Tracę to z rozmownym dzieckiem, kolczastym dzieckiem, obowiązkami, pracą i brakiem snu


119

Mam córkę, która ma 3 i pół roku, jest bystra, ale zawsze mówi i jest teraz w wieku „dlaczego wszystko” się starzeje.

Mam kolejną córkę, która ma teraz 4 miesiące. Przez pierwsze 3 miesiące miała kolkę, która teraz „poprawia się”, ale nauczyła się tylko krzyczeć z cholernej głowy (pomyśl Nazgul z Władcy Pierścieni, dosłownie, z wyjątkiem drogi, znacznie głośniej) - więc teraz, jeśli ona wydaje jakiś dźwięk, to dźwięk, który wyda. Głodny? Eeeee! Znudzony? Eeeee! Szczęśliwy? Eeeee! Nieustanne krzyczenie bez wyraźnego powodu, i nic nie mogę z tym zrobić. Przynajmniej moja żona może karmić ją piersią, co na jakiś czas ją zamknie ... ale (jeśli moja żona ma mleko) wyrzuci większość, a my będziemy musieli ją wyczyścić, jej ubrania i cokolwiek udało jej się trafić. Doszło do tego, że każdy dźwięk z tego miejsca sprawi, że pomyślę: „zamknij się, zamknij się,

Duża siostra jest osobą ranną, najpóźniej o szóstej. Mała siostra to nocna sowa, która chce swojego ostatniego posiłku o 10 lub 11, a czasami także o 4, więc mamy bardzo mało okazji do snu lub, wiesz, wszystkich innych rzeczy, które trafiają do domu, związku, dorosłe życie.

Dostajemy zero (jakości) snu, jesteśmy wyczerpani i załamujemy się oboje.

W tej chwili jestem sam w domu, pisząc to podczas słuchania Run DMC z pełną mocą (co nie jest wystarczająco głośno), po tym, jak moja żona zabrała dzieci na plac zabaw, ponieważ płakałam w niekontrolowany sposób nad kolejną porcją brudnych ubrań dla dzieci.

Moja żona jest w domu, była jeszcze przed porodem i będzie jeszcze przez dwa miesiące. Potem zacznie znowu działać. Nie jest na to gotowa. Bez snu, bez energii, bez mleka, bez ciszy, bez snu, powtarzaj.

Pracuję cały czas, ale zmniejszy moje godziny w ciągu dwóch miesięcy. Szczerze mówiąc, praca (zwłaszcza dojazdy do pracy) jest rajem: ludzie zachowują się jak dorośli (głównie), nie (dużo) krzyczą, ale boję się powrotu do domu. Jednocześnie czuję się źle, zostawiając moją żonę samą z tym urządzeniem.

Ponadto mamy też wszystkie „dorosłe rzeczy”. Naczynia, zakupy, wymiana pralki przed awarią, znalezienie zastępczej usługi tworzenia kopii zapasowych komputera (nasza stara się wyłącza, a kopie zapasowe są importowane). Na szczęście pieniądze nie stanowią problemu, ale mamy zero czasu, zero energii i nie mamy miejsca na nianię.

Powinienem być szczęśliwy lub silny, ponieważ nie radzę sobie z tym spustoszeniem przez cały dzień, ponieważ idę do pracy. Jednak załamuję się po „zaledwie kilku godzinach”, więc moja żona nie odważy się (bardzo potrzebnego) odosobnienia gdzieś poza domem.

Jak do diabła jesteście zdrowi?

Edytować:

Płacimy za sprzątanie domu. My mogli także płacić za artykuły spożywcze, ale nawet nie mają czasu, aby dowiedzieć się dostępne opcje. Podobnie jak w przypadku innych „rzeczy dla dorosłych”, trudno nam „wyprowadzić źródło”.

Mamy w pobliżu rodzinę; są to osoby starsze lub zapracowani w tym samym wieku co my, którzy czasami zabrali starszego na noc (i zabawę przed / po). Kiedyś została na dwie noce, ale to prowadzi mnie do następnego punktu: w chwili, gdy mojej żony nie ma z dziećmi, strasznie za nimi tęskni (myślę, że mógłbym spędzić kilka dni bez widzenia z dziećmi, jeśli mogę to powiedzieć bez brzmienia jak okropny tata). Nie szukałem terapii ani fachowej porady (może jednak powinienem to sprawdzić).

Edytuj drugi:

Dziękujemy za wszystkie miłe odpowiedzi i zmiany w tym poście. Odpowiem na odpowiedzi jako komentarz do tych odpowiedzi.

Edycja, 3. edycja! Ach, spójrz na to. Mała siostra ząbkuje! To z pewnością wyjaśnia niektóre krzyki. Cóż, dzięki waszym odpowiedziom i niektórym myślom i rozwijaniu się z mojej strony, sprawy są teraz trochę lepsze.


8
Jesteś pewien, że jestem przy zdrowych zmysłach? Ale tak na poważnie, kilka pytań do wyjaśnienia ... Jakie masz opcje na opiekę nad dziećmi (rodzinę, przyjaciół itp.) Przez chwilę? Depresja poporodowa jest czymś zarówno dla ojców, jak i matek. Czy szukałeś terapii lub profesjonalnej porady? Nie masz miejsca na nianię, ale co z tym, że ktoś tymczasowo zabiera dzieci, robi pranie lub inne „dorosłe rzeczy”, które cię obciążają?
Acire

7
Och, i dziękuję, że nie od razu mnie zamknąłeś. Naprawdę mile widziane.
KlaymenDK

6
Jako inny facet, który wychował (wraz i często tylko z powodu mojej żony) troje dzieci, poważnie odczuwam twój ból. Tak, ten czas życia (małe skrzeczące nieustannie wymagające dzieci piszczące i nieustannie wymagające rzeczy) jest bardzo, bardzo trudne - o wiele trudniejsze, niż ktokolwiek nam to tłumaczył. W dużej mierze dlatego, że prawdopodobnie przeszlibyśmy poważną operację i zaczęlibyśmy nazywać się Daphne lub coś, co zrozumielibyśmy. :-) Ale szczerze mówiąc - LICZY SIĘ LEPIEJ! (Na wpół się śmieję, na wpół płaczę, pisząc to). TO STAJE SIĘ LEPSZE. Po prostu recytuj to i trzymaj się.
Bob Jarvis,

2
Jeśli pieniądze nie stanowią problemu, wynajmij opiekunkę na popołudnie, aby oboje mogli spędzić wieczór i zaplanować różne rzeczy. Jeśli twoja rodzina jest wystarczająco blisko, poproś ich, aby tam trochę przespali lub uzyskali tani pokój hotelowy. Tylko na popołudnie, aby oczyścić głowę. Trudno jest uporządkować emocje, gdy jesteś zmęczony.
Jemmeh,

3
To drobna uwaga styczna, ale zauważyłem, że dzieci, które pytają, dlaczego niekoniecznie chcą wiedzieć, dlaczego . Ćwiczą rozmowę. Uważam, że to zabawne (i oni też) zwracają im pytanie, zadają dziecku to samo pytanie, a czasem udzielą odpowiedzi! Jeśli nie ma odpowiedzi, czasami to znaczy, że naprawdę pytając dlaczego .
rrauenza

Odpowiedzi:


163

Dobrze. Spróbuję tego. Częściowo zgadzam się z komentarzem Eryki, że może to być postrzegane jako oparte głównie na opiniach, ale jednocześnie tak nie jest i istnieją metody, którymi my, rodzice, możemy się ze sobą dzielić, aby lepiej sobie poradzić z takimi czasami.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, że jest to tymczasowe. Jest to realizacja, która przeszła mnie przez wiele trudnych czasów, nawet poza rodzicielstwem. Moje pierwsze wypełnienie zęba (nienawidzę dentysty), mój pierwszy tydzień obozu dla pracowników (prawdopodobnie najgorszy), moje wdrożenie do Iraku (nie jest fajne), moja pierwsza operacja (i wynikający z tego ból) oraz (aby pozostać na temat) pierwszy raz, gdy dwoje dzieci w tym samym domu krzyczy o dwie różne rzeczy w tym samym czasie. Te chwile są tymczasowe, ulotne i zostaną wykonane, zanim się zorientujesz.

Wydaje mi się, że potrzebujecie przerwy. Nawet randkowa noc. Nic romantycznego (chyba, że ​​też tego potrzebujesz), ale szczerze mówiąc, tylko przerwa. Znajdź kogoś, kto jest w stanie obserwować twoje dzieci przez kilka godzin i zdrzemnąć się. W tej sytuacji znajdowałbym dwie osoby do oglądania obu dzieci osobno. Ten, który jest dobry z dziećmi, a drugi, który może bawić się i wyczerpać najstarszego. Prześpij się dobrze, nawet jeśli musisz zapłacić za opiekunkę i zrób to wcześniej niż później. Sen jest bardzo ważny.

Tak bardzo, jak chcesz, nie wycofuj się do pracy. Myślałem, że mogę to zrobić, ale w końcu nie mogłem zmusić się do trzymania się z daleka (plus miałem współpracownika, który mi nie pozwolił). Bądź tam na te czasy i zrób to. Wiem, że to do bani teraz, ale są to momenty określające charakter i, jeśli przejrzysz, to wzmocnią twoją rodzinę.

Najtrudniejszą radą, jaką mogę ci dać, jest oczyszczenie swojego talerza. Porzuć niektóre rzeczy ze swojego harmonogramu. Wszystko, co absolutnie nie jest konieczne, zrzuć to teraz. Utrzymanie absolutnie niepotrzebnych czynności jest trudne, a jeśli obecnie zwiększają stres, porzuć je.

Ostatnią radą, jaką mogę ci dać, jest kochanie swojej rodziny. Kochaj ich bezwarunkowo. Powiem to i mam nadzieję, że nikt się nie obrazi; czasami dzieci mogą sprawiać ból w dupie. Mimo to zawsze kochałem ich ponad miarę. Pewnego dnia (wkrótce) spojrzysz na nich oboje i zdasz sobie sprawę, jaki to jest prezent, i tym razem wydawać się będzie to warte.


51
+100. Wszystko w tej odpowiedzi jest niezbędne .
anongoodnurse

9
Nie będzie tak na zawsze , wiem to intelektualnie. Ale w tej chwili nie mogę połączyć się z moimi obwodami logicznymi.
KlaymenDK

4
Wyczyść talerz - tak też mówi moja żona. Porzuciła prawie dosłownie wszystko , ale wciąż robię „niektóre” rzeczy, po części dlatego, że to jest część tego, co utrzymuje mnie przy zdrowych zmysłach. Ale tak, zrobię mniej (ale nie martwię się mniej o rzeczy, które po prostu trzeba zrobić ).
KlaymenDK

6
@KlaymenDK Wiem, że to szorstki stary. Proszę, weź tę drugą radę ode mnie i pierwszą od Pascala i odpocznij. To, że twoje obwody logiczne nie działają, jest powodem do niepokoju.
SomeShinyObject

16
Brak snu ... pamiętaj o tym. Skończyło się na spaniu na zmiany. Moja żona szła spać o 20:00, a ja zajmowałam się wszystkim, co pojawiało się do 02:00. Niż poszedłem spać, a ona odbierała wszystko między 02:00 a 08:00. W ten sposób oboje dostaliśmy 6 godzin spokojnego snu na noc, wystarczająco dużo, aby poradzić sobie i zachować rozsądek.
Jasny - Arnold Daniels

72

Znajdź pomoc.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości snu i zaczynasz płakać nad brudne ubranie, to wyczerpane i uszkodzi. Nie sądzę, żeby to było normalne zachowanie (tylko moja opinia, ale mieliśmy dziecko, które płakało przez 7 miesięcy z rzędu, nigdy nie spało dłużej niż 2 godziny i często wymiotowało, więc mogę się trochę odnieść - doprowadzało nas to do szału, ale nie płakaliśmy z powodu brudnych ubrań dla dzieci) dla rodziców trochę nad ich głowami; brzmi o wiele poważniej.

Kiedy nie jesteśmy zmęczeni, nie myślimy dobrze: błędnie obliczamy ryzyko, nie widzimy oczywistych rozwiązań problemów, nasze możliwości planowania na przyszłość są znacznie zmniejszone i mamy znacznie mniejszą kontrolę nad naszymi impulsami niż wtedy, gdy „ wypoczęty. Rzeczy mogą nie być tak złe, jak je widzisz, ale jesteś zbyt wyczerpany, aby sobie z nimi poradzić, a są niebezpieczne, gdy w grę wchodzą małe dzieci.

Więc jeśli ty i twoja żona będziecie tak kontynuować, prędzej czy później jedno z was może zrobić coś, czego będziecie żałować przez resztę swojego życia (myślę, że wstrząśnijcie dziecko w przypływie gniewu - to tylko rozłam - druga utrata kontroli i dziecko zostanie wyłączone na całe życie).

IMO jedynym wyjściem jest znalezienie pomocy, która może zapewnić ci przerwę od twoich dzieci, abyś mógł odzyskać czysty umysł. A przez „ciebie” nie mam na myśli tylko ciebie, ojca, ale ciebie, rodziców.

Gdy znów będziesz w stanie myśleć jasno (co oznacza, że ​​nie widzisz dziecka tylko jako generatora hałasu i rabusia snu i nie boisz się już wracać do domu), możesz być w stanie zorganizować sposób na przeżycie kolejnych kilku miesięcy - i to naprawdę tylko kilka miesięcy, ponieważ rzeczy BĘDĄ LEPSZE, nawet jeśli nie możesz ich teraz zobaczyć.

To, co naprawdę pomogło w naszym przypadku, to podział nocy między nas dwoje. Moja żona poszła spać o ósmej, a ja opiekowałem się dzieckiem do drugiej nad ranem, podczas gdy moja żona spała (co w zasadzie oznaczało drzemkę przed telewizorem, dopóki nie zaczął krzyczeć, a następnie próbował go nakarmić butelką, co w większości nie pracować, potem spacerować i śpiewać do niego przez godzinę, aż był wyczerpany i zasnąć, potem powtórzyć), potem poszedł spać, gdzie nie słyszałem płaczu, a ona opiekowała się dzieckiem do rana. Nadal oznaczało to, że chodziliśmy zombie w ciągu dnia, ale życie było znośne przez wiele miesięcy, zanim dziecko było wystarczająco dorosłe, aby zacząć jeść ciała stałe, w tym czasie życie znacznie się poprawiło, ponieważ zaczął spać przez dłuższy czas w nocy, co oznaczało, że oboje dostali więcej snu.


15
+1 Za robienie zmian. Jeśli jeden z was może odpocząć, a następnie wziąć wodze, to wszystko znacznie ułatwi.
SomeShinyObject

2
Przyjąłem, że przyczyną płaczu nie było brudne pranie :-) Najbliższa przyczyna oczywiście nie ma znaczenia, ważne jest to, że płaczesz w ogóle - co oznacza, że ​​nie masz już silnej kontroli nad swoimi emocjami. Tekturowe ściany są prawdziwym problemem, jeśli jesteś lekkim snem - może zatyczki do uszu mogą pomóc? Zapłaciłbym dobrze za okazjonalne usługi opieki nad dziećmi z dnia na dzień, ale nawet opiekunka, która zabiera dzieci z domu na kilka godzin, abyś mógł trochę odpocząć i trochę odpocząć (patrz odpowiedź SomeShinyObject). Kiedy jesteś wystarczająco zmęczony, śpisz, kiedy tylko możesz.
Pascal

1
Myślę, że przeceniasz możliwości słuchawek.
KlaymenDK

5
Prosta zatyczka do uszu może być dobrym rozwiązaniem. Słuchawki też nigdy nie były dla mnie wystarczająco dobre.
Acire 18.09.17

3
Pomoc ma kluczowe znaczenie. Pamiętam, jak cały dom był chory. Sen jest niezbędny do powrotu do zdrowia, aby nikt nie poczuł się lepiej. Posiadanie mojej matki na chwilę, żebyśmy mogli się zregenerować, było ogromne. Skorzystaj z pomocy, jeśli możesz ją uzyskać.
Mister Positive

52

Mam praktyczną radę: noś dziecko w nosidełku.

Moje 10-miesięczne dziecko było noszone zarówno przeze mnie, jak i tatę, odkąd się urodziła i nie możemy sobie wyobrazić, o ile trudniejsze byłoby nasze życie, gdybyśmy tego nie zrobili! Używamy zarówno chusty (na przykład na dłuższe spacery), jak i chusty (łatwiejsze do założenia, ale używane głównie w domu; jest asymetryczna, więc na dłuższą metę jedno ramię byłoby bolesne).

Oto kilka źródeł na temat korzyści z noszenia dzieci:

Oba te źródła (a jest ich o wiele więcej) zaczynają od stwierdzenia, że ​​noszenie dzieci ogranicza płacz:

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Pediatrics naukowcy odkryli, że noszenie dziecka przez trzy godziny dziennie zmniejsza płacz niemowlęcia o 43 procent ogółem i 54 procent w godzinach wieczornych

Poza tym i innymi wymienionymi tam korzyściami dla dziecka, chciałbym podkreślić, jak noszenie dziecka uwalnia ręce do wykonywania większości prac domowych. I podczas gdy rodzic robi rzeczy do zrobienia, ona może obserwować lub spać (w rzeczywistości nasze dziecko zawsze szczęśliwie spało w chuście, z uchem na piersi mamy lub taty, słuchając bicia serca, czując ciepło naszego ciała).

Powodzenia i trzymaj się!


Dodam, że łatwiej jest również na rękach i plecach.
pojo-guy

4
Nie wiem, dlaczego DV; to naprawdę dobra rada. Może dlatego, że dotyczy tylko dziecka?
anongoodnurse

2
+1 Chusty dziecięce to wspaniałe wynalazki, a jeśli uda ci się uspokoić dziecko, poradzenie sobie z drugim będzie znacznie łatwiejsze.
SomeShinyObject

4
Mamy i używamy zarówno chusty (10 m materiału), jak i BabyBjörn , ale moje plecy nie wytrzymają dłużej. Jeśli muszę coś zrobić (naczynia itp.), Muszę wygiąć plecy i rozprostować ramiona. :( Nie miej dzieci, gdy masz 40 lat; ;-)
KlaymenDK

4
Ostrzeżenie: nie działa dla każdego dziecka. Z pewnością nie zadziałało u nas - doprowadziło ją to jeszcze bardziej do szału niż to, że nie nosi jej w opasce. Z pewnością warto spróbować, ale nie jest to uniwersalne rozwiązanie.
Pavel

28

Przepraszam, że jestem pragmatyczny, ale:

Zabierz swoją 3-letnią córkę do przedszkola w pełnym wymiarze godzin

Jeśli pieniądze nie stanowią problemu, wydaj 1 000 USD miesięcznie, aby zabrać ją w miejsce spotkań towarzyskich. Ona musi porozmawiać, to dobrze. Znajdź taki, który jest wystarczająco dobry i podrzuć ją. Po około tygodniu absolutnie ją pokocha. Będzie miała do zabawy rówieśników i nauczyciela, który jest ekspertem w zadawaniu pytań. To da tobie i twojej żonie 8-godzinną przerwę na 5 dni i będziesz zdrowy dla swojej najstarszej córki.

Dwa miesiące do Ferbera

Kiedy dziecko ma 6 miesięcy, przeprowadź SZKOLENIE UŚPIENIA zgodnie z opisem w książce Richarda Ferbera „Rozwiąż problemy ze snem dziecka”. Przeczytaj książkę od deski do deski i podążaj za jego wskazówkami, jak zatrzymać wieczorne karmienie i dostosować jej harmonogram snu do harmonogramu jej siostry. Ta książka proponuje metodę „Cry It Out”, która jest ostatnim krokiem w sekwencji ćwiczeń treningowych dotyczących snu. Sugeruję, jeśli nie podoba ci się metoda CIO, nadal stosuj się do wszystkich innych rad - to samo rozwiąże większość problemów ze snem.

Między teraz a Ferber

Uświadom sobie, że depresja poporodowa jest czymś, czego WIELU MĘŻCZYZN . Natychmiast szukaj profesjonalnej pomocy, zaczynając od swojego PCP (lekarza podstawowej opieki zdrowotnej). Aby pomóc ci przez kilka następnych miesięcy i wesprzeć rodzinę, z determinacją staw czoła temu problemowi i znajdź rozwiązanie za pośrednictwem profesjonalnych kanałów. Sama rozmowa z profesjonalistą bardzo pomoże (przynajmniej mi to zrobiła). Nawet jeśli nie masz porodu, znajdź profesjonalistę, z którym możesz porozmawiać.

Pomoże również znalezienie innych ojców, którzy mieli takie doświadczenie, i sięgnięcie do rozmowy. Chociaż jesteśmy legionem w Internecie i zadawanie pytań tutaj w SE było świetnym początkiem, może pomóc znaleźć grupę wsparcia w Twojej okolicy. Tak naprawdę znalazłem w moim kościele grupę starych ludzi, którzy byli w stanie mnie zrozumieć i wyszkolić w podobnych sprawach. Uświadom sobie, że nie jesteś sam i że bycie tatą jest trudne emocjonalnie dla większości mężczyzn.

Awaryjne tworzenie kopii zapasowych (późna edycja)

Moi zmarli rodzice i pediatrzy są niezadowoleni, ale kiedy twój 3-latek doprowadza cię do szału, czasami musisz włączyć telewizor. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​dzieciak będzie po prostu siedział i oglądał telewizję, podczas gdy uzyskasz spokój. Osobiście oglądam telewizję, żeby odtwarzać tylko rzeczy, które mnie nie robią. Lubię dźwięki Octonauts, Peppa Pig, Baby Einstein, Shaun the Sheep, Wallace and Grommet i Thomas the Train. Elmo jest w porządku, ale czasami denerwuje mnie. Unikaj youtube za wszelką cenę!

Podsumowanie

Myślę, że zdobycie 3-latki, której potrzebuje, bardzo pomoże ci w twojej sytuacji, umożliwiając ci rozwiązanie problemów emocjonalnych i rozpoczęcie procesu powrotu do snu.


8
Opieka nad starszą dziewczyną to dobry pomysł, który ułatwi dni. Jest to również jedyna odpowiedź, która sugeruje, że OP może cierpieć na depresję poporodową, a to ważne, ponieważ jeśli tak, to nie poprawi się, jeśli to rozwiążesz.
Pascal

1
+1, świetne praktyczne porady, które można wdrożyć od razu.
iulia

1
Och, starsza siostra jest już w przedszkolu i tak jest, odkąd miała 6 miesięcy. Ostatnio jednak chcieli, aby nie drzemała w ciągu dnia, szczególnie dlatego, że przegapi interakcję społeczną - więc teraz śpi od ~ 4:30 przez godzinę lub dwie, ponieważ jest kupowana po pełnym dniu interakcji i nie może się obejść bez odpoczynku. A kiedy się budzi, jest zepsuta, za późno na obiad i czas na szczoteczkę do zębów, a także zbyt rozbudzona, aby iść spać w odpowiednim czasie (oczywiście).
KlaymenDK

11
Poinformuj personel przedszkola, że ​​potrzebujesz jej krótkiej drzemki w ciągu dnia, ponieważ nie drzemanie psuje jej rytm snu / przed snem. Jeśli mają z tym problem, powiedz im, że to tylko dwa, trzy miesiące. Powinni zrozumieć, zwłaszcza jeśli wiedzą, że śpisz kilka godzin każdej nocy.
Pascal

2
@KlaymenDK PCP to „lekarz podstawowej opieki zdrowotnej” lub żargon dla osobistego lekarza.
axsvl77

16

Byłem w tej sytuacji dwa razy i to jest okropne! Powieś tam. Oto kilka prostych, konkretnych rzeczy, które mogę zasugerować (lub +1), które mogą pomóc:

 • Noszenie odzieży dziecięcej może być naprawdę świetne. Jeśli Twoje dziecko nie będzie spało długo w łóżeczku, może lepiej spać, jeśli zostanie ci owinięte. Niektóre niemowlęta ( kaszel mojego 6mo) dostać zepsuty, jeśli starają się zrobić coś innego niż chodzić je na biegunach, inni będą spać spokojnie podczas wykonywania prac domowych lub pracy na komputerze lub siedzieć na kanapie.

 • Bardzo ważne: istnieją bezpieczne sposoby noszenia dzieci i niebezpieczne sposoby. Zobacz wytyczne TICKS . Dziecko musi mieć czyste drogi oddechowe itp. Niektóre typy nosideł ustawiają dziecko w pozycji zwiniętej, co jest niezwykle niebezpieczne. Nigdy też nie należy być w pozycji, w której możesz zasnąć podczas noszenia dziecka.

 • Wygląda na to, że Twoje dziecko często boli. Mieliśmy to z naszą drugą, która ma teraz prawie 3 lata, i okazało się, że miała cichy refluks. Leki stosowane w leczeniu refluksu zrobiły różnicę.

 • Poradnictwo lub terapia to świetny pomysł. Jeśli Twój region zapewnia specjalistyczną poradę i pomoc poporodową, skontaktuj się z nimi od razu. Jeśli możesz porozmawiać z doradcą i żoną, zwłaszcza jeśli klinika może opiekować się twoim 3-letnim dzieckiem, jest to niezwykle korzystne.

 • To chyba najgorsze. W tej chwili przechodzisz od jednego dziecka do drugiego, co jest naprawdę trudne w najlepszym momencie, a twoje dziecko prawdopodobnie przechodzi wielki 4-miesięczny skok rozwojowy, co jest absolutnie najgorsze (z mojego doświadczenia 3 dzieci) .

Doszło do tego, że jakikolwiek dźwięk z tego miejsca sprawi, że pomyślę: „zamknij się, zamknij się, zamknij się ...”

To było w 100% ja, dwa miesiące temu. Ale to mija. Możesz to zrobić.


1
Istnieją pewne leki, które powinny być przepisywane z najwyższą ostrożnością u niemowląt. Aby poprzeć / poręczyć za jednego, musisz czerpać z najnowszej literatury (tj. 2017) dla źródła. Dzięki. Btw = 1 dla doskonałej odpowiedzi.
anongoodnurse

1
Wiemy o cichym refluksie, ale myślę, że nasz lekarz właśnie powiedział, żeby to poczekać ... Nie wiem jednak na pewno, ponieważ moja żona była odpowiedzialna za wizyty lekarskie.
KlaymenDK

Mam nadzieję, że twój bub niedługo przejdzie przez fazę krzyku, ale jeśli tego nie zrobi, refluks może być wart kontynuacji.
Mike Airey,

Moje dzieci były na Prevacid od ponad 2 lat. Dr. powiedział nam o problemach ze wzrostem kości, ale ponieważ refluks był tak zły, i tak go zalecili. Pomogło ... trochę. W końcu odkryliśmy, że to jakaś alergia na mleko (nie wykryta w standardowych testach)
Snowbody

Moje kolkowe dziecko było na Zantecu. Lekarze próbowali wszystkich naturalnych rzeczy, ale kiedy refluks był tak zły, że dosłownie utrzymywała NIC i nie dostawała składników odżywczych ... Z drugiej strony, spadło to dramatycznie, gdy tylko wprowadzono substancje stałe.
swilliams,

10

Od innego taty z małymi dziećmi: trzymaj się. To jest do bani. Będzie ssać przez wiele miesięcy. Wszystkie powyższe pomysły są świetne, ale prawda jest taka, że ​​tak naprawdę nic nie pomoże, a ty i twoja żona zniesiecie to (przejdziecie przez to) i będziecie bardzo silni, kiedy wyjdziecie na drugą stronę.

Kolka. Brak snu. Krzyczeć Nic dziwnego, że płaczesz. Zasadniczo doświadczasz formy tortur i dosłownie tracisz rozsądek. Poziom kortyzolu (hormonu stresu) we krwi jest prawdopodobnie bardzo wysoki.

Nasze społeczeństwo tak naprawdę nie docenia trudności rodzicielskich. Gdyby tak było, rodzice mieliby lata urlopu rodzicielskiego zamiast miesięcy (lub nie), i byłyby usługi pomagające rodzicom w potrzebie, takim jak Ty. Nasze społeczeństwo, filmy i programy telewizyjne malują zmagania rodzicielstwa jako „urocze” i „godne” - w rzeczywistości może prowadzić do depresji i szaleństwa.

Pozytywne - twoja postać jest teraz rozciągana, a twoja zdolność radzenia sobie ze stresem staje się nadludzka. Za kilka lat będziesz się zastanawiać, dlaczego twoi bezdzietni przyjaciele tak się stresują z powodu rzeczy, które wydają ci się małe. Stajecie się także bezinteresowni - niesamowita cecha, która będzie wam służyć przez całe życie.

Nie mam żadnej wspaniałej rady do zaoferowania - po prostu solidarność i potwierdzenie, że to, przez co przechodzisz, jest czymś więcej niż jakakolwiek osoba może znieść bez zerwania. Badaj kortyzol, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego twoje ciało i emocje reagują w ten sposób na dźwięk krzyku. Może weź słuchawki na uszy, aby odtwarzać dźwięki deszczu. Zachowaj przejrzystość w stosunku do swojego pracodawcy i współpracownika i proś o łaskę, jeśli potrzebujesz elastyczności w pracy. Żyj w nieczystościach - spraw, aby sprzątanie domu było najniższym priorytetem. Jeśli istnieje jakiś sposób, aby zmienić swoje życie, aby pasowało do życia rodzicielskiego, wybierz to - nawet jeśli oznacza to coś ekstremalnego, jak poruszanie się.


Tak. Mój syn ząbkował przez 6 miesięcy. Co 2 godziny. Teraz, gdy widzę ludzi pozbawionych snu jako tortur w telewizji, po prostu się śmieję.
RedSonja,

Przez pierwsze 14 miesięcy mój drugi syn zaczął spać około 4 rano, budząc się o 6 lub 7. Tak, niewiele można zrobić.
Maarten

Brzmi szorstko, RedSonja i Maarten. Czy mogę zapytać was oboje, jak przeżyliście ten okres?
VerticalGrain

@VerticalGrain wiedzieliśmy, że to kiedyś się skończy. Przyzwyczailiśmy się do tego. W rzeczywistości, kiedy nagle znów zaczął spać, obudziliśmy się o 6 rano i pospieszyliśmy, aby sprawdzić, czy nadal oddycha. Ponownie zajęło nam nauczenie się spania przez 8 godzin.
RedSonja,

7

Dorastałem z dużo młodszym rodzeństwem, więc szybko popadliśmy w schemat, w którym brałem nocne karmienia (tak, zła butelka), podobnie jak wtedy, gdy miałem 5 i 6 lat. DW dostał pełny sen i nie było inaczej z jakiejkolwiek innej pracy na telefon dla mnie (z wyjątkiem mniej uciążliwych). Nie daj się złapać w „pierwsze dziecko”, wszystko musi być idealne i wysterylizowane. Do trzeciego dziecka, jeśli dziecko upuści smoczek na podłogę, „czyszczenie” będzie polegało na szybkim zetarciu go.

Możesz rozważyć smoczek na czas, gdy chce jej ssać, ale nie jest głodna. Jest powód, dla którego każde społeczeństwo od czasów neolitu wymyśliło urządzenie, pomimo niechęci gadających głów w najnowszej wersji mediów.

Znajdź opiekunkę i wyjdź na okazjonalny wieczór. Dla nas było to wyzwanie, ponieważ moja córka lubiła tylko nastoletnich chłopców, ale moja żona nie była z tego zadowolona. Córka wygrała, dopóki nie znaleźliśmy dziewczyny, którą lubiła, a potem wszyscy byli szczęśliwi.


2
+1 za smoczek.
Revetahw

Och, mamy mnóstwo smoczków, ale ona chwyta go i wyrzuca, zamiast zostawiać w ustach. Lub, jeśli trzymamy je tam lub kładziemy materiał / zabawkę, aby zablokować jej rękę, po prostu usuwa je pierwsza. : - / Ale tak naprawdę, smoczki nie robią nic dla bólu, a fakt, że nie wie, że mogłaby wydawać radosne dziecięce dźwięki zamiast Eeeeee! ...
KlaymenDK

@KlaymendDK, jeśli boli ją ząb, spróbuj włożyć kilka małych kawałków lodu do zamka błyskawicznego, aby mogła przeżuć - to pomogło dużo wydobyć, zaczęło ząbkowanie po 3 miesiącach. Nasz pediatra powiedział również, że możemy użyć żelu doustnego 4 razy dziennie, aby go znieczulić. Możesz także spróbować użyć sznurka do przymocowania smoczka do czegoś, czego nie można rzucić - wózka, fotelika samochodowego, krzesełka itp. W ten sposób, jeśli zostanie rzucony, przynajmniej nie zostanie zgubiony / brudny
Daenyth

@KlaymenDK Twoja sytuacja jest oczywiście o wiele bardziej intensywna niż ją czytam. Serdecznie polecam czas na zdrowie psychiczne dla ciebie i twojej żony. Gdy oboje będziecie oszołomieni, będziecie mogli zastanowić się i myśleć lepiej. Nie jestem pewien, dlaczego po wyjaśnieniach wciąż pojawiają się głosy poparcia.
pojo-guy

1
@KlaymenDK Wykonują smoczki, które przyczepiają się do ubrania dziecka. Działa świetnie dla dziecka, które próbuje je wyrzucić, ponieważ pozostaje przy nim, nawet jeśli to zrobi. W końcu zaczynają to rozgryzać.
Cort Ammon,

6

Z trojgiem dzieci w domu (10 miesięcy, 4 lata i 5 lat) uważam, że zakupy na telefonie i odbieranie zakupów w lokalnym sklepie to dobra opcja. Mamy tutaj kilka sklepów spożywczych, które oferują aplikacje, które pozwalają mi wybrać artykuły spożywcze (podczas przerwy na lunch) i odebrać je w drodze do domu z pracy. Oszczędza dużo chodzenia i, co ważniejsze, pomaga unikać napadów złości w sklepie.

„Powinienem być szczęśliwy lub silny, ponieważ nie radzę sobie z tym spustoszeniem przez cały dzień, ponieważ idę do pracy. A jednak załamuję się po„ zaledwie kilku godzinach ” więc moja żona nie ośmiela się (bardzo potrzebnego) odosobnienia gdzieś poza domem ”.

Kolego, praca jest wyczerpująca psychicznie ... musisz o tym pamiętać. Każdego dnia wracam z pracy wybieram bitwę, z którą mam do czynienia. Jeśli wszystko, na co mam energię, to naczynia i karmienie, to wszystko, co trzeba zrobić. Jeśli dziecko rzuca się na siebie i nie czuję tego dzisiaj, owijam je w plastikową torbę i płuczę rano przed prysznicem.

Codzienne wybieranie moich bitew jest tym, jak jestem przy zdrowych zmysłach. Chodzi mi o to nie w protekcjonalny sposób, ale kiedy sprawy wymykają się spod kontroli i zaczynasz łkać nad brudnymi ubraniami, po prostu zacznij oddychać. Wiem, że kiedy wszyscy krzyczą, płaczą lub coś innego, wydaje się to niemożliwe, ale zawsze myślałem o tym w ten sposób ... będą krzyczeć i płakać, niezależnie od tego, więc będę kontynuować to, czym byłem robić i wziąć oddech. Dzieci są wrażliwe na pobudzenie, niepokój i mnóstwo innych rzeczy u dorosłych.

Pamiętam, jak pewnego dnia siedziałem w domu przy ścianie korytarza z trzema tymi małymi potworami krzyczącymi, że wszyscy chcą czegoś innego, i miałem już (lub już) pęknąć! W tym momencie zaczerpnąłem głęboko powietrza i powiedziałem: „pieprzyć to”. Włożyłem płaczące dziecko do łóżeczka, włożyłem trochę Shania Twain, zacząłem tańczyć jak szalony i zmywać naczynia. Wchodzi najstarszy i pyta ... „co robisz?” Powiedziałem: „Tańczę i robię naczynia, bo to wszystko, co mogę teraz zrobić, słodycz”. To był pierwszy raz, kiedy był świadkiem, jak tańczę, śpiewam i zmywam naczynia, i szczerze mówiąc o tym myślę, po raz pierwszy się ze mną śmiał. Zapomniał o co, do diabła, kłócił się z bratem i po prostu tańczył ze mną. Zapominając o to, o co walczył z bratem uciszyli dwóch z nich. Skończyłem garnki i zająłem się dziewczynką. Trwało to może 20 minut, ale powiem wam, że to były najlepsze 20 minut tego tygodnia. Ale nauczyło mnie to w tym momencie, że mogę oddychać tym huraganem ludzi. Wiem że mogę. Mam najbardziej hałaśliwy zestaw ludzi i nie wiem, skąd to się wzięło.

Środkowy przechodzi przez tę ogromną, dziecinną fazę, a najmłodszy podąża jego śladami, co jest szczególnie denerwujące. Wykonuje także „Eeeee!” piszczy na wszystko, co po raz czterdziesty sprawia, że ​​moje uszy czują, jakby krwawiły. Z pierwszym dzieckiem denerwowałem się i wydawałem odgłosy, aż pewnego dnia zdecydowałem, okej, on będzie pisał jak zwierzę i pozwolę mu. Zajmowanie się nim nie zmienia jego zachowania, a pogarszanie się nie oznacza, że ​​przestaje. Kiedy on uciszy (a ostatecznie wszyscy to zrobią, albo znudzony, albo zmęczony), zatrzymam się i przytulę go i zapytam, czego potrzebuje (wiedziałem, że w tym czasie nie rozumiał, ale nadal to robiłem). Robię to samo z dziewczynką i konsekwentnie się z nią trzymam.

Wszystko nigdy nie będzie brzoskwiniowe i / lub kontrolowane, ale przez kilka chwil podczas rodzicielstwa. Zaakceptowanie jest pierwszym krokiem do silniejszego rodzica. Fakt, że wiesz, co się dzieje, to dobry krok. Zacznij dzielić rzeczy na zadania dla siebie (szczególnie jeśli chodzi o pomoc żonie). Wszystko (i mam na myśli Wszystko) wymaga czasu z dziećmi, jak zapewne już wiesz, rutyna jest jedynym sposobem na zrobienie i zerwanie ich z rzeczy (tak trudne, jak dla dziecka i rodzica), ale zawsze się opłaca. Kiedyś miałem nocne walki o mycie zębów. Chodzi mi o to, że dzieciak po prostu krzyczał o krwawym morderstwie (okropne dźwięki, sąsiedzi pytali, co się dzieje kilka razy) na mnie, sugerując, że czas umyć zęby. Wciąż go tam nosiłem i robiłem to przez 9 miesięcy (czułem się jak dekady), dopóki nie sądzę, że zdał sobie sprawę, że nie wygra, bez względu na to, jak głośno się stanie. Pozostań silny tato ... i, jak mówią inni, szukaj profesjonalnej porady, jeśli czujesz się swobodnie.


1
Nic protekcjonalnego w tym, co tu czytam, jestem bardzo wdzięczny.
KlaymenDK

Czytając twój post, mogę odnosić się do wielu tego, co mówisz. Podoba mi się historia o tańczeniu w środku huraganu. Ta historia naprawdę trafnie podsumowuje to, co moim zdaniem jest absolutnie najlepszą odpowiedzią, gdy dzieci są na skraju pęknięcia.
VerticalGrain

4

Twój post przywraca wspomnienia - bardziej przypominające zamglone, pozbawione snu fugi, ale coś w rodzaju wspomnień.

Jedną rzeczą, o której nikt inny nie wspomniał, jest jakiś profesjonalny serwis opieki nad dziećmi w nocy (w moim przypadku miejsca te nazywają się z dnia na dzień usługami Doula - może to być przydatne określenie, którego możesz nie znać). Jeśli istnieje tam, gdzie mieszkasz, może to mieć duże znaczenie. Zazwyczaj siedzą na krześle w pokoju dziecka, więc nie potrzebujesz dodatkowego miejsca do spania.

Moja żona i ja wiedzieliśmy o nich, zanim mieliśmy dzieci, ale ponieważ kosztuje to tyle samo za godzinę, co kosztowna opiekunka do dziecka, myśleliśmy, że nie ma możliwości, aby za to zapłacić. Ale w końcu osiągnęliśmy punkt, w którym sprzedalibyśmy nasze narządy wewnętrzne, aby za to zapłacić.

Sen za noc (choć nie przyjdzie blisko do łapania cię) będzie duża różnica. W tej chwili częścią tego, dlaczego masz tak wiele do zrobienia, jest to, że wszystko trwa dłużej i popełniasz wiele błędów. Więc po prostu spanie pomoże ci trochę nadrobić zaległości. Chociaż masz wiele do zrobienia i zniesienia, przeważnie jest to zwykłe wyczerpanie.


3

To jest brutalne. To jest tymczasowe. Mój trzyletni mówi nieprzerwanie obok mnie. teraz. Dada, dada, czy mogę ..., dada, dada, dlaczego ...

Kiedy był młodszy, w pobliżu było kilka miejsc, które można było zapłacić za godzinę lub za określoną liczbę karnetów, gdzie dzieci mogą bawić się na krytym placu zabaw, a rodzic może pracować, drzemać, a nawet wychodzić w zależności od miejsca . Może to być szybki sposób na uzyskanie natychmiastowej przerwy.

Każdy czas spędzony z nimi aktywnie w takim miejscu lub w lokalnym parku (na szczęście możemy do niego dojść) lub wykonywanie jakiejkolwiek działalności się opłaca, ponieważ śpią lepiej.

Moje są teraz w przedszkolu, więc pomaga to po przyzwyczajeniu się do przygotowywania posiłków / przekąsek, ubrań itp., Niektóre szkoły je dostarczają. Dołączyłem do ośrodka rekreacyjnego, po szkole teraz pływamy (bawimy się w płytkim basenie w pomieszczeniu, on jeszcze nie umie pływać) przez pół godziny do godziny. Śpi wcześniej i łatwiej zasypia. Przed basenem starałem się codziennie jeździć na rowerze na rowerze, chyba że jest zima.

Właściwie dużo się uczy z kreskówek. On i ja lubimy Peppa Pig, Paw Patrol, Dora, Blaze, Mickey Mouse itp. Istnieje kilka innych programów zorientowanych na dziewczyny w tych podobnych kanałach (Nickelodeon itp.) IPad lub TV bije szaleństwo. Potrafi mówić bez przerwy, robiąc to teraz obok mnie. Dada, dada, dada, czy mogę, dada dada ... z kreskówkami, zwykle ogląda spokojnie, a może mówi trochę o tym, co się dzieje, śmieje itp., Ale przynajmniej nie jest to non-stop.

Znalazłem też w pewnym wieku, oglądając filmy przyrodnicze zwierząt (słonie, małpy, żyrafy itp., Które próbowały unikać typów drapieżników lub podczas polowania) na iPadzie zainteresowałyby go na tyle, aby być cicho, ale wydawało się, że zasnął po 10-15 minutach. W noce, kiedy trudno mu było zasnąć lub się obudzić.

Stara sztuczka polegająca na jeździe na kółkach działała dla mnie, właściwie zawsze. Mam 15 minut jazdy samochodem, a może 30 minut jazdy samochodem, aby usnąć. Bicie chodzenia po plecach przez 2 godziny. Mimo że czasami wydaje się to kłopotem, warto opłaca się spać w ten sposób.

Muszę iść, mały facet unosi dłonie nad klawiaturą i mówi: co to jest, co to jest, co to jest. Teraz jest ponad przyciskiem włączania / wyłączania. Zabrali go. Teraz podniósł frisbee ze zmianą, rozlaną na podłodze.

Nie słyszę siebie, nie ma czasu na edycję. Powodzenia. Zrobisz to. Idziemy na basen.

Dada dada, czy możesz wstać, dada dada, czy mogę ponownie nacisnąć ten przycisk fotela, dada dada, czy możesz wstać, (ciągnąc za krzesło) dada dada, poruszyłem cię, widzisz, dada dada wiesz, dada dada, ponieważ ja Jestem silny, dada dada, możesz poczuć moje mięśnie, dada dada, idziemy pływać, bo chcę iść popływać, dada dada

I zdecydowanie noszenie dziecka w pobliżu pomaga produktywności.

Czasami mam piwo lub kieliszek wina!


+1 TV to ważne narzędzie. Rozważ wypróbowanie oktonautów . Mieliśmy 15-miesięczny bieg z moim synem wciąż przyklejonym do ekranu. Zna mnóstwo wiedzy o nauce i oceanografii, a ja wciąż kocham każdy odcinek.
axsvl77,

3

Mamy 3 bliźniaków w wieku 18 miesięcy i dziewczynkę, która ma 3 i pół roku, więc mogę docenić to, co idziesz, bez kolki.

Moje wskazówki:

 1. Prześpij się. Inni opublikowali to powyżej. To ważne.

 2. Zrobić herbatę. Gdy wszystko będzie w kształcie gruszki, umieść najmniejsze w bezpiecznym miejscu, na przykład łóżeczko dziecięce lub podobne, i zrób sobie filiżankę herbaty. Nie ma znaczenia, czy pijesz herbatę, czy nie, i tak nie będziesz pił jej na gorąco, ale da ci to chwilę na oczyszczenie głowy.

 3. Niech dziecko weźmie butelkę, jeśli jeszcze tego nie zrobi. Będzie to ważne dla punktu 4

 4. Alternatywne noce na służbie. Jeśli dzisiaj jest twoja noc, twoja żona idzie spać i śpi. Jutro noc jest twoja. Stwierdziłem, że uporczywe pozbawianie snu jest trudne, dlatego w ten sposób musisz przeżyć tylko jedną noc z cudownym snem, aby móc się doczekać jutra. Muszę przyznać, że nie zrobiliśmy tego dokładnie, ale pewne pochodzenie, dzięki któremu dostaniesz dobry sen, jest cenne.

 5. Spróbuj znaleźć mantrę lub ciepłe, niewyraźne miejsce w głowie, albo w jakiś sposób, aby dostroić swoje najmłodsze. Jest to trudne, ponieważ wydaje się, że jesteśmy twardo nastawieni, aby zwracać uwagę na płaczące dzieci. Ale tak długo, jak inicjujesz rozwiązanie problemu hałasu, zdobywając jej jedzenie, zmieniając pieluchy itp., Nic nie zyska na tym, że płacze ci na nerwach. Jest to łatwiejsze, jeśli śpisz na pokładzie.

 6. Niektórzy ludzie powyżej powiedzieli, że jest łatwiej, nie zgadzam się. Robi się inaczej, ale nie łatwiej. Gdy twoje najmłodsze się zestarzeje, zacznie się czołgać, potem iść, a ty będziesz mieć dwóch do obejrzenia. Potem zacznie mówić i zadawać dokładnie te same pytania, które znosi cię twój najstarszy. po tym nie mam pojęcia. Nie próbuję cię przygnębić, myślę, że staram się podkreślić, że musisz aktywnie zarządzać swoim zdrowiem psychicznym. Po prostu chowanie głowy w piasek teraz z nadzieją, że wkrótce wszystko się poprawi, może się nie opłacić.

Powodzenia, można to przeżyć.


Dobra odpowiedź. Jeśli chodzi o punkt # 6, powiedziałbym, że czynnik pozbawienia snu staje się łatwiejszy, ale tak, masz rację, inne aspekty rodzicielstwa pogarszają się, a nawet wygasają. To nigdy nie jest łatwiejsze. Punkty naprężenia zmieniają się.
SomeShinyObject

2

Mój najstarszy dd był również karmiony piersią i miał okropny czas z kolką i ciągle obżerał / chorował na wszystko. Moja żona usłyszała, że ​​istnieje duża szansa, że ​​dd może być nietolerancyjna dla mleka mlecznego i że białka przenikają do mleka matki. Odsunęła mleko krowie do końca karmienia piersią i zauważyła ogromną poprawę.

Tutaj, w Wielkiej Brytanii, jest wiele, wiele alternatyw do wypróbowania: soja, owies, migdały, ryż ... (Mleko kozie było trochę zbyt „kozie”, jak nam się podobało ...) Mam nadzieję, że masz dla ciebie kilka alternatyw, też. Wypróbuj przez tydzień lub dwa; jeśli nie widzisz poprawy, nie straciłeś wiele, ale i tak próbowałeś.

Powodzenia i kochaj swoją małą rodzinę. Zasługują na cały twój czas i miłość, tak jak ty zarobisz ich dziesięciokrotnie.


Jest to na pewno na naszym radarze, ponieważ moja żona próbuje innej diety (bez mleka). Jednak nie „jeszcze rozpoczęliśmy tego projektu”.
KlaymenDK

Gdy tylko wezmą butelkę, wypróbuj najmniejszą możliwą opcję bezmlecznej Formuły. Na przykład Amazon ma następujące pakiety jednorazowe: amazon.com/Enfamil-PREMIUM-Non-GMO-Gentlease-Formula/dp/… . W naszym pierwszym Enfamil miał „grubszą” formułę oznaczoną jako „AR” (dodany ryż), która rozwiązała nadmierne plucie.
robbat2

1

Moja córka była bardzo nerwowa i znaleźliśmy jedno z tych automatycznych krzeseł huśtawkowych, które były darem niebios - kiedy ją włożyliśmy, przestała płakać i bardzo często drzemała. Transformacja była niesamowita. Niemowlęta wydają się kołysać kojąco, gdy mają cholery (i ogólnie przypuszczam). Może być warte spróbowania…

To jeden z wielu przykładów tego, co mam na myśli… https://www.amazon.com/Ingenuity-Power-Adapt-Portable-Vesper/dp/B01AFQKGN4/ref=sr_1_21_a_it?ie=UTF8&qid=1505904179&sr=8- 21 i słowa kluczowe = dziecko + krzesło + huśtawka


1

Już tutaj jest wiele odpowiedzi, ale opublikuję to, co dla nas zadziałało. Nasze dwoje dzieci było w odstępie 16 miesięcy, żadne z nas nie spało więcej niż dwie godziny naraz przez pierwsze 6 miesięcy. Nasze dzieci są w przedszkolu od 3 miesięcy. Oboje pracowaliśmy, ale nawet gdy moja żona była w domu, naszym rozwiązaniem było spanie w systemie zmianowym. Kładłem się spać o 22.00 i wstawałem o 2 w nocy, żeby potem spała od 2 do 6 rano. W ten sposób każdy z nas miał co najmniej 4 godziny snu w nocy. Później, kiedy zaczęli spać bardziej konsekwentnie, spędziliśmy noc, a potem wieczór wolny. Teraz w wieku 3+ śpią naprawdę dobrze.

To była brutalna, najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem. Byłem chrząknięciem w armii amerykańskiej i to było nic w porównaniu z tym. Powieś tam! Obaj naprawdę zaczęli dobrze spać około 2,5 roku. Teraz możemy tylko obudzić ich w ciągu tygodnia. W weekendy oczywiście pozwalamy im spać.

Nie powiedziałbym, że któreś z naszych dzieci było kolekcyjne. Niemowlęta mogą mieć kwaśny ponowny napływ, mój siostrzeniec został zakazany jako środek zobojętniający kwas jako dziecko, co bardzo pomogło. Może coś do obejrzenia.


Dziękuję za komentarz. Nigdy nie zostałem wcielony do wojska, ale rozumiem, kiedy mówisz, że to nie jest takie trudne. Jeśli chodzi o leki, to najwyraźniej jest to coś, czego „po prostu nie zrobiono” tutaj w Danii. Niestety
KlaymenDK,

1

Moje serce należy do Ciebie! Kolczaste dziecko to niemała rzecz. Jeśli chodzi o spanie w systemie zmianowym i cienkie ściany, czy myślisz, że słuchanie białego szumu przez słuchawki (cienki w owinięciu głowy) może zlikwidować krzyki wystarczające do spania? Jak wszyscy mówili, zasypianie musi być Twoim priorytetem. Pozbawienie snu nie prowadzi do niczego dobrego. Chociaż jesteś w innym kraju niż wielu z nas komentuje, powinno to być dla nas wszystkich przypomnieniem, aby pomóc naszym przyjaciołom i sąsiadom w tych wyczerpujących okresach życia.


Dzięki. Niestety zagłuszanie hałasem większym hałasem nie działa u wrażliwych ludzi. Ale właśnie zamówiłem parę rzekomo bardzo dobrych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb zatyczek do uszu, zobaczmy, co one mogą zrobić.
KlaymenDK

1

Wow, OK, zdecydowanie w tym jesteś. Dam kilka sugestii,

 1. Zajmij się kontrolą urodzeń, nawet jeśli tylko na chwilę. Świadomość, że nie będzie już nic, dopóki twoi gotowi nie pomogą. Poszukaj opcji w swoim kościele lub doktorze.

 2. Poświęć trochę czasu na „My”. Jednym z największych błędów, jakie popełniają nowi rodzice, jest to, że najpierw zapominają, że tam jest Mąż i Żona (lub cokolwiek). Nie możesz troszczyć się o kogoś innego, nawet własne dzieci, jeśli najpierw nie będziesz w porządku. Tylko noc na zewnątrz lub dzień, w którym nie martwisz się o dzieci, może być OGROMNYM postępem.

 3. Następnie nadszedł czas, aby zostać „podłym rodzicem”. Twój trzylatek jest lub może być nauczony, że jest bardzo samodzielny. Teraz nie mówię, że ją zignoruj, ale czas wyznaczyć granice. Najlepszą radą dla rodziców, jaką kiedykolwiek otrzymałem, jest 3 (naprawdę wcześniej), jeśli po porach nie jest to twój problem. Twoim zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego środowiska. Cała reszta to lukier. Jeśli musisz cofnąć się nieco, zrób to. Niektórzy powiedzą, że jesteś złym rodzicem, w porządku. Trzylatka powinna być w stanie ubierać się, jeść własne posiłki, które przygotowujesz. Zasadniczo weź kąpiel bez wielkiej pomocy (po prostu miej ucho i wpadnij na koniec, aby dostać się do trudnych miejsc) Możesz także zacząć angażować ją w proste obowiązki, takie jak sprzątanie i pomaganie dziecku „Zdobądź tatę pielucha proszę ". Teraz ja' Nie mówię, że całkowicie ją ignoruj, ale powinieneś być w stanie jej użyć, aby pomóc. Rodzina jest rodziną, nawet w wieku trzech lat. Przestań z „dlaczego”. „Załóż buty”, „Dlaczego?” „Powiedziałem: załóż buty.”, „Dlaczego?”, „1… 2… 3… Ok, idź się skończyć”. Pamiętaj, że wielka siostra będzie potrzebować także jeden na raz, ale Ty ustalasz podstawowe zasady.

 4. Wzmocnij ten trening snu. Wstaje wcześnie: „Wracaj do łóżka”, nie próbuj usypiać. Wystarczy wskazać, że łóżko jest tam, gdzie musi się zatrzymać.
 5. Teraz w wieku 4 miesięcy. Czas ją trochę zignorować. Nie przejmuj się, ale ten pisk należy zignorować. Zacznij od lekkiego ignorowania go, a następnie wydłuż czas, aż w końcu nie zareagujesz. Nie mam na myśli 3 godzin. Mam na myśli, że kiedy usłyszysz pisk, policz do 60, a potem zacznij widzieć, na czym polega problem. Po około dniu policz do 120. Po tygodniu poczekaj 5 minut, jeśli musisz. Jeśli wyda inne dźwięki, aby zwrócić twoją uwagę, bardziej pozytywne, mniej krwawiące dźwięki, odpowiedz natychmiast i bardzo szczęśliwy. Zasadniczo nauczyłeś ją, że drżenie jest sposobem na uzyskanie tego, czego chce. Robi to dlatego, że działa. Spraw, by coś jeszcze działało lepiej.
 6. Teraz dla ciebie i żony. Przejdź do formuły. Wiem wiem. Ale poproś żonę, aby produkowała mleko na miejscu jak krowa mucząca, co nie pomoże jej w stresie. Jeśli możesz użyć pompy i harmonogramu, zużyć to, co jest zapisane, i pozostań na bieżąco w ten sposób, świetnie. Ale naprawdę zastanów się nad formułą. Brak mleka prowadzi do stresu, nie prowadzi do mleka, prowadzi do stresu i tak dalej.
 7. Zaszalej z tym. Może to brzmieć dziwnie, ale upewnij się, że twój związek fizyczny nie cierpi z powodu dzieci. Dla niektórych tak jest i powoduje stres. Seks jest niesamowitym środkiem zmniejszającym stres i pomaga utrzymać was także blisko siebie. Upewnij się również, aby zobaczyć punkt 2. Relacja emocjonalna także potrzebuje pracy. Ale jeśli możesz dostać jedną noc w tygodniu, aby zrobić bestię z dwoma plecami po miłej relaksującej kolacji w miejscu, w którym nie wolno ci zabierać dzieci, cały tydzień będzie wyglądał lepiej, a wy także poczujecie się lepiej.
 8. Przestań próbować być idealnym !!!!!!!!!!!!!! Kolejnym wielkim błędem, jaki popełniają nowi rodzice, jest bycie idealnym. Przestań. Nakarm tego dzieciaka PB&J i przekupić go odkrywcą Dora. Tak naprawdę nie przepadam za telewizją, w rzeczywistości nie mamy nawet telewizji kablowej, ale zbyt wiele telewizji jest o wiele lepsze niż zbyt duży stres. Przykręć pranie, od czasu do czasu odkładaj naczynia. Ten zapach ostatecznie zniknie sam z siebie, a nawet to, co jest lepkie od poduszek na kanapie, cóż, to problem na jutro. Znowu wszystko to brzmi okropnie, ale każda jego część, nawet cała, jest lepsza niż stres.
 9. Uzyskać pomoc. Zapytaj przyjaciela, zatrudnij nianię, skorzystaj z opieki dziennej lub Pre-K. Obecnie mamy 2 lata i 3 lata. Moja błogość to 8 godzin dziennie, które spędzają na opiece dziennej. 8 do 4. To są magiczne godziny. Zgadnij co, dzieci też lubią. I naprawdę lubią wracać do domu bez stresu, spokojny i racjonalny ojciec.

Hah, dzięki, potrzebowałem dobrego śmiechu! Jakbyśmy mieli czas lub energię, aby „zaryzykować” kolejne dziecko! :-) Poważnie, ponieważ wiem, że masz na myśli dobre intencje, nie będzie już dzieci i nie byłoby tak, nawet gdyby młodsza siostra była Missy Perfect.
KlaymenDK,

Co do czasu „nas”, tak, wiemy. Jutro babcia odbiera dużą siostrę (z przedszkola) i idziemy na obiad (z małą siostrą, ale damy radę). Kiedy mamy dwie minuty „ahh, quiet”, jesteśmy w 100% pewni, że nasza wzajemna miłość wciąż żyje i ma się dobrze. Nie martw się, nie pozwolimy, aby cokolwiek zaszkodziło naszej miłości i małżeństwu!
KlaymenDK,

Mała siostra rozpocznie w przyszłym tygodniu jakąś formułę i pokarm dla niemowląt. To powinno dać mamie czas na powrót do zdrowia. Big sis jest już powiedziano „stop z whys” i może wziąć na siebie odpowiedzialność (gdy chce ...). Dziękujemy za twój długi i przemyślany post!
KlaymenDK

1

Kiedy byłem dzieckiem, moi rodzice powiedzieli mi, że wszystko, co robię, to płacz, dokładnie tak, jak to opisaliście. Po około 3 miesiącach moi rodzice potrzebowali przerwy, więc porzucili mnie mojej matce chrzestnej, a następnie wzięli weekend na odpoczynek, żeby dojść do siebie. Kiedy nadszedł czas, aby mnie odebrać, moja matka chrzestna, która dostała mnie tylko na 2 dni, była tak zniechęcona tym, jak moi rodzice tak długo to utrzymują. Ale kiedy wróciłem do domu, już nie było tak samo. To było tak, jakby musiało się zdarzyć, aby dowiedzieć się, że moi rodzice mogą mnie kiedyś zostawić. Więc podświadomie bardziej doceniałem moich rodziców i nigdy więcej tak nie płakałem.


1

Oprócz doskonałych odpowiedzi, które już podano, dodam, że czasami zmiana nastawienia jest również ważna. Jako zapracowany ojciec często przypominam sobie, że w przyszłości nadejdzie czas, kiedy nasza córka będzie niezależną osobą dorosłą i przeprowadziła się, a moja żona i ja będziemy pustymi gniazdownikami.

Tak, będziemy mieć więcej czasu dla siebie, naszych hobby i przyjaciół, dom będzie lśniąco czysty, a życie będzie mniej szalone. Ale na pewno z sentymentem będziemy wspominać te gorączkowe dni wychowywania dzieci. Twoje dzieci są dziećmi tylko raz - wtedy to się kończy w mgnieniu oka.


1
Przykro mi, ale jako ojciec, który popadł w depresję kliniczną i samookaleczał się w pierwszym roku życia mojego dziecka (nie spał, moja na szczęście była żona była niczym innym, jak negatywnym), sugerując, że ludzie mogą spojrzeć wstecz w tym „z sentymentem” jest aktywnie szkodliwe. Dla mnie to rok mojego życia, którego, o ile to możliwe, nie będę świadomie przypominać, jak każdemu, kto przeżył tortury. Jeśli myślisz o niezależności córki, ona musi być znacznie starsza. Sugeruję, że zapomniałeś, jak desperackie były te pierwsze dni; a może miałeś szczęście z córką jako dziecko.
Graham

@Graham Przepraszam, nie miałem na myśli braku szacunku ani wyrządzania krzywdy rodzicom.
RobertF

1
Fajnie, dzięki, a nie chciałem sugerować, że zrobiłeś to celowo. Depresja i wypalenie nie są rzeczami, na które można zmienić zmianę nastawienia. FWIW, mój syn ma teraz prawie 7 lat. Lata od 2 roku zdecydowanie pamiętam czule, ale pierwszy rok jest powodem, dla którego dostałem snajp. Nie mogłem ponownie zaryzykować.
Graham

1
 1. Idź na urlop rodzicielski, jeśli twój kraj go oferuje, np. W Niemczech oboje rodzice mogą wziąć łącznie 14 miesięcy urlopu z 65% wynagrodzenia rządowego dla osoby, która jest w tym czasie na urlopie rodzicielskim. Czy twoja żona musi kontynuować pracę za dwa miesiące, czy jest inna opcja?
 2. Aby zapobiec kolki, żona może spróbować ograniczyć swoją dietę. Zauważam różnicę między rosyjskimi dziećmi, które prawie nigdy nie płaczą, a których matki mają bardzo ograniczoną dietę podczas karmienia piersią, a Niemcami, których matki jedzą wszystko i które płaczą bardzo często. Jeśli jesteś zainteresowany, mogę zebrać czarną listę żywności.
 3. Jak ktoś już powiedział: nosidełka są niesamowite! Możesz wykonywać prace domowe, gdy Twoje dziecko jest zawsze przy Tobie. Na przykład w Peru dzieci płaczą bardzo rzadko (więcej kontaktu i chyba lepsza postawa lub większa presja, aby zapobiec gromadzeniu się gazu) i zawsze wydają się być noszone na temblakach, podczas gdy w Niemczech widzę wiele dzieci w wózkach płaczących. Kiedy dziecko jest starsze i frustruje Cię ciągłe wiązanie węzłów, możesz również użyć nosidełka, które jest znacznie łatwiejsze i szybsze w zakładaniu.
 4. Dla gadatliwego malucha brzmi to tak, jakby była bardzo energiczna i zdrowa, co jest wspaniałą rzeczą, z której powinieneś być dumny, ale potrzebuje sposobów, aby wydać całą tę energię. Moim zdaniem dzieci nie są zmuszane do spokojnego siedzenia w domu i przez większość czasu powinny przebywać na zewnątrz, ponieważ zawsze jest coś fajnego do zrobienia.

Dobra rada, w większości. Tak, mam planowany urlop rodzicielski w najbliższej przyszłości. Chusty dziecięce, ból pleców, YMMV. Jestem TAK dumna z mojego malucha, a ona może spalić całą tę energię - co jest częścią tego, dlaczego jest zepsuta, ponieważ jest wyczerpana.
KlaymenDK

1

Jestem ojcem 3 dzieci w bliskim wieku, po pierwsze wiem, że to wcale nie jest niezwykłe, przejdziesz przez to, a z tego, co mogę przeczytać w innych odpowiedziach tutaj, jesteśmy po prostu przypadkowymi ludźmi, ale wspieramy ty i jesteś za tobą całą drogę!

Moja rada: ustal priorytet snu dla siebie i swojej żony. Potrzebujesz co najmniej jednego dobrego snu w każdym tygodniu, w przeciwnym razie oszalejesz.

Sugeruję: w sobotnie poranki twoja żona zabiera oboje dzieci wcześnie (jak 7 rano) i pozwala ci spać do 11 rano. To nie wystarczy, ale poczujesz się o wiele lepiej. W niedziele odwróć to i zrób to samo dla niej. Obudź ją z pyszną kawą, sokiem pomarańczowym i śniadaniem w łóżku.

Nie czuj się samolubny, gdy priorytetem jest coś tak prostego jak sen. Widzisz już, że zbliżasz się do swoich granic zarówno fizycznie, jak i psychicznie, a 1 dobry sen może być po prostu rzeczą, która pozwala ci mieć wystarczająco dużo energii (i rozsądku!), Aby przejść przez następny tydzień.

Porzuć wszystko, co nie jest ważne, odpocznij, kiedy możesz, zadzwoń do rodziny z prośbą o jedno lub oboje dzieci i po prostu skup się na tym, by przetrwać tydzień - to tylko faza i przejdziesz przez to wcześniej niż myślisz !!

Wygląda na to, że jesteś dobrym rodzicem, trzymaj się tego i nie poddawaj się!


0

Po pierwsze: gdy pieniądze nie stanowią problemu, a ściany w twoim domu są zbyt cienkie, weź pokój w motelu, a potem prześpij się!

UZYSKAJ SEN! Nie widzisz oczywistych rozwiązań swoich problemów, ponieważ jesteś zmęczony. Co więcej, twoja kontrola emocjonalna już pęka, odhumanizujesz swoje maleństwo („ta maszyna hałasu”), to JEST NIEBEZPIECZNE!

Druga rzecz: POMÓŻ! Nie potrzebujesz w pokoju niani, ale na pewno potrzebujesz trzeciej pary rąk. Zdobądź jeden, nawet jeśli tylko na kilka godzin dziennie. Zabierze ci to wiele odpowiedzialności i uwolni cię od obowiązków.

Trzecia rzecz: porozmawiaj ze swoim przedszkolem. Spraw, by znów drzemały starszej córce. W tej chwili nikt nie dba o swoje cele, chodzi o ciebie i twoją sytuację w tej chwili. W tej chwili nie możesz sobie poradzić z przemęczoną starszą córką, więc to musi się skończyć. Wyjaśnij im to, może nawet grozi, że zmienisz opiekę dzienną (jeśli się odważysz), ale nie wchodź! Najgorsze, co może się zdarzyć, to być może będziesz zmuszony zabrać starszą w południe, drzemać w domu i znaleźć inną osobę opiekującą się pozostałymi godzinami.

Po czwarte: POKAŻ SWOJE DZIECKO! Niektórzy mówili o celiakii. Tak może być. Mój przyjaciel miał podobne niespokojne, płaczące dziecko. Miał poważny problem z nerkami, zdiagnozowano go bardzo późno, a następnie miał około trzech do czterech lat z powodu tego zabiegu. Tak, trzymiesięczne kolki to coś, ale kiedy płacz nie przestaje (aka staje się lepszy) za jakiś czas, MIEJ LEKARZ MÓWI! Powodem przedłużającego się płaczu może być bardzo cielesny powód!

Proszę, NIE myśl, że dziecko „nauczyło się płakać”, tak NIE jest! Proszę NIE ZABIERAĆ, jeśli możesz tego uniknąć. Jasne, to nie zabije twojego dziecka, ale są okresy rozwoju w życiu niemowlęcia, a rzeczy, których nauczyłem się w tym czasie (lub nie nauczyłem się ), wpłyną na całe życie. Aby dziecko nauczyło się, że uśmiech wydobędzie uśmiech od jego opiekunów, uśmiech musi zostać odzwierciedlony w ciągu sekundy ! - nauczyłem się tego z podcastu naukowego, ale nie mogę przytoczyć badań, przepraszam. Więc powstrzymaj się od tego. Dzieci szybko się uczą, zaspokojenie musi być natychmiastowe , albo przerodzi się w frustrację!

Powstrzymaj się także od „bycia wrednym rodzicem”. Ustaw zasady, okej, uważaj na swoje granice, ale pamiętaj, że twoje dzieci uczą się na twoim przykładzie. Twoja najstarsza córka nie próbuje cię przetestować, próbuje nauczyć się sposobów życia.I, niestety, jest mniej więcej w wieku złości. NIE BIERZ JEGO OSOBISTEGO! Nie jestem wystarczająco dobrym językiem angielskim, aby wyjaśnić tak dobrze, jak chciałbym, ale twoja najstarsza musi oddzielić się od rodziców, znaleźć własną wolę, dowiedzieć się, gdzie zderzy się z daną sytuacją, nauczyć się, jak poradzić sobie z frustracją wynikającą z nieotrzymania jej woli. Nie ma jej tam, by cię torturować! Bądź więc surowym rodzicem, bądź bezsensownym rodzicem, ale nigdy nie bądź wrednym rodzicem! Jeśli możesz poświęcić czas i energię, zdobądź dobrą książkę o osobistym rozwoju niemowląt i małych dzieci. Poproszę coś nowszego niż Ferber. W Europie jest całkiem niezła książka „Pomóż mi, ja się rozwijam” - ISBN 978-3442390755, jeśli chcesz rzucić okiem - która wyjaśnia DUŻO o fazach rozwojowych - ale kończy się w wieku dwóch lat,

I na koniec: jestem matką trzech córek, każda w odstępie 20 miesięcy. Moje drugie dziecko miało zapalenie płuc wywołane refluksem od wieku czterech miesięcy w górę, musiałem dawać jej codzienne inhalacje do jej drugich urodzin (cholera, jej pierwszego roku dałem jej trzy inhalacje dziennie i dwie noce !!!), a potem wciąż musieliśmy leczyć ją każdej zimy, aż skończy się to i około jej szóstych urodzin. Mój mąż był pracownikiem spoza miasta, dopóki mój najmłodszy nie miał około dwóch lat. Inhalacje sprawiły, że mój drugi był niespokojny i bardzo aktywny.

Więc uwierz mi, byłem tam, gdzie teraz jesteś i jeszcze trochę - i nigdy nie zapomnę dnia, w którym moje dwie starsze córki pokłóciły się o nic, a ja, będąc całkowicie wyczerpanym przez dwa małe dzieci i niemowlę, prawie je kopnąłem . Na szczęście za nimi tęskniłem. To był moment, kiedy w końcu RAZ dostałem pomoc. Podobnie jak w przypadku wychodzenia z pokoju, dzwonienia do męża z pracy, nakłaniania kogoś do opieki nad dziećmi, aż do przybycia męża. I pamiętajcie, że nie było to krótko po narodzinach mojego najmłodszego, ale około rok później pomyślałbym, że najgorszy stres minął.

Więc dostać odpoczynek, sen i nigdy nie wstydzić się trochę pomocy! Nie jest wstydem, aby uzyskać pomoc, ale nigdy nie będziesz w stanie odebrać czegoś, co zrobiłeś swoim dzieciom!

--- Po namyśle: wszyscy są teraz nastolatkami i tak, wciąż się kłócą i mają napady złości. Ale gdyby nie twoje pytanie, nie pomyślałbym o wszystkim, co przeszliśmy przez pierwsze sześć lat ich życia. Czas płynie, wszystko się poprawia i za chwilę nie będziesz myśleć o trudnych czasach, które teraz masz. Jak ktoś to ujął: dzieci są piekłem na dwóch nogach, i to jest okropnie PRAWDZIWE, ale potem coś się dzieje, a ty kochasz je na kawałki ... po czym znów robi się okropnie. Nigdy nie trać humoru! ---


0

Jedną z sugestii, o której dotychczas nie wspominałem, która działała dla mnie cuda, jest:

Kup zatyczki do uszu i noś je przez cały czas w domu.

Nadal będziesz dobrze słyszeć swoje dzieci, ale ich dźwięki będą bardziej jak zwykłe dźwięki typowe dla dorosłych niż przeszywające krzyki, które angażują twój rdzeń emocjonalny. Jednym z wyzwań, przed którymi stoisz, jest wyczerpanie emocjonalne; zatyczki do uszu pomogą to złagodzić.


„Cały czas” to chyba przesada, ale zatyczki do uszu zostały zasugerowane i są w mailu. :-)
KlaymenDK

0

ŁATWO

Podróż do pracy dała mi dużo czasu na przeglądanie audiobooków. Istnieje wiele kontrowersji między filozofiami, ale książką, która uratowała mój bekon, był Babywise , a ja jestem teraz praktycznie dziecięcym ewangelistą. Uznałem, że to rozsądny kompromis między okrzykiem Ferbera („stopniowe wyginięcie” całkowicie działa) a przywiązaniem Searsa . Moje bliźniacze dzieci były masą kłopotów przez pierwsze kilka tygodni, ale potem powoli zaczęły stawać się coraz mniejsze. W wieku 4 miesięcy dziecko może nauczyć się spać. Znam kilka osób, które uśpiły swoje dzieci ~ 10 tygodni przy użyciu Babywise, i żadna z nich nie zawiodła.

Jedna część formuły Babywise (choć mam akronim od Baby Whisperer ) to ŁATWA:

 • Jeść
 • Czynność
 • Spać
 • Ty czas

Kiedy budzi się na posiłek, spała przez większość swojego głodnego, zrzędliwego czasu i jest gotowa na pełne karmienie. Nie karm pielęgniarki do snu, baw się z nim po karmieniu. Pomaga jej się zmęczyć, żeby lepiej spała ... śpi przez głodny czas i budzi się do kolejnego pełnego karmienia. W tym wieku niewiele jest dostępnych aktywności, ale zawsze można mówić, czytać i śpiewać . Ostrzegamy: dziecko w tym wieku prawdopodobnie potrzebuje tylko około 30 minut zabawy, zanim zostanie nadmiernie pobudzone, co perwersyjnie rujnuje jej drzemkę. Jest taki miły punkt: zbyt mała aktywność utrudnia odłożenie dziecka, a zbyt duża aktywność utrudnia odłożenie dziecka. Musisz dowiedzieć się, gdzie jest teraz Twoje dziecko, a następnie stale je aktualizować, gdy rośnie.

Tutaj, w USA, karmienie piersią jest moralnym obowiązkiem wszystkich matek, ale w większości krajów Europy (skąd pochodzi moja żona) jest to całkowicie opcjonalne. Jednym z problemów związanych z karmieniem piersią jest to, że dieta matki staje się przedmiotem zainteresowania niemowlęcia. Jeśli matka nie wie, czego unikać jedzenia ( nabiał, gorące przyprawy ), to karm mieszankę, która usuwa dietę matki z równania. Jeśli podejrzewasz alergię, uzyskaj „wrażliwą” formułę, zwykle kombinację oleju sojowego i kukurydzianego. Jedno z moich dzieci płakało nieustannie, odmawiając picia, wysypka w punkcie wyjścia, a jego twarz się wybucha. Umieściłem objawy w Google, a odpowiedź brzmiała: zmienić formuły. Dziecko bez alergii wyraźnie preferuje zwykłą mieszankę, ale oboje dzieci są w porządku z wrażliwą mieszanką.

Znasz te filmy, w których żona krzyczy: „czy wiesz, jak trudno jest znaleźć dobrą opiekunkę!”! No cóż, tak jest. W moim stanie, pomiędzy podatkami a minimalną płacą, outsourcing pomocy na rynku pracy jest po prostu niepraktyczny, zrobiłem matematykę. Jeśli możesz dostać rodzinę, zaakceptuj ich hojne oferty pomocy wcześnie i często. Jeśli nie, spróbuj znaleźć ludzi w społeczności, którzy wymieniliby pomoc na szansę na przytulenie dziecka: są tam, a jeśli pomyślisz o tym, prawdopodobnie możesz pomyśleć o jednym z góry. Jeśli jesteś u kresu dowcipu (i ur), to znajdź kogoś na kilka godzin w tygodniu.

Dobry beknięcie potrafi zdziałać cuda. Jeśli problemem jest uwięziony gaz jelitowy, to beknięcie jest odpowiedzią.

Sen jest kluczem. Gdy się trochę przespisz, wszystko stanie się znacznie łatwiejsze. Prześpij matkę trochę, a kiedy myślisz, że ma jej dość, spróbuj ją zdobyć. Jeśli matka karmi piersią, a dziecko nie śpi przez całą noc, tak się nie dzieje. Masz więc dwie możliwości, a jedna jest dostępna przy t-zero: wyjmij butelkę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.