Jak czytać w łóżku bez denerwowania mojej żony?


12

Zanim zasnę, lubię kłaść się do łóżka i czytać. Moja żona lubi jednak zasnąć, gdy tylko będzie w łóżku. Po mojej stronie mam małą lampkę, której używam, ale rozprasza ona zbyt dużo światła do pokoju i przeszkadza jej, a ona nie może zasnąć. Jakieś ataki życia, które przybliżą nas do małżeńskiej błogości?

Uwaga: lampa ma klosz wraz z elastyczną szyjką, dzięki czemu można przekręcić i skierować jasne światło w dowolnym kierunku. Trzymam go przodem do dołu, aby zminimalizować rozpraszające światło, ale najwyraźniej nadal nie wystarcza.


5
Chciałem zasugerować, że możesz nauczyć się brajla i czytać po ciemku, ale to chyba niepraktyczne. ;-)
BrettFromLA

Odpowiedzi:


15

Użyj e-booka.

Chociaż jest to kosztowne, jest to zdecydowanie najprostsze rozwiązanie. E-booki mogą generować wystarczającą ilość światła, abyś mógł je czytać, ale bądź wystarczająco przyciemniony, aby nie przeszkadzać żonie. Pozwala to również kontrolować, dokąd idzie światło (możesz odwrócić ekran od niej), a także czytać książkę bez generowania zbyt dużego hałasu (ekran dotykowy jest cichy, papier nie jest).


To rzeczywiście zadziała dla kogoś, +1. Jednak osobiście nie mogę znieść książek elektronicznych, zwłaszcza w ciemności, a zwłaszcza przed pójściem spać: nieuchronnie bolą mnie oczy z powodu silnego podświetlenia, podczas gdy są ledwo czytelne (przynajmniej dla mnie) z słabe podświetlenie z powodu niskiego kontrastu. Również każdy rodzaj ekranu (telewizor, komputer, smartfon, e-czytnik) zwykle budzi cię, zamiast wywoływać senność. webmd.com/sleep-disorders/features/power-down-better-sleep
kos

3
Zależy od twojego organizmu, możesz się nie obudzić. Jednakże, istnieje wiele różnych programów , które pozwalają przeciwdziałać tego efektu. Mocno wierzę, że znajdziesz coś dla swojego tabletu, jeśli użyjesz go zamiast czytnika E. Edycja: szybkie wyszukiwanie pokazało tę aplikację, która może pomóc.
MatthewRock

Ach, nie byłem tego świadomy. Z pewnością dam im szansę. Dzięki za wejście
kos

Miło mi pomóc :)
MatthewRock

3
Niektóre e-czytniki (np. Kindle Paperwhite) NIE mają „podświetlenia” - są podświetlone z przodu i nie obciążają oczu w taki sam sposób, jak na przykład czytanie na tablecie. Światło odbija się od „strony” w taki sam sposób, jak na książce. Nie mogę długo czytać tabletu w nocy bez zmęczenia oczu, ale mogę używać mojego Kindle'a przez wiele godzin bez problemu.
Jon Story

11

Sam natknąłem się na tę kwestię. Myślę, że lampka do książki pasuje do twoich celów. Jest to mała lampa LED, którą można przypiąć do książki, a w większości przypadków można ją ustawić tak, aby wskazywała na strony książki bez oświetlania całego pokoju.

Jeden model światła książki.


5

Użyj reflektora.

Wiele reflektorów jest wyposażonych w przyciemnione światło i ustawienia czerwonego światła, których można użyć, aby światło było mniej kłopotliwe dla żony.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

[Uwaga: nie polecam tego konkretnego produktu, wykorzystuję go jako przykład.]


Wyobrażam sobie, że kąt może nie być odpowiedni do czytania w łóżku. Podczas gdy niektóre reflektory mogą się przechylać, OP może również samodzielnie ustawić kąt pochodni, stukając biały kawałek kartonu na soczewce, aby rzucić więcej światła w dół.
piojo

3

Jeśli planujesz czytać przez 30 minut, idź do łóżka 30 minut przed żoną. Kiedy kładzie się z tobą do łóżka, wyłącz światło i oboje możecie zasnąć razem w tym samym czasie.


4
Nie rozumiem, jak to jest rozwiązanie. Równie dobrze możesz mu powiedzieć, żeby czytał w salonie, albo po prostu przeczytał to innym razem ...
MatthewRock

8
... lub znajdź mniej narzekającą żonę :-)
Laurent S.

2
@MatthewRock „Zanim zasnę, lubię kłaść się do łóżka i czytać. Moja żona jednak lubi zasnąć, gdy tylko będzie w łóżku”. OP ma 2 wymagania: przeczytaj ŁÓŻKO i przeczytaj PRAWO, ZANIM SPADNI ŚPIĄ. OP nie powiedział, że lubi czytać w łóżku, GDY jest jego żona. Mówienie, że umie czytać w salonie, nie spełnia jego wymagań dotyczących czytania w łóżku. Mówienie, że może czytać innym razem, nie spełnia jego wymagań dotyczących czytania przed zaśnięciem. Moja odpowiedź dotyczy obu z nich.
BrettFromLA

Cóż, myślę, że gdyby tak było, OP po prostu to zrobiłoby; nie jest to też żadna kradzież życia. Cokolwiek; ta strona nie jest stworzona dla ludzi do dyskusji, kto ma rację. Niech ludzie decydują, która odpowiedź jest dla nich najbardziej przydatna :)
MatthewRock

2
Wiem tylko, że ludzie utknęli w z góry przyjętych pojęciach, takich jak „muszę iść do łóżka w tym samym czasie, co moja żona”. Taka była motywacja mojej odpowiedzi: ponowne zbadanie tego pojęcia. Wydaje mi się, że ty i ja po prostu mam różne pomysły na to, co stanowi hack życia! Tak jak powiedziałeś, pozwolimy innym członkom forum podjąć decyzję.
BrettFromLA

2

Jeśli używasz lampy o zmniejszonej mocy wyjściowej, która nadal nie jest odpowiednia dla twojej żony, zastosuj żółty filtr na lampie. Idealnie chcesz wyeliminować wszelkie zbłąkane białe światło.

Alternatywnie zamiast budowania filtra kup żółtą wyjściową diodę LED. Upewnij się tylko, że sygnał wyjściowy znajduje się tylko w żółtym zakresie.

Powinno to znacznie zmniejszyć wszelkie podrażnienia, których żona może doświadczać podczas czytania. Ponadto nie powinno to powodować pełnego przebudzenia w przypadku, gdy z jakiegokolwiek powodu otworzy oczy na ułamek sekundy, a nawet dłużej.

Nasze mózgi nie postrzegają takiego światła jako wskazania dnia lub potrzeby zmiany naszego stanu czuwania.


2

Czytnik e-booków jest już wspomniany, podobnie jak mini głowica / klipsy.

Ale nie sądzę, żeby ktokolwiek sugerował czytanie na twoim smartfonie, jeśli go masz. Istnieje wiele aplikacji do czytania ebooków, które możesz pobrać na swój telefon; niektóre mają nawet opcję wyświetlania białego tekstu na czarnym tle.

Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, gdy używasz telefonu, jest to, że telefony emitują światło o wysokiej częstotliwości, które utrzymuje aktywność mózgu przez 30 minut po tym, jak przestaniesz patrzeć na ekran. Istnieją inne aplikacje, które możesz zainstalować na swoim telefonie, aby dostosował ekran tak, aby przestał emitować te światła pod koniec dnia (mam go tylko do normalnego użytkowania telefonu, nawet gdy nie czytam).

Bonusowa utrata życia: jeśli nie masz smartfona, zdobądź taki, który wykorzystuje technologię LED na ekranie zamiast LCD. Diody LED wyłączają źródło światła, aby wyświetlać kolor czarny, natomiast ekrany LCD pokrywają swoje źródło wszystkimi subpikselami, aby wyświetlać czerń. Jeśli chcesz uzyskać bardziej czarny kolor, który jest najmniej ścierny, wybierz smartfon z ekranem LED / OLED. :)


2

Jako alternatywę dla powyższych sugestii, które wydają się koncentrować głównie na zmniejszeniu ilości światła rzucanego do pokoju, rozważcie wypróbowanie któregokolwiek z poniższych;

Wypróbuj książkę audio. Wiele powieści jest dostępnych w formacie audio, a jeśli masz przyzwoite słuchawki douszne, w pokoju nie powinno być hałasu.

Spróbuj czytać na dole przed pójściem spać, pod warunkiem, że możesz położyć się do łóżka bez budzenia żony.

Naucz się brajla, książkę w brajlu można czytać w całkowitej ciemności.

Rozwód, usunięcie żony z równania byłoby jednym rozwiązaniem.

Okej, niektóre z moich sugestii są zuchwałe, choć wszystkie byłyby skuteczne. Zdecydowanie rozważ wypróbowanie książki audio.


2

SleepCurtain został zaprojektowany, aby rozwiązać dokładnie ten problem: umożliwia partnerowi czytanie urządzenia elektronicznego (lub książki), jednocześnie blokując światło przed zakłócaniem snu partnera, i wraca do magazynu z prostym ruchem bez opuszczania łóżka.

Produkt jest prosty, łatwy w montażu i konfiguracji oraz wysoce skuteczny.

Sprawdź mySleepCurtain.com, aby uzyskać więcej informacji i informacje dotyczące zamawiania

The SleepCurtain


+ Świetny pomysł, który rozwiązuje problem. + Afiliacja plakatu jest wystarczająco jasna. + Nawet nisko wykwalifikowany majster może sam zrobić coś takiego. Zdecydowanie +1
Flint

Dzięki za polubienie mojego pomysłu. Mniej się cieszę, że uważasz, że można go ukraść.
TheSleepCurtain.com

2
Podejrzewam, że takie sytuacje są w porządku: „zainspirować się” produktem, gdy tworzysz coś dla siebie. Kradzież polegałaby na rozpoczęciu produkcji produktu na podstawie wniosku projektowego / patentowego i sprzedaży. To nie jest w porządku i nie popieram tego. Arrrgh, teraz całkowicie zrujnowałem talent mojej nazwy użytkownika;)
Flint

1

Możesz również użyć czegoś takiego:

LightWedge wprowadź opis zdjęcia tutaj


Witamy w Lifehacks SE! Zasadniczo nie chcemy polecać produktów, ale raczej odwołać się do kategorii produktów, jeśli jest to odpowiednie do pytania.
holroy

1

Problem polega na tym, że światło rozprasza twoją żonę. Zamiast przyciemniać światło, mogłaby nosić maskę do spania (jeśli była wystarczająco wygodna).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dlaczego och, dlaczego nikt inny tego nie wymyślił.
Sebastian Zeki,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.