Moja 8-letnia córka została nauczona przez kolegów z klasy, jak używać środkowego palca. Jak sprawić, by powstrzymała to zachowanie?


11

Dwóch ośmioletnich kolegów z klasy mojej córki nauczyło córkę, jak używać środkowego palca. Moja córka ma teraz obsesję i nie przestanie.

Nie używamy tego w domu i uważamy to za obraźliwe. Jednak używa jej przez cały czas, więc zabraliśmy daty gry, postawiliśmy ją na przerwy. Ale ona nie chce przestać. Teraz jej młodsza 7-letnia siostra przymierza to.

Jakieś sugestie?


2
Za pierwszym razem moja mama powiedziała mi, że to samo, co przeklinanie, nie rób tego. Za drugim razem myła mi usta ustami. Nie było trzeciego razu.
pojo-guy

3
@ pojo-guy Mam nadzieję, że to nie jest sugestia
JBis

3
W latach 60. był to powszechny sposób radzenia sobie z „brudnym językiem” i działał dla wielu rodzin.
pojo-guy

Odpowiedzi:


28

Próbowałeś jej wyjaśnić, co to znaczy? Oczywiście nie w całości, ale może coś w stylu:

Podanie komuś środkowego palca jest jak powiedzenie mu, w najgorszy możliwy sposób, że go nie lubisz. To wykracza poza „nie być uprzejmym”, a oprócz tego, że osoba, którą dajesz środkowy palec, czuje się bardzo źle, odbija się to na tobie źle. Mówi innym, że nie szanujesz innych i ich uczuć.

Jeśli wyjaśnienie powyższego nie działa (lub jeszcze nie działało), spróbuj zapytać, jak by się poczuła, gdyby ktoś jej to zrobił.

  • Co by pomyślała, że ​​to znaczy?

  • Czy byłaby zdenerwowana?

  • Jak by się czuła z osobą, która to zrobiła po fakcie?

Następnie możesz użyć jej odpowiedzi, aby pomóc jej postawić się w sytuacji tych, do których używa środkowego palca.

Przekonałem się, że generalnie dzieci nie chcą krzywdzić innych. Mogą myśleć, że coś jest zabawne lub nie zastanowić się nad tym, co robią, co w końcu rani ludzi, ale (ogólnie) starają się wyciągać wnioski z tych doświadczeń, aby nie skrzywdzić innych. Ponadto, w wieku 8 lat, dzieci wciąż uczą się, jak odróżniać „właściwe” i „złe” zachowanie, jeśli chodzi o interakcje społeczne / jak wpływa to emocjonalnie na innych.

Powodzenia!


Dziękuję ... Wyjaśniłem mojej córce wiele razy, ale przeczytanie twojej odpowiedzi w końcu miało sens. Jeszcze raz dziękuję. Będę cię informować.
bsk07sck,

11

Jeden z moich ulubionych autorów dla rodziców, Ron Taffel , pisze o „ kopercie rodzinnej ”. Jako rodzice tworzymy kopertę dla dziecka, wystarczająco dużą, aby się poruszać i rosnąć, ale wystarczająco małą, aby była bezpieczna. Dzieci uczą się, gdzie są granice, dociskając do koperty, a kiedy uderzą o tę krawędź i zdają sobie sprawę, że nie mogą iść dalej, to sprawia, że ​​czują się bezpiecznie. Wraz z wiekiem zwiększamy rozmiar koperty.

Wasze córki przesuwają krawędź koperty, a opisywane przez was zachowanie to odpowiednia do wieku próba zrobienia tego. To, że wypróbowałeś wiele metod zatrzymania zachowania, sugeruje potrzebę konsekwentnego podejścia. Pamiętaj, że większość zachowań polegających na wypychaniu kopert to próby zwrócenia na siebie uwagi, więc twoje wielokrotne próby wyjaśnienia im, dlaczego zachowanie jest złe, w rzeczywistości nagradzają ich złe zachowanie. WIEM, że to źle, po prostu naciskają twoje guziki. Limity czasu (które pozbawiają dziecko wszelkiej uwagi) powinny być najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z problemem, jeśli są stosowane w sposób konsekwentny.

Ja osobiście nauczyłem się używać limitów czasu w sposób magiczny 1-2-3 , co sugeruje, że gdy dziecko wykazuje nieodpowiednie zachowanie, spokojnie nazwij to zachowanie i powiedz „To jedno” („Nie używamy tego gestu w tej rodzinie. To jedno. ”Spróbuj tego bez kontaktu wzrokowego.) Jeśli nastąpi zachowanie lub inne zachowanie przyciągające uwagę, po prostu powiesz:„ To dwa ”. Trzecie przestępstwo: „To trzy. Limit czasu”. Dziecko musi iść do swojego pokoju na X minut (X to jej przybliżony wiek). Sztuka polega na tym, aby nie poświęcać czasu na wyjaśnianie zachowania lub zwracać na to uwagę. Nawet jej nie wyjaśnisz, że to, co robimy 1-2-3, jest czymś nowym - po prostu zrób to, ona to rozwiąże. Po bardzo krótkim czasie korzystania z tej metody

Ron Taffel napisał niedawno „Drugą rodzinę” , która wyjaśnia, w jaki sposób grupy rówieśnicze twoich dzieci tworzą drugą kopertę, kiedy stają się nastolatkami, co sprawia, że ​​rodzicielstwo jest jeszcze trudniejsze.


+1 za „WIEDZĄ, że to źle, po prostu naciskają twoje przyciski”.
Bennett McElwee

1
Dobra odpowiedź. +1. Ale ... 1-2-3 Magia nie działa tak, jak to opisałeś. Ogłosiłeś, że czas upłynął na dawaniu palca, a nie na szukaniu uwagi. Jeśli zmieni się w coś innego i nie daje palca, oboje wygrywacie. Jednym z głównych problemów z magią 1-2-3 jest niewłaściwe użycie. Osobiście bardzo mi się podobało i było to bardzo, bardzo pomocne dla moich dzieci; jak powiedziałeś, nieprzewidziane zachowanie zatrzymało się na „To jest jedno”. Mój mąż źle to zrozumiał / niewłaściwie wykorzystał i spowodował frustrację i poczucie niesprawiedliwości u dzieci. Sprawiedliwość jest bardzo ważna dla dzieci, podobnie jak litość.
anongoodnurse

@anongoodnurse Kiedy 1 resetuje się? Codzienny? Co godzinę? Jeśli dadzą środkowy palec w środę i dostaną „1”, a następnie środkowy palec w czwartek, czy dostaną „1” czy „2”?
SomeShinyObject

@SomeShinyObject - Liczenie „resetuje się” krótko (powiedzmy 5 minut) po ustaniu zachowania. Zwykle (dla mnie) zachowanie kończyło się albo na „To jeden (lub dwa)”, albo po upływie określonego czasu. Dzieci nie muszą się obawiać; to narzędzie. Zastanawiasz się poważnie nad swoim pytaniem, czy starasz się, aby 1-2-3 wyglądały na głupie? Użyłem go i bardzo mi się podobało. Mój pediatra dał go każdemu nowemu rodzicowi.
anongoodnurse

@anongoodnurse Nie! Jestem całkowicie poważny! Próbowałem go po raz pierwszy wczoraj i wygląda na to, że będzie to nowe narzędzie do zestawu narzędzi.
SomeShinyObject

0

Jeśli wie, że nie powinna tego robić, nie traktowałbym tego inaczej, niż gdyby użyła przekleństwa lub zrobiła coś niewłaściwego. Jeśli umyślnie kontynuuje to po tym, jak jej nakazano, aby tego nie robiła, powinna to mieć konsekwencje, czy to uziemi ją od czegoś, co lubi na noc, bez telewizji itp. Nic zbyt drastycznego, ale żeby coś powiedzieć, powinna być kara za umyślne nieposłuszeństwo, w przeciwnym razie będzie ona po prostu testować wody, aby zobaczyć, co może uciec.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.