Najlepsze (zgodne z prawem) sposoby na utrudnienia zimnym rozmówcom?


127

Jak wiele osób, nie chcę otrzymywać niechcianych połączeń telefonicznych / SMS-ów / e-maili od osób, które próbują mi coś sprzedać lub oszukać.

Zdaję sobie sprawę z pasywnych sposobów radzenia sobie z problemem, ale pytam tutaj o pomysły na aktywne zniechęcanie do takich rozmów.

 1. Chcę zniechęcić te same osoby do dzwonienia do mnie dwukrotnie.

 2. Chcę ich zniechęcić do dzwonienia do innych ludzi. Innymi słowy, chcę całkowicie przestać dzwonić na zimno. Uważam, że nie ma użytecznego miejsca we współczesnym świecie.

Szukam nowych sposobów spowodowania maksymalnych niedogodności i wydatków dla tych irytujących ludzi. Oczywiście interesują mnie tylko metody zgodne z prawem.

Jeśli to możliwe, chciałbym, aby metody były skalowalne do statusu kampanii.

Powtarzam, jestem świadomy pasywnych rozwiązań, ale chcę pomysłów na aktywne rozwiązania, które najbardziej uderzą w tych ludzi i najlepiej w ich portfele.

Dzięki.

EDYTOWAĆ

Jestem bardzo wdzięczny za dotychczasowe odpowiedzi. Są to jednak rozwiązania na bardzo niskim poziomie. Zdaję sobie sprawę, że nie byłem wystarczająco jasny. Łatwo jest zirytować pomruki na linii frontu, a poza tym są do tego przyzwyczajeni. Szukam sposobów na niedogodności dla decydentów na najwyższym możliwym poziomie.


2
W dzisiejszych czasach można uznać za podszywanie się pod funkcjonariusza, ale znam kogoś, kto kiedyś odpowiedział Hello! This is the [city] Police Department, how may we help you?prawdopodobnie bardziej dobrą historią niż radą.
veryRandomMe,

2
Odłóż natychmiast telefon. Tak jak byś zmienił kanał w telewizji. To jest reklama, a nie zwykłe połączenie, w którym musisz być uprzejmy. Nie musisz nawet mówić, że nie jesteś zainteresowany.
papakias

4
„Witaj, dzwoniąco - twój na antenie”
Old_Fossil

1
Zrobiłem to dla telemarketera: „Przepraszam, że pani **** nie jest w stanie odebrać twojego telefonu, młody człowieku, kiedy umarła ostatniej nocy”. „W tej chwili rodzina organizuje pogrzeb, jeśli chcesz złożyć szacunek, możesz” „Brzmisz jak taki miły młody człowiek”
Old_Fossil

1
Krzycz na kogoś w tle i skomentuj użycie wybielacza do oczyszczenia całej krwi
Old_Fossil

Odpowiedzi:


102

Kiedy zimny rozmówca poprosi o ciebie, powiedz „Chwileczkę, dostanę ich”. a następnie umieść telefon obok stereo i pozwól mu grać, np. wstrzymaj muzykę. Od czasu do czasu wracaj swoim najlepszym głosem w automatycznej wiadomości i mów: „Twoje połączenie jest dla nas bardzo ważne, proszę pozostać na linii, a połączenie zostanie odebrane w kolejności, w jakiej zostało odebrane”. Będąc niegdyś zimnym rozmówcą (dreszcz, koszmary senne), mogę powiedzieć, że po chwili zrobią notatkę, aby nie oddzwaniać.


8
To całkiem wredne!
yo „

8
Myślisz, że to wredne? Zrobiłem gorzej. Słyszałem nawet o kimś, kto mówi dzwoniącemu, że rzuca na niego klątwę!
chasly z Wielkiej Brytanii

2
Myślę, że to najlepsza odpowiedź. Odkładanie słuchawek kosztuje je bardzo niewiele. Utrzymanie dzwoniącego kosztuje znacznie więcej.
Stig Hemmer

23
Chociaż nie do końca zimne dzwonienie: belgijska grupa komików umieściła pojemnik na podjeździe niesławnego dostawcy telefonów komórkowych, blokując wejście. Z boku umieścili numer telefonu. Gdy zadzwonili, odpowiedzieli w sposób, z którego dział pomocy był niesławny (długie czasy oczekiwania, „masz zły numer”, kiedy w końcu udało się odłączyć, odłączyć i zacząć od nowa itp.). Nieświadomie dla działu pomocy technicznej siedzieli w pojemniku. Ciesz się 10 zabawnymi minutami (w języku niderlandzkim) .
gerrit

10
Również bezcenne,
włącz

75

Wydrukuj licznik telemarketingowy i trzymaj go obok telefonu.

Nie wiem, jak bardzo denerwuje dzwoniącego, ale może sprawić, że będzie to dla ciebie więcej zabawy.

kontrpis


11
Uwielbiam ten pomysł. Niemal sprawia, że ​​chcę odbierać połączenia, więc mogę z nich korzystać.
chasly z Wielkiej Brytanii

To jest całkiem niezłe!
LOSTinNEWYORK

Kochałem scenariusz. Jeśli sam to stworzyłeś, jestem pod wrażeniem. I trochę się boję. Jednak przede wszystkim pod wrażeniem.
Konrad Viltersten

Jest genialny, prawda? Niestety, nie stworzyłem go. Dlatego nie osadziłem obrazu, a jedynie go połączyłem. Alex dodał zdjęcie.
Głowonóg

48

Nie dotyczy to konkretnie Wielkiej Brytanii, ale oto moje podejście:

Nigdy nie odbieraj niechcianych połączeń z nieznanego numeru. Od kogokolwiek. Zawsze. Połączenia z numeru, którego nie rozpoznaję, trafiają bezpośrednio na pocztę głosową. Jeśli nie zostawią wiadomości, nigdy nie odpowiedzą ode mnie. Jeśli to ważne, zostawią wiadomość lub znajdą inny sposób, aby się ze mną skontaktować. Naprawdę ważna komunikacja nie odbywa się tylko przez telefon.


+1, chociaż mam wyłączoną pocztę głosową na telefonie komórkowym (długa historia, nie na temat). Na linii stacjonarnej każdy porządny automat zgłoszeniowy będzie w stanie ustawić połączenie przychodzące na głośniku, umożliwiając jego sprawdzenie. Dobry telefon odbierający może ogłosić numer (lub nazwisko, jeśli jest zapisane w pamięci). Zdecydowałem się użyć domyślnej wiadomości (aby nie ujawniać, kim jestem w przypadku wywołań robo), ale jeśli nagrałem niestandardową wiadomość, wskazałbym (ludziom), że sprawdzamy wszystkie nasze rozmowy. Jednak zazwyczaj odbieram połączenia lokalne.
Chris H

Nie musisz płacić za pocztę głosową?
chasly z Wielkiej Brytanii

1
Zupełnie się z tym nie zgadzam. Jeśli nie zostawią wiadomości, z trudem zignoruję dzwonienie, a nie zastanawiam się, kto to mógł być. Jeśli zostawiają pocztę głosową, trudniej jest zignorować dzwonek, sprawdzić pocztę głosową, a następnie oddzwonić. Odebranie odpowiedzi i odłożenie słuchawki zajmuje kilka sekund.
Charles Clayton

9
Może telefon znajomego nie działa i dzwoni z nieznanego numeru, może to oferta pracy, a może firma kurierska sprawdza, czy jesteś w domu. „Naprawdę ważna komunikacja nie odbywa się tylko przez telefon”. wydaje mi się bardziej uzasadnieniem niepokoju społecznego niż prawdą.
Charles Clayton

6
Wow, psycholog fotela dużo? Poza tym żaden z tych przykładów nie jest naprawdę ważny. Są to w najlepszym razie wygody / niedogodności. „Może to oferta pracy”. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​bardziej prawdopodobne jest, że jest to osoba rekrutująca, której ledwo można odróżnić od oszustwa.
MikeTheLiar,

34

Odpowiedz w języku obcym. Dla zimnego dzwoniącego zazwyczaj nie warto próbować komunikować się z kimś, kto nie zna wspólnego języka, ponieważ zwykle są na czas, aby dokonać prowizji.


28
Trochę ballsy, aby odpowiedzieć na każde nieznane połączenie za pomocą „hole - ah, yo soja josh” i to zasoby ludzkie dzwonią z pracy, o którą się ubiegałeś.
coburne

17
To niczego nie osiąga. Jeśli nie chcesz z nimi rozmawiać, nie ma różnicy między powiedzeniem „Odejdź” po angielsku, powiedz „Odejdź” w esperanto lub po prostu odłóż telefon.
David Richerby

1
@DavidRicherby brakuje Ci punktu. Według twojej logiki nie powinienem po prostu odbierać. Zdziwisz się, jak szybko zimny rozmówca rozłączy się bez jednego słowa, na przykład po chińsku.
Aron

10
To wcale nie jest moja „logika” i brakuje mi mojego sensu. Zachęcanie drugiej osoby do rozłączenia się nie osiąga niczego, ponieważ możesz rozłączyć się w dowolnym momencie . Dosłownie zimne połączenie i rozłączenie się zajmuje dosłownie kilka sekund. Odpowiadanie w języku chińskim grozi zniechęceniem prawdziwych dzwoniących.
David Richerby

Pamiętam jeszcze jedną rzecz ze starej pracy, która polegała na telefonowaniu na zimno: nie znam zasad w innych krajach, ale w Stanach Zjednoczonych, jeśli osoba udzielająca odpowiedzi powiedziała nam, żebyśmy już nie dzwonili, musieliśmy zgłosić numer już nie oddzwaniać. Gdyby odpowiedzieli w innym języku, prawdopodobnie po prostu się rozłączalibyśmy, a ich liczba pozostanie aktywna w kolejce połączeń, aby oddzwonić następnego dnia. W najlepszym razie byłoby to rozwiązanie tymczasowe.
coburne

23

Jestem zainteresowany, a potem mówię: „ Poczekaj chwilę, muszę coś zdjąć z kuchenki” .

Potem odejdź. W końcu się rozłączają.

(Kiedyś trzymałem gwizdek przy telefonie - dmuchnięcie go usuwa błony bębenkowe dzwoniącego. Ale to prawdopodobnie nie jest legalne i denerwuje sąsiadów)


5
Dzięki. Chodzi o to, że ostatnio otrzymywałem powtarzające się automatyczne połączenia z tej samej firmy PPI. Zmieniają nawet swój numer, aby mniej oczywiste było, kto dzwoni. Mogę je ignorować. Jak mówi GeoffAtkins, ludzie ci są przygotowani do marnowania czasu i pieniędzy w nadziei na sprzedaż. Reszta z nas jest po prostu postrzegana jako statystyki. Oni sami mają grube skórki. To, co robią, jest legalne, ale bardzo denerwujące. Szukam legalnych, ale irytujących rzeczy do zrobienia szefom, a nie lokajom, którzy faktycznie obsługują telefony.
chasly z Wielkiej Brytanii

9
Ahh PPI. Po prostu zgłoś każdego do actionfraud.police.uk. Zatrzymują się natychmiast. Są najłatwiejsze do pozbycia się.
Chenmunka

6
Gwizdek nie jest użyteczny. Telefony są ograniczone pasmem znacznie poniżej częstotliwości, które chcesz dostać się do ucha ofiary.
R ..

21

Jeśli chcesz nowatorskiego, legalnego i zabawnego sposobu na zniechęcenie telemarketerów, zawsze jest Lenny.

http://www.toao.net/595-lenny

Jeśli naprawdę się angażujesz, ustaw swój numer ze specjalną stawką dla dzwoniących. Zaczniesz naprawdę cieszyć się połączeniami, zadawaniem pytań i sznurowaniem telemarketera. Chociaż twoi przyjaciele i rodzina mogą nie uznać tego za tak zabawne, kiedy dostaną kolejny rachunek.


2
Podoba mi się pomysł linii premium. Podaj swoim znajomym „prawdziwy” numer. Zastanawiam się, czy ktokolwiek zarabiał na życie przez przyciąganie zimnych telefonów i ciągnięcie ich za sobą. Domyślam się, że osoby dzwoniące na zimno lub automatyczne nigdy nie wybiorą niczego, co wyglądałoby jak numer premium. Przypuszczam, że możesz poprosić ich o oddzwonienie na twój „inny numer”!
chasly z Wielkiej Brytanii

Pamiętaj, że korzystanie z linii premium w ten sposób może naruszać pewne zasady dotyczące miejsc o numerach o podwyższonej opłacie w Wielkiej Brytanii i ewentualnie inne przepisy w innych krajach.
NibblyPig

@chaslyfromUK wiele (niezgodnych) połączeń pochodzi z automatycznych dialerów losowych / sekwencyjnych. Jeśli masz prawdziwy numer, zadzwonią na niego, niezależnie od tego, czy masz bardziej oczywisty numer premium. Numer premium może być przydatny w przypadku niektórych osób (jeśli tak naprawdę chciałeś raz wycenić podwójne szyby).
Chris H

18

Mam na to trzy poprawki, z różnymi wynikami:

 1. Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, mój numer telefonu znajdował się na liście „Nie dzwoń”, dopóki ta lista istnieje. Kiedyś otrzymywałem dobre wyniki zgłaszania dzwoniących, ale myślę, że wszystkie centra obsługi wyprowadziły się z USA, więc nie jest to już skuteczne.
 2. Jak sugerowano we wcześniejszych odpowiedziach „Proszę trzymać”, odłóż telefon, zacznij żyć i odłóż słuchawkę około 5 minut później. Racjonalnie skuteczne.
 3. Ten, który mógłby całkowicie rozwiązać problem, gdyby skorzystało z niego więcej osób: prowadzę listę firm, które bojkotuję. Każda firma, której produkty lub usługi są reklamowane podczas zimnego połączenia do mnie, pojawia się na liście przez rok. W tym okresie bardzo staram się unikać współpracy z nimi, nawet gdybym był klientem przed telefonem . Gdyby zrobiło to więcej osób, zimne połączenia spowodowałyby ograniczenie działalności, a firmy przestałyby to robić.

20
Jedna uwaga na temat nr 3 - bojkot rzadko ma jakikolwiek efekt, chyba że faktycznie poinformujesz firmę, że to robisz. Jeden pozytywny przykład - kilka lat temu zacząłem otrzymywać wiadomości spamowe dotyczące oprogramowania do przygotowywania podatków, z którego korzystam od lat. Wysłałem krótką notatkę bezpośrednio do firmy, narzekając na to i stwierdzając, że nie będę już dłużej używać ich oprogramowania. Odpowiedzieli w ciągu dwóch dni, usunęli spamera z organizacji sprzedaży i wprowadzili dodatkową ochronę, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu problemu.

4
Innymi słowy, muszą wiedzieć, że ograniczenie działalności wynika z praktyki, z którą się nie zgadzasz.

3
Jestem w wielkiej brytanii Jednym z problemów jest wezwanie oportunistyczne. Na przykład. „Dzwonimy w sprawie urazu, który ostatnio doznałeś”. W rzeczywistości nie doznałem żadnych kontuzji - oni po prostu grają. Coraz więcej połączeń jest zautomatyzowanych. Gdy je zawiesisz, połączenie zostanie automatycznie zakończone, a oni oddzwonią, dopóki nie podejmiesz pozytywnych działań, takich jak naciśnięcie klawisza na telefonie.
chasly z Wielkiej Brytanii

1
@GalacticCowboy Boycotts ze względu na kampanie reklamowe są nieco inne. Firmy aktywnie starają się mierzyć skutki różnych form reklamy, aby sprawdzić, czy koszty są uzasadnione. Gdyby określony typ kampanii miał negatywny wpływ netto na sprzedaż, zauważyłby i przestałby to robić.
Patricia Shanahan

1
Nie było to dobrze sformułowane, ponieważ zabrakło mi miejsca, ale był to program partnerski, a nie oficjalna kampania reklamowa w moim przykładzie.

15

Jednym z bardzo zabawnych sposobów na odrzucenie zimnych rozmówców jest użycie swojego najlepszego, dusznego głosu i powiedzenie;

„Z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania, moja droga, ale jest to usługa premium, a my naliczymy twój numer w wysokości 15 £ za minutę. Czy to w porządku kochanie?

Rozłączają się tak szybko.


2
To nowatorski pomysł. Zamiast kłopotać się ustanowieniem linii premium, udawaj, że to ona. Czy rzeczywiście tego próbowałeś?
chasly z Wielkiej Brytanii

2
Tak, tylko raz: D, ale było idealnie, zadzwonił przeprosił i rozłączył się. Brzmiał na naprawdę zawstydzonego.
Jekowl,

Masz na myśli coś w stylu „Witamy w zabawnej linii telefonicznej Sexy Suzi, tylko 5 funtów za minutę”. Nie mogę się doczekać, aż zadzwoni kolejny i spróbuje tego.
RedSonja,

2
@RedSonja yeh! ale może nie zaczynaj, dopóki nie dowiesz się, że to zimny rozmówca. Byłby to interesujący sposób, aby pozdrowić swoich krewnych; p
Jekowl

11
 1. Bądź przerażający. Ciężki oddech, pytanie kogoś, czy ma na sobie mundur itp., Przerazi większość zimnych rozmówców.
 2. Powiedz „Informuję, że nagrywam tę rozmowę”.
 3. Daj telefon swojemu na wpół głuchoniememu dziadkowi z demencją, jeśli go masz.
 4. Bądź groźny na granicy, bez przekraczania granicy. Powiedz, jakbyś rozmawiał z kimś w pokoju: „John Smith, CaldCallers Company. Śledzisz? Och, już go mamy? Dodaj znak i ślad, ile to zajmie? Przepraszam, wróciłem, co mówiłeś, panie John Smith? Wiesz, mafijne wrażenie i wszystko.

8
... a jeśli lubią ciężki oddech, możesz skierować ich na infolinię o podwyższonej opłacie.
chasly z Wielkiej Brytanii

A może możesz podrzucić im infolinię. Może taki w Miami? Słyszałem, że jest tam naprawdę dobra firma sprzątająca.
Hugo Zink,

11

Zwracam uwagę, że jesteś w Wielkiej Brytanii, gdzie niedawno dokonano przełomowej zmiany w prawie, które ma chronić konsumentów przed tego rodzaju molestowaniem. Link poniżej do raportu BBC, ale musisz znaleźć nazwę firmy, która dzwoni, a następnie poinformować ich, że zgłosisz je do biura komisarza ds. Informacji - jestem prawie pewien, że będą świadomi ogromnej grzywny wydanej ostatnio konkretnej firmie nękającej ludzi w związku z roszczeniami PPI.

http://www.bbc.co.uk/news/uk-31616523

Alternatywnie, rób to, co robię - jestem naprawdę, bardzo niegrzeczny i zachowuję się wściekły. Gdy tylko zdaję sobie sprawę z tego, o co chodzi, przekreślam je i mówię, skąd wziąłeś mój numer, a następnie kontynuuję coś w rodzaju (z miażdżącym, sarkastycznym tonem) Nie miałem PPI ani nie miał wypadek, ale jeśli kiedykolwiek zadzwonisz pod ten numer, natychmiast usuń go z listy. Wrzucam nawet fakt, że mieli dość odwagi, by zakłócać mój obiad, i jak oni mają odwagę (słyszałem, jak przepraszają, kiedy wciąż orzekam). Ze względu na uprzejmość na stronie pominąłem przekleństwa; może to być żaden, bardzo mało lub wiele i zróżnicowany, w zależności od tego, jak się nudzę / denerwuję, zwykle kończąc na dwóch małych słowach używanych na całym świecie i odcinając dzwoniącego. Co zabawne, nie oddzwaniają ... nie do końca pewni, dlaczego,


4
Niestety większość połączeń ma numer zastrzeżony. Te, które nie pochodzą z centrów telefonicznych w Indiach: /
DavidPostill

1
@DavidPostill po prostu rozmawiaj z nimi, dopóki nie powiedzą ci, kim są. Nie mogą ci nic sprzedać, nie mówiąc ci, co sprzedają.
Josef

3
Tak, dowiedz się, jaką są firmą - nie musisz wyciągać z nich ich numeru, nazwy i adresu, który możesz z nich uzyskać.
Bambus

2
@Josef większość z nich twierdzi, że pochodzi z „obsługi Windows”.
Chris H

2
@ChrisH ah, zakładam, że to przyjaźni ludzie, którzy powiedzą ci, jak zainfekowany jest Twój komputer wirusem i za jedyne 150 USD zainstalują ci najlepszy program antywirusowy. W takim przypadku prawie na pewno nie są to firmy z Wielkiej Brytanii (a nawet UE) i nie przejmują się, czy mogą do ciebie zadzwonić. Mam na myśli, że oszukują ludzi z pieniędzy. Legalność połączenia nie jest już tak naprawdę ważna. oto jeden post na blogu, w którym rozmawiali z facetem 3 godziny. Zakładam, że już nigdy nie zadzwonił.
Josef

8

Połączenie w trzy strony z

 • Twój były
 • inny biznes
 • faks
 • przyjaciel, który uwielbia trolling
 • poprzedni zimny rozmówca

lub jeśli potrzebujesz natychmiastowych rezultatów:

 • „911, jaki jest twój stan wyjątkowy?” (lub jakikolwiek numer, którego używasz)

8
Moi eks zbyt dużo wiedzą o mnie, by kontaktować się z kimś, kogo staram się pozbyć ...
Adam Zuckerman

9
Jeśli masz odebrać telefon za pomocą „911, jaka jest twoja sytuacja kryzysowa?”, To musi być pierwsza rzecz, którą powiesz, natychmiast po podniesieniu telefonu. W szczególności musisz to powiedzieć, zanim dowiesz się, czy masz do czynienia z niechcianym połączeniem, czy nie.
David Richerby

10
Proszę nie trójdrożnym połączenia ze służbami ratunkowymi - mają wystarczająco dużo śmieci do czynienia z
Matt Wilko

11
@MattWilko W ogóle nie tak to robi.

6
Podejrzewam, że podszywanie się pod numer służb ratunkowych jest prawdopodobnie nielegalne w większości jurysdykcji.
JBentley

8

Osobiście zgadzam się z tym, ale opowiadam im fałszywe historie.

To telefon na temat wypadku, który miałem? Godzę godzinami, zaczynam płakać, tłumacząc, jak to mi daje koszmary, zamykam oczy i widzę tylko zbliżające się do mnie reflektory.

To jest PPI ? W ten sposób moja droga żona zabiła się z powodu finansowych zmartwień, gdyby tylko PPI się opłacało.

Dzwoni „Microsoft” w sprawie problemów z moim komputerem? Nagle stałem się najbardziej nieudolnym operatorem komputerowym, jakiego kiedykolwiek spotkałeś; pisanie jednym palcem, niemożność wykonania prostych instrukcji, czytanie wszystkich cholernych rzeczy na ekranie oprócz tego, czego chcą

itp. Czasami łapią się dość szybko. Najdłużej miałem komputer PC, na którym przez 45 minut trzymałem faceta przy telefonie. Im dłużej mnie nie oszukują, tym dłużej nie oszukują kogoś innego.


2
Dobra odpowiedź; czy mógłbyś wspomnieć o tym, czym jest „PPI”? Wikipedia oferuje wiele opcji , ale nie jestem pewien, która z nich jest tutaj przeznaczona.
LUB Mapper

1
Microsoft jest zabawny i rzeczywiście dla mnie powszechny. Trzymam kilka maszyn wirtualnych z niestandardową konfiguracją, taką jak czcionki, które wszystkie są pudełkami, zastępując iexplore.exe losowymi programami żartów, zastępując dziennik zdarzeń jednym bez żadnych błędów (co jest sprzeczne z ich skryptem) i tak dalej. (Po prostu nie mogę opublikować odpowiedzi, ponieważ nie zarobiłem tutaj 10 powtórzeń, a odpowiedź jest zbyt szczegółowa)
ζ--

7
Fałszywe historie mogą być świetną zabawą - miałem jedno wezwanie do obsługi systemu Windows, gdzie nie tylko byłem nieudolnym użytkownikiem przez około 20 minut, ale w końcu zacząłem panikować i powiedziałem facetowi, że z obudowy wydobywa się dym - i obwiniałem za to, co mnie zmusił. Powiedział: „Odsuń się od komputera, proszę odejdź od komputera!” z narastającym alarmem w głosie. Na dodatek jego menedżer zadzwonił do mnie, po czym odpowiedziałem „Sgt Williams z Greater Manchester Fire service - zostaliśmy wezwani do pożaru domu, który prawdopodobnie zaczął się w komputerze.”
peterG

2
Idealnie, kolejny raz marnotrawca. Myślę, że jedynym sposobem, aby naprawdę pozbyć się tego rodzaju rzeczy, jest po prostu sprawienie, by nie było to warte czasu. Gdybyśmy wszyscy zmarnowali swój czas na 6 miesięcy, moglibyśmy naprawdę wyrządzić szkody w branży. Być może wtedy pojawiłoby się więcej kiepskich reklam internetowych z motywem „jedna prosta sztuczka do ________”.
coblr

1
Czasami ukrywają to jako kwestionariusz, a ja wymyślam jeszcze 5 dzieci i zbliża się bankructwo. Albo zostanę weganinem lub uczulony na alkohol. To jest naprawdę zabawne.
RedSonja

7

Jest tu kilka doskonałych pomysłów. Doprowadzili mnie do własnego pomysłu, więc odpowiem na własne pytanie.

Znajdź prywatną liczbę osób prowadzących te firmy. Następnie przekaż ten numer do każdego oszustwa, jakie możesz wymyślić. Umieść je na każdej liście mailingowej na świecie. Kiedy wrócą do domu, napotkają niekończący się strumień innych ludzi próbujących sprzedać im coś, czego nie chcą. Poetycka sprawiedliwość!

Wszystko, co muszę teraz zrobić, to dowiedzieć się, kim są ci ludzie, i odkryć ich numery domowe i / lub adresy. Hmm ... nie takie łatwe. Jeśli jest to dobrze znana firma, wystarczy ich numer pracy. Wyobraź sobie, że spędzają cały dzień na odbiorze telefonu do innych kretynów, którzy są tak samo irytujący jak oni.

Co ludzie myślą? Czy to wykonalne? Jeśli tak, to mógłbym nawet założyć stronę z imieniem i wstydem. Połóż je na sobie i pozwól im się z tym pogodzić!


To może być dobre. Równie dobrze działałoby umieszczenie ich w sytuacji (mikrofon i głośnik) z podstawową aplikacją „AI”. Na przykład jeden film na youtube, w którym umieszczają dwa „AI” obok siebie, co doprowadziło ich do gniewu i nazywania się jednorożcami lub coś w tym rodzaju. Niech rozmawiają z komputerem, który myśli, że to osoba.
coblr

1
Czy masz jakieś szczegóły tego filmu?
chasly z Wielkiej Brytanii

4
„odkryj ich numery domowe i / lub adresy” - zgaduję, że
przesuwa

2
Właśnie miałem zimny telefon. Jako eksperyment udawałem, że jestem stary i zdezorientowany. Długo rozmawiałem z agentem i powiedziałem, że moje dzieci odradzają mi podawanie szczegółów przez telefon. Powiedziałem, że każę im oddzwonić. Wielokrotnie próbowała nakłonić mnie do podania mojego nazwiska i adresu i nie chciała odmówić odpowiedzi. Oczywiście nic jej nie powiedziałem. Jeśli ci ludzie mogą próbować zdobyć moje imię i adres oraz wiele innych, nie rozumiem, dlaczego nie powinienem próbować zdobyć ich.
chasly z Wielkiej Brytanii

@colmde: A jeśli tak nie jest, są szanse, że część „przekaż tę liczbę”.
LUB Mapper

7

Rozwiązanie techniczne:

Dostępnych jest więcej drogich routerów, które mogą łączyć się z linią telefoniczną (np. AVM Fritz! Box ). Po instalacji można filtrować każdą rozmowę, która tłumi numer (który jest prawie zawsze tak, ponieważ zimna dzwoniący nie wiedzieć, że są one niezgodne z prawem) i masz dwie opcje:

a) Blokowanie. Połączenia nigdy nie są połączone.
b) Automatyczna sekretarka (automatyczna sekretarka jest całkowicie cicha, nawet nie zauważysz, że ktoś na automacie jest sygnalizowany jedynie mruganiem). Ustawiłem głos automatycznej sekretarki, aby uciszył (lub jeśli chcesz, ciężko oddychaj ...), a pracownik call-center nie zdaje sobie sprawy, że jest na automatycznej sekretarce> :-).

Jest to także wspaniałe narzędzie przeciwko prześladowcom i nękaniu telefonicznemu: po prostu skonfiguruj wszystkie nieznane połączenia z automatyczną sekretarką i zezwól tylko zaufanym osobom na dzwonienie do ciebie osobiście. W przypadku nękania lepiej użyć nagrania, aby mieć dowody, interfejs użytkownika routera podaje numer i dokładny czas połączenia.

@chasley: Chciałbym podać sposób na niepokój szefów, ale nie jest to możliwe. Jeden dziennikarz śledczy z Niemiec, Günter Wallraff (ten sam, który słynie z kłótni z Bildem ), pracował pod przykrywką dla call center. Zatrudniają bezrobotnych lub osoby o niskich dochodach, częściowo przy wsparciu z oficjalnego urzędu pracy (hej, ludzie pracują, hura). Dostają kontrakty nie tylko od podejrzanych firm, ale także od dużych, poważanych firm ( British Telecom ). Po prostu ich to nie obchodzi i nie można ich niepokoić zgodnie z prawem.


6

Jeśli nie masz nic przeciwko kuszącemu losowi, powiedz im, że Twoje imię tutaj przeminęło.

Działa to dla mnie dobrze, rzadko dzwonię dwa razy.

Źródło: Kiedyś pracowałem w IT dla call center, które dzwoniło na zimno, kiedy ktoś umarł, usunęliśmy jego numer z naszych danych


3
Czy to nie tylko wywołuje więcej zimnych telefonów o usługach pogrzebowych i usługach spadkowych?
jazmit

6

JRR Tolkien (a raczej brat jego przyjaciela, CS Lewisa, Warrena) ma odpowiedź!

Dziękuję bardzo za sugestie dotyczące mojego numeru telefonu, które rozważę. Usunięcie numeru z książki telefonicznej wydaje się lepsze niż metoda przyjęta przez majora WH Lewisa w celu ochrony jego brata, który polegał na podniesieniu odbiornika i powiedzeniu „Oxford Sewage Disposal Unit” i powtarzaniu go aż do odejścia.

- Listy Tolkiena , list 287


5

Ta odpowiedź dotyczy tylko połączeń wykonywanych przez prawdziwego ludzkiego agenta:

Do tej pory kilka odpowiedzi sugerowało, aby zimni rozmówcy poczekali chwilę i odłożyli telefon na czas nieokreślony.

Sugeruję wersję rozszerzoną: Poproś ich o wyjaśnienie szczegółów swojej oferty. Nie musisz słuchać tego, co mówią, tylko upewnij się, że wiesz, kiedy w końcu przestają mówić. Powiedzmy, że nie do końca zrozumiałeś, albo musiałeś odejść na chwilę lub coś w tym rodzaju i poprosić ich o ponowne wyjaśnienie 1 . Powtarzaj, aż zirytowany rozmówca rozłączy się.

Tak, zimne dzwonienie do ludzi to ich praca. Chcę, żeby pracowali za pieniądze, które otrzymują, a nie bezczynnie. Praca, w której możesz bezczynnie przez większość czasu jest atrakcyjna. Praca, w której musisz pracować bez końca i mieć poczucie, że twoja praca jest daremna, jest nieatrakcyjna. Nieatrakcyjna praca ma w pewnym momencie szansę na wyższą płatność lub przynajmniej wyższą częstotliwość rezygnacji. Dobrze jest też zajmować więcej czasu tym zimnym rozmówcom. Są to prawdopodobnie jedyne skutki dla osób podejmujących decyzje, które można osiągnąć bezpośrednio przez sam telefon.

1 : Upewnij się, że nie używasz żadnych słów, które mogłyby zostać zremiksowane, aby wskazać zgodę na zakup czegokolwiek. Szczegóły tego są specyficzne dla języka, ale na przykład na pytanie, czy chcesz uzyskać więcej informacji, nie odpowiadaj „Tak, rozumiem”, ale raczej coś w stylu „Wyjaśnij, proszę”.


5

Mój ISP dzwonił do mnie co najmniej 4 razy dziennie w moim domu i telefonie komórkowym, aby zaoferować ulepszenie mojego planu. Nie jestem zainteresowany i za każdym razem, gdy dzwonili, mówiłem im to. Nie wiem, czy jest to nielegalne, ale po 10 dniach tych połączeń moja cierpliwość się skończyła i powiedziałem im: „Ricardo nie żyje. Zmarł dziś rano”. Nie otrzymałem kolejnego połączenia w ciągu ostatnich dwóch dni! Na razie w porządku!


2
Czy nie spowodowało to zmiany w planie (np. Anulowanie)?
Peter Mortensen

I tak nie należy ufać połączeniom telefonicznym, prawda?
Sarge Barszcz

@PeterMortensen Nie sądzę. W rzeczywistości to nie firma ISP wykonuje połączenia. Płacą za to spółkę telemarketingową, która moim zdaniem nie jest w stanie anulować mojego planu. W każdym razie naprawdę wątpię, żeby tak łatwo anulowali moją linię. Poza tym nie podałem się w rozmowie, więc mogę powiedzieć, że dotarli na nieznany telefon i nie mam pojęcia, o czym mówią. ;)
ricardomenzer

Twój dostawca usług internetowych (lub ich upoważnieni przedstawiciele) nie może cię „zadzwonić” na zimno; podałeś im swój numer telefonu ... Zadzwoń do swojego usługodawcy internetowego i poproś, aby przestali.
Mazura,

5

W przeszłości pracowało dla mnie tylko marnowanie czasu. Kiedy dzwonią telemarketerzy, wykorzystuję to jako okazję do poznania nieznajomego. Zapytaj ich o ich życie, pogodę, miejsce pobytu itp. Jeśli zachowujecie się naprawdę szczęśliwi i szczerze zainteresowani tym, jakiego rodzaju ludzie wykonują tę pracę i jak żyją lub co ją w to wciągnęło, możecie łatwo zmarnować 30 minut ich czasu.

Kiedyś zapytałem tego faceta przez telefon, która była godzina, gdzie był i jakie to miejsce, o jego rodzinie, dziewczynach itp. Za każdym razem, gdy odpowiadają, po prostu pytasz o coś innego: „poznaję cię” „rodzaj pytania. Naprawdę starałem się zbudować przyjaźń z facetem, a on czuł się naprawdę swobodnie, mówiąc mi różne rzeczy. Potem powiedział „Cóż, mój przyjacielu, pozwól, że zapytam cię o ...”, a ja po prostu się rozłączyłem. Zmarnowałem dużo czasu, pieniędzy firmy i dowiedziałem się czegoś ciekawego o życiu poza moją bańką. Jeśli masz wystarczającą liczbę osób do spędzenia 30 minut przez telefon, aby nie dokonać sprzedaży, wpłynie to na zyski.

Oczywiście nie działa to z połączeniami robotów, ale wtedy naprawdę powinieneś mieć już identyfikator dzwoniącego i po prostu nigdy nie odbierać „Nieznanego dzwoniącego” lub podejrzanych numerów.

Tak czy inaczej ... tak, może to również zmarnować twój czas - jeśli naprawdę masz coś do zrobienia - i mogą istnieć lepsze rozwiązania, ale myślę, że robisz dwie rzeczy: dorastasz jako osoba i bycie głupkiem w ponczu „The Man”. To niewiele, ale nawet małe kropelki wody mogą z czasem ciąć kamień.


1
Jedną z najnowszych sztuczek jest pozostawienie automatycznej wiadomości poczty głosowej, jeśli nie odbierzesz. To kosztuje mnie odsłuchanie wiadomości głosowych i ich usunięcie. Nie są to nieznani dzwoniący ani nieużywany numer. Niektórzy z nich zostawiają swój numer i proszą o oddzwonienie. Używają nawet numeru telefonu, który może być numerem prywatnym.
chasly z Wielkiej Brytanii

@Peter Mortensen, dzięki za edycję. To było dość okropne.
coblr

@chaslyfromUK, ya, jeśli słuchanie poczty głosowej kosztuje, to ignorowanie połączeń staje się zupełnie inną uciążliwością. Brzmi jak gówniana usługa telefoniczna, aby cię za to zapłacić. Mam rodzinę w Irlandii, a to brzmi jak doskonały przykład firm w tej części świata, które są tak samo złe jak same telemarketerzy. Być może są w zmowie, więc jest to sytuacja typu „plan b”. „Jasne, że nie dokonałeś sprzedaży, ale jest w porządku kolego, obciążymy tego gościa za wysłuchanie twojej poczty głosowej, a następnie damy ci procent z tego”. win-win dla nich.
coblr

4

Czy kiedykolwiek źle wybrałeś numer i zostałeś przywitany wysokim tonem dwukolorowym, a następnie nagraną wiadomością „numer, który osiągnąłeś ...”? Wiele lat temu miałem jedno urządzenie (myślę, że nazywało się to Tele Zapper) podłączone do mojego telefonu, które robiło to samo i działało cuda. Gdy tylko słuchawka została podniesiona, wyemitowała ten sam dwukolorowy dźwięk informujący dzwoniącego, że mój numer nie działa. Ludzie się trzymali, ale robocallerzy natychmiast się rozłączyli - i usunęli mój numer ze swojego systemu.


1
Te dźwięki są znane jako specjalne dźwięki informacyjne . W szczególności tony przechwytujące służą do wskazania odłączonej liczby.
Michael Hampton

4

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy, najlepszą możliwą odpowiedź na to pytanie można znaleźć w komiksie xkcd .

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Słyszałem o ludziach trzymających gwizdek przy telefonie w tym celu. Zawsze jednak wątpię, czy naprawdę można wysłać bardzo głośny dźwięk przez telefon. Czy linia telefoniczna nie ogranicza poziomu głośności sygnału? Przypuszczam, że najpierw możesz mówić bardzo cicho, aby osoba trzymała ucho blisko, a nawet zwiększała głośność. Następnie wysadzaj ich, gdy najmniej się tego spodziewają.
chasly z Wielkiej Brytanii

@chaslyfromUK Jest to absolutnie przypadek, a każdy nawet przyzwoity zestaw słuchawkowy będzie miał absolutny ogranicznik głośności, który zapobiegnie hałasowi wystarczająco głośnemu, aby spowodować uszkodzenie słuchu lub ból fizyczny. Ale to wciąż głośna, nieprzyjemna niespodzianka ... dźwiękowy odpowiednik środkowego palca. Nie wiem o tobie, ale śmieje mnie to, co wydaje mi się tutaj najważniejsze.
HopelessN00b

3

Jednym z rozwiązań jest (i zależy to od tego, czy w twoim kraju telemarketerzy kierują reklamy na numery prywatne lub biznesowe), aby poinformować dzwoniących, że nie jesteś numerem prywatnym (lub firmowym), w zależności od tego, którzy nie są zainteresowani . Telemarketery są zainteresowane osobami, które mogą słuchać swoich rozmów (automatycznie lub osobiście), więc jeśli nie będzie to możliwe, wkrótce skreślą cię z listy.

Innym sposobem jest ustawienie telefonu w tryb faksu (rzeczywisty lub fałszywy), gdy nie oczekujesz żadnych połączeń. Z pewnością zimni dzwoniący mają systemy, aby szybko przestać próbować numerów, które wydają się niemożliwe do przyciągnięcia ludzi.


1
Miałem odwrotnie. Tutaj, w Australii, muszą usunąć cię z listy numerów, jeśli o to poprosisz. Powiedziałem więc: „Usuń mój dom z listy, nie dzwoń tu ponownie”, a facet naprawdę przeprosił „Nie wiedziałem, że to dom”. To było dziwne.
Lyndon White

1
Mówienie rozmówcy, że nie jesteś numerem prywatnym, jest prawie na pewno niewłaściwe. Przepisy dotyczące niezamówionych połączeń telefonicznych zwykle dotyczą tylko numerów stacjonarnych, więc podając się za numer firmowy, możesz im powiedzieć, że mogą do ciebie dzwonić tak często, jak chcą.
David Richerby

ok, nie wiedziałem, że istnieją nawet jakiekolwiek przepisy dotyczące tego w dowolnym miejscu na świecie i nie ma tam, gdzie mieszkam, więc nie sprecyzowałem, że to gdziekolwiek to jest
użytkownik1306322

przykro mi to mówić, że to nie działa w Wielkiej Brytanii. w moim miejscu pracy regularnie otrzymujemy telefony od osoby prywatnej, a kiedy dowiadujemy się, że jest to numer firmy, zwykle reakcją jest rozłączenie się. wtedy oddzwonią. dostajemy dziesiątki takich tygodniowo. :(
jammypeach

To jest to, co robie. Po raz pierwszy odkryłem to, kiedy otrzymywałem telefony podczas pracy. @DavidRicherby Reguły obowiązują tylko wtedy, gdy dzwonią z Wielkiej Brytanii, a jeśli są poza, to naprawdę ich to nie obchodzi.
Terry,

3

W moim kraju, kiedy odbierasz ten rodzaj połączenia, zazwyczaj od samego początku pytają o zawód, czy jesteś zatrudniony i wszyscy, a następnie decydują, czy kontynuacja połączenia jest opłacalna.

W takim przypadku uważam, że najskuteczniej jest powiedzieć, że jesteś bezrobotny i nie ma żadnych dochodów. Wydaje się, że działa to naprawdę dobrze, przynajmniej u mnie, ponieważ zwykle mają bazę danych, w której próbują śledzić Twój profil, aby sprawdzić, czy jesteś potencjalnym klientem, które usługi przyciągnęłyby Twoją uwagę ...

Ale jeśli nie możesz sobie pozwolić na ich usługi, to jest to marnowanie czasu na dzwonienie do ciebie, przynajmniej w najbliższej przyszłości. Teraz rzadko otrzymuję ten typ połączenia.


Chociaż wraz z odpowiedzią JMK może działać, prawdopodobnie nie chcesz podawać tak podejrzanym firmom większej ilości danych do zebrania niż to konieczne.
LiveWireBT,

2

To zależy od twojego kraju, ale mamy listę „nie dzwoń”. Umieść swój numer telefonu na tej liście, jeśli zadzwonią, powiedz im, że je zgłosisz. Niestety, nie obejmuje to niektórych rzeczy, z pamięci są to wezwania religijne i charytatywne.


Próbowałem to też, Wikipedia ma on złożony w ramach listy Robinsona , ale w Niemczech to widocznie nie zrezygnować z badań z „uznane” -pardon mnie za korzystanie niemiecko- Meinungsforschungsinstitute . Co ciekawe, najwyraźniej nadal dzwonią tylko na telefony stacjonarne, co uzasadnia podejrzenie, że nie przeprowadzają odpowiednich badań. Zobacz także odpowiedź Patricii, która została opublikowana nieco później.
LiveWireBT,

2

Większość firm telefonicznych stosuje procedury identyfikacji statusu sprzętu.

Jednym z nich jest zautomatyzowana seria dźwięków identyfikująca linię, która nie jest w użyciu .

Większość telemarketerów korzysta z automatycznego wybierania numeru, który łączy rozmówcę z odbiorcą po nawiązaniu, weryfikacji, wybraniu numeru, dzwonieniu, a następnie odebraniu połączenia.

Pobieranie i nagrywanie dźwięków z niedziałającej linii na początku wiadomości telefonicznej spowoduje natychmiastowe przekierowanie urządzeń wywołujących telemarketerów.

Możesz wyszukać dźwięki specyficzne dla Twojej firmy telefonicznej online.

W większości przypadków niedziałający numer jest natychmiast usuwany z listy aktywnych numerów telemarketera i umieszczany w dodatkowej bazie danych w celu wypróbowania w przyszłości po ustalonym opóźnieniu. Numery telefonów nigdy nie są usuwane z listy numerów odpowiednich dla danej strefy.


1

Moim ulubionym jest odpowiedzieć twierdząco na większość pytań, dopóki się nie rozłączą. To rzeczywiście ma największą wartość, więc w przypadku roszczeń PPI, miałeś wypadek, dlaczego tak, cieszę się, że zadzwoniłeś, kiedy to było niedawno, czy zostałeś ranny, tak, ale to było nic; Byłem w pracy tylko przez kilka tygodni, a bóle zostały w większości usunięte po sześciu miesiącach itp.

Dostajesz obraz. Jeśli powiesz im, że cała szóstka z przewoźnika zgubiła nogi, zwykle zauważy wiatr. Często ominiesz sprzedawcę wychodzącego i zdobędziesz kogoś bardziej kompetentnego. Jak dotąd 25 minut jest moim najlepszym :)

Innym jest: Nie, to nie pasuje, ale mój kolega z biura ma / potrzebuje x lub y. Następnie wybierz numer telefonu głośnika, który wszyscy możecie zebrać dookoła :) Daj im trochę poczekać, żebyś mógł dostać kawę i notesy, żeby przekazać sugestie :)


Lubię to, ale oczywiście musisz mieć czas, energię i skłonność. Czasami, gdy dzwonią, jest to po prostu niewygodne i jesteś zajęty robieniem czegoś innego. Przypuszczam, że możesz poprosić ich o oddzwonienie!
chasly z Wielkiej Brytanii

0

Jeśli krytykujesz osobę nieprzyzwoitością, przez większość czasu osoba znajdująca się na drugim końcu usunie cię z listy. Były gf pracował kiedyś w call center i był to jeden z niewielu sposobów na odejście - ponieważ jeśli pracodawca nie dopuścił osoby oznaczonej, pracownicy mogliby pozwać wrogie środowisko pracy.

Jest to całkowicie legalne i umożliwia cios pary, jeśli jesteś do tego moralnie zdolny.


1
Pracowałem jako telemarketer dla bardzo dużej firmy, a to okropna rada. Było to całkowicie sprzeczne z przepisami i prawem, ale ludzie, którzy szczególnie dobrze sikali z telemarketera, często otrzymywali dziesiątki połączeń DZIEŃ odwetowy. Ogólnie rzecz biorąc, numer telefonu zostałby w przeciwnym razie usunięty z naszej listy po nie więcej niż 5 połączeniach, a było zbyt wiele sposobów liczenia, aby zostać usunięty z naszej listy połączeń na żądanie / po pierwszym połączeniu.
HopelessN00b

0

Cała odpowiedź wydaje się być torturująca, daleka od rzeczywistości lub nienormalna.

Oto kilka normalnych i normalnych odpowiedzi:

 • Jeśli próbują coś sprzedać, po prostu powiedz im, że już to masz. Przestaliby próbować sprzedać tę konkretną rzecz.

 • Również to, co działa, mówi Ci, co robią. Mówiąc: „Wiem, że próbujesz mnie oszukać, nie jestem idiotą, ale próbujesz mnie oszukać. Nigdy nie oddzwoń”. i rozłączenie się prawdopodobnie powstrzyma ich od ciebie. (nazywanie kogoś idiotą może być uważane za przestępstwo z nienawiści, według osoby dzwoniącej, usunięcie „, ale próbujesz mnie oszukać” pomoże ci się zabezpieczyć)

 • Prowadzenie wykładu życiowego również działa dobrze: „Czy naprawdę chcesz być oszustem? Czy więzienie to miejsce, w którym chcesz zakończyć swoje życie? [...]” Zwykle się do tego odkładają i już do ciebie nie dzwonią.


1
Mogą to zrobić raz lub dwa razy i nie są tak naprawdę „normalne” ... Te sposoby nie powstrzymają ich przed dzwonieniem do innych osób. Trzymanie kogoś przez 30 minut, jeśli pracuje 8 godzin dziennie, sprawi, że odbierze tylko kilka połączeń. Jeśli każde połączenie zajmie 5–10 minut, oznacza to około 96 połączeń dziennie (jeśli każde zajmie 5 minut). Trzymanie kogoś przez te 30 minut zmniejszy to do 16 połączeń.
Ismael Miguel

0

Po prostu powiedz, że nie jesteś zainteresowany. Powiedz „Cześć losowa osoba! Nie dbam o twoje oferty, więc proszę nie dzwoń do mnie ponownie!” następnie rozłącz się. Możesz także nagrać wiadomość, którą możesz odtworzyć po otrzymaniu zimnego połączenia. Niech to zabrzmi dziwnie i roboty. Możesz także skorzystać z tej wygodnej witryny w Wielkiej Brytanii na 10 sposobów na powstrzymanie tych zimnych rozmówców: http://www.which.co.uk/technology/phones/guides/ten-tips-to-stop-cold-calls/ (Ten to nie spam)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.