Jak zaprogramować klucz Chevy Malibu z chipem?


13

Mam Chevy Malibu z '07 roku i chciałbym wiedzieć, jak zaprogramować klucz. Zgubiłem oryginał, ale udało mi się uzyskać zapas od dealera. Nie chcę płacić ślusarzowi 150 $ za zaprogramowanie klucza. Jaka jest procedura wykonania tego?

Odpowiedzi:


12

Oto procedura „ponownego uczenia się” klucza głównego dla mojego Chevy Malibu. I zakładamy, że większość Chevy, że mają pracę transpondera w ten sposób również:

 1. Za pomocą nieuczonego klucza pojazdu głównego włącz zapłon, ale nie silnik: wprowadź opis zdjęcia tutaj

 2. Poczekaj około 10 minut (moje było nieco dłużej), aby wyłączyć „wskaźnik bezpieczeństwa”: wprowadź opis zdjęcia tutaj

 3. Całkowicie WYŁĄCZ zapłon i poczekaj około 5 sekund

 4. Powtórz kroki 1-3 jeszcze dwa razy, w sumie 3 cykle (około 30 minut)

  • UWAGA: ważne jest, aby ukończyć wszystkie etapy trzeciego cyklu, a zwłaszcza etap trzeci, ponieważ w ten sposób pojazd uczy się kluczowych informacji o transponderze. Innymi słowy, przed uruchomieniem samochodu należy wyłączyć zapłon i odczekać 5 sekund
 5. Za pomocą właśnie zaprogramowanego klucza przekręć klucz i uruchom samochód. Klawisz jest teraz obsługiwany w samochodzie.

źródło

OSTRZEŻENIE: wszystkie inne klucze, które wcześniej posiadałeś, nie będą już działać i należy je również ponownie zaprogramować.

Aby przeprogramować dodatkowe klucze:

 1. Weź główny klucz pojazdu, który jest już zaprogramowany, i ustaw zapłon w pozycji ON (z wyłączonym silnikiem)
 2. Obserwuj „wskaźnik bezpieczeństwa”, aż będzie solidny
 3. Wyłącz zapłon i szybko wymień klucz, który chcesz zaprogramować
 4. Ustaw zapłon w pozycji ON (silnik WYŁĄCZONY) i poczekaj, aż zaświeci się „wskaźnik bezpieczeństwa”
 5. Kluczyk jest teraz zaprogramowany i powinien teraz uruchomić samochód

1
Omg bardzo dziękuję, że złamałem swój oryginał i nie mogłem zaprogramować nowego, aby uratować mi życie, dopóki nie zobaczyłem tego postu, więc bardzo dziękuję.

@Gina Nie ma za co. Właściwie zgubiłem klucz trzy razy i ostatecznie zdecydowałem się opublikować to, ponieważ trudno było to zapamiętać i zrobić.
James Mertz

Czy nie byłoby łatwiej po prostu usunąć głupi system bezpieczeństwa, aby działał każdy poprawnie przycięty klucz?
R .. GitHub ZATRZYMAJ POMOC W LODZIE

1
Doceniam wskazówki. Działa jak urok. :)

2
@R .. Uważam, że chodzi o to, aby ludzie nie mogli ukraść twojego samochodu. Jeśli proces trwa co najmniej 30 minut, właściciel może złapać przypadkowe osoby w samochodzie.
James Mertz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.