Jak i kiedy powinienem uczyć swoje dzieci pływania?


23

Osobiście chcę nauczyć moje dzieci (wszystkie poniżej 6 lat) pływania. Jakich wskazówek dotyczących gotowości należy użyć, aby ustalić, czy są gotowe do startu? Czego powinienem ich najpierw nauczyć? Czy istnieją dobre zasoby (filmy lub strony internetowe), które uczą rodziców, jak nauczyć swoje dzieci pływania?

To pytanie „zrób to sam”, więc sugerowanie, że umieszczam moje dzieci na zajęciach pływania, nie jest odpowiedzią, której szukam.


Chcę tylko podziękować za zadanie tego pytania; tak naprawdę nie myśleliśmy o lekcjach pływania tak wcześnie dla naszego dziecka (15 miesięcy), ale teraz, gdy czytam odpowiedzi, widzę, jak ważne jest to. Byłem zbyt uczulony na chlor, żeby chodzić do basenu, dopóki nie byłem nastolatkiem, i do dziś jestem śmieciem w pływaniu pomimo lekcji, kiedy miałem 14-15 lat. (Wydaje mi się, że to byłaby moja nieprzydatna odpowiedź na twoje pytanie dotyczące wytycznych, które pozwolą ustalić, kiedy zacząć - rozpoczynanie w wieku młodzieżowym jest O WIELE za późno!)
Corvus Melori

To pytanie, jak zachęcić 5-latka do pływania, może dodać przydatne informacje na ten temat.
awe

Odpowiedzi:


16

Najpierw dam trochę lekcji pływania, chociaż nie jest to odpowiedź, której pragniesz, może dostarczyć odpowiedzi na pytanie „kiedy”. Potem porozmawiam o niektórych rzeczach, które robimy na zajęciach, które możesz zrobić samodzielnie, ponieważ lekcje są dobrym przewodnikiem.


Mieszkam w Australii, gdzie bardzo często zaczynasz zabierać swoje dzieci na lekcje pływania od 6 miesięcy. Chociaż oczywiście nie będą w stanie pływać do tego czasu, bardzo ważne jest nauczenie ich o wodzie, bezpieczeństwie wody, zrozumieniu, aby wstrzymać oddech, gdy wyjdą pod wodę.

Mam 2yo, która właśnie ukończyła drugi semestr nauki pływania (zaczęliśmy ją za 12 miesięcy, zamierzając zacząć wcześniej). Teraz może pływać z pływającym urządzeniem na plecach (nie na długo, a ja nie byłbym niczym więcej niż wyciągniętymi rękami.

Zajęcia dla 3-latków + Myślę, że same zaczynają uczyć się pływać.


Jak wspomniałem, zaczęliśmy naszą córkę w wieku 12 miesięcy, więc jestem mniej świadomy rutynowych zajęć, jakie wykonują w najmłodszych klasach. Niektóre z rzeczy dla początkujących, które zrobiła w ciągu 12-24 miesięcy to:

 • Podbródek w wodzie.
 • Lewe / prawe ucho w wodzie.
 • Dmuchanie baniek (to naprawdę dobrze, aby nauczyć ich, jak nie wdychać, ale wydychać i może prowadzić do wstrzymania oddechu)
 • Leżąc na plecach, opierając głowę na ramieniu i kopiąc.
 • W płytkim basenie, próbując zbierać zabawki z podłogi, możesz im trochę pomóc, ale uczy się, jak samodzielnie wkładać głowę do wody.
 • Z pływającym urządzeniem na plecach biegnącym po zabawkę pływającą. (Na początku wspieraj ich, ale dość łatwo mogą to zrobić samodzielnie).
 • Wskakując do basenu - stojąc na krawędzi, dotykając palcami stóp, a następnie skacząc do ciebie. (Pozwól im spaść do wody, nie chwytaj ich od razu. Pomóż im również samodzielnie wydostać się z basenu)
 • Podwodny pływa z kimś innym, prowadząc go pod wodą do drugiej osoby (Naucz ich, aby wyciągali ręce przed siebie i wstrzymywali oddech).

Dzięki tym wszystkim rzeczom, gdy stają się coraz lepsze, możesz ich mniej wspierać i zmusić je do zrobienia więcej na własną rękę.


Wiem, że powiedziałeś, że wszyscy mają mniej niż 6 lat, więc niektóre czynności mogą być dla nich zbyt podstawowe. Naprawdę sugerowałbym zakup jakiegoś urządzenia pływającego (pływaki, kamizelka ratunkowa) i pomaganie im, dopóki nie poczują się dobrze. Ale nie mam jeszcze doświadczenia ze starszymi dziećmi, więc wyobrażam sobie, że byłoby dobrze.


Powinienem również zauważyć, jak to uczyniłem w mojej drugiej odpowiedzi. Dowiedz się RKO dla dzieci!


2
Jedną rzeczą do dodania dla młodszych dzieci: naucz je sięgać do ściany basenu. Właśnie zaczęliśmy z naszym 6-miesięcznym dzieckiem i była to jedna z pierwszych lekcji. Posiadanie dziecka wcześnie sięgającego do ściany uczy je, że istnieje stabilne miejsce do odpoczynku w basenie, jeśli będzie to potrzebne.

Zrobiliśmy to samo, istnieje coraz więcej zajęć pływania dla niemowląt / małych dzieci, na które możesz się zapisać, z którymi mieliśmy wielki sukces.
MichaelF

6

Naprawdę nie ma dolnej granicy pływania - a przynajmniej wciągania ich do basenu. Mój starszy chodził pływać, odkąd skończył zaledwie 4 miesiące, chociaż przez pierwsze kilka lat chodzi o tolerancję wody i pewność siebie przy basenie.

Myślę, że dopóki nie osiągną koordynacji na lądzie, pewnej siły w nogach i rękach oraz kontroli oddychania, faktycznie rozwiną wszystko, co zbliża się do umiejętności pływania. Dla wielu osób to od 18 miesięcy do 2 lat, ale to nie znaczy, że do tego czasu jest to strata czasu, ale nagrody będą znacznie mniejsze, ich przyjemność będzie mieszana, a oni będą się nudzić i sfrustrować o wiele szybciej .

Jeśli chodzi o ich rozpoczęcie, szukasz szacunku dla wody, ale także zrozumienia, że ​​mogą to zrobić, jeśli spróbują. Kluczowe rzeczy do opracowania:

 • zanurz się tak wcześnie, jak to możliwe (choć na bardzo krótkie okresy),
 • piosenki ze skokami (podnoszenie i opuszczanie, ale także formalne wchodzenie i wychodzenie z basenu lub pluskanie się, opadanie na plecy)
 • kluczowe są gry z zabawkami (pływanie, ściganie, skakanie, pobieranie z dołu)
 • także urządzenia pływające (płaskie elementy pływające, dłuższe typy „makaronu” itp.).

Nie spieszyłbym się po gogle, ale nadmuchiwane opaski na ramię, kiedyś nieco większe, świetnie nadają się na niezależność w basenie.

I dopóki nie będą 3+, absolutnie musisz tam być z nimi. Bez pytania.


6

Odpowiadam na to pytanie jako instruktor pływania (5 lat doświadczenia), NIE jako rodzic.

Zazwyczaj zachęcamy rodziców, aby jak najszybciej zaczęli pływać z dziećmi (lekcje są dostępne dla dzieci w wieku około 4 miesięcy w miejscu pracy). Uzasadnieniem tego jest to, że im szybciej przedstawisz pływanie jako przyjemną czynność i poćwiczysz je ze swoim dzieckiem, tym bardziej będzie on swobodny, kiedy nadejdzie czas na pływanie na własną rękę. Będziesz musiał przebywać z dzieckiem w basenie, dopóki nie osiągnie on wieku 3-4 lat, w zależności od jego zdolności. Jeśli zaczniesz wcześnie i weźmiesz dobre lekcje, twoje dziecko zrobi bardzo szybki postęp. Widziałem 3-latków pływających na dnie 12-calowego basenu, aby samodzielnie odzyskiwać przedmioty.

Jeśli chodzi o to, co najlepsze, co mogę zasugerować, to brać lekcje pływania. Nawet jeśli wydaje się, że nie chcesz, uważam, że to najlepszy sposób na nauczanie dzieci. Jeśli masz dostęp do lekcji pływania w Czerwonym Krzyżu w Twojej okolicy , są one bardzo dobre. Upewnij się także, że Twoje dziecko postrzega lekcje jako nagrodę lub zabawę, a nie ciężar.

Wreszcie, zamiast kamizelek ratunkowych lub przedmiotów przymocowanych do pleców, używaj kamizelki ratunkowej, ponieważ kamizelki ratunkowe poprawiają pozycję ciała.

Podsumowując: zacznij jak najwcześniej, spraw, aby było fajnie, wnieś swój wkład, weź lekcje i użyj odpowiedniego sprzętu pływającego.


Dzięki za odpowiedź, ale nie odnosisz się do kluczowej części pytania, którą jest „czego powinienem najpierw nauczyć.” Jeśli odpowiesz na to pytanie, zmienię mój głos na wyższy.
Javid Jamae

5

Jako były instruktor pływania jednym z kluczowych kamieni milowych jest wygodne zanurzenie głowy pod wodą. Jeśli twoje dziecko nie jest w stanie tego zrobić bez wahania, będziesz bardzo sfrustrowany próbą dalszego rozwoju. Dmuchanie baniek to dobry krok w tym kierunku, szczególnie dla młodszych dzieci. Gogle są całkowicie akceptowalne, nawet preferowane, biorąc pod uwagę zawartość chloru w niektórych publicznych basenach.

Następnym krokiem po tym jest pływanie, przód i tył. Lubię koncentrować się na pływaniu w stylu swobodnym, z udarem wstecznym jako opcją powrotu do zdrowia, jeśli się zmęczy. Widziałem, jak inni instruktorzy próbowali wcześnie wprowadzić wiele uderzeń, ale uważam, że to przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.


4

Nie ma za młodego wieku, żeby pływać. Niemowlęta często pływają lepiej niż małe dzieci, ponieważ nadal mają automatyczny odruch, który zamyka gardło pod wodą.

Otrzymałeś już świetną radę - z wyjątkiem jednej rzeczy. Nigdy nie jest dobrym pomysłem zakładanie dzieciom pływaków / skrzydeł wodnych. Gdybym nie był kapitalistą, opowiedziałbym się za ich całkowitym zakazem.

Uczą ich wyprostowania się w wodzie. To staje się ich wyuczoną pozycją bezpieczeństwa i co to oznacza, kiedy ich nie ma - tonie i tonie.

Dzieci nie rozumieją, jak działa woda, jeśli nie mogą poznać jej prawdy. Skrzydła wodne uczą ich fałszywych rzeczy na temat wody i tonących z tego powodu dzieci. Przyzwyczajają się do „pływania” w wodzie, która jest zbyt głęboka dla ich umiejętności i przyzwyczajają się do bycia wyprostowanym.

To jest przepis na katastrofę. Rozgłosić!

swimsafely.weebly.com


Doskonały punkt dotyczący pływaków! Pierwszą rzeczą, którą małe dzieci powinny nauczyć się, jak dostać się (lub przynajmniej trzymać się) z boku basenu, na wypadek, gdyby przypadkowo wpadły. Ponieważ w takich okolicznościach jest mało prawdopodobne, że będą nosić pływaki nie ma pożytku - i, jak zauważyłeś, wielkiej szkody - w ogóle z nich korzystać.
Bill Clark

Dzięki skrzydłom wodnym małe dzieci mogą chodzić i bawić się na płytkich wodach, prawda? Jeśli je zabierzesz, to jak możesz pozwolić im bezpiecznie bezpiecznie zbliżać się do wody bez ciągłego przebywania obok nich? Twoja odpowiedź wydaje się brakować tego, co powinieneś zamiast tego zrobić.
hkBst

3

Pływaliśmy z naszymi dziećmi, odkąd miały 6 miesięcy, aby poczuli, że to naturalna część ich życia; pierwsze dziecko, z którego chodziliśmy początkowo może 5 razy w tygodniu. Myślę, że główną częścią jest sprawienie, by poczuli się pewnie w wodzie. Mam 3 dziewczynki i jestem BARDZO hałaśliwy z nimi w basenie, dzięki czemu szybko wychodzą z wody rozlewającej się do ich oczu. Jako bardzo młode niemowlęta „rzucaliśmy” je sobie pod wodą. Bardzo szybko nauczą się pływać (nauczyłem ich, jak kłaść się na plecach i nie panikować, jeśli poczuli, że toną, ponieważ unoszą się - po pewnym czasie), a potem szybko się poruszają, ja mówię kilka tygodni. Jeśli chodzi o obrysy, są książki, ale przykro mi to mówić, „ odkryłem, że zdobycie zawodu specjalisty na tym etapie przynosi ogromne korzyści, ponieważ wiedzą, jak szybko wyszkolić udar u swoich dzieci; Ty tego nie robisz i wydaje się, że po scenie słuchają więcej profesjonalistów.

Po pewnym czasie, gdy nie mają nic przeciwko zanurzeniu się (zajmuje to chwilę), poproś ich o nurkowanie; mamy mnóstwo zabawek do nurkowania i szybko uczą się kochać „nurkowanie” na dnie basenu, zwracając je.

Jedną z ostrzeżeń jest to, aby nigdy nie zdradzić ich zaufania do puli, podczas gdy brakuje im pewności siebie, ponieważ odbudowa wymaga czasu.

Mamy 3 dziewczynki, jedna pływała sama w wieku 2 lat, środkowa 3, a trzecia nie jest wystarczająco duża, by wpuścić ją do basenu.

Nie jestem wnikliwym starym głupcem, po prostu uwielbiam pływać z dziećmi; jest fajna, a kiedy ją promujesz, pływanie rozwija się bardzo szybko.


2

Im szybciej to zrobisz, tym łatwiej. Jeśli czujesz się swobodnie w wodzie, to również pomoże, ponieważ będą próbowali skopiować wszystko, co robisz.

Wszystkie wymienione przez Jacoba szczegóły są doskonałe, a także kilka innych, które zmniejszają strach przed twarzą pod wodą:

Zacznij od dobrych opasek na rękę, ale jeśli są bardzo młode, nie ruszaj się poza zasięg ręki - będą musieli wiedzieć, że tam jesteś.

Jeśli są naprawdę młodzi, pomóż im ćwiczyć zanurzanie głowy pod wodą, odbijając je 1, 2, 3 razy, a następnie opadając na ziemię tuż pod nimi na pół sekundy. Szybki podmuch powietrza na twarz powoduje, że automatycznie wstrzymują oddech.

Gdy ty i twój partner stoicie blisko, rzuć dziecko, aby drugi złapał, tak aby ich stopy rozchlapały powietrze. Z czasem złap je niżej lub oddal się.


2

Nikt nie wspomniał o szczepieniach. W Wielkiej Brytanii zaleca się poczekać, aż dziecko zostanie zaszczepione, ponieważ baseny są oczywistym miejscem występowania chorób (ciepłych, mokrych, pełnych dzieci). Jeśli korzystasz z prywatnej puli, ryzyko infekcji jest niższe, więc ograniczenia są mniej krytyczne. Następnie możesz zacząć tak szybko, jak chcesz.

Jeśli Twoje dziecko nie jest zaszczepione , to ryzyko, że podejmiesz zakażenie, skonsultuj się z pediatrą.


1
Mówisz tak, jakby było tylko jedno szczepienie, ale dzieci z czasem otrzymują wiele różnych szczepień, również w zależności od miejsca zamieszkania. Więc o którym mówisz?
hkBst


2

Nie sądzę, że twoje dziecko lubi pieniądze? Nauczyłem oba moje dzieci pływania, rzucając ćwiartki o wartości 20 $ na głębokości 9 stóp i mówiąc im, że to, co dostają, zatrzymują. Pomógł także, pokazując im, że kiedy wpadają w panikę, tonie, ale kiedy SPRÓBOWANI pójść pod wodę, aby dostać pieniądze ... wypłynęli! Cała różnica w nastawieniu mentalnym! Kiedy to zauważyłem, światło zgasło w ich głowach, a 2 dni później nie tylko pływali, ale nurkowali!


Ile lat miały twoje dzieci, kiedy tego próbowałaś?
hkBst

1

Zaczęliśmy zabierać moją córkę na lekcję pływania, gdy miała 3 miesiące i od tego czasu jest na zajęciach pływania. To uczy ich, aby nie bali się wody i jest to świetna zabawa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.