Wjeżdżasz do garażu, w którym jest mało miejsca na błędy?


63

Długość dostępnego miejsca do parkowania w garażu wynosi 170 cali, a samochód - 162 cali. W ten sposób pozostawia maksymalnie 8 cali miejsca na błędy.

Jeśli jedziesz zbyt daleko do przodu, samochód uderza w ścianę. Jeśli nie wjedziesz wystarczająco daleko, drzwi garażu uderzą w samochód.

Jak móc zaparkować w garażu w tym 8-calowym pokoju pod kątem błędu za każdym razem, bez konieczności wysiadania z samochodu, aby upewnić się, że zaparkowano w zadowalający sposób?


1
Mój garaż ma podobny problem, z wyjątkiem szerokości, a nie długości. Oba przednie panele przednich kół zostały wielokrotnie zadrapane, a jeden raz zerwano jedno z luster. Kiedy jedno z przesuwanych drzwi zostało przez pomyłkę pozostawione otwarte przed wyjściem, powodując uszkodzenie o wartości prawie 2 000 USD, gdy wpadło na poręcz drzwi!
Michael

50
Jedź, aż usłyszysz wypadek, a następnie cofnij się o dwa cale.
Ross Millikan,

1
Nie sądzę, że możesz wyjść i pchać?
Aron

2
Przykleić poduszkę do przedniej ściany?
gillonba

21
Wystarczy kilka razy wjechać i wyjechać z włączonymi światłami . Światła drogowe poinformują Cię, gdy będziesz blisko. Poznasz swój pojazd lepiej, a to pomoże ci również w ruchu ulicznym. Nie uderzaj w ścianę, delikatnie w nią wsuń. Nowoczesne pojazdy są zaprojektowane tak, aby zderzały się ze ścianą przy prędkości 8 K / H (5 MPH) bez żadnych uszkodzeń. Poniżej 30 K / H (20 MPH) poduszki powietrzne nie zostaną uruchomione, więc nie musisz się o to martwić. Poważnie, poznaj swój pojazd .
dotancohen

Odpowiedzi:


26

Połóż to na podłodze lub bloku z drewna. Podjedź do niego, tylko dopóki go nie dotkniesz. Wtedy się zatrzymaj. Oprzyj się chęci wykonania kopii zapasowej.

Edycja - zmieniłem obraz ze znacznika podjazdu na obraz „na wolności” z garażu. Zrobiłem 2 z nich i korzystałem z obu przez ponad 10 lat. Jest umieszczony tak, aby zarówno chronić stopnie przed rozbiciem, jak i zapewnić wystarczającą przestrzeń do przejścia przed samochodem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


113

Częstym rozwiązaniem, jakie widziałem, jest posiadanie piłki tenisowej (lub podobnie miękkiego przedmiotu), którą można zawiesić pod sufitem. (Być może możesz kupić zestaw do tego celu.) Z pomocą innej osoby wjedź samochodem do garażu w miejsce, gdzie masz wolną przestrzeń po obu stronach. Przymocuj sznurek zarówno do sufitu, jak i do piłki tenisowej. Piłka powinna zwisać i dotykać przedniej szyby (szyby przedniej).

Po powrocie wjedź do garażu na tyle, aby dotknąć piłki tenisowej przednią szybą. Powinieneś być ustawiony z wystarczającym odstępem, aby nie uszkodzić ściany lub drzwi garażu.

Piłka tenisowa dotyka przedniej szyby

Obraz znaleziony na http://v6mustangperformance.com/


9
Zauważ, że jeśli węzeł ześlizgnie się lub sznurki jakoś się rozciągną, ten naprawdę popularny wariant może Cię zawieść.
holroy

8
W przypadku punktów bonusowych, jeśli kiedykolwiek korzystasz z garażu przy zamkniętych drzwiach i bez samochodu, możesz poprowadzić sznur od drzwi garażowych do piłki tenisowej, aby po zamknięciu drzwi piłka się wycofała.
Daniel Griscom

4
@holroy Może się nie powieść, ale zawiedzie bezpiecznie. Nie powiedzie się, gdy bagażnik się rozłączy, co najprawdopodobniej zadziała mechanizm bezpieczeństwa bramy garażowej lub przynajmniej zostanie zauważony. To lepsze niż chrupanie z przodu. Poświęciłem również czas na umieszczenie piłki nad punktem na wycieraczce przedniej szyby. W ten sposób dążysz do uzyskania punktu, a nie dużego regionu.
Cort Ammon

17
Moi rodzice trzymali piłkę tenisową zawieszoną w garażu przez wiele lat przez wiele różnych samochodów. Po pierwszym samochodzie stało się „jechać aż do odległości 4 cali od piłki”, a następnie „ciągnąć do przodu, aż piłka znajdzie się w połowie wysokości przedniej szyby”, a następnie po prostu ćwiczyć tee-ball dla mojego brata i mnie.
Nuclear Wang

4
@Mohair Nie widzę powodu, aby używać do tego prądu. Co jest złego w dobrej starej piłce tenisowej? Wiesz, nie wszystko musi być „cyfrowe”.
Wyścigi lekkości na orbicie

48

Niektóre ciężarówki i autobusy mają lustro, które eliminuje martwy punkt z przodu.

lusterko przednie ciężarówki

Odwróć zasadę - przymocuj stare lustro do ściany / sufitu. Może potrzebować trochę prób i błędów (i wysokiego przyjaciela), aby uzyskać najlepszą pozycję.


4
Znacznie bardziej skuteczny, prosty i dostosowujący się do innych pojazdów niż niektóre inne odpowiedzi.
JamesRyan

6
Euro Truck Simulator ..
rahulroy9202

37

Możesz kupić / zrobić stoper do swojego samochodu.

Jeśli masz zamiar to zrobić, zdobądź stary kawałek dywanu i krótki kawałek drewna o średnicy co najmniej 1 cala. Dywan musi być wystarczająco długi, aby po złożeniu zmieścił się pod oponą. Owinąć dywan wokół kija nadmiarowym dywanem w kierunku drzwi garażu. Ciężar pojazdu utrzyma korek na miejscu. Po dotarciu do drążka poczujesz opór przed przesunięciem samochodu do przodu.

Zaktualizowano:

Jak zauważył Holroy , metoda ta może się przesuwać. Niektóre kleje zapobiegłyby przesuwaniu się. Twoja podłoga określi rodzaj potrzebnego kleju.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Obraz znaleziony na http://www.auto-care.com/


5
Taki układ może się potknąć. Aby była to naprawdę dobra alternatywa, musisz jakoś przymocować ogranicznik parkowania do podłogi / ziemi. Opierając się na tarciu, gra się w grę, w której wpadniesz na ścianę.
holroy

Tak. Użyłem wiertła do muru i plastikowych „kotew”, aby pozwolić mi przykręcić jedną z nich do podłogi. Nigdy więcej poślizgnięcia.
Jamie Hanrahan,

Mam jeden z nich, który ma klej na spodzie, więc przykleja się do podłoża. Działa dobrze zimą, ale latem robi się bardzo gorąco. Klej topi się, a kiedy wciągasz samochód, porusza się.
Mohair

Wykonanie czegoś takiego z drewna, ale z ramą zapobiegającą pchnięciu go dalej do garażu, załatwi sprawę. Lub nawet arkusz deski o grubości większej niż około 1 ", przycięty do odpowiedniego rozmiaru, aby wypełnić lukę między kołami a ścianą.
Chris H

Będziesz chciał unikać używania jakiegokolwiek stałego elementu mocującego (takiego jak klej) na wypadek zmiany samochodu. Ale coś półtrwałego, które można usunąć (jak sugerują kotwice @JamieHanrahan), jest dobre.
Bobson,

20

Inną opcją, jeśli trudno jest zbudować ruchomy kij, przymocować ogranicznik parkowania lub nie ufać piłce tenisowej, jest wykonanie zderzaka lub błotnika na ścianie. Tj. Wykonany z piankowej wyściółki lub porolonu .

Ponieważ mój ojciec pracował z tapicerką, mieliśmy rolki porolonu, które czasami były przechowywane w garażu. Parkowanie nigdy nie było łatwiejsze niż w garażu. Po prostu jechaliśmy, aż zobaczyliśmy, jak porolon / piankowa rolka wyściełająca porusza się trochę ...

Prostszym wariantem jest przyklejenie do ściany kawałka piankowej wyściółki o grubości 4 cali, a następnie włożenie do niej małego patyka z flagą. Przyklej go do ściany na wysokości, na której dotknie go przedni zderzak, a kiedy to zrobi, zobaczysz falującą flagę.

PS! Do tej sztuczki możesz użyć starego materaca (lub jego części). Wystarczy przymocować go do ściany i delikatnie uderzyć. Dzięki parkingowi jesteś już bezpieczny w domu.


Dodając więcej do pomysłu holroya na zderzak lub błotnik na ścianie wykonanej z piankowej wyściółki lub porolonu. Możesz zrobić DIY budżetowy z makaronem basenowym przeciętym na pół koła.
Kelvin Ng

1
Widziałem to zrobione z makaronem basenowym przeciętym na pół i przymocowanym do ściany.
GentlePurpleRain

18

Lubię oznaczać ścianę czymś (np. Permanentnym markerem), aby zrównać się z lustrem.

Wystarczy zaparkować samochód ostrożnie, następnie zaznaczyć na ścianie, gdzie znajduje się lusterko boczne, a następnie w przyszłości jechać do przodu, aż lustro zrówna się ze znakiem.

Prosty i opłacalny ... Nie musisz nic kupować ani wieszać rzeczy pod sufitem.


1
Cholera, myślałem, że jestem taki oryginalny, kiedy zrobiłem to dla mojego samochodu ... używając kawałka taśmy.
rolfl

1
@rolfl jesteś oryginalny :) tak jak inni ludzie!
Sean Chapman

3
Twój garaż jest zbyt czysty, jeśli nie masz czegoś do zrobienia.
gbarry

3
zbyt czyste .. czy zbyt wąskie ?!
Sean Chapman,

12

Rozwiązaniem jest prawie uderzenie w ścianę bez uszkodzenia samochodu.

Można to osiągnąć, mocując lekki ruchomy drążek do ściany lub bardzo blisko ściany. Przymocuj coś widocznego na górze, aby łatwo rozpoznać, kiedy trafisz na słup, ale zanim uderzysz w ścianę.

Słup lub drążek można zamontować w odległości 2 lub 3 cali od ściany, pozostawiając 6 lub 5 cali dla bramy garażowej!

Edycja: Jedną opcją dla lekkiego ruchomego drążka może być znak stop na garażu na słupie lub podobne rzeczy


Brzmi mądrze, a ja wyraziłem opinię, ale czy możesz opisać więcej na temat „montażu lekkiego ruchomego drążka”? Masz na myśli zwisanie z głowy, czy po prostu balansowanie na podłodze? Oba te działałyby, ale możesz nawet mieć na myśli inną opcję.
BrettFromLA

Dodano wyszukiwanie, wyświetlające jedną opcję, ale można to łatwo zrobić za pomocą jednego użytkownika.
holroy

@BrettFromLA, widziałem wszystkie trzy warianty obecnie opisane w odpowiedziach, ale nie miałem żadnego zdjęcia, więc właśnie napisałem ogólny. A teraz wygląda na to, że Adam Zuckerman ukradł całą chwałę! :-) Dobrze dla niego! :)
holroy

1
Nie jestem wielkim fanem piłki tenisowej przy oknie. Jeśli sznurek trochę się poślizgnie, przednia szyba uderzy piłkę, gdy samochód znajdzie się kilka cali za nim (ponieważ szyba jest ustawiona pod kątem). Twój pomysł na zrównoważony kij jest o wiele lepszy. W rzeczywistości zamierzałem to dodać, zanim zobaczyłem, że już to zrobiłeś.
BrettFromLA

1
W północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych mamy lekkie patyczki z włókna szklanego, które wyznaczają krawędź drogi dojazdowej w zimie (nie rozumiesz, że potrzebujesz tego do pierwszej dobrej burzy śnieżnej w roku). Taki kij zwisający z sufitu, 4 cale od ściany, wykonałby zadanie idealnie.
Floris,

6

Zaparkować samochód jadąc do garażu do tyłu. Użyj obu lusterek bocznych, aby wyrównać samochód z garażem. Lusterko boczne drugiego kierowcy służy do nawigacji z boku na bok. Zrób znak na ścianie, która wyrównuje się z lustrem, gdy zaparkujesz wystarczająco głęboko.

Po odrobinie treningu możesz cały czas patrzeć w lusterko boczne drugiego kierowcy podczas parkowania. Możesz również zbliżyć się do ściany po stronie drugiego kierowcy, co pozostawia dużo miejsca na wysiadanie z samochodu.

Używam tej metody do garażu, który wchodzi głęboko, ale nie jest wystarczająco szeroki. Oznaczanie ściany jest uzupełnieniem mojej metody w odniesieniu do głębokości garażu. Ponieważ patrzę tylko na jedno lustro, które powinno być wyrównane z oznaczeniem w ostatniej fazie parkowania, powinno to działać dobrze.


Zwykle cofanie się na miejsce parkingowe jest o wiele łatwiejsze niż jazda do przodu, ponieważ Twój przód może swobodnie manewrować, ale mój sąsiad zaskoczył mnie, mówiąc, że łatwiej będzie jechać do przodu i do tyłu. Mój garaż jest bardzo ciasny, jeśli chodzi o szerokość, i byłem sceptyczny, ale miała 100% racji - łatwe wejście, wyjście łatwe. Stopniowo zbliżam się do lusterka bocznego pasażera, zbliżając się do ściany, a znak, który namalowałem na ścianie, mówi mi, gdzie mam się zatrzymać.
AndrewC,

4

Mam taki garaż i widoczna technika znaczników wspomniana przez wielu tutaj działa dla mnie.

Z boku garażu znajduje się gniazdo elektryczne. Upewniam się, że gniazdko elektryczne pokrywa się z końcem przednich drzwi pasażera mojego minivana. To daje mi około 3 cali za każdym razem. Upewnij się tylko, że nie pochylasz się zbytnio do przodu podczas sprawdzania ustawienia względem znacznika.

Jakiś marker w łatwiejszym i pewniejszym miejscu dla ciebie będzie działał świetnie. (Mimo to za każdym razem pojawia się pewien czynnik emocji!)


4

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec uderzeniu w ścianę.

  • Zainstaluj lustro szafy po jednej stronie ściany. W ten sposób możesz zobaczyć, jak blisko jesteś do przedniej ściany.
  • Zainstaluj sterowaną wiązkę laserową i wybierz miejsce na przedniej szybie. Niektóre zestawy mają dwa lasery dla dwóch garaży samochodowych. Uważam, że jest to dużo pracy przy konfiguracji (montaż, moc, wyrównanie itp.).
  • Zamontuj tabliczkę i uchwyt, które zapobiegną przejechaniu przedniej opony przez określony punkt. Tak, mogą się przesuwać. Niektóre mają 4 otwory do zakotwiczenia ich w podłodze. Może być przesada.
  • Mój samochód miał kamerę cofania, więc zawsze wrócę. Możesz sprawdzić zestawy części zamiennych, jeśli twój pojazd nie ma.
  • Metoda taśmowa. Połóż kawałek taśmy na podłodze, który pokrywa się z literą lub naklejką na progu drzwi. Co najwyżej, otwierając drzwi do połowy, wpychasz się, wpatrując się w dół, aż taśma zrówna się z jakimś znakiem na progu.

3

Poproś kogoś, komu ufasz, aby obserwował przód samochodu podczas wjeżdżania, jedź bardzo powoli, aż powie „zatrzymaj się”, gdy jesteś 4-5 cali od ściany, więc jesteś wystarczająco garażem.

Następnie zrób kopię zapasową i zrób to jeszcze kilka razy. Kiedy czujesz się komfortowo wiedząc, jak długo twój samochód jest na skrawku, którego nie widzisz (dolny przedni zderzak), następnie wjedź powoli i zatrzymaj się tam, gdzie uważasz, że powinieneś, z osobą obserwującą krzyczeć „stop”, ale tylko Ostatnia minuta.

Wiem, że 5-6 cali brzmi jak w ostatniej chwili, ale kiedy to zrobisz kilka razy, zauważysz, że prawie pół stopy swobody jest w rzeczywistości całkiem sporo. Musisz tylko znajdować się w odległości mniejszej niż 8 cali od ściany, która ma prawie 3/4 stopy.

To nauczy Cię długości samochodu i pozwoli ci zaparkować samochód w dowolnym miejscu . Pomysły na piłkę tenisową i kije są naprawdę świetne, ale nie ma ich w supermarkecie, klubie golfowym ani w innych miejscach, w których można zaparkować, gdzie może być również ograniczona przestrzeń. Lub w miejscu, w którym chcesz zaparkować samochód, aby nikt nie złapał się tyłu wózkiem / innym pojazdem itp.
Pomaga także mieć większą pewność siebie podczas wychodzenia z parkowania między dwoma samochodami (z przodu iz tyłu) na ulicy.


Gdybyś zmienił samochód, musiałbyś „nauczyć się ponownie”, ale musisz także zmienić położenie kijów i piłek tenisowych, ale dzięki tej metodzie, kiedy już będziesz miał technikę i doświadczenie, nauka nowego samochodu jest dość prosta.


2

Błotniki

Połóż na ścianie coś miękkiego, na przykład piankowy lub gumowy błotnik . Następnie możesz jechać powoli, aż go dotkniesz.

Zrobią to nawet plastikowe butelki (w zależności od szczeliny). Często widziałem łodzie z pustymi plastikowymi butelkami lub błotnikami zawieszonymi wokół, aby uniknąć zadrapania łodzi podczas dokowania.

Możesz połączyć błotniki z sygnałem hałasu / światła. Wystarczy umieścić przełącznik kontaktowy za błotnikiem, podłączony do jakiegoś światła. Po dotknięciu błotnika światło zaświeci się i będziesz wiedział, że musisz przestać.


2
O! Piszcząca zabawka. Przybij gwoździę piskliwą kaczkę do ściany, aby uzyskać dodatkową rozrywkę podczas parkowania.
RedSonja
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.