Jak uniknąć odbicia tła Wyświetlacz komputera


20

W pracy siedzę przed salą konferencyjną z dużą szklaną ścianą. Jest zawsze bardzo jasny i sprawia, że ​​wyświetlacz mojego komputera wygląda jak lustro. Próbowałem grać z ustawieniem wyświetlania, ale to nie pomaga.

Nie mogę nic zmienić w pokoju. Wszystko, co można zrobić, aby było dla mnie lepsze ...

miejsce pracy


1
„Nie mogę nic zmienić w pokoju”. Wyklucza to 2 opcje: postawienie ciemniejszej „ściany” lub „tarp” za sobą lub obrócenie monitora w lewo lub w prawo, gdzie (być może) nie ma okna do odbicia. Jeśli obrócisz monitor, musisz także obrócić krzesło i / lub biurko.
BrettFromLA

3
Czy pozwoliliby ci pracować w nocy? Więc nie ma słońca!
BrettFromLA

Próbowałem zmienić kierunek monitora .. ale to nie jest naprawdę skuteczne. Utrudnia mi czytanie jakiejkolwiek rzeczy na wyświetlaczu.
vikrant

2
Wierzę, że białe tło z ciemnymi literami będzie łatwiejsze do odczytania. Vim ma również schematy kolorów podczas dnia i wieczorem, które są specjalnie przeznaczone do zarządzania olśnieniem. To prawdopodobnie nie rozwiąże twojego problemu, ale może sprawić, że wszystko będzie tolerowane podczas szukania czegoś stałego.
Carl

powiedziałeś to dobrze ... Używam białego tła na vimie, ale jak powiedziałeś, nie rozwiązuje to całkowicie mojego problemu.
vikrant

Odpowiedzi:


5

Poinformuj swojego pracodawcę, że prawdopodobnie łamią zasady BHP dotyczące olśnienia ekranu i muszą coś z tym zrobić, najlepiej byłoby, gdyby roleta w oknie była najlepsza (ponieważ wtedy możesz również dostosować ją w razie potrzeby).


Myślę, że tak właśnie skończę. Poczekam jeszcze kilka dni i sprawdzę, czy ktoś oferuje jakieś rozwiązanie, które działa bez większych zmian w sali konferencyjnej.
vikrant

Zakładam, że wszystkie światła są już włączone w pokoju?
djsmiley2k - CoW

Czasami są włączone ... ale jest dużo światła słonecznego, więc przez większość czasu jest dość jasno.
vikrant

1
To jest właściwa sugestia. Rozmawiałem z moim pracodawcą i kupili mi monitor o matowym wykończeniu.
vikrant

Cieszę się, że masz to uporządkowane, dziękuję za zaakceptowanie :)
djsmiley2k - CoW

10

Tak długo, jak nie możesz łatwo zablokować głównych źródeł światła, potrzebujesz filtra Monitor (wikipedia), który działa antyodblaskowo lub antyrefleksyjnie / odbijająco. Można je kupić komercyjnie po nieco wyższych cenach lub różne rozwiązania dla majsterkowiczów dostępne po niższych cenach.

Wykonaj wyszukiwanie w Google ekranu antyrefleksyjnego, aby rozpocząć, który ujawnia zarówno niektóre opcje komercyjne, jak i samodzielne rozwiązanie antyodblaskowe.

Sugestiami dla majsterkowiczów może być użycie czegoś, co nazywa się plastikowym szablonem pikowania, które można nałożyć na ekran i znacznie poprawić. Jeśli masz jakiś półprzezroczysty cienki plastik, warto wypróbować go przed ekranem.


5

Brzmi to dziwnie, ale czy możesz nieco pochylić monitor? Powinien wtedy odbijać więcej podłogi i twoich kolan, a nie widziałbyś w nim słońca. (Jednak może być trudny do odczytania.)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jak wspomniałeś, trudno mi używać wyświetlacza, gdy przechylam go tak mocno.
vikrant

Zatem powłoka przeciwodblaskowa / antyrefleksyjna, którą @Holroy zasugerował w swojej odpowiedzi, jest prawdopodobnie najlepszym pomysłem.
BrettFromLA

@vikrant Co powiesz na przechylenie go w przeciwnym kierunku? Sufit wydaje się wystarczająco ciemny. Zanim istniały monitory, i tak często umieszczano dokumenty w takiej pozycji.
Zaaikort

Podoba mi się to zdjęcie, nawet jeśli sugestia jest bardzo zła dla twojej pozycji w pracy.
Michael McGriff

@ Zaaikort Spróbuję w drugą stronę. Problem polega na tym, że nie zawsze jest możliwe utrzymanie wyświetlania w jednej pozycji. Spróbuję jednak sprawdzić, czy to działa dla mnie. )
Vikrant

5

Możesz zrobić na drutach skarpetę prywatności . Ten na zdjęciu jest dla laptopa, ale jestem pewien, że projekt można dostosować. Skarpeta zakrywa głowę i monitor, dzięki czemu nikt nie widzi twojego wyświetlacza oprócz ciebie. Efektem ubocznym jest to, że do monitora nie dociera żadne znaczące oświetlenie.


2
Patrząc na to, wydaje się, że drugim skutkiem ubocznym może być przegrzanie laptopów. Na pewno nie chciałbym używać jednego z tych z moim systemem!
Mason Wheeler

0

Można również przyciemnić okna. Lub umieść przegrodę za sobą. Są spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne, których rybacy używają, aby oderwać się od wody, aby mogli zobaczyć ryby. Mogą być nieco drogie, ale mogą po prostu załatwić sprawę.


0

czarne pończochy damskie świetnie wyglądają, nawet na monitorze. Możesz po prostu rozciągnąć jeden nad monitorem, ale jeśli nie, możesz go wyciąć i rozciągnąć naprężony na monitorze i przytrzymać taśmą.

Matowe wykończenie tkaniny pochłania połysk, ale delikatność siatki pozwala na przejście światła z monitora. Spowoduje to zmniejszenie jasności monitora, więc może zajść konieczność kompensacji poprzez zwiększenie własnej jasności monitora.


0

Istnieją szklane obróbki ramek do zdjęć, aby zapobiec lub znacznie zmniejszyć odbicia zdjęć i dzieł sztuki. Odwiedź swój lokalny sklep z ramkami z rozmiarem ekranu, aby wyciąć kawałek nieodbijającego szkła, aby zmieścił się na ekranie. Krawędź można wypolerować lub zakleić taśmą, aby chronić palce lub wykończenie monitora.

Skrzyżowane ekrany polaroidowe są lekkie i mogą zmniejszać odbicia o około 95%, ale są kosztowne. Arkusze z polaroidu są dostępne w Edmund Scientifics, Barrington, New Jersey, Stany Zjednoczone.


Polaroid ... hmm, zastanawiam się, czy okulary przeciwsłoneczne polaroid pomogłyby. Mogą odbić się od wnętrza okularów, a jasność ekranu może być jednak problemem.
Lawrence

0

To, czego potrzebujesz, to powierzchnia tuż za tobą, blokująca wszelkie światło odbijające się od ekranu. Wypróbuj szeroki wysuwany / rozwijany baner, idealnie pomalowany na matowo czarny kolor z boku skierowanego w stronę ekranu. Albo kup nowy - są tanie - albo zmień przeznaczenie starego, do którego zespół marketingowy nie ma już sensu.

ps upewnij się, że poinformowałeś swojego szefa i współpracowników, dlaczego to robisz, aby nie myśleli, że próbujesz się ukryć, aby grać w gry;) Zdrowie i bezpieczeństwo (wzrok) to bardzo dobry i uzasadniony powód.

Daj mi znać, czy to Ci pomogło.


0

Przez lata cierpiałem na ten problem, dopóki nie dowiedziałem się, że filtr prywatności zabija również prawie wszystkie odbicia na ekranie!
Od tego czasu zawsze wybieram jedną z dwóch opcji:
(a) monitor zewnętrzny z ekranem antyrefleksyjnym, na szczęście moja firma ma tego rodzaju urządzenie we wszystkich biurkach / kabinach „pracowników mobilnych”. (są dostępne u wszystkich dużych dostawców komputerów).
(b) filtr prywatności 3M na ekranie mojego laptopa, prosty i najbardziej wydajny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.