Jak mogę zatrzymać kota przy klawiaturze?


206

Jest to częsty scenariusz podczas pisania:

Kiedy rodzina zgromadziła się na niedzielny obiad,
z ich umysłem, że nie będą szczuplejsze
Na argentyńskim stawie, ziemniak ^ DR i FTGYB`kuhadrggoy867rt98wouth4bfgdhjlkhdsfghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Dzieje się tak, ponieważ mój kot lubi siedzieć na klawiaturze. Czy jest jakiś sposób, aby temu zapobiec? Lubię towarzystwo mojego kota podczas pracy, więc wolałbym go nie odcinać.1
Co robiłeś na komputerze, kiedy kot siedzi na klawiaturze? ;-)
Spikatrix,

Odpowiedzi:


237

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Umieść w pobliżu klawiatury pudełko o rozmiarze odpowiednim dla kota. W miarę możliwości umieść je na czymś ciepłym.

Koty lubią dwie rzeczy: ciepło i bezpieczeństwo. Lubi być na klawiaturze, ponieważ jest ciepło. Zapewniło ciepłe i bezpieczne miejsce do siedzenia i będzie to preferować.


43
Podejrzewam, że masz laptopa. Ponieważ moja klawiatura zwykle nie jest ciepła ...
Alex

30
@Alex Byłoby ciepło, gdyby twój kot na nim siedział!
David Richerby,

23
@DavidRicherby O rly? Miałbym też kota, gdybym miał kota.
Alex,

13
@ Alex Cóż, to wyjaśnia, dlaczego klawiatura nie jest ciepła! * rimshot *
David Richerby,

22
Nie mógłbym napisać tego postu bez zdjęcia kota idealnie pasującego do filiżanki / pudełka / butów z podpisem „Jeśli pasuję, siedzę”. Tom, dziękuję ci za oparcie się tej pokusie.
Sidney,

92

Dzieje się tak, ponieważ mój kot lubi siedzieć na klawiaturze. Czy jest jakiś sposób, aby temu zapobiec? Lubię towarzystwo mojego kota podczas pracy, więc wolałbym go nie odcinać.

Ponieważ jest to Lifehacks, uważam, że mogę zaoferować alternatywne rozwiązanie:

Zainstaluj wykrywacz pisania kota na swoim komputerze.

Jest to oprogramowanie, które wykrywa, kiedy klawiatura jest obsługiwana w sposób inny niż ludzki (przypuszczalnie np. Z jednoczesnym naciśnięciem kilku przycisków w pobliżu) i blokuje klawiaturę, gdy to nastąpi.

                                    Zrzut ekranu PawSense
                                    ( Źródło )

Niektóre można również skonfigurować tak, aby emitowały głośny hałas, gdy wykryją kota na klawiaturze, miejmy nadzieję, że denerwuje kota na tyle, aby trzymał go z dala, nawet jeśli nie ma Cię w pobliżu, aby go odsunąć. Możesz też wyłączyć tę funkcję i po prostu pozwolić kotu odpoczywać na klawiaturze tak, jak chce, mając pewność, że nie zaszkodzi on komputerowi (może z wyjątkiem tego, że fani kotów będą mieli włosy sierści, ale tak się stanie tak czy siak).

Tym, którego osobiście użyłem i mogę potwierdzić skuteczność, jest PawSense , z którego pochodzi powyższy zrzut ekranu. Niestety, jest to tylko system Windows i trochę drogie, ale moi rodzice posiadają licencję i są z niej całkiem zadowoleni. I nawet zdobył nagrodę IgNobel! ;-)

Najwyraźniej istnieje program o nazwie CatNip, który robi to samo w przypadku systemu OS X. Niestety, nie znam jeszcze równoważnego oprogramowania dla systemu Linux. Najwyraźniej pod tym względem otwarte oprogramowanie jest (jak dotąd) gorsze! ;-)

Ps. Zobacz także podobne pytanie dotyczące superużytkownika .


41
Najpierw pomyślałem, że program do wykrywania kotów to żart. :)
Mike,

16
Skype faktycznie wykrywa pisanie kotów i wyświetla ikonę, gdy jest widoczna.
Dewi Morgan

2
A może po prostu wiesz ... zablokować komputer?
mathgenius,

82

Pamiętam to z / r / funny jakiś czas temu - klawiatura wabika !

Kitty Fooled!

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Słyszałem, że to też działa! Mam przyjaciela, który przysięga na to
DLeh

25
Ale wydaje się, że masz też klawiaturę wabika dla siebie. Dlaczego nie skorzystać z klawiatury laptopa?
Arturo Torres Sánchez,

9
@ ArturoTorresSánchez Ponieważ, jeśli chodzi o klawiatury, klawiatury laptopów zwykle znajdują się w przedziale od „akceptowalnego” do „godawful”. Możesz kupić znacznie lepsze (z bardziej rozsądnymi układami, nie ograniczonymi przez niewielką powierzchnię laptopa) już od 30 USD.
Cubic

12
Chce, aby aplikacja wykryła, na której klawiaturze jest włączony kot, dezaktywując tę ​​jedną i włączając drugą. Lub dla N kotów, N + 1 klawiatur ...
Dronz

10
@Dronz Działa to tylko wtedy, gdy N jest skończonym kardynałem. W przeciwnym razie dostaniesz hotel Hilberts dla kotów.
PyRulez

40

Zwierzęta potrzebują granic. Jedynym sposobem, aby temu zapobiec, jest ustanowienie z nim granic.

Jeśli wejdzie na klawiaturę, zdejmij go z biurka i połóż na ziemi. Będziesz musiał POWTARZAĆ TO za każdym razem. Bardzo szybko nauczy się, że jak tylko wejdzie na klawiaturę, oznacza to, że zostanie usunięty z biurka.

Ciągłe robienie tego może mu zająć 30 minut, ciągłe robienie tego może potrwać 2 godziny, ale dopóki będziesz konsekwentny, szybko się nauczy.

Ta metoda, którą ci zapewniam, jest powszechnym sposobem na szkolenie psów i kotów. Musisz pozostać twardym przy swoich granicach i nie zmieniać ich.

Na przykład, jeśli któregoś dnia poczujesz, że wchodzenie na klawiaturę nie przeszkadza ci, a ty nie podejmiesz działań i nie umieścisz go na ziemi, musisz teraz POWRÓCIĆ mu cały proces i poświęcić na to kolejne 2 godziny.

Mam nadzieję, że to pomoże i powodzenia!


35
Potrzebuje więcej
hakerów

41
Mogę sobie tylko wyobrazić, że zamiast tego kot dowiaduje się, że będzie dotykany za każdym razem, gdy wejdzie na klawiaturę. Więc kiedy kot chce zostać dotknięty ...
Justin

14
Uderza mnie to, gdy używam technik szkolenia psów u kota. Weź pod uwagę, że koty szkolą także ludzi, zgodnie z komentarzem Justina. To „może zająć 2 godziny ciągłego robienia tego”, ponieważ kot chce 2 godziny twojej uwagi i dotyku. Potem kot nie jest już tak wyszkolony, ale znudzony i znalazł coś, co chce zrobić więcej.
Dronz,

3
@Dronz Uważam to za szkolenie wzajemne. Mój kot kazał mi trenować, aby zwracać na niego uwagę, gdy próbuje wejść na klawiaturę. Mam go wyszkolonego, aby zwrócić na siebie uwagę, zostanie przeniesiony na moje kolana - powtarzane próby wejścia na klawiaturę oznaczają, że zostaje on przeniesiony na podłogę, co jest stanem niefortunnym niż na kolanach - więc ma tendencję do pozostawania na moich kolanach . Zauważyłem jednak, że staje się to znacznie trudniejsze, jeśli zacznie próbować złapać moją mysz poruszającą się po ekranie - ( ponieważ nie szuka już uwagi )
DoubleDouble

5
Jestem na 2 roku tej metody. To nie działa.
Pharap

13

Pływające pudełko oceny powinno działać - myślę, że można podwoić, wkładając starą klawiaturę do pudełka. Nie mogę się oprzeć żadnemu kotowi;)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


10

Zapewnienie czegoś, co woli kot, jest jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​koty potrzebują granicy, która im odpowiada. Na przykład mój kot usiądzie na klawiaturze i spojrzy na mnie w wyzwaniu, jeśli spróbuję ją usunąć. Ale jeśli dostarczę ładne, ciepłe pudełko w pobliżu komputera, ona jest bardzo szczęśliwa, że ​​go ma. W przypadku wszystkich kotów przebieg może się różnić.


7

Zgadzam się, że robią to dla ciepła. Dostałem też pudełko (chociaż poszedłem o krok dalej i na początku umieściłem podkładkę grzewczą pod kocem wewnątrz pudełka ... pokój był naprawdę bardzo chłodny.)

Ale lubią też uwagę. Pełna, niepodzielna uwaga. Kiedy O'Toole rozciągał się na klawiaturze, wiedział, że (a) będę musiał przerwać cokolwiek, co robię, i (b) że zwróci na niego uwagę (dobrą lub złą, nie obchodzi go to, że jest kot.)

Prawie zrobiłem procedurę „podnieś go i umieść gdzie indziej” i byłem w 100% z nią zgodny. Kiedy jednak włożyłem go do jego pudełka, porozmawiałem z nim i pogłaskałem go przez chwilę, aby był zadowolony z siebie i nie wskoczył z powrotem na klawiaturę. Odkrył, że bardziej satysfakcjonujące jest po prostu pójście do jego skrzynki (i upewniłem się, że kiedy to zrobi, będę się nad nim kręcić w dobry sposób) niż wejście na klawiaturę. Oczywiście podobało mu się to bardziej niż ja. „O mój Boże, O'Toole, naprawdę?” i bezceremonialnie kładąc go na podłodze.


3
Jasne, to naprawdę przydatna psychologia kota, ale przede wszystkim uprzywilejowana za nazwanie twojego kota „O'Toole”
podkreślenie_d

4

Moje koty robią to samo, kiedy pracuję. Po prostu podnoszę kota i kładę na kolanach, po czym wsuwam krzesło pod biurko i kontynuuję pracę. Jeśli nie chcą tam zostać, przyniosę pudełko po butach (lub pudełko trochę za małe, żeby kot mógł w pełni usiąść) i położyłem je na biurku.


4

Czy twój kot ma zapobiegającą pcheł / robakom (lub innym nieprzyjemnym lekom, najlepiej podawanym częściej)? Jeśli tak, trzymaj go w pudełku obok klawiatury, aby można go było zastosować zgodnie z harmonogramem. Możesz sięgnąć do pudła i sprawić, że lek wyda dźwięk, gdy kot wskoczy na biurko i wkrótce wyjdzie z pokoju. (Muszę wyciągnąć zapobieganie pcheł z folii, gdy kot jest poza domem, w przeciwnym razie rozpozna hałas i natychmiast wydostanie się przez klapę kota).


3

Jeśli jest to tylko klawiatura, a nie laptop, znajdź dowolne pudełko o odpowiednim kształcie i rozmiarze, które pozostawią lukę między dnem (po odwróceniu) a klawiaturą, trzymaj je w pokoju. Kiedy wychodzisz z pokoju, odwróć go na klawiaturze - może się okazać, że kot powraca na pudełku, ale przynajmniej nie będzie pisał dla ciebie, gdy cię nie będzie.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​chociaż kot może zająć pudełko, w którym zapewniliście mu siedzenie, z wygodną poduszką, czy nie, nie zajmuje jej to dłużej, jest to tylko pięć minut cudu, więc blokowanie dostępu do klawiatura jest lepsza.


1

Z biegiem lat moje koty z biurka wydają się chcieć dwóch rzeczy: „ramy” i uwagi - wydają się też lubić ciepło, ale ponieważ ostatnie moje CRT już dawno minęły, ciepło z mojego laptopa nie wydaje się tak duże rysować jak drugi. Mój obecny kot lubi leżeć między moimi ramionami, więc nie pisze zbyt wiele…

Ale miałem szczęście z innymi kotami, umieszczając podkładkę tuż za klawiaturą. Kot ma ramę i może poczuć moją uwagę (a przynajmniej tak mi się wydaje). Jeśli odłożę podkładkę na bok, kotowi się to nie spodoba.


1

Zaprojektuj pudełko na klawiaturze w sposób, jakiego używa się podczas nauki pisania na klawiaturze. Oznacza to, że osiągasz klucze przez otwartą stronę, ale twój widok jest zablokowany.

Następnie, albo uczynić pole wystarczająco wytrzymały tak puszka może siedzieć na szczycie , które , łącząc Cię podczas pracy bez ingerencji; lub Połóż na wierzchu taśmę malarza, aby zniechęcić kota do parkowania.


2
Oprócz tego, że jest to inwestycja siły roboczej w zamian za niedogodności, nie obejmuje to kotów-kotów, którzy nie opanowali pisania na klawiaturze. Poza tym rozwiązuje tylko dosłowne definicje on ; Wyobrażam sobie, że wielu uważa {kota na klawiaturze} funkcjonalnie równoważnego {kota na pudełku na klawiaturze}.
underscore_d

1
O ile nie zamierzasz również używać oprogramowania do odczytu ekranu dla osób niewidomych, nie będzie można pracować, jeśli kot siedzi na pudełku, ponieważ będzie on zasłaniał widok monitora.
Micheal Johnson,

1
To zależy od szczegółów geometrii. Klawiatura powinna być niższa lub ekran wyższy.
JDługosz

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.