Dziecko walczy o rękę, płacze, gdy go kładę


26

Mam 11-miesięcznego syna. Czasami, szczególnie gdy jest bardzo śpiący, będzie walczył, aby wydostać się z ramion tego, kto go trzyma, ale w chwili upadku zaczyna krzyczeć i płakać. Czy to coś, co robi wiele dzieci? Jeśli tak, czy to oznacza coś konkretnego? Co mogę zrobić, aby uszczęśliwić go, gdy wyraźnie sprzeciwia się zarówno trzymaniu, jak i poniżaniu.


Moja córka to robi. Ona jest tylko spokój, gdy a) mamy ją i B) ona stoi trzymając się
Jared Smith

LOST nauczył mnie, że Swaddling może pomóc, jeśli możesz.
Howdy_McGee

2
@Howdy_McGee Do 11 miesięcy pieluszki powinny już dawno się skończyć.
user2338816

2
Postaraj się, aby zasnęła, zanim będzie zbyt śpiąca lub zepsuta ... Jest śpiąca i zmęczona i nie może wyjaśnić, czego chce.
Zeina

Zaskoczony, nikt jeszcze o tym nie wspominał ... Zainwestuj w dobrą huśtawkę .
Lindsey D

Odpowiedzi:


47

Niemowlęta nie są dobre w zrozumieniu, co im przeszkadza - po prostu, że coś jest. W szczególności zmęczenie prowadzi do ogólnej nerwowości, którą trudno jest złagodzić. Ponieważ twój syn tak naprawdę nie rozumie, że zwykłe zaśnięcie pomoże mu poczuć się lepiej, jeśli jest zmęczony, zaczyna ogólnie „narzekać”.

Jestem nieszczęśliwa. To musi być sposób, w jaki mnie trzymają. {borykać się}

Ale kiedy już ucieknie, wciąż radzi sobie z tym poprzednim dyskomfortem, a teraz stracił źródło komfortu. Więc będzie płakał więcej:

Czekaj, to jest gorsze. Jestem jeszcze bardziej nieszczęśliwy! Trzymaj mnie!

(Powtarzaj ten cykl, aż rodzic również będzie wyczerpany i zepsuty).

Ty może spróbować przesunięcie pozycji, kołysanie / podskakują, mających inny dorosły trzymać go na chwilę, niech leżeć podczas pocierać plecach lub brzuchu (tak nadal jesteś obecny i kojące) ... ale te mogą lub nie mogą bądź wydajny. Niestety, nic poza zasypianiem na jakiś czas nie uczyni go szczęśliwym.


Zobacz też podobne pytanie: dlaczego dzieci walczą ze snem i jak je uspokoić?


2
Jest to jedna z tych rzeczy, w których rozwiązanie jest inne dla każdego dziecka. Dla mojej córki okazało się, że buczenie było tym, co ją uspokoiło.
Scribblemacher

2
To prawda - eksperymentowanie w celu znalezienia odpowiedniej kombinacji dla dziecka jest ważne.
Acire

1
„Niemowlęta nie są dobre w ustalaniu, co im przeszkadza…” również dorośli… Mówiąc o tym, muszę teraz zrobić zakupy, aby poczuć się szczęśliwym!
JakeGould,

14

Tak, to normalne.

Zasadniczo czuje śmieci, ponieważ jest zmęczony. Więc walczy i płacze, ponieważ nie wie, jak przestać się czuć śmieciami, i stara się znaleźć pozycję bez śmieci. Ale lubi być trzymany, więc kiedy go odłożysz, jest gorzej .

Nie pomaga to, że dla małych dzieci sen jest w zasadzie przerażający. W jednej chwili jesteś przytulony przez tatę, który czuje się trochę śmieci, a w następnej kolejności wszystko się zmieniło i jesteś w łóżeczku, co jest miłe i wszystko, ale nie jest przytulne, a zatem z natury gorsze od przytulanek. Więc stara się nie być w pozycji do spania.

Jedną rzeczą, którą należy dwukrotnie sprawdzić, jest to, że nie mają uwięzionego gazu, zwłaszcza jeśli właśnie dostali paszę. Jeden wielki beknięcie i nagle płacz po prostu przestaje .

Poza tym po prostu uśpij ich ( jeden z naszych najpopularniejszych tagów ). Uważam, że śpiewanie i kołysanie są najskuteczniejszym rozwiązaniem, ale wszystko sprowadza się do nadania im rutyny, z którą utożsamiają się z „a potem nagle wszystko zamrugało i poczułem się lepiej”, więc zasypiają szczęśliwie. Zahartowanie serca do punktu, w którym ich małe łzy nie przyniosą żadnego efektu, również nie boli.


9
„To nie pomaga, że ​​dla małych dzieci sen jest w gruncie rzeczy przerażający”, a „Stwardnienie serca do tego stopnia, że ​​ich małe łzy nie mają żadnego wpływu, nie szkodzi”, to twierdzenia, które wymagają uzasadnienia. Dzięki.
anongoodnurse

@anongoodnurse: Powiedz mi, że nie możesz sięgać daleko w swoje dzieciństwo.
Joshua

2
„a zatem z natury gorszy od przytulanek” bwhaaha! Świetne sformułowanie, zatwierdzam!
Ender

3
Jest całkiem jasne, że jest to wiedza potoczna, a nie naukowa; kiedy jest jasne, że wszystkie ich stworzenia zostały zaspokojone i są po prostu wybrednymi osobami, które nie śpią, nie panikujesz ani nie stresujesz się nad strumieniem łez, a po prostu zastępujesz je natarczywą rutyną, wykazując całkowity spokój i cel. Jeśli chodzi o „sen jest przerażający”, myślę, że odpowiadający po prostu oznacza, że ​​ich uspokojenie jest bardzo w fazie rozwoju i jest to rzeczywiście dobrze znane.
BaseZen

@BaseZen Dziękujemy za poprawne tłumaczenie!
deworde

3

Spróbuj trzymać go twarzą w dół, spoczywając na jednym z twoich ramion. Jego nogi byłyby po obu stronach łokcia, a przedramię i ręka podpierałyby jego brzuch, klatkę piersiową i (w zależności od jego wielkości), być może głowę. Oczywiście upewnij się, że jest on bezpiecznie trzymany, być może bokiem do twojego brzucha.


3

Niektóre dzieci łatwo stają się nadmiernie zmęczone i muszą być rozproszone lub pocieszone w określony sposób, aby zasnąć. Ważne jest poznanie harmonogramu dziecka i optymalnych czasów na rutynę, ale czasami brakuje ci najlepszego czasu na przygotowanie go do łóżka lub drzemki i masz przemęczone dziecko.

Dwa rodzaje pocieszenia, które pomogły moim dzieciom, kiedy były zmęczone i zepsute, były owinięte i delikatnie odbijane (lub stymulowane przez ruch w inny sposób). Te rzeczy są szczególnie dobrymi strategiami dla młodszych dzieci, ale hej, jeśli ich potrzebujesz i to działa, idź.

Jedną z moich ulubionych metod, szczególnie późną nocą, było usiąść na jednej z tych dużych piłek do ćwiczeń z poduszką na moich kolanach (poduszka do karmienia działa świetnie) i położyć dziecko i delikatnie podskakiwać w górę iw dół, aż zasną. Było to o wiele łatwiejsze do zrobienia przez dłuższy czas niż spacer po domu z dzieckiem. Poza tym oglądałem w ten sposób wiele sezonów programów telewizyjnych, więc jest to dla mnie dość łatwe. Po zaśnięciu przeniosłem dziecko do łóżeczka lub pobliskiej kanapy i usiadłem obok nich. Po głębokim śnie łatwiej było im położyć się spać.

W zależności od wielkości dziecka może to być nieco trudniejsze po 11 miesiącach, ale może być warte zastrzyku. Oczywiście inne rodzaje rytmicznego ruchu mogą działać jak bujane fotele itp.

Jeśli Twoje dziecko było karmione piersią lub było trzymane w pozycji do karmienia piersią, gdy butelka karmiona była na kolanach obrócona w stronę ciebie, możesz dodać odrobinę komfortu.

Pielęgnacja może być również pomocna, myślę, że nasze dzieci były w wieku około roku. Jeśli tego nie zrobiłeś lub nie wiesz, jak poleciłbym zajrzeć w to, może to być bardzo kojące dla małego, jeśli zrobisz to dobrze.


+1 Odbijanie piłki sprawiło, że moje maleństwo wiele razy spało.
AerusDar

1

Moja lista kontrolna:

  1. Nakarm go.
  2. Wykąp go (higiena i uspokój)
  3. Masuj go (aby uwolnić gaz i dalej się uspokoić ORAZ sprawdzić wysypkę i rany)
  4. Sprawdź temperaturę (jego temperatura ORAZ TAKŻE temperaturę w domu, nie mogę spać, jeśli jest za gorąco)
  5. JAZDA - Każde dziecko w wieku poniżej 5 lat będzie spało w wygodnym samochodzie - nie wiem, czy to nudna sytuacja, czy buczenie / wibracje silnika.

Po ciasnym śnie dziecko może zostać zabrane z powrotem do domu. To nie jest lekarstwo, ale tymczasowe rozwiązanie dla rodziców (rodziców), aby przejść przez ten etap. Gdy rodzic (rodzice) przeżyje stres, rzeczy stają się łatwiejsze. Może też nie działać dla wszystkich dzieci, ale i tak dla większości.


0

Moje było wspaniałym dzieckiem i kłopotało się tylko wtedy, gdy było zmęczone, głodne, niewygodne (ubrania, przeziębienie itp.) Lub chore.

Jeśli nie występują problemy zdrowotne, po prostu zaoferuj butelkę itp. I spróbuj się zdrzemnąć lub pójść spać. Z moim położyłbym ją i położyłem na niej rękę, żeby się nie drgnęła. Wraz z kocem itp. Zajęło to zwykle kilka minut, aby przestać płakać, a potem niedługo potem spała. Czasami gorzej niż inni.


-1

Niektóre z nich są odmianą innych komentarzy, ale znaczenia muzyki nie można przecenić. Potrafi określić, kiedy są tanie, noworoczne rzeczy lub elektroniczne głupie kołysanki (wyobrażam sobie :-))

To, co działa dla nas, to klasyczne i ludowe teledyski, zwłaszcza gitara hiszpańska; rytmiczne podskakiwanie i uderzanie ciała; i moje improwizowane wokalne jazzowe improwizacje wokalne (robię to od urodzenia, więc ...)

(Naprawdę myślę, że on zbiera to, co doceniam i chce to samo lubić.)

Myślę też, że jego ruchy go budzą, więc przytulając się do ciała, kontroluję jego kończyny, aby były złożone i nieruchome, dopóki nie będą się mocno wymachiwać.

Pozwalam mu wybrać kąt w zależności od poziomu zmęczenia i stopniowo kładę go bardziej płasko.

Całkowita ciemność wysyła wiadomość, że nie ma już nic do zobaczenia.

Pielęgnuje popijając łyk ciepłego mleka (oczywiście wolałby karmić), aby upewnić się, że nie pozostanie z niego głód.

Wszystkie te prace dla mnie i nigdy nie zaniedbują mojej żony. Muszę być elastyczny w ich łączeniu.

Muzyka jest po prostu niesamowita - dowiedz się, co lubi.

- inny Daniel


czy ktoś może wyjaśnić, dlaczego został odrzucony?
BaseZen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.