Przedszkolak nie umie śpiewać, ale i tak śpiewa - głośno!


10

Moja 3½ letni nigdy nie miał żadnego poczucia muzyki, rytmu, notatki, lub cokolwiek przypominającego sztuki muzycznej. (Umiejętności motoryczne są tam, gdzie naprawdę się wyróżniają; jest sportowcem, a nie muzykiem.)

Ostatnio zaczął śpiewać głośno przez całe popołudnie, dosłownie godzinami. To nie słowa, tylko przypadkowe dźwięki, ale śpiewa przy prawie maksymalnej głośności.

Przykro mi to mówić, ale słuchanie jest okropne i stresujące. Mamy też 6-miesięczne dziecko, które nie śpi wystarczająco; hałas i podrażnienie, które powoduje, nie pomaga. Potrzebujemy, żeby był bardziej cichy - nie „cichy”, tylko „cichszy” - albo wkrótce stracimy zmysły.

Po wysłaniu do pokoju upewnia się, że śpiewa wystarczająco głośno, by i tak być dobrze słyszanym. Poproszony o użycie delikatniejszego głosu, obniży głos na mniej niż 30 sekund, a następnie krzyknie ponownie. Nasze zwykłe dyscypliny nie działają (przerwa; wysyłanie go do pokoju; ignorowanie go), a on po prostu zaśpiewa głośniej.

Zwykle jest dobrze wychowany i dość zrównoważony, i dobrze odpowiada na nasze prośby. Może spędzić pół godziny, grając w swoim pokoju lub w salonie, nie robiąc rakiety.

Z powodu dziecka i trwającej budowy domu nie mamy czasu ani energii, aby zaangażować się w praktykę muzyczną, a nawet jeśli spróbujemy, nie uważamy, że to zadziała (patrz akapit pierwszy).

Jak sprawić, by ktoś zamknął się, a przynajmniej był cichszy?


5
Zastanawiam się, czy ze wszystkich rzeczy, o których wspominałeś, nie działa on po to, by zwrócić twoją uwagę? Może spróbujesz spędzić z nim trochę skupionego czasu, kiedy zacznie śpiewać? Powodzenia!
Erin,

@Erin: Zastanawiałem się nad tym samym. Plus, ma 3 lata. Trzylatki przodują w NIE robieniu tego, co im kazano.
Meg Coates 18.04.13

Chodziło mi o to ze nie mamy czasu był dla większej liczby działań. Nie sądzę, żeby dostał wystarczająco dużo uwagi, chociaż jest to bardzo dobra obserwacja i warto się nad tym zastanowić. Dzięki!
Torben Gundtofte-Bruun

2
Torben, kiedy moja młodsza siostra była mała, śpiewała cały dzień bez poczucia melodii. W późniejszym okresie stała się niezwykle dobrą piosenkarką, a jej nauczycielka gry na gitarze uważała, że ​​jest również utalentowana. Fakt, że twoje dziecko nie jest dobre w śpiewaniu w wieku 3.5, niekoniecznie oznacza, że ​​pozostanie przy tym zły! Uważaj na wiadomości, które mu wysyłasz, gdy próbujesz go uciszyć. Jeśli chodzi o moją siostrę, nauczyła się nucić :)
Ana,

3
Dla pewności sprawdź, czy nie ma on problemów ze słuchem . To może tłumaczyć zarówno brak umiejętności muzycznych, jak i głośność.
Viliam Búr

Odpowiedzi:


9

Kilka myśli:

 • Pojawiło się nowe dziecko i wiele próśb o ciszę, więc może tu być trochę rywalizacji z rodzeństwem lub buntu odpowiedniego dla wieku.
 • Trwa hałas budowlany, a jego śpiew może być sposobem „kontrolowania” hałasu.
 • Czasami jest cicho (tak!), A to prawdopodobnie tylko etap, który odejdzie, jeśli nie pozwolisz, aby stała się bitwą.

Propozycje:

 • Odtwarzaj muzykę na stereo. Może śpiewać razem lub po prostu słuchać.
 • Śpiewaj razem. Naucz go kilku piosenek. Ciesz się jego brakiem muzykalności i koniecznie sfilmuj go, aby podzielić się z nim, gdy jest nastolatkiem.
 • Daj mu dziecięcy odtwarzacz CD lub inne urządzenie do odtwarzania muzyki i słuchawki. Nadal może śpiewać, ale nie musi śpiewać tak głośno.
 • Upewnij się, że dostaje 30 minut czasu 1 na 1 z mamą lub tatą każdego dnia poza dzieckiem - wyjątkowy czas.
 • Upewnij się, że ma specjalną pracę starszego brata - coś, czego nie może zrobić to dziecko, nie może.

Wiele dobrych pomysłów - omówiliśmy już kilka, ale przekazanie mu własnego odtwarzacza dla płyt CD dla dzieci, które już mamy, jest dobrym pomysłem. (Przy okazji, nie ma hałasu budowlanego; jeszcze tam nie mieszkamy. Moje pytanie nie jest jasne.)
Torben Gundtofte-Bruun

Próbowałem też naprawić ten link, ale jakoś się nie udało.
Torben Gundtofte-Bruun

@ Nawiasy kwadratowe Torben wokół tekstu, nawiasy wokół linku.
Zestaw Z. Fox

@Kit Wiem :-), ale to nie działa w tym komentarzu. Dziwny.
Torben Gundtofte-Bruun

@Torben Masz to na odwrót.
Kit Z. Fox

6

Przede wszystkim nie zniechęcaj go . To najgorsze, co możesz zrobić.

Jeśli powiesz mu, że jest w czymś zły , stworzy to bardzo osądową kulturę w twoim domu. „Jesteś w tym zły, więc nie rób tego”. , oznacza później, że może się bać próbować nowych rzeczy.

Nikt nie jest dobry w niczym, kiedy zaczynają. Z czasem może stać się wielkim piosenkarzem.

W każdym razie radzisz sobie z tym tak, jakbyś miał do czynienia z każdą irytującą rzeczą . Nie traktuj go specjalnie tylko dlatego, że jest do bani, a powiedzenie mu, żeby przestał, „ujawni”, że jest do bani . Właściwie nie zauważy, że jest do kitu, dopóki mu nie powiesz . Możesz po prostu powiedzieć, że kiedy jesteś tak głośny, to mnie denerwuje . Kiedy denerwuje cię za bardzo, znajdź sposób, aby powstrzymać go (tak jak w przypadku zatrzymania nieposłuszeństwa).

Myślę więc, że kluczową kwestią tutaj jest nie radzenie sobie z jego uczuciami dotyczącymi zasad domowych za pomocą dziecięcych rękawiczek. Nie zinterpretuje, że powiedziałeś mu, żeby się uspokoił, „NAPRAWDĘ SUKCESZ !!” chyba że powiesz to w ten sposób .


4
Żeby wyjaśnić: nie mówimy mu, że nie umie śpiewać, ale czułem, że należy odpowiedzieć w moim pytaniu do ciebie. :-)
Torben Gundtofte-Bruun

3

Zdecydowanie wydaje się, że czerpie z tego jakąś satysfakcję, czy to z uwagi, jaką poświęcasz jego tomowi, czy po prostu z czystej radości z wykonywania tej czynności.

Kiedy moje dzieci były młodsze, w tym wieku przerwy w pracy itp. Również nie działały. Znalazłem, że to działa, po pierwsze, nie zwracając zbytniej uwagi na problem, w którym wie, że doprowadza cię do szaleństwa.
W tym wieku uczą się przekraczać granice i przyciski. To nie znaczy, że nie możesz mu powiedzieć, że musi ściszyć głos. Mówiąc coś w stylu, kiedy mówisz lub śpiewasz zbyt głośno, to naprawdę boli mnie w uszach.
Zwykle dzieci w tym wieku nie chcą w żaden sposób skrzywdzić swoich rodziców, więc może to pomóc. Kiedy moje dzieci robiłyby fizyczne rzeczy, które mogłyby mnie zranić, takie jak kopanie i krzyczenie podczas napadu złości, spokojnie, stanowczo, ale ze smutkiem mówiłem im, że mnie ranią, nie czuje się dobrze i ranią moje uczucia.

Z pewnością zapewniłbym ich, że myślisz, że pięknie śpiewają, hej lol, ale chciałbyś, żebyś mógł cieszyć się tym lepiej, gdyby było trochę ciszej. Ma to na celu nie odkładanie dziecka na bok, aby myśleli, że są dobrzy w tym, co lubią robić. Dowie się, kiedy będą starsi, od rówieśników, czy śmierdzą, czy nie lol.

Kolejną rzeczą, która działa dla dzieci w tym wieku, a nawet nieco młodszych lub starszych, jest rozproszenie uwagi jako metoda zmieniająca zachowanie. Kiedy dzieci nie reagują na inne formy dyscypliny, technika rozproszenia zwykle działa bardzo dobrze.
Kiedy dziecko robi coś niewłaściwego, jeśli chodzi o ciebie, odwróć lub odwróć jego uwagę na coś innego, w tym przypadku na interesującą cichszą grę lub aktywność i ciesz się nim.

Wypróbuj gry wymagające myślenia, takie jak pamięć gry, w której musisz być cicho, aby pomyśleć, gdzie są pasujące elementy. Lub inne gry logiczne.
Upewnij się, że oferując rozrywkę / rozrywkę, sprawiasz, że brzmi to zabawnie i zachęcająco z entuzjazmem, aby ekscytować się przyłączeniem. Inne gry, które wymagają spokojnej refleksji, budują gry, takie jak legos, klocki, ponieważ muszą skupić się na tym, co kawałki idą gdzie, które elementy pasują do siebie, jak stworzyć jakąś strukturę.
Gry myślenia są w ten sposób świetne. Chwalcie ich za to, że używają swoich wewnętrznych głosów podczas przyjemnej gry.

Ponadto czytanie to świetny sposób, abyście oboje usiedli i cieszyli się, miejmy nadzieję, pół-cichym czasem, w zależności od książki. Książki z obrazkami także, jeśli jeszcze nie czyta.

Jedną z kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać, jest złapanie ich na „byciu dobrym” lub zachowaniu, które chciałbyś, żeby zrobili. Na przykład, gdy jest pochłonięty grą w myślenie, spróbuj powiedzieć: „Uwielbiam to, jak używasz swojego głosu podczas gry!” , bo są szanse, że nie będą cicho lol. Nadal będzie gadać. Przypomnij im, że podczas tego rodzaju działań muszą obniżać swój głos, aby móc się skoncentrować i skoncentrować na prawidłowej grze, aktywności itp.

Nie ma też nic złego w pytaniu, czy chcieliby usiąść i obejrzeć ulubiony film lub program telewizyjny, aby na chwilę oderwać się od śpiewu. Istnieje kilka świetnych DVD, które pomagają zrelaksować dzieci podczas oglądania. Także płyty DVD, które uczą dzieci o głosach w pomieszczeniu i na zewnątrz. Barney zawsze lubił moich synów, dlatego wprowadziliśmy go w głosy wewnętrzne. Zagraj w grę szeptaną i zobacz, kto może być cicho lub szeptać najdłużej i być może otrzymać nagrodę dla zwycięzcy.
Rysowanie jest zwykle cichą czynnością, a także kolorowaniem.

Mam nadzieję, że okażą się pomocne i życzą powodzenia. Może kiedyś będzie kolejnym amerykańskim idolem :) Jak zawsze pozytywne wzmocnienie działa lepiej niż negatywna uwaga. Złap go, słuchając tego, o co go prosisz. Dbać!


7
Cześć Rain - witamy na stronie. Szybka sugestia - ta odpowiedź jest w rzeczywistości bardzo trudna do odczytania. Wydaje się, że to długi akapit świadomości, więc wielu odwiedzających witrynę prawdopodobnie po prostu przejdzie lub oznaczy to. Sugerowałbym destylację do kilku akapitów, aby jasno przedstawić swój punkt widzenia.
Rory Alsop

3

Chociaż nie jest to szczególnie związane ze śpiewem, świetną sztuczką, aby dzieci były cicho, jest dość ciche robienie czegoś interesującego, co wymaga od nich słuchania. Może to być odtwarzanie ulubionej piosenki / kreskówki na niskim poziomie głośności lub rozmawianie z nimi na ich ulubiony temat. Upewnij się tylko, że jest tak cicho, że muszą być prawie bez ruchu i milczeć, aby słuchać.

To z pewnością działa na dzieci, chociaż twój syn może się zestarzeć. Zazwyczaj o piątej zdmuchną cię, gdy spróbujesz tego, chyba że masz wyjątkowo dobrego słuchacza.


3

Jak wiecie, trzylatki potrzebują dużo uwagi, zwłaszcza gdy w domu jest nowe dziecko. Kiedy nie dostają uwagi, której potrzebują, żądają jej . W oparciu o fakt, że twój facet śpiewa głośno - zgaduję, że taki jest jego zamiar.

 • Po pierwsze, ciesz się, że to nie jest gorsze: mały koleś, który opiekuję się dzieckiem (w pełnym wymiarze godzin) przechodzi dokładnie to samo, tyle że nie śpiewa, aby zwrócić na siebie uwagę, rzuca napady złości - a są ROYALE tanrum. Jego rodzice naprawdę się z tym zmagają, choć większość napadów złości, które widzę, zdarzają się w chwili, gdy mają zamiar wyjść.
 • Po drugie, jeśli nie możesz ich pokonać, dołącz do nich. Spróbuj się z tym dobrze bawić. Może mógłbyś też zacząć śpiewać - głośno. Dołącz (gdy dziecko nie śpi). Twój maluch nagle zyska zabawną i głupią uwagę, a nie zirytowaną uwagę - obaj możecie się śmiać.
 • Kiedy dziecko śpi, nie ma nic złego w zwykłym stwierdzeniu: „jest za głośno!” Dzieci mają krótkie przęsła uwagę, więc * będzie musiał powtórzyć siebie. Możesz także spróbować, aby niemowlęta drzemały (lub przynajmniej jedna z drzemek dziecka) były spokojnym czasem do wspólnego spędzenia. Przytul się i poczytaj kilka dobrych książek, gdy dziecko śpi. LUB poproś swojego trzyletniego, aby pomógł ci w rozwiązaniu problemu - na przykład umyj naczynia razem. Trzylatek może bezpiecznie spłukać większość naczyń.
 • Upewnij się, że ma trochę czasu z mamusią i co tydzień o zwykłej porze, gdy wie, że może się tego spodziewać. Ważny jest również czas z tatusiem, ale prawdopodobnie dostaje tatusia, aby mama mogła nakarmić dziecko, trochę odpocząć itp. Dużo . Dla trzylatka może się wydawać, że został zastąpiony. Trudno jest oderwać się od dziecka na najwcześniejszych etapach - z problemem opieki itp. . ale dla Mami też może być odświeżające, aby mieć pół godziny do 45 minut na pójście do parku, na spacer lub coś z najstarszymi.
 • Wróć do „jeśli nie możesz ich pokonać, dołącz do nich”. Zrób rodzinną noc kareoke. entuzjazm do śpiewania. baw się dobrze śpiewając przy swoich ulubionych utworach na odpowiednim poziomie głośności. Następnie modelujesz dla niego, celebrujesz jego pasję (bez komplementów przerażającego śpiewu) I spędzasz razem trochę czasu.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.