Metody ograniczania lub radzenia sobie z brakiem snu


19

Niedobór snu jest poważnym problemem dla rodziców noworodka. Czy istnieją metody, które mogłyby pomóc młodym rodzicom poradzić sobie z brakiem snu lub je zmniejszyć? Próbowałeś któregoś z nich? Jakie jest twoje osobiste doświadczenie?

Odpowiedzi:


16

Niedostatek snu wiąże się z byciem rodzicem dziecka, jednak sobie z tym poradzisz. To nie jest fajne, ale dasz radę. Chociaż nie można tego uniknąć tutaj, istnieją ogólne zalecenia:

  • Spraw, by twoje dziecko rutynowo: Każdy rodzic, którego znam, że wypróbowane schematy snu prowadzone przez dziecko poddał się i wprowadził rutynę, ponieważ naprawdę pomagają dziecku w zachowaniu schematu snu zgodnego z twoim życiem
  • Upewnij się, że dbasz o siebie: łatwo jest tak zaangażować się w codzienne życie dziecka, że ​​zapominasz dbać o swoje dobre samopoczucie. Staraj się utrzymywać zdrową dietę i ćwiczyć. Poświęć trochę czasu, aby zająć się swoim harmonogramem
  • Dziel się obowiązkami ze swoim partnerem: jeśli planujesz karmić piersią, wówczas odciśnięcie go do butelek pozwoli obojgu rodzicom karmić dziecko. Jest to dobre dla więzi, a także pozwala matce trochę spać
  • Naucz się drzemać: kiedy twoje drzemki również próbują odpocząć. Staraj się nie mieć obsesji na punkcie sprzątania i porządku, jeśli naprawdę potrzebujesz odpoczynku, skorzystaj z okazji. Przygotuj miejsce do drzemki, abyś mógł po prostu zanurkować
  • Bądź na bieżąco z najważniejszymi zadaniami: jeśli pozwolisz, by kluczowe rzeczy się nakładały, mogą stać się przytłaczające, przechowuj listę rzeczy, które naprawdę należy zrobić, i kiedy możesz się do nich odwołać. Kiedy jesteś wyczerpany, pamięć może być jak sito!

3
Dodałbym tutaj tylko jedną rzecz - choć jest to trudne, unikaj kofeiny. Jeśli pijesz caffiene, trudniej jest skorzystać z okazji drzemki, gdy się pojawi. Jeśli masz małą pierwszą rzecz lub wcześnie rano, podczas pracy, unikaj jej na kilka godzin przed powrotem do domu (a na pewno po obiedzie) z tego samego powodu.
zrównoważona mama

1
I unikaj też dużo alkoholu, to nie pomaga zbytnio być zawieszonym i zmęczonym.
GdD,

Dodałbym też „naucz się iść spać na czas”. Wielu rodziców, których znam, jest zmęczonych i po szybkim przesłuchaniu widać, że mają problemy z położeniem się do łóżka.
JBRWilkinson,

Zdecydowanie @JBRWilkinson, zapomnij o późnych nocach. Wczesne oddanie jest właściwą drogą!
GdD,

10

Aby zmniejszyć niedostatek snu, śpij, gdy dziecko śpi, i nie traktuj priorytetowo sprzątania i sprzątania przed snem. Zastanów się, co możesz zrobić w towarzystwie przebudzonego dziecka i zrób to, abyś mógł spać. Wiele dzieci uwielbia być na temblaku podczas zakupów, odkurzać lub czytać coś, lub być na foteliku lub huśtawce podczas gotowania lub sprzątania. Są jednak mniej szczęśliwi, gdy są na temblaku podczas pisania na klawiaturze lub podczas rozmowy przez telefon.

Aby dobrze funkcjonować w przypadku mniejszej ilości snu niż naprawdę potrzebujesz lub z pewnością mniej nieprzerwanego snu, upewnij się, że Twój pokój jest idealny do spania - w razie potrzeby zmień materac, zmień rodzaj koców lub poduszek, uzyskaj zasłony zaciemniające , biały szum, jeśli słychać hałas z zewnątrz i tak dalej. Nie używaj alkoholu ani kofeiny przez jakiś czas. Jeśli masz problemy z zasypianiem w tak krótkim czasie, a potem stresujesz się niespokojnie: „Nie mogę zasnąć, a teraz będzie jeszcze gorzej!” następnie ucz się ćwiczeń relaksacyjnych lub medytacji.

Postaraj się tak skonfigurować swoje życie, abyś był bezpieczny i funkcjonalny, nawet jeśli jesteś trochę zamroczony. Może to oznaczać wsiadanie do autobusu lub spacer zamiast jazdy samochodem lub outsourcing księgowości dla Twojej firmy rodzinnej. Aby przygotować się na utratę kluczy, zamknięcie się w samochodzie lub domu itp., Wykonaj mnóstwo kopii kluczy i ukryj je na posesji lub zostaw je sąsiadowi. Kiedy gotujesz, ugotuj dużą porcję i zamroź kilka, aby następnym razem nie trzeba było gotować. Zaplanuj swoje posiłki z wyprzedzeniem i umieść plan na lodówce, tak abyś mógł go zobaczyć, więc kiedy zapomnisz, przypomnisz sobie, co się rozmroziło lub co zostało kupione i musi zostać ugotowane, zanim się zepsuje. Używaj „grzejników informacyjnych”, takich jak kalendarze ścienne, tablice ogłoszeń, spisane listy rzeczy do zrobienia i tym podobne, aby oszczędzić sobie konieczności pamiętania lub mówienia małżonkowi, że coś ważnego zostało zrobione lub nie zostało zrobione. Ludzie pozbawieni snu zapominają o rzeczach. Technologia może ci przypomnieć. Tego rodzaju preparat może dramatycznie wygładzić szorstkie łaty.

Wiele rodzin wybiera jednego rodzica, którego sen wróci do normy znacznie wcześniej (np. Tata wraca do pracy, aby nie można było z nim pogodzić) i jednego, który zajmuje się rodzicielstwem nocnym i prawdopodobnie zdrzemnie się w ciągu dnia. Nawet jeśli oboje rodzice wrócili do pracy, czasami zawierają tę umowę, z rodzicem drzemiącym wieczorem wieczorem, gdy drugi rodzic jest również w domu, lub rodzicem wykonującym pracę w nocy, która nie wymaga pracy duża ostrość umysłu lub sprawność fizyczna. Jeśli planujesz to zrobić, upewnij się, że oboje rodzice zgadzają się, że taki jest plan.

Zwykle od 6 miesięcy do roku twój sen jest prawie normalny, a potem w końcu zapomnisz o szczegółach. Tak powstają drugie dzieci :-)


5
+1 za „Nie ustalaj priorytetu X przed snem”. Spędziłeś 2 godziny na sprzątaniu, a teraz chcesz spać? CÓRKA NIE OCHRONI.
deworde

1
Ostatnie zdanie sprawiło, że moja ... noc;) Dzięki za odpowiedź.
Dariusz

Cóż, sen może być na chwilę bliski normalności - wtedy hity dorastania i twoi zbuntowani szaleni seksualnie wariaci znów cię obudzą :-)
zrównoważona mama

Dobra rada. Czytałem to w kółko w ciągu ostatnich bezsennych tygodni. :)
chrisjlee

4

Mam dwie przemyślenia na ten temat.

  1. Chociaż pieniądze mogą być ciasne, rozważ zatrudnienie kogoś do sprzątania domu raz w tygodniu. Chciałbym, żebyśmy zrobili to z żoną.

  2. Opiekuj się dzieckiem na zmianę, jeśli nie karmisz piersią lub masz butelki do podgrzania. Czasami oznacza to spanie w innym pokoju, ale nawet jedna noc dobrego odpoczynku może bardzo pomóc. Moja córka jest ostatnio strasznym śpiochiem i zwykle na przemian nocami wstajemy z nią w środku nocy. Lub alternatywnie, zwykle wstaję z nią między 12 a 5 rano.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.