważyć spotkanie z nastolatkiem-psychiatrą i poprosić o pomoc rodzicielską, aby to zrobić, ponieważ jest on małoletni (jeśli w USA), aby ocenić, czy istnieją znaczące czynniki, które mogą i powinny , być leczonym, czy to poprzez terapię i / lub zarządzanie lekami, w oparciu o wynik oceny „większego” obrazu. Bardziej szczegółowe możliwości diagnostyczne byłyby spekulacyjne teraz bez dalszej oceny i nie należy ich tutaj uwzględniać. (Wysłany przez Adolescent Psychiatrist, MD, JD.)


12

Mamy cztery koty, które mają różne osobowości (jak ludzie). Czasami jeden lub więcej może być frustrujące, ale koty (choć niektórzy twierdzą) nie są zdolne do uczenia się na tym samym poziomie co ludzie. Koty nie potrzebują nas tak jak psy, a kiedy zrozumiesz, że zrozumiesz, jak kot może reagować lub nie, tak jak chcesz, na twoje działania lub zachowanie.

Myślę jednak, że ważne pytania, o których nie wspomniano, są trzykrotnie:

1) w wieku 17 lat powinieneś mieszkać z jednym lub kilkoma rodzicami. Jeśli zachowują się w sposób gwałtowny, kotka należy usunąć z domu. Kropka. Wyuczone zachowanie dziecka można zmienić tylko raz poza uciążliwym środowiskiem domowym i przy wsparciu innej osoby lub terapeuty;

2) Jeśli jesteś 17-letnim mężczyzną, jesteś w wieku, który niestety większość z nas mężczyzn ma tendencję do wściekłości, przemocy i głupiego zachowania, które musimy przepracować z najbliższymi, którzy mogą nas poprowadzić - i mieć nadzieję i módlcie się, abyście z niego wyrosli;

3) W twoim poście pojawia się informacja, że ​​szukasz uczucia. Niektóre koty nigdy nie spełnią ideału, którego się od nich oczekujemy. Musisz w jakiś sposób włączyć się w działania zewnętrzne, które prowadzą cię do kontaktu z innymi osobami w twoim wieku, które są dobroduszne i mogą zapewnić poczucie integracji i, miejmy nadzieję, uczucia (które wszyscy chcemy i potrzebują). W najbliższym czasie skoncentrujcie swoje wysiłki na uczuciach na innych ludziach. Kociak musi iść do nowego domu. W przyszłości będzie o wiele więcej kotów, które uwielbiają z tobą bezpieczny dom, gdy będziesz bardziej dojrzały.


9

Większość ludzi powiedziałaby, że jesteś na dobrej drodze, aby zostać psychopatą, ale mogę ci powiedzieć, że ze względu na współczucie, które okazujesz, nawet wyrzuty sumienia; prawdziwy psychos nie wykazuje takich skrupułów. Masz nierozwiązany problem, traumatyczny, może z dzieciństwa, może nierozwiązany stan „wyuczonej bezradności” i możesz mieć proste problemy z odrzuceniem z powodu jednego lub kilku zerwanych związków, ale pamiętaj, że musisz szybko się z tym zająć lub z sytuacją kot zamanifestuje się w czymś znacznie surowszym, dla ciebie i dla kota. Zostałeś poinformowany, to wynika z badań i własnego doświadczenia.

Jeśli nie możesz ominąć tych działań, wróć do domu kota i nie bądź już opiekunem zwierząt. I pamiętaj, aby nie dopuścić do tego, by to zachowanie wkroczyło w twoje życie. W relacjach z innymi możesz ponownie mieć nieświadome problemy ze złością, najprawdopodobniej zdarzenie w dzieciństwie lub okresie dojrzewania. Starałem się być tutaj szczery i nie jestem płatkiem, twoje oczywiste pragnienie zmiany tego zachowania JEST BARDZO zachęcające, ale istnieje małe niebezpieczeństwo dla ciebie i być może dla innych bliskich ci osób. Nie połączysz automatycznie gniewu wywołanego przez incydenty związane z kotem z PRAWDZIWYM powodem, dla którego tak naprawdę postanowiłeś działać w ten sposób. Proszę, żyjcie z pokojem i miłością w swoim sercu i projektujcie to w rzeczach, które odtąd będziecie robić w życiu, a jeśli zaczniecie się z tym konfrontować, poczujecie i będziecie lepszym człowiekiem.

Jestem jazzeroo i wiele lat temu walczyłem z podobnego miejsca w podobnych okolicznościach, a odrzucenie jest WYZWALANIE. Poradzono ci. Życzę wam pokoju, miłości i światła.


8

Ludzie mają tendencję do denerwowania swojego kota, gdy reagują w zabawny sposób. Ale powinieneś znać właściwy i kochający sposób, aby to zrobić. Jest to także sztuczka, aby Twój kot był aktywny i zabawny. Ale musisz zrozumieć uczucia kota, aby poznać właściwą drogę.

Nadużywanie kota pokazuje, że nie rozumiesz, jak traktować zwierzęta. Więc kształć się. Z czasem możesz uzyskać bardziej dojrzałe uczucia do zwierząt.

Jeśli chodzi o kota, na pewno nigdy Ci nie zaufa, bez względu na to, jak bardzo się starasz. Koty mają silne ego, co utrudnia zdobycie ich zaufania, nawet dla profesjonalistów. Uzdrowienie kota zajmuje lata i mnóstwo miłości, zwłaszcza jeśli jest młody. Dużo trudniej jest poradzić sobie z dorosłym kotem.

Oddaj kota na ratunek lub farmę, na której będą towarzyszyć inne koty lub zwierzęta. Ratunek jest łatwiejszy.


6

To świetna okazja, aby doświadczyć żalu, cierpliwości i pokornej mocy przebaczenia. Koty to niezwykle wytrzymałe zwierzęta, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym (przynajmniej pospolite rasy europejskie, nie mam doświadczenia z rasami „fantazyjnymi”). Kilka razy skrzywdziłem moje koty i zawsze odkryłem, że ilekroć wstydzę się swoich czynów, żałuję ich i jestem gotów przeprosić kota, wybaczy mi to i pozwoli się przejawiać miłości.

Ważne jest, abyś szczerze zobowiązał się do tego, aby ten związek działał. Stawką jest Twoje zdrowie psychiczne, kot wyzdrowieje znacznie szybciej niż ty, jeśli NAPRAWDĘ NIE SPRÓBUJESZ go uruchomić.

Potrzebujesz dużo cierpliwości (wiem, że brakuje zasobów w wieku 17 lat), ponieważ długi okres znęcania się będzie wymagał długiego okresu „przepraszania”. W żaden sposób nie zmuszaj kota do związku. Nie trzymaj jej w niewoli, nie trzymaj jej mocno przy sobie, nawet jej nie dotykaj, jeśli to oczywiste, że nie tego chce. Po prostu daj jej znać, że jesteś zainteresowany naprawieniem związku, dając jej uwagę, ilekroć będzie gotowa na zdobycie. Nie gap się na nią, ponieważ może to być interpretowane jako oznaka agresji, ale spójrz na nią i powoli mrugnij do niej. Jeśli odwróci jakąkolwiek uwagę, pokaż, że jesteś zainteresowany, ale pozwól jej zainicjować dowolny kontakt.

Jeśli szczerze pragniesz naprawić związek i nie robisz nic głupiego (jak uderzenie jej ponownie), powiedziałbym, że powinno to zająć tyle samo czasu, co nadużywanie (miesiąc), zanim ona znów będę z tobą komfortowo. Gdybym był w twoich butach, spróbowałbym przez 3 miesiące. Brak wyników przez 3 miesiące oznacza, że ​​robisz coś źle i nie jest tego warte, ze względu na kota.

Ale w przeciwnym razie ustalenie tej relacji jest bardzo ważne po pierwsze dla twojego zdrowia psychicznego, a po drugie dla kota. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ludzie lub zwierzęta skrzywdzili mnie w wieku 17 lat i nie zrobiłem nic, aby to naprawić, nadal boli i utrzymują mnie trochę w nocy, teraz 20 lat później.

Tak też jest na odwrót. O wiele lepiej jest, aby twój kot odzyskał zaufanie do ludzi dzięki Tobie i TWOJEJ pokucie. Świat będzie miał dla niej znacznie więcej sensu.

Moje 2 centy (nie jestem ani psychologiem, ani ekspertem od kotów, tylko facet, który zrobił 17 głupich rzeczy w wieku 17 lat i powoli nauczył się sobie z tym radzić).


W życiu byłem blisko kilku kotów i odkryłem, że dość szybko wybaczyły mi moje wykroczenia przeciwko niemu, chociaż moje były przypadkowe, a nie umyślne. Na przykład, kiedy był kotkiem, siedziałem na jednym kocie. Był czarny i zwinął się w moim ciemnoniebieskim fotelu biurowym pewnego dnia, zaledwie kilka dni po tym, jak go dostałem. Nie oczekiwałem go tam i usiadłem na nim. Protestował, ale szybko mi wybaczył. Przy innej okazji nadepnąłem na niego w ciemności, ale szybko mi wybaczył. Nieumyślnie spowodowałem atak jednego z moich kotów, ale ona też mi wybaczyła.
Henry

Ciąg dalszy ... Właśnie tego popołudnia wyciąłem duży mat z kota mojego brata, na który nie zadał sobie trudu. Ponieważ tolerowała to - ostrożnie - pomyślałam, że spróbuję przyciąć jej pazury, ale NIE była skłonna na to pozwolić i podrapała mnie po dłoni. Potem wyszła z pokoju, jakby nie chciała mieć ze mną nic wspólnego. Ale pół godziny później wskoczyła mi na kolana, zasygnalizowała, że ​​chce się pogłaskać, dostała minutę lub dwie, a potem zwinęła się w kłębek, żeby się zdrzemnąć; jest na moich kolanach od kilku godzin. Nie wiem, czy koty potrafią poprawnie rozróżnić działania dokonane przy użyciu złośliwego ....
Henry,

2
Ciąg dalszy ... intencji i tych dokonanych przez przypadek lub „dla ich własnego dobra”, więc może dlatego tak różne przestępstwa zostały tak szybko wybaczone. Nie wiem, czy kot wybaczy nadużycia PO - zawsze - zgadzam się jednak z innymi, że PO musi szukać profesjonalnej pomocy i powinien znaleźć tego kota w lepszym domu. Możemy mieć tylko nadzieję, że kot w końcu odzyska zaufanie do ludzi lub przynajmniej jednego specjalnego człowieka.
Henry

@Henry istnieje ogromna różnica między okazjonalnymi, przypadkowymi sytuacjami tego typu a ciągłym, celowym wykorzystywaniem. Obecnie mam 3 koty i oczywiste jest, że czasami coś się dzieje. Czy to cięcie pazurami, chodzenie do weterynarza, zostawianie kotów na tydzień, podczas gdy ja jadę na wycieczkę, siedzenie na kocie, który ukrył się na łóżku pod zaślepką (sprawdzam, ale dobrze) lub wpadanie na kota, który jest w bliskie prędkości światła (oczywiście to moja wina). Powodują, że obwinianie patrzy na mnie, a nawet ignoruje mnie przez pół godziny (kilka godzin, gdy mnie nie było), ale wkrótce zostają zapomniane i zastąpione próbą zdobycia
Ister

Ciąg dalszy… wstecz cała miłość utracona przez cały ten czas, kiedy „rozmawialiśmy”. Jednak kot, który był ciągle i regularnie wykorzystywany, odcisnął strach i czujność, więc znacznie trudniej jest naprawić taki związek. W pełni zgadzam się z odpowiedzią - warto to zrobić. I wymaga dużo cierpliwości.
Ister

6

Ponieważ jest to Pets.SE, moja odpowiedź dotyczy wyłącznie dobrostanu danego zwierzęcia.

Pozwól mi być absolutnie bezpośredni i jasny - jesteś w żadnym stanowiska patrząc po tym kot i to absolutnie w jej najlepszym interesie, że jest ona usuwana z wami i znalezienie nowego domu w odpowiednim środowisku.

I jak już wspomniano, najprawdopodobniej potrzebuje natychmiastowej pomocy weterynaryjnej, a na tobie spoczywa ciężar upewnienia się, że ją otrzyma.

Zrób to, co jest właściwe i znajdź dla niej dom opieki i nie adoptuj żadnych zwierząt w przyszłości, ponieważ nie jesteś odpowiednim opiekunem.


3

Zadaj sobie dwa pytania:

  • Czy traktowałeś kota jak przedmiot, czy tylko osobę, na którą wyładowałeś swój gniew?
  • Czy związek był czymś więcej niż przemocą?

Kiedy zdasz sobie sprawę, że popełniasz duży błąd przez długi czas, łatwo poczuć się jak okropna osoba i przecenić wyrządzone przez ciebie szkody. Niektóre koty są po prostu zaniepokojone przebywaniem w pobliżu ludzi i oczywiście unikają ludzi, którzy są z nimi szorstcy.

Kiedy byłem młody, okazywałem kotom sympatię, ale robiłem też pewne okrutne rzeczy. Kiedy zdałem sobie z tego sprawę, poczułem się okropnie i postanowiłem się zmienić. Patrząc wstecz, przeceniłem, ile szkód wyrządziłem. W końcu okazał mi sympatię i był zdenerwowany, gdy mnie nie było w pobliżu.

Jednak gdy zmieniłem swoje zachowanie, kot stopniowo zaczął mi bardziej ufać i okazywał mi więcej sympatii. Czuł się o wiele wygodniej będąc wokół mnie.

Jeśli traktujesz swojego kota bardziej niż jakiś przedmiot, będzie wiedziała, a właściwą rzeczą jest, aby opiekował się nim ktoś inny. Ale jeśli nie, możesz być w stanie naprawić tę relację, jeśli jesteś w stanie całkowicie zmienić swoje zachowanie.


3

Powinieneś oddać tego biednego Lil Kitty i nigdy nie dostać nowego. Nie mogę tutaj napisać, co naprawdę chcę ci powiedzieć.

Nie możesz odzyskać zaufania tego kota i to jest dobre. Koty zwykle dobrze pamiętają rzeczy. Powinieneś oddać ją komuś, kto ją kocha i który zatroszczy się o rany zadane tej niewinnej duszy.


3

Wszystkie zwierzęta są dobranymi wzorami. Wszyscy szukamy wzorców na świecie i używamy ich do modyfikowania naszego zachowania. Koty nie różnią się pod tym względem.

Kluczową rzeczą do zrozumienia jest to, że koty są zarówno drapieżnikami, jak i ofiarami; aby przetrwać, MUSZĄ zwracać szczególną uwagę na zagrożenia na świecie.

Możesz to naprawić . Mój sąsiad z sąsiedztwa podczas dorastania był absolutnie okropny dla dorastającego kota, ale naprawił go i jest dobrze przystosowanym dorosłym. Mój kuzyn był znany z tego, że sprawiał, że jego kot czuł się niekomfortowo, ale kiedy przestał to robić, jego kot stał się oddanym towarzyszem. Można to naprawić.

Musisz jednak zdać sobie sprawę, że odcisnąłeś na sobie serię zagrożeń dla drapieżnego zwierzęcia ... To nie będzie łatwe ani szybkie.

Musisz zostawić kota w spokoju . Nakarm go, podlej, wyczyść kuwetę i zostaw. Pierwszym krokiem jest uświadomienie kotowi, że środowisko nie stanowi już zagrożenia. Usuń dowolny przedmiot, na przykład drabinę, która była częścią twojego nadużycia.

Pozwól kotowi wykonać pierwszy ruch. Gdy poczuje się bezpiecznie, wejdzie w interakcję z tobą. Jeden z moich kotów jest całkowicie niezainteresowany pieszczotami i takie ... Lubi oglądać z krawędzi. Może ten kot jest obserwatorem ludzi. Odkryjesz to.

Absolutnie nie wolno wykonywać pierwszego ruchu. W tej chwili jesteś zagrożeniem, więc podchodzenie do kota lub próba interakcji z nim powoduje przejście kota w tryb przetrwania. Będziesz musiał być niegroźny i po prostu „tam”, dopóki kot nie odzyska pewności siebie.

Możesz używać smakołyków i zabawek, ale znowu nie oczekuj, że kot natychmiast ci zaufa. Połóż zabawkę lub poczęstuj się, pozwól kotowi zobaczyć, jak to robisz ... Potem odejdź.

Kot nauczy się nowych wzorów. Nie zawsze jesteś zagrożeniem. Dom jest bezpieczny. Czasami masz na myśli smakołyki. Daj mu czas, a możesz to naprawić.

Zresetuj swoje oczekiwania. Dla moich kotów uważam za sukces, że czują się komfortowo i bezpiecznie w moim domu. Tak jak powiedziałem, mój duży kot nie jest cuddler. Ale obserwowanie jej leniwie obserwującej dzieje w domu z rogu pokoju sprawia mi radość, wiedząc, że kot jest bezpieczny i wygodny. I czasami kot rzadko zaprasza na pieszczoty. A w chłodne noce czasami przytula się, dopóki ją zignorujesz. Twoim celem nie powinno być, aby kot przytulał się z tobą lub bawił się teraz z tobą. Twoim celem powinno być zapewnienie kotu poczucia bezpieczeństwa.

Zajmie to trochę czasu, ale daje czas na zastanowienie się, dlaczego przestraszyłeś kota. Coś nie idzie dobrze w twoim życiu i kiedy pozwalasz kotowi leczyć, musisz także leczyć . Widzenie psychologa nie ma absolutnie nic złego; nie powiedzą nikomu, że tam byłeś i mogą pomóc ci poradzić sobie z problemami. Gdy naprawisz złe rzeczy, naturalnie staniesz się mniej groźny dla kota, co będzie efektem sprzężenia zwrotnego.

W rzeczywistości psycholog ma większe szanse na pomoc w rozwiązaniu problemów między tobą a twoim kotem niż przypadkowi ludzie w Internecie.

Jeśli nie możesz poprosić rodziców o pomoc w znalezieniu psychologa, poproś pielęgniarkę szkolną lub kogoś takiego. Chcą pomóc i nie muszą nikomu mówić, co do nich mówisz.

Miałem problemy ze złością ... Moje koty pomogły mi je przejść. Dają mi coś, na czym mogę się skupić. Bez względu na to, jak złe jest moje życie, to, że moje koty czują się bezpiecznie, może być z czego dumny. Ten kot może być towarzyszem, JEŻELI sam się naprawisz.

TL; DR . Nie możesz naprawić kota. Z kotem nie ma nic złego. Możesz naprawić środowisko i siebie. Do diabła, ustawienie środowiska tak, aby było bezpieczniejsze dla kota, może sprawić, że będzie również bezpieczniejsze dla ciebie. Nie możesz zmusić kota, by cię polubił ... Możesz stworzyć środowisko, w którym kot cię polubi.

Musisz być ze sobą szczery (i jest to coś, w czym może ci pomóc psycholog). Jeśli naprawdę chcesz naprawić siebie i środowisko, jeśli naprawdę chcesz zrobić wszystko powyżej i spędzić miesiące, może rok, na naprawie rzeczy ... Możesz. Z tego powodu będziesz lepszym człowiekiem ... I kot może ci w tym pomóc.

Jeśli nie chcesz tego wszystkiego, jeśli nadal myślisz, że możesz zmusić kota do kochania cię ... Nie możesz. Poddaj kota jak najszybciej przyjacielowi lub schronisku. Bo jeśli tego nie zrobisz, będziesz tego żałować na zawsze. Właściciel zmusił nas do „pozbycia się” mojego kota, gdy miałem 12 lat, nie miałem kontroli nad działaniem i do tej pory źle się z tym czuję. W twoim przypadku jesteś sprawcą i będzie cię to nawiedzać na zawsze. To nie ma być zagrożeniem, ale ostrzeżeniem.

To proces. Możesz to naprawić. Ale musisz pozwolić kotowi poczuć się komfortowo i musisz się naprawić.

Proszę, zaopiekuj się kotem, tak czy inaczej. Nigdy więcej tego nie rań. Jeśli kiedykolwiek to zrobisz, zrób to dobrze i oddaj je w bezpiecznym domu. Możesz naprawić jeden zły wzór ... Nie możesz naprawić wielu złych wzorów.

I daj nam znać, co robisz, aby to rozwiązać.


2

Myślę, że jeśli znęcałeś się nad kotkiem lub jakimkolwiek zwierzęciem, to denerwujesz ich. Najlepiej byłoby znaleźć nowy dom dla tego zwierzaka. Nie zasługuje na to, co mu zrobiłeś, i zawsze będzie pamiętać ... prawda? W każdym razie, rób to, co należy i niech idzie do kogoś, kto może się tym zająć z miłością. Jeśli możesz pójść do kogoś i porozmawiać o tym, co ci się przydarzyło, aby cię tak zdenerwować, to tak bardzo ci pomoże. Zasługujesz na to, by cię kochać, i jest to dobry moment, aby sięgnąć i zająć się sobą. Posiadanie zwierzaka nie jest dobrym pomysłem. Niech pójdzie do kochającego domu, a będziesz mógł skupić się na leczeniu i lepszym samopoczuciu. Spróbuj. Przesyłam ci dużo miłości


2

Mogę się trochę odnieść do siebie, kiedy znalazłem mojego zbłąkanego kota, nie od razu się do niego przywiązałem. Zajęło to miesiące i ciężko było się nie poddać, kiedy sikał do zlewu w kuchni.

Musisz zrozumieć, że w tej chwili kot kojarzy Ci się z przemocą. Kiedy się do niego zbliżysz, nie ma możliwości dowiedzenia się, czy znów go skrzywdzisz, czy nie. Musisz zdobyć zaufanie, zawsze głaszcząc go i zachowując życzliwość. Jeśli źle się zachowuje, robi rzeczy, których nie akceptujesz - nie uderzaj, po prostu zabierz to do innego pokoju / czegokolwiek, aby zatrzymać zachowanie. Kiedy się zbliżasz, zawsze bądź miły. Zajmie to trochę czasu, ale jest to możliwe.

A jeśli kot jest daleki - musisz dać mu trochę czasu. Możesz oszukiwać moje przynoszące smakołyki i zabawki, ale nie zmuszaj się do obecności. Kot znajduje się w bardzo zależnej pozycji - jeśli naprawdę go zmusisz, nie może naprawdę uciec z twojej firmy - w końcu nie może wyjść z domu / mieszkania. Bądź więc uprzejmy i szanuj go, jeśli kot chce być sam. Daj mu swobodę robienia tego, co mu się podoba - chyba że wyrządzi szkody domowi - a kot powoli wyjdzie z jego skorupy.

Pamiętaj też, że koty przejawiają uczucia inaczej niż psy - małe gesty wiele dla nich znaczą. Pies machał ogonem i szczekał, ale kot po prostu szturchnął cię głową i spał w tym samym pokoju, co ty - w taki sposób, w jaki okazują współczucie.


2

Oprócz wykazania znacznej poprawy w stosunku do niezależnych, kompetentnych obserwatorów, co jest bardzo pomocną sugestią @AlanT, musieliście zrozumieć, jak nikczemnym zachowaniem jest znęcanie się nad zwierzęciem. Mówię to, ponieważ piszesz, że chcesz zmienić swoje zachowanie. Chęć nie jest wystarczająco dobra. Wielu osób nadużywających chce zmienić swoje zachowanie, a następnie ponownie dopuszcza się nadużyć. Musisz wiedzieć w swoim sercu, że nigdy więcej tego nie zrobisz, ani nic podobnego, bez względu na okoliczności. Osiągnięcie tego, że zrozumienie i wiedza są najważniejsze i dopiero wtedy, zanim dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby mieć szansę na utrwalenie relacji z tym kotem (co może być niemożliwe) i sprawić, by ten kot lub jakiekolwiek inne zwierzę zaufało i polubiło cię.


2

Nie jesteś kimś, kto w tym momencie życia powinien być odpowiedzialny za każde zwierzę, moja sugestia to zabranie go do centrum ratunkowego i poinformowanie go o tym, co zrobiłeś. Wiele zwierząt przychodzi na ratunek po tym, jak są wykorzystywane, i latom muszą im zaufać ... a nawet nigdy. Mam dwa psy ratownicze, jeden ufa tylko pewnym typom mężczyzn (zwykle starszych lub mniejszych mężczyzn typu „Alpha”), a nawet to wymaga czasu, minęły 3 lata i to się nie zmieni, ale jest całkowicie w porządku z dziećmi i kobietami .. a druga po prostu boi się każdego człowieka, którego spotka, po prostu sika i kuli się za każdym razem, gdy poznaje nowego człowieka, mamy 4 miesiące i poprawia się, ale jeśli dotknę jej w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym momencie lub powie niewłaściwą rzecz niewłaściwym tonem, wkurzy się. To naprawdę smutne oglądać i łamie mi serce za każdym razem. Ona się uczy, ale to wymaga czasu i miłości ...

Sugeruję, aby odejść i dowiedzieć się o pozytywnym wzmocnieniu zwierząt, a następnie zgłosić się na ochotnika do centrum ratunkowego, znaleźć ośrodek, który korzysta z tej metody i dać im pełne informacje na temat tego, co zrobiłeś, a ty chcesz się uczyć i odpokutować za to, co zrobiłeś , najprawdopodobniej będą cię uważali i śledzili cię przez miesiące, ale nauczysz się, jak szanować zwierzęta. Posiadanie zwierzęcia jest przywilejem, a nie prawem, nie posiadasz go, ale jesteś odpowiedzialny za jego szczęście i dobre samopoczucie. Być może oglądanie i pomoc zwierzętom, które zostały wykorzystane (niektóre być może znacznie gorsze od tego, co zrobiłeś) pomoże ci naprawić to, co zrobiłeś, a przynajmniej znajdziesz spokój.

Proszę, nie krzywdź ponownie kota, to żywe, oddychające zwierzę, które po prostu chce żyć, tak jak ty.


1

Jako 17-latek posiadanie kota bez popełniania błędów może być dużym obowiązkiem. Ponieważ było to prawdopodobnie impulsywne znęcanie się nad kotkiem, nie obwiniaj siebie ani zwierzęcia. Najlepiej jest wiedzieć, że możesz nie być w stanie uzyskać zdrowych relacji z kotem ponownie z powodu nadużycia. Jeśli jednak spróbujesz spojrzeć wstecz przed rozpoczęciem nadużyć, czy byłeś lepszym właścicielem niż w zeszłym miesiącu? Jeśli tak, możesz spróbować odzyskać zaufanie do swojego związku do momentu, w którym było wcześniej. Mimo że kotek jest młody, może mieć wspomnienia z powrotem, zanim zaczęły się nadużycia. Jeśli możesz, spróbuj robić rzeczy, które kot lubił w przeszłości. W ten sposób może zapamiętać, jak wcześniej był traktowany.

Mam nadzieję, że to trochę pomogło. :)


1
17 to zdecydowanie dopuszczalny wiek do przyjęcia odpowiedzialności za zwierzę; jest to zasadniczo dorosłość (legalność zależy od miejsca), a tysiące, jeśli nie miliony dzieci znacznie młodszych, są co najmniej częściowo odpowiedzialne za zwierzęta każdego roku.
Allison C,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.