Moja 16-letnia córka dostała mandat za przekroczenie prędkości


80

Jakieś 3 tygodnie temu moja 16-letnia córka dostała mandat za przekroczenie prędkości za przejechanie 74 km / h (74 km / h) w strefie 20 km / h (33 km / h). (Nie, to nie literówka.)

Wracała do domu po szkole, gdzie nie było miejsca. Została zatrzymana w ciągu kilku minut od naszego domu, w dzielnicy mieszkalnej, na drodze z poważnymi zakrętami (a więc ograniczenie prędkości do 20 km / h).

Jako kara:

 • Zredukowano jej uprawnienia do kierowania z powrotem do momentu, w którym uzyskała zezwolenie ( może prowadzić tylko ze mną lub ze swoją matką w samochodzie )
 • Jej telefon poza szkołą
 • Brak telewizji
 • Będzie także pracować i zwracać nam wszelkie koszty, które poniesiemy w związku z tym wydarzeniem.
 • Będziemy również dodawać moduł do jej pojazdu, aby śledzić nawyki jazdy jako środek odstraszający i sposób na obniżenie kosztów ubezpieczenia
 • Ona też będzie miała defensywny kurs jazdy

Chcę, aby to wydarzenie zostało zapamiętane, aby uznała, że ​​łamanie prawa jest łamaniem prawa bez względu na wiek.

Planujemy przywrócić jej przywileje z czasem, a nie od razu, po ukończeniu defensywnej klasy jazdy.

Jakieś inne sugestie, aby upewnić się, że ta lekcja została wyciągnięta?

AKTUALIZACJA: Ona również dostała dziś pracę, aby pokryć wszelkie dodatkowe koszty. Odpowiedzialność finansowa jest ważna.

AKTUALIZACJA II: Nadal jeździ, ale według zasad mojego wyboru. Zgodnie z regułami poziomu uprawnień może prowadzić tylko z rodzicem w samochodzie. Ona IMHO potrzebuje więcej praktyki jazdy (i nie musi się zardzewieć), i oczywiście musi mieć egzekwowane zasady.

AKTUALIZACJA III: Po czterech tygodniach zdała klasę jazdy defensywnej i dostała pracę. Odzyskała przywileje telefoniczne i telewizyjne.

AKTUALIZACJA IV Skończyła wszystkie swoje warunki nałożone przez sąd. Aktywność rodzicielska miała ogromny wpływ na jej wyrok.


31
Skoro nie ma tego w poście, jakiej dokładnie lekcji chcesz się nauczyć? Istnieje wiele różnych, które mogą wyniknąć z tego momentu nauczania.
corsiKa

19
„Będzie także pracować i spłacać nam wszelkie koszty, które poniesiemy w związku z tym wydarzeniem”. - Czy to nie powinno wystarczyć? Czy nie na tym opiera się suma grzywny?
GolezTrol

28
Nie rozumiem, dlaczego dzieci powinny być karane mocniej niż dorośli, a zwłaszcza, że ​​jest to pierwsze przestępstwo, pozwól jej zapłacić bilet, porozmawiaj z nią i zawsze możesz podjąć inne środki, jeśli zrobi to ponownie.
GolezTrol,

65
Dodając moje dwa centy jako 16-latka: Bez obrazy, ale wydajesz się być zbyt surowym rodzicem. Wszyscy popełniają błędy i wszyscy zasługują na drugą, a nawet trzecią szansę. Dlaczego zabrałbyś jej telefon i dostęp do telewizora? To idzie za burtę. Zdaję sobie sprawę, że popełniła błąd, ale zbyt duża kara powoduje, że ludzie są źli i zgorzkniali, zamiast pomagać ...
rahuldottech

23
@MisterPositive I, z drugiej strony, wiem, kilka dorosłych, którzy by się ze mną zgodzi
rahuldottech

Odpowiedzi:


150

Jadę szybko ... za szybko ... i teraz pracuję nad przełamaniem tego nawyku. Oboje rodzice jechali szybko i agresywnie, dlatego też podniosłem te cechy, nadal to ja prowadzę i wybieram jazdę w ten sposób.

To, co naprawdę pomogło mi pamiętać, aby nie przekraczać prędkości, jest powodem , dla którego mamy ograniczenia prędkości i inne prawa jazdy. Dlaczego istnieje ograniczenie prędkości i dlaczego zostało ustawione na 20 MPH?

Porozmawiaj szczerze z córką, aby zachęcić ją do zastanowienia się, dlaczego .

Obszar 20 MPH jest bardziej niż prawdopodobnie obszarem mieszkalnym lub szkolnym.

Powód # 1, że nie jeździsz w tych obszarach, dzieci i zwierzęta domowe mogą biegać i bawić się niespodziewanie na ulicy.

Zapytaj córkę: „Czy uważasz, że przy 46 MPH widziałeś i reagowałeś na dziecko biegnące na ulicę, ścigające piłkę?” Gwarancja Mam nadzieję, że jej odpowiedź brzmi „Nie”. Zapytaj ją, co by się stało, gdyby uderzyła tego dzieciaka? Czy ona rozumie, że śmierć zostanie uznana za zabójstwo? A jak by się czuła, gdyby uderzyła w rodzinnego psa? (Oczywiście, możesz chcieć być bardziej delikatny w tej dyskusji, nie chcesz odstraszyć jej od prowadzenia samochodu, po prostu naucz ją, że wiąże się to z poważną odpowiedzialnością).

W przypadku nowych kierowców zrozumienie, dlaczego obowiązują zasady i przepisy, przyniesie lepszy efekt niż samo powiedzenie „kieruj się przepisami drogowymi”.

Zdecydowanie sugeruję również kursy, które uczą młodych kierowców o ich samochodach, o wypadkach, jak wymknąć się z poślizgu itp.


40
„Upewnij się, że jej odpowiedź brzmi„ nie ”” - co jeśli nie jest „nie”? Co jeśli to „Jestem młody, mam szybkie reakcje, a samochód ma dobre hamulce”?
Andrew Leach

170
@AndrewLeach, mój tata to pokazał: znalazł cichą ulicę z dużą liczbą samochodów zaparkowanych z boku, ukrył się za jednym z samochodów i kazał mi jechać ulicą. Kiedy się do niego zbliżyłem, rzucił przede mną piłkę plażową. Uderzyłem tę piłkę za każdym razem .
Mark

17
@ Mehrdad: Hamulce przeciwblokujące ograniczą siłę, którą i tak możesz przyłożyć, więc wątpię, aby istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia hamulców. Również większość ludzi nie hamuje z pełną siłą, co widać na kursach bezpieczeństwa jazdy.
Martin Ueding

73
Nie trzeba być łagodnym w dyskusji na temat hipotetycznego uderzenia psa sąsiada. Jeśli nie poradzi sobie z tą rozmową, naprawdę nie będzie w stanie poradzić sobie z rozmową po tym, jak rzeczywiście uderzy psa sąsiada. Przypadkowo, kilka lat temu mój sąsiad przebiegł obok naszego domu i uderzył naszego psa rodzinnego. Pies żył, ale przez kilka miesięcy był w złym stanie. Więc tak, te rzeczy naprawdę się zdarzają i powinieneś być przygotowany na radzenie sobie z konsekwencjami swoich działań.
martin

16
Ograniczenie prędkości do 20 km / h niekoniecznie oznacza natychmiastowe zlokalizowane zagrożenie - niektórzy urzędnicy autostrad bardzo lubią ogólne ograniczenia prędkości 20 km / h, zwłaszcza Edynburg w moim regionie. Nie mogę powiedzieć, że takie ograniczenia zwiększają szacunek dla prawa, ale i tak się dzieje.
Toby Speight

155

Spóźniłem się tutaj na dyskusję, ale ...

Mocno wierzę w dostosowanie kary do przestępstwa.

Jeśli nie rozmawiała przez telefon podczas przekraczania prędkości, nie rozumiem, co jej telefon ma z tym wspólnego. To, w jaki sposób gra telewizja, mnie dziwi (czy cały czas ogląda filmy Fast & Furious ?)

Jeśli chcesz, żeby nauczyła się rozsądnego, modelowanie tego jest lepsze niż wymaganie i karanie, gdy cię zawiedzie.

W tym wieku zrobiłem znacznie głupsze i bardziej niebezpieczne rzeczy, ale już nie, ponieważ mój płat czołowy skończył dojrzewać.

Co więc robić? Dopasuj karę do przestępstwa. To, jak daleko posuniesz się, zależy od ciebie, ale powinno to być związane z odpowiedzialną jazdą, a nie z tym, jak bardzo jesteś przerażony jej złym podejmowaniem decyzji. Złe decyzje mają konsekwencje (grzywny, występy sądowe itp.). Pozwól jej ich doświadczyć.

W wieku 15 lat dostałem swoją pierwszą pracę, przerzucając hamburgery. W wieku 17 lat wpłaciłem zaliczkę na mój pierwszy (bardzo używany) samochód i zapłaciłem za ubezpieczenie, paliwo i wszystko inne związane z transportem. Twoja córka może zostać zakazana korzystania z samochodu, a ty możesz nawet posunąć się tak daleko. To nie jest niemożliwe.

Jesteś jej ojcem Upewnij się, że kiedy znów zacznie jechać, nie robi tego, by dystansować ją od ciebie.


10
„Nie rozumiem, co ma z tym wspólnego jej telefon”. Jako dorosły uważam, że potencjalnie musiałaby odbyć karę pozbawienia wolności. Nie mają telefonów w więzieniu. Po prostu chcę, aby wpływ był odczuwalny, jeśli poważnie to spieprzysz. Dobre punkty na resztę.
Mister Positive

81
@MisterPositive - Ale zgodnie z tą logiką noszą również pomarańczowe bluzy. Dlaczego nie usunąć wszystkich ubrań oprócz jednego?
anongoodnurse

25
Gdzie linia szaleństwa jest różna dla każdego z nas.
Mister Positive

13
Płacenie za wzrost składek na ubezpieczenie samochodu wydaje się karą „pasującą do przestępstwa”. Dzieciak może nie być w stanie sobie na to pozwolić.
TED

16
@ icc97 - Tak. Bez zastrzeżeń tak. Nie przesadzam. Najgorsze, co zrobiłem, to prawie wpadnięcie na dzieci wychodzące z autobusu szkolnego. Rzeczywiste dzieciaki, za którymi tęskniłem tylko dzięki łasce Boga. Jestem zszokowany, przerażony i zawstydzony po dziś dzień nieodpowiedzialnością, którą pokazałem. Byłem nastolatkiem Nastolatki nie przetwarzają dokładnie tego, co robią dorośli. Nie wszystkie są tak złe jak ja, ale różnią się od dorosłych.
anongoodnurse

96

Idę inną drogą niż wiele innych odpowiedzi, w tym, że możesz zrobić to, co zrobili dla mnie moi rodzice. Zmusiło mnie to nie tylko do wzięcia odpowiedzialności za moje działania, ale także do pokrycia kosztów poniesionych przez moją nierozważną jazdę. Dla mojej niepotwierdzonej informacji robiłem 104 na autostradzie i miałem niewiarygodne szczęście, ponieważ zamiast pisać 104 (co jest uważane za lekkomyślne zagrożenie dla pojazdu), oficer napisał 85+. Grzywna wciąż wynosiła 600 $, ale nigdy nie zapomnę lekcji, której się nauczyłem. Powiedziawszy to, oto moja rada.

Niech zarabia cały koszt biletu zarobionymi pieniędzmi. Jeśli nie może, niech przejdzie proces sądowy czyszczenia autostrady.

W wieku 18 lat osąd tego, co jest zasadniczo dzieckiem z samochodem, nie jest świetny, ale poprzez podkreślenie pilności, dlaczego to, co zrobiła, było niebezpieczne i dostarczenie tła, że ​​nie pochodzi z miejsca, które jest celowo bolesne, może wiele się nauczyć z doświadczenia.

Przypomnij jej, że nawet jeśli nie odebrałeś jej prawa jazdy na dobre, policja z pewnością może, szczególnie przy prędkości przekraczającej limit. Pomóż jej zrozumieć, że reguły w tych miejscach, w których ograniczenie prędkości może być niższe, istnieją z jakiegoś powodu i chcesz, aby była bezpieczna. Jeździ z prędkością dwukrotnie większą niż najszybszy człowiek na Ziemi w 2-tonowym metalowym pudle; Jeśli się nie skrzywdzi, może skrzywdzić kogoś innego.

Pamiętaj, że jako nastolatki również robiliśmy głupie rzeczy, więc nie przechodź do surowego osądu po prostu za to, że nie posiadasz zaplecza i doświadczeń, które robisz. Zrozumienia te przychodzą z czasem, a jedyną osobą, od której może się tego nauczyć, jest ona sama. Jest dorosła i należy się spodziewać, że weźmie na siebie odpowiedzialność, ale ona jest twoją córką, więc zapewnij tę samą miłość i opiekę, jaką dałeś jej dorastaniu.

Tldr; Pozwól jej nauczyć się własnej lekcji i pomóż jej zrozumieć, że to, co zrobiła, było złe, ale dlaczego.


38
Nie mogę tego wystarczająco głosować. Ona jest odpowiedzialna za zapłacenie grzywny, ale to jej kara, powinna mieć jakąś pracę (jeśli nie, będzie musiała znaleźć pracę, żeby zapłacić za bilet), więc to wystarczy. Nie pouczaj jej, jak popełniła błąd, ani nie nakładaj na siebie dodatkowych kar, w przeciwnym razie będzie cię za to obrażać. Również dodatkowe +1 za „jako nastolatki robiliśmy też głupie rzeczy”
RobbG

8
OK, mój niekwalifikowany komentarz jako obserwatora niebędącego rodzicem: Myślę, że to, co sugeruje ten odpowiadający, to NIEOBECNOŚĆ „planu”. Każde wtrącanie się, czy to karalne (dodatkowa dyscyplina), czy umożliwienie (płacenie części grzywien), z twojej strony po prostu zniekształca odpowiedzialność i sprawia, że ​​wygląda na arbitralną / negocjowalną.
rackandboneman

6
@RobbG DOKŁADNIE. Nie karze się dziecka za karę. Jeśli dostaną areszt, nie uzasadnisz go, jeśli dostaniesz mandat, którego nie odbierzesz ich przywilejom (być może przywileje związane z prowadzeniem pojazdu, jeśli
ponosisz

2
@ kingfrito_5005: Dlaczego nie zastosować podwójnego zagrożenia? Jako dorosły mogę zostać ukarany zarówno karnie, jak i cywilnie. Oto perspektywa, w jaki sposób ten temat mnie dotyczył: Dorastając, otrzymałem wysokie oczekiwania dotyczące zachowania w szkole. Jeśli szkoła zagroziła mi aresztowaniem, powodem, dla którego uznałem to za bardzo groźne, jest to, że moi rodzice dowiedzą się, kiedy nie wrócę do domu w oczekiwanym czasie (zwłaszcza, że ​​dowiedzą się w latach, kiedy musiałem korzystać z autobusu). Jeśli szkoła zapewnia niewystarczającą karę, dlaczego rodzice mieliby odmawiać wywierania użytecznego wpływu?
TOOGAM

4
@TOOGAM Nie zgadzam się. Kiedy ukarasz kogoś w domu, a zostanie on ukarany poza domem, osoba ta nie będzie nigdzie mile widziana . Chociaż nie jestem specjalistą medycznym, myślę, że jest całkiem jasne, że może to prowadzić do stresu lub depresji i może prowadzić do większego buntu. Nie odpychaj ludzi od karania ich, przyciągaj ich jeszcze bliżej i dawaj im humanitarne traktowanie, rozmawiaj z nimi (najlepiej jakiś czas po wydarzeniu, aby mogli się uspokoić) i dyskutuj o swoich działaniach. Ale nie karaj ich jeszcze bardziej.
Ave

29

Oświadczenie: zaspokajam moje pragnienia prędkości, przekraczając ograniczenia prędkości na rowerze. Zrobiłem gorzej niż twoja córka. Jeśli zrobisz to dobrze, spowolnienie prędkości na stromym zjeździe skutkuje naprawdę satysfakcjonującym czasem lotu. Działa również z rolkami. Również zdobycie biletu na jazdę z prędkością 55 km / h na rowerze po płaskiej drodze bez wiatru na plecach jest trofeum.

Koniec zrzeczenia się odpowiedzialności (i oczywiście nie zalecam robienia tego)

Jakieś 3 tygodnie temu moja 16-letnia córka poszła na mandat za przekroczenie prędkości za zrobienie 46 na 20.

OK, to jest szalone.

Tutaj prędkość 20 km / h wynosi około 30 km / h, więc pojawią się progi zwalniające.

46 km / h wynosi 74 km / h !!!! Pokonywanie progu prędkości przy tej prędkości jest po prostu szalone. Niektóre koła opuszczą ziemię. Jeśli wystąpił skok prędkości (i w strefie 20 km / h, powinien być co najmniej jeden), a ona mówi „och, nie zauważyłem”, to… nie. Nie, nie, powinna mieć siniak na czole po uderzeniu w dach samochodu na szczycie lotu zerowego.

W ten sposób wystawisz jej rachunek za sprawdzenie zawieszenia samochodu.

Za karę straciła prawo jazdy, telefon poza szkołą i brak telewizji. Będzie także pracować i zwracać nam wszelkie koszty, które poniesiemy w związku z tym wydarzeniem

Myślę, że to jest zbyt szorstkie.

Powinna być odpowiedzialna za swoje działania. Powinna więc przerzucać hamburgery, by zapłacić grzywnę lub uszkodzenie samochodu, bez żadnych pytań. Udowodniła, że ​​nie nadaje się do jazdy, więc nie ma samochodu. Ale reszta to za dużo. „Bez telewizji i bez telefonu” to tylko dlatego, że jesteś wkurzony. Jesteś dorosłym mężczyzną, nie wkurzasz się.

Jesteś jej ojcem Powinna być absolutnie pewna, że ​​odzyskasz ją bez względu na wszystko, bo po to są ojcowie. Jeśli podejmie złą decyzję, na przykład ... wiesz ... zajście w ciążę od bandyty w wieku 17 lat (w przyszłym roku) i takie tam ... naprawdę nie chcesz, żeby ukrywała to przed tobą. Jeśli kara, którą teraz zadajesz, jest zbyt surowa, zauważy, że lepiej ukryć przed tobą swoje prawdziwe, zmieniające życie problemy. Potem powie ci, że jest w ciąży, kiedy to naprawdę pokaże. I będziesz miał o wiele większy problem, którego będziesz żałować, ale teraz jest już za późno. Chcesz tego uniknąć.

Pewnego dnia przeczytałem naprawdę interesującą książkę, której tytuł brzmi: „Absurdalne decyzje i jak ich uniknąć”. Autor argumentuje, że zbyt surowe kary zniechęcają ludzi do przyznawania się do swoich błędów, w ten sposób naprawiane są błędy. W tej książce było wiele interesujących statystyk, dotyczących takich rzeczy, jak pacjenci kopiąc wiadro, ponieważ chirurg nie był w najlepszej formie podczas występu, ale nikomu nie powiedział, ponieważ nie chciał zostać ukarany, takie rzeczy.

Chcę, aby to wydarzenie było bolesne, aby pamiętała, że ​​łamanie prawa jest łamaniem prawa bez względu na wiek.

Brakuje Ci dużego obrazu.

Chcesz, żeby wiedziała, że ​​zawsze będziesz po jej stronie, więc opowie ci o swoich przyszłych błędach, ponieważ ceni twoją pomoc.

Sugerowany sposób działania:

To cienka linia.

Musi przyznać, że to jej wina. Jeśli go zgubiłeś i krzyczałeś na nią, zanim to zrobiła, to twój problem.

Płaci za grzywnę i inne wydatki. Jeśli ona musi znaleźć pracę, aby to zrobić, pomóż jej znaleźć pracę! Nie płacisz za grzywnę, ale każdy burger, który przerzuca, uczy ją lekcji.

Jeśli pójdzie do sądu w tej sprawie, zapewnisz wszelkie moralne wsparcie, jakie możesz ... z wyjątkiem oczywiście pokrycia wydatków.

EDYTOWAĆ

Czytanie materiałów dla twojej córki:

Któregoś dnia zjechałem z autostrady. W oddali przede mną zatrzymały się samochody (na tym zjeździe zawsze jest korek). Zwolniłem więc delikatnie i włączyłem migacze, w naszym kodeksie drogowym ma to ostrzegać tych, którzy nadjeżdżają, że jest zacięcie.

Spojrzałem w lustro i zobaczyłem panią prowadzącą samochód kilkaset metrów za nią, bawiącą się swoim telefonem komórkowym, zupełnie nieświadomą i jadącą zdecydowanie za szybko.

To jest moment „OH SHIT”. Nie mogę uchylić się, ponieważ jestem już na rampie zjazdowej z szynami bezpieczeństwa po obu stronach. Na szczęście mam przed sobą około 100 metrów, żeby wymyślić plan (to dlatego, że zawsze jest tam korek drogowy i wiem, że pewnego dnia idiota mnie zaatakuje, więc zawsze mam szeroki margines bezpieczeństwa).

Więc uderzyłem w klakson, obniżyłem bieg i zatrzasnąłem gaz. Samochód to sedan V6 o mocy 220 KM, więc startuje. Patrzę w lustro: dama upuszcza telefon w zwolnionym tempie i hamuje tak mocno, że jej samochód przechyla się do przodu, opony dymią, prace.

Delikatnie zwalniam i zatrzymuję się za linią zatrzymanych samochodów, ale niezbyt blisko, bo nigdy nie wiadomo.

Udaje jej się i zatrzymuje się, mając do dyspozycji około 20 metrów. Ale nadal słyszę pisk opon ...

Podwójne OH-SHIT. Przestaję więc patrzeć w lustro, sprzęgam, palę gumę i zatrzymuję się około stopy za zderzakiem samochodu przede mną.

Podczas gdy to robię, słyszę apokaliptyczny głośny hałas, gdy facet, który stoi za tą rozkojarzoną damą, z dużą prędkością jeździ z tyłu samochodem, scena w lustrze jest godna Michaela Baya, wszędzie są latające fragmenty samochodu , trochę brzęknięcia i odbicia na moim dachu, tył jej samochodu eksploduje jak arbuz uderzony śrutem, a następnie unosi się w powietrzu po uderzeniu.

Aaaa, cały ten bałagan ślizga się po asfalcie, a potem zatrzymuje się z niewielkim uderzeniem w mój tylny zderzak. Nawet nie zostawił zadrapania.

 • Następstwa:

Pani była zszokowana, ale w porządku. Dobrze, że była sama w samochodzie, ponieważ jej mały czteromiejscowy samochód miejski stał się dwumiejscowy. Tylny koniec po prostu przestał istnieć. Poduszki powietrzne nie zadziałały.

O dziwo, ten drugi facet wyszedł trochę zakrwawiony, posiniaczony, może kilka złamanych żeber, głuchy, ponieważ wszystkie jego poduszki powietrzne odpadły, ale wyszedł!

Nie trzeba dodawać, że oba samochody były złomem, ale pasywne i aktywne zabezpieczenia spełniły swoje zadanie, przy energii uderzenia około dwa razy większej od ich oceny. Inżynierowie muszą być dumni ...

Tak więc wcale nie jest tak jak w filmach. W samochodach są prawdziwi ludzie. Hałasu i przemocy nie da się opisać. Jest tylko czas na decyzje w ułamku sekundy.

Cały margines bezpieczeństwa (kilkaset metrów) został wykorzystany tego samego dnia, aż do ostatniej stopy. Mając 10 metrów mniej, mój samochód zostałby uderzony w tył, być może miałbym ból szyi, a także dama byłaby głucha z powodu wyskakujących poduszek powietrznych.

Chociaż nie mogłem zapobiec wypadkowi, fakt, że zostawiłem przede mną szeroki bufor, naprawdę pomógł zmniejszyć konsekwencje. Gdybym nie spojrzał w lustro, nie zauważył, że kierowca bawi się jej telefonem, i spróbował ją wyrwać, byłoby znacznie gorzej. Próbowałem robić, co mogłem, z bardzo ograniczonymi opcjami.


7
+1 za komentarz „trofeum” i zabawne czytanie w Edycji. „Tutaj prędkość 20 km / h wynosi około 30 km / h, więc pojawią się nierówności prędkości”. Cóż, nie tutaj. Gdzie mieszkam, progi zwalniające nie są czymś, co zwykle widziałem w strefach szkolnych 20 km / h.
TOOGAM

2
@peufeu Próbowałem znaleźć książkę, o której wspomniałeś Absurd decisions and how to avoid them, ale nie mogłem. Czy możesz udostępnić więcej informacji?
Nikola

1
Jestem prawie pewien, że kierowca nie osiągnąłby prędkości 46 km / h, gdyby wystąpiły ograniczenia prędkości ...
David Richerby,

1
W Ontario, Kanada: Kierowcy są uważani za operatorów „pojazdów silnikowych” i mogą uzyskać mandat za przekroczenie prędkości. Rowerzyści są natomiast uważani za operatorów „pojazdów”; mogą dostać inne bilety, ale nie mandaty za przekroczenie prędkości.
niezapomniany

1
Re: Twoje wyłączenie odpowiedzialności. To, co robisz, jest nielegalne i bardzo niebezpieczne, a robienie tego na rowerze nie czyni go mniej nielegalnym ani mniej niebezpiecznym.
Ave

27

Twoje dziecko ma 16 lat ... To oznacza, że ​​przez ostatnie 16 lat słyszała, jak się wściekasz, zabierasz rzeczy i wszystkie inne fajne rzeczy.

Nie przyspieszyła, bo bała się twoich konsekwencji, i najprawdopodobniej nie była to jej pierwsza prędkość. I bądźmy szczerzy, nie chodzi tu tak bardzo o prawo (wszyscy w pewnym momencie łamiemy prawo. Badanie wykazało, że przeciętny Amerykanin przypadkowo popełnia trzy przestępstwa dziennie). Jako rodzic musisz rzetelnie sprawdzić, dlaczego to konkretne wykroczenie jest dla ciebie poważne.

Dlaczego to dla ciebie poważne? To dlatego, że masz doświadczenie za pasem i znasz prawdziwe konsekwencje - śmierć, obrażenia, śmierć / obrażenia innych. To jest prawdziwy powód, dla którego chcesz, aby przestrzegała ograniczeń prędkości, zapinała pasy bezpieczeństwa i jechała defensywnie.

Osobiście nie pędzę, zapinam pasy i jeżdżę defensywnie, nie dlatego, że moi rodzice się na mnie wściekli i wysłali mnie na kurs obrony defensywnej. I to też nie będzie dla niej. za sześć miesięcy do roku znów będzie pędzić, chyba że dasz jej trochę doświadczenia. Rozwiązaniem nie jest kara (w rzeczywistości to pogorszy), ale mądrość.

Mając to na uwadze, prawdziwe pytanie brzmi: w jaki sposób możesz przekazać doświadczenie swojej 16-letniej córce?

Proste: Zamiast tego usunąć jej przywileje i tak dalej, a może w weekend (lub w dni powszednie lub kiedykolwiek), udaj się na oddział ratunkowy i sprawdź, czy pozwolą twojej córce być świadkiem niektórych MVA, które się zdarzają. Może nawet jeździsz z karetką.

Szczerze mówiąc, powinno to być standardową rzeczą przed uzyskaniem licencji na dostanie się do pocisku, który wytwarza największą liczbę ofiar śmiertelnych, których można uniknąć w Stanach Zjednoczonych.

Gwarantuję ci, że po kilku pierwszych MVA, które zobaczy, będzie przestrzegać ograniczeń prędkości, zapiąć pasy i jechać defensywnie. Jako dodatkowy bonus najprawdopodobniej nie będzie pić i prowadzić pojazdów ani nie pić z tego powodu.


4
Powinno to być oczywiste, ale najpierw należy skonsultować się ze szpitalem / firmą pogotowia ratunkowego.
Jdahern

4
@MisterPositive Tak bardzo, jak podoba mi się podejście w sentymentach, staram się nie włączać zbyt wielu podejść. Chcesz, żeby zrozumiała sama. Im bardziej naciskasz na nią interpunkcję, tym bardziej jej młody, zbuntowany umysł zamyka się i widzisz to, gdy próbujesz dyktować jej sposób myślenia (nie że dorośli lubią coś mówić, ale w przypadku dzieci jest to zwykle gorsze). Większość palaczy nie odraża ładnymi zdjęciami na paczkach papierosów.
Frank Hopkins,

3
Naprawdę chciałbym zobaczyć badanie, w którym stwierdzono, że przeciętny Amerykanin popełnia 3 zbrodnie dziennie. Trudno w to uwierzyć.
AJ Henderson

10
Istotne: Czy przeciętny Amerykanin nieświadomie popełnia trzy zbrodnie dziennie? TL; DR: jedynym sposobem, w jaki to stwierdzenie jest prawdziwe, jest poważna gimnastyka psychiczna.

5
Oglądanie rzeczywistych wypadków - youtube ma DUŻO nagrań z nagrań z samochodu - byłoby znacznie bardziej przydatne niż oglądanie zniekształconych ciał w ER lub nawet statycznych następstw wypadku. W rzeczywistości obserwowanie, jak ścigający się tracą kontrolę i wypadek, nauczyłoby konsekwencji nadmiernej prędkości i złej jazdy oraz pokazało, na co należy uważać podczas jazdy. Możesz uczyć się na podstawie wypadków i błędów innych osób, często z perspektywy przedniego siedzenia. (A czy karetki naprawdę „jeżdżą”? Nie chciałbym, żeby jakiś nieprzeszkolony nieznajomy kichał na moich ranach, gdybym był w karetce)
Xen2050

14

Uczyń ją finansowo odpowiedzialną za pojazd.

Przede wszystkim to ona powinna zapłacić grzywnę. Ponadto stawki ubezpieczenia wzrosną bezpośrednio. Ona też musi być za to odpowiedzialna.


14

Odpowiedź na podstawie UE (gdzie minimalny wiek dla pełnego prawa jazdy wynosi 18 lat w większości stanów):

Prowadzenie pojazdów jest sprawą dla dorosłych i wiąże się z nimi odpowiednia odpowiedzialność, a władze dysponują kilkoma środkami edukacyjnymi dla osób naruszających przepisy - zarówno dla nieletnich, jak i dorosłych kierowców.

Radziłbym traktować ją jak wschodzącą dorosłą osobę, która musi nauczyć się radzić sobie z konsekwencjami własnego zachowania, a nie jak dziecko, które ma być osłonięte przed światem zewnętrznym. O ile przepisy prawa nie stanowią inaczej (w końcu jest nieletnia), nie działaj tutaj jako pośrednik. Niech bierze na siebie odpowiedzialność.

Niech poradzi sobie z władzami, niech wymyśli, jak zapłacić grzywnę, niech poradzi sobie z wszelkimi innymi konsekwencjami (obowiązkowe dodatkowe szkolenie, ocena, niezależnie od tego, jaki stan wymaga, aby odzyskała licencję). Jeśli masz dodatkową pracę lub wydatki z powodu naruszenia prawa jazdy, pozwól jej pokryć te wydatki i w jakiś sposób zrekompensować ci czas (np. Godzinę pracy domowej za każdą godzinę, którą poświęciłeś sobie z tym).

Jednak poprowadź ją przez to. Porozmawiaj z nią i wyjaśnij, dlaczego jej zachowanie było nie tylko niezgodne z prawem, ale niebezpieczne i może doprowadzić do poważnych obrażeń lub śmierci niewinnych ludzi. Wyjaśnij jej, co powinna teraz zrobić: czy będzie musiała stawić się w sądzie? Jakie opcje przewiduje prawo, jeśli nie może natychmiast zapłacić pełnej grzywny? Jeśli jej prawo jazdy zostanie zawieszone / cofnięte, co musi zrobić, aby je odzyskać? Upewnij się, że czegoś się z tego uczy, a lekcja nie polega tylko na tym, że „tata będzie wściekły, jeśli zrobię to jeszcze raz”.

Nie nakładaj żadnych dodatkowych kar, takich jak odebranie telefonu lub niedopuszczenie do oglądania telewizji - spowoduje to tylko napięcia i tak naprawdę nie pomoże w prowadzeniu domu do sedna.

Jeśli chodzi o uprawnienia do kierowania pojazdami - jeśli jeździ / jeździła twoim samochodem, masz ważny punkt, aby pozwolić jej korzystać z niego dopiero po tym, jak wykaże, że będzie to robić w odpowiedzialny sposób. Na przykład, możesz wymagać, aby prowadziła samochód pod nadzorem rodziców przez kilka następnych tygodni i zezwoliła jej na samodzielną jazdę tylko wtedy, gdy udowodni, że przestrzega przepisów ruchu drogowego.


Chciałbym, aby minimalny wiek kierowcy wynosił 18 lat w USA. Odbieranie prawa jazdy, dopóki nie skończy 18 lat, jeszcze nie zniknęło ze stołu.
Mister Positive

6
@MisterPositive Bez względu na to, czy jesteś uprawniony do „zabrania jej prawa jazdy” (nie wiem), chyba że zechcesz poświęcić trochę czasu na pomoc w odzyskaniu wiedzy na temat prowadzenia pojazdu i bezpiecznej jazdy, może to w najlepszym wypadku stracić cenne doświadczenie. Brak jazdy przez ponad rok powoduje, że nawet umiejętności doświadczonego kierowcy stają się zardzewiałe.
CVn

15
I wybacz mi, że to powiedziałem, ale to, co mówisz w komentarzach do różnych odpowiedzi, nie brzmi jak dyscyplina, @MisterPositive. Brzmi, jakbyś był usprawiedliwiony . To prawdopodobnie najgorsze podejście do radzenia sobie z tą sytuacją.
CVn

13

Czy chcesz, aby było to bolesne , czy chcesz, aby zapadało w pamięć i uczyło się od ciebie ? Co jest ważniejsze? Czy zdajesz sobie sprawę, że jeśli te motywacje działają razem dla Ciebie, mogą one nie zawsze działać razem dla innych ludzi ?

Obawiam się, że twój post brzmi jak stara piła: „kiedy masz młotek, wszystko wygląda jak gwóźdź”. Z miłości i troski chcesz, żeby zmieniła sposób, w jaki się zachowuje, i uczy się z tego. Ale mam wrażenie, że twoim głównym sposobem na zrobienie tego jest „sprawienie, by naprawdę bolało tak bardzo, jak to możliwe, więc pamiętaj”. Zrobiłeś dużo i prosiłeś o radę na temat zabrania lub zrobienia.

Dość.

Myślę, że możesz zostać złapany na karę jako środek odstraszający i nie dostrzegasz realnej możliwości, że komunikacja i słuchanie oraz wzajemność działają lepiej dla niektórych osób.

Ryzykuje to odepchnięcie kogoś, kogo kochasz, od wysłuchania twojego prawdziwego przesłania i możliwości przyswojenia mu tak ważnego dla niego („buntowniczego”, jak niektórzy go opisują, chociaż nie jest buntownicze ignorowanie kogoś, kto działa jak tyran, co może być jak nieświadomie podchodzisz).

Co robić?

Oczywistość. Mów do niej. Zapytaj ją, co jej zdaniem potrzebuje, aby to zapamiętać i zrozumieć, dlaczego jest to ważne. Wyjaśnij swoją prawdziwą troskę i strach, że nie będzie tego słuchać i będzie bardzo cierpieć w przyszłości. Wyjaśnij, ilu młodych ludzi czuje się dobrze, ale później dochodzi do inwalidztwa lub śmierci, ponieważ się mylili.

Rozmowa. Nie tylko karać.


Myślę, że oba są konieczne. Zrozumienie i kara.
Mister Positive

4
Dla niektórych osób tak. Dla innych nie. Skąd, u licha, pochodzi ten pomysł, że każdy jest motywowany przez identyczną reakcję rodziców na zmiany zachowań, lub że „jeden rozmiar pasuje do wszystkich”? Jest głównym celem, że ona zmienia się, jak działa ona w przyszłości, lub że ty czujesz sprawiedliwy? Powiedziałbym pierwszy. Jeśli nie potrzebowała kary, aby naprawdę się zmienić, to kara nie jest potrzebna, koniec historii (sąd karze, dzięki Bogu rodzice nie są sądami i nie muszą zniechęcać innych przez przykład i ustalone zasady). Tak jak ja powiedział, młotek i „wygląda jak gwóźdź”, jeśli ktoś umie karać, nadal może nie być najlepszy.
Stilez

11

W zależności od jurysdykcji, prawo jazdy może usunąć wykroczenie z jej prawa jazdy, unikając kary i wzrostu kosztów ubezpieczenia.

Biorąc kurs w tym celu, koszt kursu będzie prawdopodobnie bardzo zbliżony do kosztu cytowania. Kurs jest nadal opłacalny, ponieważ pozwoli to zachować jego zapis i ubezpieczenie. Osiągnięcie prędkości 25 km / h powyżej podanego limitu może negować tę możliwość.

Koszt prawnika prawdopodobnie przewyższy koszt grzywien. Dowiedz się, co naliczy prawnik, a następnie dowiedz się, jaka jest różnica między grzywną za przekroczenie limitu> 25 mil na godzinę a następnym dolnym przedziałem. Najlepsze, co może zrobić prawnik, to skłonić sędziego do zmniejszenia go o nawias.

Dowiedz się również, czy istnieje możliwość aresztowania lub zawieszenia na okres próbny (ten znak <25 km / h czasami powoduje poważne kary). Prawnik może być w stanie zmniejszyć lub usunąć ich wielkość.


3
+1 Tak! Jeśli może pójść do szkoły ruchu drogowego, aby usunąć punkty niezgodne z jej prawem jazdy, poproś ją, aby odzyskała swoje uprawnienia do kierowania pojazdami
cheshire

3
Idź do szkoły nauki jazdy przed sądem, jeśli to możliwe. To też może pomóc.
bob0the0mighty

Z pewnością 16-latek powinien być nowy po ukończeniu szkoły nauki jazdy?
gerrit

@gerrit W US \ State of GA kierowca ma zezwolenie na rok (zazwyczaj w wieku 15 lat). Zezwolenie pozwala młodemu kierowcy jeździć z rodzicami tylko podczas nauki. Po drodze jest też kilka kursów.
Mister Positive

1
@MisterPositive Jedna uwaga w kierunku kursu obrony defensywnej. Nie jestem z USA, więc nie jestem pewien, co obejmuje. Wydaje się, że jego celem jest nauczenie, jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom. W Europie mamy również różne formy kursów bezpieczeństwa / jazdy awaryjnej, w których symulowane są sytuacje niebezpieczne (awaryjne hamowanie, samochód wymyka się spod kontroli przez obracające się koło na mokrej nawierzchni, próbując jak najszybciej pokonywać zakręty). Dla mnie to było bardzo dobre doświadczenie, gdy dowiedziałem się, że samochód może wymknąć się spod kontroli (i jak odzyskać kontrolę nad nim) - również jest fajnie;)
Frank Hopkins

8

Pochwalam cię za twoje podejście. Sugeruję, abyś poprosił ją o sporządzenie dla ciebie raportu badawczego na temat liczby zgonów nastolatków z powodu wypadków samochodowych. W ramach artykułu poproś o wywiad z miejscową pielęgniarką urazową, strażakiem i policjantem, opisując niektóre przypadki, z którymi musieli się zmierzyć ci ludzie.

Samo powiedzenie jej, żeby nie przyspieszała, i zadawanie bólu nie da jej powodów, by napominać cię. Posiadanie tych, którzy zdrapują dzieci, które nie słuchającierpliwy chodnik opisujący horror z jelit, krwi i mózgu zrobi trwałe wrażenie.


4
Dlaczego śmierć miałaby straszyć nastolatka? A jeśli okaże się, że tysiące nastolatków przekraczają ograniczenia prędkości, ale tylko nieliczni (poniżej stu) umierają lub ranią się?
Džuris,

5
Zakładasz, że większość nastolatków może dokładnie obliczyć prawdopodobieństwo, gdy większość dorosłych ludzi tego nie robi. Dlatego boimy się, że rekin zjeje go bardziej niż jazda w deszczu, pomimo większego prawdopodobieństwa śmierci z powodu tego drugiego niż pierwszego. Ma to na celu poinformowanie jej o potencjalnych konsekwencjach przekroczenia prędkości (i rozproszenia prowadzenia pojazdu), aby podejmowała świadome decyzje, ponieważ większość nastolatków nie myśli o konsekwencjach. Jeśli to ją przeraża, tym lepiej.
Andrew Neely,

1
Podoba mi się pomysł, aby rozmawiała z prawdziwymi ludźmi, którzy przeżyli takie zdarzenia. Gdy byłem w szkole, zabrano nas do kina, aby obejrzeć film o bezpieczeństwie jazdy, a oni mieli prawdziwych ludzi, którzy dyskutowali o wypadkach, w których uczestniczyli ...
Pharap

1
Jeden z ludzi opisał, jak nie wyglądał, kiedy wychodził z zakrętu, a samochód wjechał w jego samochód. Następnie powiedział, że nic mu nie jest, ponieważ siedział za kierownicą, ale potem powiedział, że nie wspomniał, że jego najlepszy przyjaciel usiadł obok niego na siedzeniu pasażera. Jego najlepszy przyjaciel nie żył po prostu dlatego, że nie szukał nadjeżdżających pojazdów. Prawie wszystkie dziewczyny i kilku chłopców wyszło płacząc i, o ile wiem, nikt nigdy nie zapomniał tego dnia. Ja na pewno nie.
Pharap

+1. Chociaż nie podałbym tego kąta we własnej odpowiedzi, istnieją pewne bardzo dobrze zrobione filmy YT (reklamy telewizyjne?) Wokół tego problemu (tj. Horror tego, co dzieje się w takich wypadkach, z udziałem aktorów). Bardzo dobrze zrobione z perspektywy wideo / audio / SFX i niezwykle efektywne emocjonalnie. Widziałem niektóre z nich niedawno (przez przypadek) i chociaż jeździłem od wieków i nie zawierały one nowych „informacji”, w rzeczywistości dają trochę do myślenia.
AnoE

8

Celem mojego podejścia jest przede wszystkim nie karanie jej, ale uznanie faktu, że po prostu nie jest jeszcze wystarczająco dojrzała. Niedojrzałość w wieku 16 lat nie jest przestępstwem. Szczerze mówiąc, byłbym przerażony, aby zobaczyć każdy 16 lat-stary za kierownicą.

Jako rodzic, jednym z twoich zadań jest ochrona dzieci. W takim przypadku oznacza to ochronę ich przed sobą. Jeśli kogoś zabiją lub poważnie zranią, prawdopodobnie w ten czy inny sposób będą cierpieć przez resztę życia.

Nie wierzę w karę oderwaną od rzeczywistej przyczyny. W takim przypadku utrata praw do telefonu i telewizji nie pomaga uczynić jej jazdy bardziej akceptowalną. Nawet nie znając twojej córki, istnieje duża szansa, że ​​przeżyje urazę, nie odnosząc jej do omawianego problemu. Kary te przyćmiewają fakt, co faktycznie zrobiła - wszystko będzie dotyczyło telefonu i telewizora, a nie samochodu.

Dobra wiadomość: takie podejście jest na wielu poziomach faktycznie łatwiejsze dla ciebie, dość dydaktyczne i „czyste” (tj. Na każdym kroku powinno być dość oczywiste, jak postępować z niewielką szansą, że w końcu wszystko za ciebie obwinie) .

Zrobiłbym następujące:

 1. Porozmawiaj z nią długo i ciężko. Upewnij się, że wie, że ją kochasz, ale także upewnij się, że możesz być tak pewny, jak to tylko możliwe, że dostanie wiadomość. Szukasz oznak, że wie, że zrobiła coś złego, a konkretnie dlaczego tak postąpiła (nie tylko warg). Znasz swoją córkę najlepiej, zakładam, że możesz być sędzią na temat tego, jak się czuje, gdy jest szczera. „Twardy” nie oznacza, że ​​na nią krzyczysz, ale też nie pozwalasz jej „zrzucić”. Najlepiej, gdy większość mówi. Nie trzymaj monologu, gdy ona tylko kiwa głową i mówi „tak”.
 2. Pozwól jej wziąć pełną odpowiedzialność. Oznacza to, że będzie płacić żadnych pieniędzy, który musi być wypłacana (bilet wzrosły ubezpieczenia ...). Oczywiście, ponieważ prawdopodobnie nie zarabia dużo w wieku 16 lat, potrwa to chwilę. Jeśli odłoży trochę pieniędzy, będzie musiała je stamtąd zabrać. Nie płać po prostu jej biletu! To jest niezwykle ważne.
 3. Jeśli są inne konsekwencje (sąd itp.), Upewnij się, że ona tam jest, a nie przez ciebie. Jeśli ktoś musi porozmawiać z prawnikami lub sędziami, upewnij się, że to zrobi. Oczywiście będziesz z nią, ale ona powinna mówić, a ty nie będziesz jej osłaniał przed tym doświadczeniem. Nie kłóć się o nią, bo nie ma się o co kłócić.
 4. Jeśli rozmowa w „1.” nie poszło dobrze, na przykład, jeśli zaczęła na ciebie krzyczeć, wybiegła i roztrzaskała drzwi, lub masz wrażenie, że po prostu płaci za usta, a przede wszystkim upewnij się, że nie pojedzie sama, dopóki czas, kiedy masz pewność, że otrzymała wiadomość i jest w stanie ponownie z tobą porozmawiać z tobą . Innymi słowy, dopóki nie osiągnie dojrzałości, aby poradzić sobie z 1-2 tonowym blokiem stali z dużą prędkością. Jej niemożność przypadkowego okaleczenia lub zabicia kogoś jest twoim głównym celem. Jeśli ona jest naprawdę nieodpowiednia, według własnego uznania nie kręć się już nią, co byłoby karą bezpośrednio związaną, jeśli chcesz.
 5. Jeśli Rozmowa w zasadzie poszła dobrze, ale nadal myślisz, że nie powinna prowadzić z powodu niedojrzałości, możesz zacząć ją ponownie prowadzić w taki sam sposób, jak kiedyś. Jak powiedziałem, niedojrzałość nie jest przestępstwem. Kolejną konsekwencją może być (nie znam twojego lokalnego prawa jazdy), że być może będzie musiała poświęcić kilka godzin na odświeżenie, kiedy w końcu zacznie ponownie jeździć, lub możesz oczywiście wymagać od niej tego. Którą oczywiście musi zapłacić według własnego uznania, w zależności od poziomu niedojrzałości.

TL; DR: szczerze mówiąc, twoje pytanie skłania mnie do założenia, że ​​już bierzesz na siebie zbyt dużą odpowiedzialność (próba ograniczenia szkód dla siebie; próba znalezienia łatwych dróg przez system sądowy itp.). Otrzymuje ostry telefon na dworze i musi spłacać bilet przez miesiące lub jak długo to zajmie, lub odsiedzi przez kilka dni pracy społecznej (nie mam pojęcia, czy jest to w zapasie za 46 mil na godzinę przed szkołą, ale ty zdobądź mój punkt) jest tym, czego naprawdę chcesz . Odpowiedzialność jest kluczem. Twoja córka ma moc zabijania ; jeśli nie jest w stanie poradzić sobie z mandatem za przekroczenie prędkości, to absolutnie nie jest w stanie poradzić sobie z tą mocą.


3
Gdyby mnie przyłapano na robieniu 46 w 20 strefach, moi rodzice dodaliby jeszcze jedną karę: wróciłbym do zasad „zezwolenia ucznia” - nie prowadziłbym nigdzie jazdy bez osoby dorosłej na siedzeniu pasażera w samochodzie.
Mark

@MisterPositive, nieznacznie zmieniłem brzmienie.
AnoE

5
@MisterPositive Tak, ale trafienie do więzienia ma ogromny wskaźnik powodzenia w pomaganiu ludziom w poprawie. Chcesz dać jej lekcję życia, chcesz, żeby uświadomiła sobie, że zbyt szybka jazda jest z natury problemem. Jeśli poprzestaniesz na karaniu, znajdzie sposoby na uniknięcie kary - tzn. Brak przyłapania będzie podstawową dyrektywą. Wyjście z domu i wymknięcie się spod kontroli będzie podstawową dyrektywą, a nie bezpieczną jazdą.
Frank Hopkins,

1
@DarkWing, doceniam, że twój komentarz jest skierowany do MisterPositive ... tylko komentarz ode mnie - zakładam, że więzienie nie jest tutaj opcją. Nie wiem, co konkretnie może jej się przydarzyć, ale przynajmniej w moim (nieamerykańskim) kraju najgorsze, co mogłoby się naprawdę zdarzyć w tym przypadku (zwłaszcza bez udziału wypadku), byłoby ciężkim biletem + utratą prawa jazdy itp. (szczególnie dla świeżych kierowców).
AnoE

2
Ja też jestem przerażony pomysłem 16-latka za kierownicą. Na pewno nie pozwoliłbym sobie w wieku 16 lat za kierownicą samochodu i faktycznie uważałem się za dość dojrzałego w tym wieku (przynajmniej nie zrobiłem żadnej z niebezpiecznych rzeczy, o których świadczyli inni użytkownicy tutaj robić). Myślę, że wysoka kara i utrata prawa jazdy zdarzyłyby się także w moim kraju. Myślę, że zaczynam rozumieć, dlaczego Ameryka ma tak duży problem z więzieniem.
Pharap

6

Odwiedź sąd

Wymagaj, aby znalazła i wzięła udział w procesie sądowym w sprawie zabójstwa pojazdu .

Wykonanie 46 MPH na ulicy mieszkalnej 20 MPH jest naprawdę czynem zagrażającym życiu. Jak powiedzieli inni, kara powinna pasować do przestępstwa. Ledwo unikała bycia przedmiotem takiej rozprawy. Świadek procesu może uświadomić sobie rzeczywistość tego, co ryzykowała.

A i tak zobaczenie prawdziwej próby jest dobrą edukacją dla większości nastolatków. Tym bardziej edukacyjne w tym konkretnym przypadku.


4
Nie zgadzam się. Nieumyślne spowodowanie śmierci samochodu! Poleciłbym jej, aby wzięła udział w sądzie dla tych drugich zamiast tych pierwszych, ponieważ nikomu nie zaszkodziła. Jeśli kara musi pasować do przestępstwa, nie jest to jej kara.
Ave

5
@Avery przegapiłeś punkt. Po tym, jak członek mojej rodziny został zabity przez nastolatka lekkomyślnie prowadzącego samochód, dowiedziałem się z pierwszej ręki, że jedyną rzeczą oddzielającą lekkomyślną jazdę od nieumyślnego spowodowania śmierci samochodu jest szczęście . Właśnie takiej lekcji musi nauczyć się dany nastolatek, a najwyraźniej także ty.
Basil Bourque,

5

Gdyby to było moje dziecko, płaciliby wszystkie opłaty i w razie potrzeby powtarzali kursy. To zachowanie wskazuje, że tak naprawdę nie jest przygotowana do prowadzenia pojazdu na drogach, którymi podróżują inni ludzie. Musi potraktować to poważniej, a jedynym sposobem, aby pokazać ci, że jest, jest wysiłek odzyskania przywileju. Tu nie chodzi o karę, to po prostu sprawdzian rzeczywistości dla niej i prezent. O wiele lepiej jest, gdy dowiaduje się teraz o powadze tego, co zrobiła poprzez stosunkowo bezbolesne kary pieniężne i lekcje w porównaniu z życiem z faktem, że wyrządziła krzywdę innym ludziom.

Jako osoba dorosła, która bardzo poważnie traktuje bezpieczeństwo na drodze, mogę powiedzieć, co mnie do tego skłoniło, na wypadek gdyby to pomogło. Prawdopodobnie przede wszystkim mam kuzyna zabitego przez kogoś, kto przyspiesza i zatrzymuje znak stopu. Miała zaledwie 15 lat i była jedną z najmilszych osób, jakie można sobie wyobrazić w życiu. Nic nie robiła, tylko pasażerka jadąca do domu po dniu pełnym zabawy, a ktoś inny natychmiast odebrał jej życie. Nie miała szans. To oczywiście miało ogromny wpływ. Miałem 12 lat

Równie ważna była jednak dziwna książka, którą czytałem z jakiegoś dziwnego powodu. Mogłem się po prostu nudzić. To się nazywa grzech, seks, i samokontroli przez Norman Vincent Peale . Nie chodzi tylko o seks tak, jak to brzmi, wręcz przeciwnie. Chodzi o impulsy, dlaczego je mamy i czy pozwolimy ci dokonać wyboru dla nas lub jeśli zdecydujemy się zrobić odpowiedzialnych rzeczy ponieważ są one dobre dla nas, czy nie będziemy płacić cenę, czy nie. To dosłownie mówi o przyspieszeniu tam i mówi o idei następujące ograniczenia prędkości, wiedząc, że są ustawione na podstawie bezpieczeństwa publicznego, warunków drogowych, itp, czy nie możemy nawet uwierzyć, że możemy być złapany za przekroczenie prędkości, bo to jest to, co jest odpowiedzialnyi bezpieczny w porównaniu z tym, co jest narzucane nam przez niektóre prawa. Nie sformułowałem dobrze tej części, ale książka naprawdę sprawiła, że ​​pomyślałem, dużo o tym, jak moje działania mogą wpłynąć na innych, którzy nie mają wyboru w tej sprawie, i to na zawsze zmieniło sposób, w jaki postrzegałem jazdę.


1
Przepraszam, że musiałeś przez to przejść. Dziękujemy za podzielenie się doświadczeniem.
Mister Positive

5

Cóż, każdy ma swój własny styl rodzicielski i swoje cele. Ale pomyślałem, że zagra z kilkoma notatkami.

Przede wszystkim, musisz najpierw upewnić się, że kara nie jest „ty zrobiłeś x, więc teraz się dzieje”. To działa z małymi dziećmi, ale dla nastolatków i dorosłych jest to barka.

„Mogę złamać to prawo, to tylko kara”. Zastanów się, ile razy to powiedziałeś, lub ktoś to słyszał. Chyba większość z nas robi to za każdym razem, gdy prowadzimy samochód.

Pamiętam „The Cosby Show”, w którym pokazano to doskonale. Jedno z dzieciaków wymknęło się na koncert i uznało, że jest w porządku, ponieważ po prostu „zapłaci karę” za bycie uziemionym. Cosby wraca z czymś w rodzaju „nie tak to działa. To nie jest zapłata. My po prostu tego nie zrobimy”.

Telewizja to telewizja i rzadko jest to takie łatwe, ale starając się wykazać, że działanie ma konsekwencje, ważne jest, aby upewnić się, że nie jest to „wymiana handlowa”, ale „cena wyjścia z błędu”

Jako kara:

Zredukowano jej uprawnienia do kierowania z powrotem do momentu, w którym uzyskała zezwolenie (może prowadzić tylko ze mną lub ze swoją matką w samochodzie)

Ten jest dobry. To pokazuje, że czujesz, że nie powinna jechać sama. Ale to, że nie jest to „cena do zapłacenia”, to „to jest droga do odzyskania”. Mogłeś zacząć od cofnięcia uprawnień do prowadzenia pojazdu. A „przekwalifikowanie” to sposób na ich odzyskanie.

Jej telefon poza szkołą
Brak telewizji

Te są mniej dobre. To tylko kara, a nie droga do wyzdrowienia. Nie oznacza to, że tego nie rób, ale oznacza to, że mówienie, że możesz tak długo przekraczać 2x ograniczenie prędkości, a chęć stracenia telefonu i telewizora.

Będzie także pracować i zwracać nam wszelkie koszty, które poniesiemy w związku z tym wydarzeniem.

Niesamowite. To znowu jest ścieżka do odzyskania. „Słuchaj, złamałeś zasady, nie możesz prowadzić, dopóki nie masz planu na pokrycie kosztów. Gdy już go masz i zaczniesz z nim rozmawiać, możemy porozmawiać. Nie musisz go ukończyć, ale musisz to zrobić dobry początek ”.

Będziemy również dodawać moduł do jej pojazdu, aby śledzić nawyki jazdy jako środek odstraszający i sposób na obniżenie kosztów ubezpieczenia.
Będzie także odbywać kurs jazdy defensywnej

Znów dwa solidne sposoby powrotu do normy. „Nie możemy ci ufać, więc będziesz musiał użyć tego urządzenia. Ponadto, ponieważ wydaje się, że zapomniałeś lekcji, których nauczyłeś się w dziedzinie sterowników, musisz wziąć udział w dodatkowej lekcji”. Tutaj znowu jest droga do normalności.

Możesz oczywiście dodać więcej sposobów na powrót do normalności, ale kara bezpośrednia jest po prostu grzywną do zapłaty. Jeśli nie jest wystarczająco duży, nie będzie skuteczny. Dlatego trzymaj się z dala od kar, daj jej znać, że „straciła twoje zaufanie” i to są kroki, aby ją odzyskać.

Upewnij się również, aby dodać ramy czasowe po odzyskaniu zaufania. Na przykład: „Po roku bez incydentów możesz ....” Używaj tego, co chcesz, za każdym razem.

Wytłumacz, dlaczego uważasz, że zasady są ważne i dlaczego ich łamanie szkodzi twojemu zaufaniu. Następnie pracuj nad odbudowaniem tego zaufania.


chip negocjacyjny -> chip negocjacyjny?
Faheem Mitha,

4

Nic mnie nie zszokowało bardziej niż to ogłoszenie: https://www.youtube.com/watch?v=Wv1rKHGeMRk

Przedstawia kogoś, kto prowadzi, wywala i przewraca grupę dzieci w wieku przedszkolnym.

Jeśli to nie ma sensu, niewiele będzie. W tym momencie musisz zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście jest wystarczająco dojrzała, aby prowadzić.


4
Myślę, że fakt, że robiła to ponad PODWÓJNE ograniczenie prędkości, coś mówi. W Wielkiej Brytanii byłby to natychmiastowy zakaz, ponieważ przeszła od prędkości, w której uderzając kogoś, kogo najprawdopodobniej przeżyją, prawie nie ma szans na przeżycie.
djsmiley2k - CoW

2
W NZ jakiś czas temu mieliśmy reklamę zapobiegającą przekroczeniu prędkości, w której samochód zatrzymuje się w samą porę przed uderzeniem w coś (nie pamiętam co), a kierowca mówi „uff, to było blisko”. Potem jest lektor: „Gdyby leciał 50 [km / h], zatrzymałby się tutaj”. Potem samochód „zatrzymuje się”, uderza w coś i wszyscy giną.
immibis

1
Myślę, że mieliśmy podobne reklamy w Wielkiej Brytanii (jak… 10 lat temu?). Zawsze uderzali dość mocno, gdy jako ten, z którym się połączyłem, trafił tutaj na wiadomość, że jest strasznie okropny ... Pamiętam z bycia dzieckiem, że reklamy, które w zasadzie mówiły „uderzyły ich w wieku 30 lat, przetrwały, uderz ich w wieku 40, oni umierają ”
djsmiley2k - CoW


1
Reklama, o której myślę, była jak skrzyżowanie tego i tego . Myślę, że pędzący kierowca uderzył w słup telefoniczny, a nie w inny samochód. Ale nie mogę tego teraz znaleźć. W każdym razie prawdopodobnie nie ma znaczenia, jakiego rodzaju reklam używasz.
immibis

4

Część 1: Kara. Powiedziałbym, że karą za przestępstwo powinno być to, co powie policja, nie więcej, nie mniej. Niech ona zapłaci za bilet i wszelkie związane z tym koszty. Jeśli nie może jechać do szkoły, ponieważ jej prawo jazdy jest zawieszone, to od niej zależy, czy znajomi ją zabiorą, autobusem, pieszo lub zapłacą za taksówkę. Jeśli jesteś stary i wystarczająco dorosły, aby prowadzić samochód, to jesteś stary i wystarczająco duży, aby zapłacić za konsekwencje. Nie dałbym jej żadnej kary poza tym, ale upewniam się, że w 100% płaci.

Część 2: Uczenie się. Najpierw dowiedz się, dlaczego tak szybko jechała. Albo nie zdawała sobie sprawy ze swojej prędkości, albo jechała tak szybko, ponieważ jej się to podobało, albo popisywała się znajomym. Każdy powinien być traktowany inaczej.

Jeśli nie może się wystarczająco skoncentrować na jeździe, aby wiedzieć, jak szybko jedzie, do tego stopnia, że ​​osiąga prędkość 46 km / h na 20, będziesz musiał dużo z nią ćwiczyć.

Jeśli popisywała się znajomym lub ścigała się, musiała naprawdę mocno przemyśleć, co robi. 46 na 20 to więcej niż oczekują inni kierowcy. Mogę skręcić w jej drogę: zatrzymuję się, patrzę w kierunku, z którego ona nadchodzi, patrzę w innym kierunku, nikt nie nadchodzi, jadę i kaboom! 46 km / h to prędkość, przy której piesi mają bardzo małe szanse na przeżycie. Jest to prędkość, w której sam masz kłopoty, jeśli coś trafisz. Jest to prędkość, przy której nie masz czasu na reakcję i gdzie inni kierowcy nie zobaczą Cię.

Jeśli ścigała się, potrzebuje dobrej rozmowy i konsekwencji, jeśli to się powtórzy. Jeśli tak się stanie, powiedziałbym, że musi zapłacić nie tylko grzywnę, ale także koszty samochodu, którym jeździ. Przynajmniej jest to dobre zagrożenie.


1
Pewien policjant poradził mi kiedyś, żebym „spojrzał w obie strony, dwa razy ” przed pozostawieniem znaku stop.
ChrisW

4

Mogę spóźnić się z odpowiedzią tutaj, ale czuję dodać ten FFR.

Dzięki (krótkotrwałej) karierze w wyścigach gokartów przez pewien czas pracowałem jako instruktor bezpiecznej jazdy i doszedłem do osobistego wniosku, że przyczyną większości nierozważnej jazdy jest masowe przeszacowanie istoty ludzkiej refleks i koordynacja połączone z pewnego rodzaju „wyzwaniem ze śmiercią”.

Widziałem 40-letniego tailgatującego samochód z przodu „ponieważ jadę 100 000 kilometrów rocznie, wiem, jak prowadzić” lub korzystam z telefonu komórkowego, ponieważ „jestem dobry w wielozadaniowości”. Oba mówią BS.

Zła wiadomość jest taka, że ​​wyjaśnienie za pomocą logiki ma w zasadzie zerowy wpływ na tego rodzaju zachowania. Moje zalecenie to umieszczenie urządzenia GPS w samochodzie i wysłanie jej do dobrej „akademii” bezpiecznej jazdy.

Pierwszy jako środek awaryjny, aby móc ją złapać, jeśli ponownie zaangażuje się w tak niebezpieczną działalność,

ta ostatnia pozwoli jej zrozumieć poprzez dobrze zaprojektowane działania * jakie są rzeczywiste granice bezpieczeństwa i być bezpieczniejszym kierowcą nie z obawy przed karą, ale z prawdziwego zrozumienia.

* W dobrze zorganizowanej szkole bezpiecznej jazdy powszechne jest „granie w sztuczki” na ludziach w bezpiecznym i kontrolowanym otoczeniu, np. Niespodziewane przeszkody wodne zbliżające się do niezwiązanych czynności, pociąganie hamulca ręcznego podczas odwracania uwagi kierowcy i tak dalej. To sprawia, że ​​ludzie zdają sobie sprawę, jakie są ich granice bez wpływu na ich ego - to działa !!!


1
Zabawny. Mam ponad 40 lat i nie zamykam tylnej klapy „ponieważ jeżdżę 25 000 kilometrów rocznie, wiem, jak jeździć”.
gnasher729,

3

Myślę, że powinieneś przemyśleć, aby znalazła pracę, by to spłacić, chyba że sam masz trudności z doprowadzeniem końca do końca i po prostu nie możesz zapłacić za jej błąd (w takim razie zignoruj ​​mnie).

Po pierwsze: czy nie otrzymuje zasiłku? Czy nie powinna być w stanie tego uratować i spłacić w ten sposób?

Jeśli chcesz traktować ją jak osobę dorosłą, daj jej strumień dochodów jak dorosły, a następnie pozwól jej nauczyć się, jak prawidłowo wydawać lub oszczędzać. Jeśli nie, to niesprawiedliwie jest nagle zacząć ją od ujemnego salda, gdy tylko popełni pierwszy błąd.
Jeśli ona jest już coraz dodatek, to nie jest sprawiedliwe „dekorować swoje zarobki”, a więc jej zdolność do płacenia, że tak powiem. To nie zdarza się, gdy przyśpieszasz i dostajesz bilet.

Po drugie - i co ważniejsze - czy ona nie ma własnego wykształcenia, żeby się martwić?

Czy nie wolałbyś, aby spędzała czas, gdy jest przydatna, zamiast (powiedzmy) rzucać burgerami czy cokolwiek innego?
Jest tak wiele innych rzeczy, które możesz zrobić!
Jeśli nie radzi sobie tak dobrze w szkole, możesz skorzystać z okazji, by kazać jej czytać podręczniki, odrabiać lekcje, wykonywać dodatkowe ćwiczenia i tym podobne.
Jeśli ona się dobrze w szkole, można kupić kilka przydatnych książek dla niej i zmusić ją, by spędzić jak najwięcej czasu na czytanie ich jako miałaby spędzać pracy. Możesz nawet wybrać temat, którego nienawidzi !
Jeśli kocha matematykę i naukę, możesz kupić jej książki o historii Bliskiego Wschodu.
Jeśli kocha literaturę, uczy się fizyki i biologii.

To twoja szansa na zabicie dwóch ptaków jednym kamieniem. Dlaczego miałbyś ryzykować uszkodzenie jej wykształcenia i dobrego samopoczucia, skoro zamiast tego mógłbyś jej uczyć lekcji i uczyć jej kolejnej lekcji?


1
Nie jestem pewien, dlaczego uważasz, że praca podczas chodzenia do szkoły jest tak okropną rzeczą. Zacząłem trochę pracować, jak tylko mogłem uzyskać pozwolenie i zawsze utrzymywałem zatrudnienie. To pozwala mieć doświadczenie praca młodszy, tak że nie zaczyna się zupełnie nowy później, kiedy nie trzeba obsługiwać samodzielnie. Po drugie, zmuszanie dziecka do nieprzyjemnego uczenia się wydaje mi się mniej atrakcyjne jako pomysł. I w „przerzucaniu burgera” nie ma nic złego ani bezużytecznego. Odwracasz je, ponieważ uczysz się, jak korzystać z grilla i karmić ludzi. Dowiadujesz się także o dochodach, podatkach itp.
trzy razy

1
@ threetimes: Ona może nauczyć się przerzucać hamburgery itp. w dowolnym momencie przez resztę swojego życia w razie potrzeby. Nie może opóźnić nauki w K-12. To nie jest tak, że ludzie, którzy nie pracują przed ukończeniem 18 lat, nie uczą się, jak utrzymywać się lub płacić podatków później, więc to nie jest argument. Jeśli nie zdobędzie odpowiedniego wykształcenia, będzie ryzykować, że rzuci hamburgery do końca życia. I nazwałem to bezużytecznym, ponieważ jeśli nie przerzuci tych hamburgerów, zrobi to ktoś inny, więc tak naprawdę nie robi nic pożytecznego. Jeśli nie zdobędzie wykształcenia, to nie jest tak, że ktoś inny może zastąpić jej życie.
Mehrdad

1
@ threetimes: Jest to również podwójny standard, aby „wymuszanie na dziecku nieprzyjemnej nauki” jako bardziej bolesne niż zmuszanie dziecka do porodu. Nauczenie się tego jest zadaniem dziecka , a połowa szkoły ma na celu nauczenie dzieci rzeczy, których inaczej nie byłyby skłonne poświęcić na naukę. Zdobycie pracy nie jest jej zadaniem. To będzie jej praca, kiedy będzie dorosła.
Mehrdad

1
Wydaje mi się, że to po prostu zabawne. Istnieją już przepisy ograniczające godziny pracy, aby nie dopuścić do ingerencji w edukację. I chociaż jesteś pewien, że nazywasz to „pracą przymusową”, faktem jest, że nauczenie się, jak faktycznie płacić za własne koszty, nie jest lekcją. Spójrz, jak dowodzi tego liczba osób, które ogłaszają bankructwo, ponieważ wydaje się, że nie mogą pojąć, na co mogą i na co nie stać. Płaciłem za wszystkie potrzeby w wieku 15 lat. W wieku 35 lat posiadałem dom, który został już spłacony. Nie mogę powiedzieć, że moi przyjaciele, których rodzice zapłacili w ten sposób, mieli moją wiedzę na temat odpowiedzialności finansowej.
trzy razy

Nie sądziłem, że wymuszone uczenie się było bardziej bolesne, myślałem, że jest to bardziej bezcelowe i sprawia, że ​​mają złe przeczucia co do edukacji. Dla mnie edukacja powinna być coś, czego chcesz , żeby chcieć . Nie chcę, aby moje dzieci nienawidziły nauki. Nie widzę, aby było to korzystne dla żadnego z nas.
trzy razy

3

Jedną z opcji jest nałożenie na nią własnych „dodatkowych bezpiecznych” ograniczeń prowadzenia pojazdu, wzorowanych na standardowym programie „stopniowego licencjonowania” Kolumbii Brytyjskiej. (Zawsze wydawało mi się to przesadą, ale po przeczytaniu twojego pytania być może jest to uzasadnione i cieszę się, że dzieci w wieku 16-18 lat mają dodatkowe ograniczenia jazdy.)

Pełne wdrożenie czegoś takiego byłoby naprawdę trudne, ale być może pomogłyby jakieś dodatkowe ograniczenia.

W wieku 16 lat (15?) Możemy uzyskać zezwolenie szkoleniowe. Ma to mnóstwo ograniczeń: JEDEN pasażer spoza rodziny NAJBARDZIEJ, bez jazdy poza godzinami od 5 rano do 11 wieczorem (w przybliżeniu), bez urządzeń elektronicznych OKRES: Nie wymaga użycia rąk, nie jest aktywowany głosem, NIC. Nie jest to RZECZY alkohol bez względu na wiek, jeśli posiadasz zezwolenie szkoleniowe. Największy: w ogóle nie jechać, chyba że w pełni licencjonowany kierowca w wieku 25+ siedzi na miejscu pasażera .

Po DWÓCH LATACH przystępujemy do testu „Nowicjusz”: pozwala nam to prowadzić SOLO, usuwa godzinne ograniczenia i pozwala na maksymalnie dwóch niepowiązanych pasażerów (tak myślę).

Następnie po KOLEJNYM roku możemy przystąpić do pełnego testu licencji.

JAKIEKOLWIEK bilety i punkty na tej licencji skasują czas, który musisz utrzymać na tym etapie, i / lub będziesz musiał powtórzyć odpowiedni test, aby twoja licencja była ponownie ważna.

Aha, i jazda bez naklejki z napisem „L” lub „N” dla ucznia / początkującego również dostanie bilet na tych etapach.

edycja: ktoś zapytał o naklejki N / L, powinien być obraz na tej stronie, a także dokładne szczegóły programu sterownika BC: http://www.icbc.com/driver-licensing/new-drivers/Pages/ Dla-rodziców-nastolatków-drivers.aspx


1
Nie miałem tego w swoim pytaniu, ponieważ będziemy dodawać usługę, która powiadomi nas, jeśli będzie pędzić czy nie, i wyjdzie poza pewien zasięg z domu.
Mister Positive

2
@MisterPositive Rozumiem, a potem wytłumaczę jej to w ten sposób - zewnętrzna konsekwencja jej działań.
Frank Hopkins,

1
@MisterPositive Poważnie, nie buduj więzienia wokół jej życia, w którym jesteś starszym bratem obserwującym wszystko. Nie jestem rodzicem, ale jako dorosły, który był bardzo dobrze badany w młodości, nie polecam nadzoru. Zrób coś zapobiegawczego. Może wolisz w samochodzie takie urządzenie, które emituje sygnał dźwiękowy, gdy samochód jedzie, więc zauważa swoje błędy, zanim zdarzają się gorsze rzeczy. Trenuj z jej kierowaniem, bardzo ważne jest zdobycie doświadczenia w trudnych sytuacjach. Dzięki temu dowiaduje się, dlaczego nie zaleca się nadmiernej prędkości. Pamiętaj, że jest nastolatką, a błędy mogą wynikać z emocji. Porozmawiaj o
leAthlon,

@leAthlon Nadzór, o którym mówisz, służy wyłącznie mojemu ubezpieczeniu, a nie podwaja kosztów.
Mister Positive

1
Okej, a następnie wyjaśnij jej to, zamiast codziennie mówić jej, dlaczego jedzie tam, jak szybko. Dlaczego w ogóle przyspieszyła? Sugeruję kopanie w tym celu i próbowanie zrozumienia przyczyny problemu i jego rozwiązania. Posiadanie rozsądnej kary jest dobrze opisane na tej stronie i konieczne z powodu grzywien itp. Ale nie zapominaj, że ona nie ma 16 lat, a zdrowie psychiczne jest ważne. Straciłem trzech szkolnych towarzyszy do samobójstwa, ponieważ nie byli w stanie sprostać ograniczeniom rodziców. To nie jest dla ciebie obrazą, upewnij się, że dyskutujesz więcej niż problemy, które dla ciebie spowodowała.
leAthlon,

2

Naucz ją używać broni palnej. Jest sposób, w jaki się uczysz, długi szereg zasad i rytuałów, aby robić to bezpiecznie: tj. Robić to i unikać możliwości zabicia kogoś. IMO coś na temat odrzutu karabinu bojowego wyraźnie pokazuje, że jest zabójczy i że nigdy nie ryzykujesz go - więc na przykład zawsze sprawdzaj, czy jest załadowany, gdy go podniesiesz, nawet jeśli „ wiem "to nie jest.

Kiedy prowadzę samochód, mam świadomość, że mam do czynienia z niebezpieczną i potencjalnie śmiertelną „bronią”.

Możesz też nauczyć ją obsługiwać rower. Myślę, że stałem się bardziej życzliwy dla innych użytkowników dróg (w tym rowerzystów, pieszych, dzieci, psów, koni, traktorów), odkąd zacząłem jeździć regularnie. Aby uzyskać punkty bonusowe, zachęć ją do używania pedałów zatrzaskowych ... są bardziej wydajne (czynią cię lepszym rowerzystą). Powiedziano mi również, że nieuchronnie przewracasz się kilka razy, kiedy uczysz się z nich korzystać (zwykle przy zerowych milach na godzinę, kiedy zatrzymujesz się całkowicie i zapominasz odpiąć na czas) ... co jest dobrym przypomnieniem, że nawet łagodny wypadek może trochę zranić, a wypadek przy prędkości 20 km / h byłby zbyt dotkliwy.


Jeszcze jedno, warto powiedzieć jej, że nie możesz sobie pozwolić na ryzyko podczas jazdy. Jeśli jest podobna do mnie, czasem przychodzi jej do głowy myśl: „Prawdopodobnie mogę wyprzedzić przed następnym zakrętem” lub „Prawdopodobnie nic nie zatrzyma się na drodze tuż za następnym zakrętem”, lub „Ten samochód, który jedzie w kierunku skrzyżowanie prawdopodobnie zwolni i zatrzyma się, kiedy się tam dostanie ”, itd. Ale„ prawdopodobnie ”nie jest wystarczająco dobre. Jeśli coś ma szansę na sto błędów, zanim będzie jechać przez kilka dekad, zrobi to tysiąc razy. Musisz być pewien, musisz zobaczyć pustą drogę, po której zamierzasz jechać, i zwolnić, aby „ślepy” zakręt.

Mówiąc o ślepych zaułkach, przeczytałem kiedyś, że każda linia Kodeksu Ognia jest „zapisana krwią”. Oznaczało to, że jeśli w Kodeksie przeciwpożarowym znajduje się wiersz mówiący, że „mieszkanie w piwnicy musi mieć okno wystarczająco duże, aby przez nie uciec”, to dlatego, że ktoś umarł, gdy go nie było. Podobnie, jeśli kodeks drogowy mówi „nie parkuj w pobliżu skrzyżowania” lub „nie wyprzedzaj autobusu szkolnego, gdy jego światła migają”, to również jest napisane krwią. Przestrzegaj kodeksu drogowego, aby uniknąć krwi.

Wreszcie, jedną rzeczą jest ryzykować własne życie; inna rzecz, aby zaryzykować samochód, grzywnę, karę lub ubezpieczenie samochodu. Ale to, co robi, jeśli przyspiesza, ryzykuje życie innych ludzi, ich zdrowie na zawsze: a oni nie są narażeni na ryzyko, nie powinna czuć się uprawniona do ryzyka.


1
Ciekawa, przydatna perspektywa.
Mister Positive

2
Głosowałbym na to jeszcze raz, gdybym mógł.
Mister Positive

6
Dla 16-latka, który wykazał się złym osądem przy niebezpiecznie szybkim przekraczaniu prędkości, nie sądzę, że warto podawać mu broń. Nauczono ją już, jak bezpiecznie jeździć, i czy nie, czy lekcje broni palnej naprawdę potoczyłyby się inaczej niż głośniejszy hałas?
Xen2050,

2
@ Xen2050 Gdy ktoś podał mi broń, otrzymaliśmy odpowiednie lekcje i nadzór. Jeśli widzi, że ludzie poważnie podchodzą do bezpieczeństwa broni, ona również może się od nich nauczyć poważnego traktowania bezpieczeństwa; podobnie jak wiedza, że ​​ktoś (np. jej tata) postrzega (samochody i broń) w jakiś sposób jako powiązane. Niektóre lekcje, np. „Bądź ostrożny, gdy celujesz w to (nie wolno ryzykować celowania w nikogo, nawet dla zabawy)” dotyczą zarówno samochodu, jak i broni, więc mogą się wzajemnie wzmacniać.
ChrisW,

2
Zgadzam się ze wszystkim, ale uczę ją posługiwania się bronią. Rozumiem, dlaczego mówisz, że to dobry pomysł i zgadzam się do pewnego stopnia, ale jeśli nie jest wystarczająco dojrzała, aby rozpoznać, dlaczego popełniła przestępstwo przekroczenia prędkości, nie jestem pewien, czy zaufałbym jej, aby przestrzegała zasad dotyczących dzierżąc broń.
Pharap

2

Nie widziałem tej odpowiedzi nigdzie powyżej, więc ją dodaję. Chcesz, aby unikała lekkomyślnej jazdy, ponieważ rozumiesz jej konsekwencje. Obecnie tego nie robi, ponieważ jest dzieckiem, które przechodzi w dorosłego i nie ma doświadczeń, które spowodowałyby, że dokona właściwego wyboru. Skoncentrowałbym się na przekazaniu jej doświadczeń, które pomogą jej samodzielnie podejmować właściwe (inteligentne, inteligentne, mądre) decyzje. Chcesz, żeby zobaczyła z pierwszej ręki konsekwencje swoich działań. Nie zawsze jest to możliwe, ponieważ takie rzeczy są dość rzadkie w naszym społeczeństwie. Wziąłem z nią lekcję pierwszej pomocy, a potem zgłosiłem się na ochotnika do miejscowego szpitala, mam nadzieję, że w szpitalu. Teraz możesz nie mieć na to czasu, więc może być konieczne dostosowanie faktycznego wykonania przy zachowaniu zasad nienaruszonych. Pamiętaj jednak, że wiedza z pierwszej ręki jest o wiele cenniejsza niż z drugiej ręki lub z drugiej ręki. Oczywiście możesz słuchać policjanta lub sędziego, który wykłada ci na temat bezpieczeństwa, ale kiedy zobaczysz z pierwszej ręki dewastację, jakiej może dokonać pojazd, nigdy go nie zapomnisz i zmienisz swoje zachowanie. Uważam również, że niezwykle ważne jest, aby nie uważać tego za karę, ale za doświadczenie, które Ty i ona macie, aby poprawić swoje wykształcenie w tej krytycznej kwestii, której wyraźnie jej brakowało.

Istnieje tutaj interesująca zasada prawna i moralna. Zapewniając jej środki do kierowania samochodem, jesteś odpowiedzialny za to, co ona robi z nim zarówno pod względem prawnym, jak i moralnym. Może to pomóc jej wytłumaczyć, że ten incydent faktycznie oznacza brak oceny, który spoczywa na was obojgu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.