W jakim wieku powinienem zapisać swoje dziecko na plany dentystyczne i plany widzenia?


26

Kontekst: Większość polis ubezpieczeniowych w USA ma osobne polisy i potrącanie wynagrodzeń dla planów ubezpieczenia zdrowotnego, dentystycznego i wzroku. Zazwyczaj można zdecydować, kto jest objęty tymi planami niezależnie (lub wybrać te plany od pracodawcy jednego małżonka do drugiego). Ubezpieczenie obejmuje zwykle pracownika, pracownika + małżonka lub pracownika + rodzinę (małżonka i dzieci).

Zazwyczaj można to zmienić po wydarzeniu życiowym (narodziny dziecka, małżeństwo itp.) Lub corocznie w okresie rekrutacji.

Pytanie: Moja żona i ja mieliśmy córkę w zeszłym miesiącu. Oczywiście natychmiast zapisujemy ją do naszego planu zdrowotnego. Nie ma jeszcze zębów i jest zbyt młoda, by skorygować widzenie (a nawet wiedzieć, czy będzie jej potrzebować), więc wydaje się, że włączenie jej do planów dentystycznych lub wzroku nie ma sensu. W którym momencie zazwyczaj miałoby to sens? Czy jest jakiś ważny powód, dla którego powinna zostać uwzględniona w planach? Po prostu płacilibyśmy wyższą zaliczkę na rodzinę, nie mogąc skorzystać z żadnej z usług, prawda?


1
Możesz sprawdzić, kiedy twoje plany faktycznie obejmują dzieci, niektóre mają ograniczenia, a to może zdecydowanie wpłynąć na twoją decyzję.
MichaelF

Niektórzy dentyści dziecięcy chcą widzieć Twoje dziecko już w wieku 1 roku, aby sprawdzić dziąsła / jakiekolwiek zęby. Dodatkowo twój pedał zacznie sprawdzać rozwój wizualny córki podczas spotkań i może odkryć problemy wymagające bardziej dogłębnej analizy. Moja córka usunęła zaćmę, gdy miała 10 i 14 tygodni i od tego czasu nosi soczewki kontaktowe (ma teraz 2 lata). To prawda, zaćma wrodzona to stosunkowo rzadki problem z oczami, ale byłbyś zaskoczony liczbą bardzo małych dzieci, które widziałem w gabinecie okulisty w okularach
Meg Coates

w przypadku innych chorób oczu niewykrywalnych natychmiast po urodzeniu.
Meg Coates,

Odpowiedzi:


7

Zasadniczo zarejestruj je nieco, zanim ich usługi będą potrzebne.

Masz rację: nie ma powodu, by miała teraz zasięg widzenia / widzenia, skoro nie ma sposobu, aby to wykorzystać.

Jednak niektóre plany mają okresy „nabywania uprawnień”, w których dana osoba musi być objęta ubezpieczeniem przez określony czas, zanim będzie mogła być objęta niektórymi częściami planu. (np. musi być objęty ubezpieczeniem przez 2 lata, zanim będzie można skorzystać z aparatu ortodontycznego lub chirurgii stomatologicznej). Dowiedz się, jakie to są, zdecyduj, czego mogą potrzebować twoje dzieci, i odpowiednio się zapisać.

Jak mądrze zauważył HedgeMage : „To, co jest„ potrzebne medycznie ”i„ to, co jest potrzebne do wykonania X ”, może być 2 różnymi rzeczami. Niektóre szkoły lub organizacje, w których chcesz zapisać swoje dziecko, mogą wymagać testów lub badań wykraczających poza wspólne wytyczne.

Wreszcie, pamiętaj o tych oknach rejestracji i nie przegap ich. Jeśli ty lub twoja żona jesteście w jakikolwiek sposób zapomniani, spokój umysłu może być wart dodatkowych kosztów. Mam pamięć jak sito - wsadzenie tego wszystkiego na raz, nawet jeśli usługi byłyby wtedy bezużyteczne, byłoby dla mnie lepsze niż zapominanie o ich zapisaniu i płacenie z kieszeni za usługi przez rok (lub nawet więcej, jeśli wymagane były inne czynności niż rutynowe wizyty).

Dodatek: jeśli masz dostęp do elastycznego konta wydatków (FSA) w swoim miejscu pracy, zarejestruj się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Przez pierwsze kilka lat będziesz u lekarzy kilka razy, zarówno w przypadku dobrze urodzonych, jak i chorych dzieci, a jeśli płacisz za wizyty i recepty, mogą to być spore zmiany.


1
Zgadzam się, ale chciałbym dodać, że „potrzebne” niekoniecznie jest „potrzebne” w sensie medycznym. W zależności od rodzaju opieki nad dzieckiem / przedszkola itp., Które go zapisujesz, będą one wymagały testów / ocen / itp. może to nie być konieczne z medycznego punktu widzenia. Na przykład, kiedy mieszkałem w stanie Illinois prawo stanowe wymagało rentgenografii dentystycznej i egzaminów od wszystkich przedszkolaków, a wiele przedszkoli również zaczęło ich wymagać, niezależnie od tego, czy istniał prawdziwy powód do wykonania zdjęć rentgenowskich. Może to być duży rachunek bez ubezpieczenia.
HedgeMage,

Zgadnij, co ... Właśnie urodziłem dziecko i dodałem je do naszego planu ubezpieczenia, i musiałem wykupić ubezpieczenie dentystyczne. Dla 1-miesięcznego noworodka.
Christine

4

To zależy. Zwykle nie trzeba zabierać małego dentysty do wieku 3 lub 4 lat, chyba że istnieją wyższe niż zwykle czynniki ryzyka dla zdrowia zębów. Jednak mojemu synowi udało się wyłamać ząb po 13 miesiącach. więc musieliśmy zabrać go do dentysty, aby opatrzyć jego ząb, i musieliśmy zapłacić za to z kieszeni, ponieważ nie mieliśmy jeszcze dla niego ubezpieczenia.

Więc zważ ryzyko ponoszenia kieszonkowych wydatków w stosunku do kosztów niepotrzebnego ubezpieczenia.


3

Zapytałem mojego dentystę, powiedział, żeby zabrać ich o 4 na przejażdżkę na fotelu dentystycznym i szybki fałszywy przegląd - to sprawia przyjemność. Następnie postępuj zgodnie z jego wskazówkami na następny termin.


1

To pytanie może szybko doprowadzić do obawy o to, jak tandetny jest nasz amerykański system opieki zdrowotnej. Dlaczego nasze społeczeństwo uważa stomatologię za odrębną od reszty naszego ciała, jest poza mną. Ale zachowam ten nakaz na kolejny dzień. ;)

Jako rodzic, radzę jak najszybciej wprowadzić ich do dentystycznego planu. Przez pierwsze kilka lat nie będziesz potrzebować planu z najwyższej półki ... ale chcesz, aby regularnie przychodzili do dentysty z różnych powodów. Po pierwsze, przyzwyczaja się do wizyty u dentysty ... co jest dobrym nawykiem. Po drugie, nawet w przypadku zębów mlecznych mogą mieć problemy - zarówno z pierwszym zestawem zębów, jak i ze wskaźnikiem tego, co ma nadejść.

Jeśli chodzi o wizję - niestety, to bardziej oszustwo niż cokolwiek innego. Cóż, „oszustwo” może być trochę surowe, ale to trochę rakieta. Przemysł detaliczny okularów ma ogromne marże. Większość planów widzenia jest jedynie sposobem na nakłonienie Cię do zapłaty za roczne okulary, a nie za jakikolwiek większy zasięg medyczny. Obecnie większość zakupów w okularach można robić online. http://glassyeyes.blogspot.com/ to strona internetowa, która mówi o wszystkich różnych opcjach uzyskania okularów online i jest pod wrażeniem tego, co możesz zrobić online. Nadal będziesz musiał umówić dziecko na wizytę u miejscowego optyka, ale można je umówić za mniej niż 100 USD. A przy okularach sprzedawanych online za 30 USD, to „


Dodałbym, że jeśli możesz znaleźć okulistę, który wystawia rachunki w ramach ubezpieczenia medycznego (ubezpieczenia). Nie sądzę, że optometrzy to zrobią, ale wielu lekarzy ma doktorat z okulistyki. W ten sposób możesz nawet zdać egzamin i po prostu złożyć wizytę u lekarza (chociaż mogą przeprowadzać badania wzroku, które nie są objęte ubezpieczeniem medycznym, ale mogą być, gdyby był to wzrok).
auujay,

Nie zgadzałbym się co do tego, że ubezpieczenie wzroku jest rakietą, ale przypuszczam, że zależy to od ubezpieczenia, jakie posiadasz. Jeśli twoje dziecko nie potrzebuje okularów, dopóki nie będą starsze, to chyba być może, ale nasze ubezpieczenie wzroku zapłaciło za wiele wielu par soczewek kontaktowych dla naszej córki lub zapłaciło za znaczną część soczewek zamiennych, i nie możemy po prostu zamów te soczewki przez Internet - muszą być specjalnie zamówione.
Meg Coates,

@Meg, jeśli recepta jest złożona, zgodziłbym się. I w rzeczywistości, im więcej o tym myślę, dla dzieci, lokalne dopasowanie i przymocowanie soczewek jest prawdopodobnie dobrym pomysłem. Ale dla nastolatków lub dorosłych, którzy należą do „powszechnego zakresu” recept, zdziwiłbyś się, jak niedrogie są opcje online. Teraz dostaję moje okulary korekcyjne i okulary przeciwsłoneczne za około 50 USD za parę.
DA01

1
@ DA01: Absolutnie się zgadzam. Jeśli masz do czynienia z dorosłymi i nastolatkami, równie dobrze możesz poszukać i uzyskać najlepszą możliwą ofertę. Ale ponieważ OP pyta konkretnie o bardzo małe dziecko, mogę powiedzieć, że problemy z oczami, które pojawiają się w tym wieku, będą bardziej złożone i wymagają wizyty u specjalisty. Ponadto ich personel jest przeszkolony w dopasowywaniu i obsłudze bardzo małych dzieci, a jako rodzic bardzo pomaga mieć ich wsparcie!
Meg Coates,

1

Nasze dziecko miało problemy ze wzrokiem wykryte podczas 3-letniej kontroli i okazuje się, że jego wzrok jest okropny (nie mieliśmy pojęcia ). Dobrodziejstwem tego były internetowe sklepy z okularami, ponieważ małe dzieci absolutnie niszczą - umyślnie i inaczej - okulary, a 50 USD za parę jest znacznie mniej bolesne niż 350 USD za parę. Jego recepta zmieniła się raz na 18 miesięcy od pierwszej wizyty optyka, ale wizyty odbywały się w przybliżeniu co miesiąc.

Zarówno on, jak i jego brat mieli pracę dentystyczną; z powodu młodego wieku operacja wymagała hospitalizacji. Nasz normalny dentysta nie wykrył tych problemów; tylko dentysta dziecięcy był wystarczająco ekspertem, aby je zauważyć.

Mogę sobie wyobrazić, że nasze specyficzne doświadczenia byłyby dość kosztowne w USA.

Z własnego doświadczenia sugeruję, że przed ukończeniem trzeciego roku życia nie wykryjesz żadnych nieodłącznych problemów z zębami lub oczami dziecka.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.