Jak najlepiej przedłużyć trwałość jaj?


10

Znam test, aby sprawdzić, czy jajko jest jeszcze świeże :

Jakie są jednak techniki utrzymywania jajek na dłużej?


1
Refridgeration. To nie wymaga długiego wyjaśnienia.
Dave

@Dave Chciałbym, aby PO to potwierdził, ale wierzę, że to sugeruje.
Mooseman

Cześć obu, tak, sugerowałem chłodzenie - choć szczerze mówiąc, mam do tego hack życia, który, jak sądzę, dotyczyłby również jaj niezamrożonych. Nauczyłem się tego od kogoś, kto pracował na atomowej łodzi podwodnej; Myślę, że jeśli jesteś pod wodą przez kilka miesięcy, każdy dodatkowy dzień świeżych jaj się liczy (!). Po prostu jeszcze tego nie opublikowałem na wypadek, gdyby ktokolwiek wiedział o tym samym (lub lepszym) ataku na życie
Bendy

Masz na myśli metodę woskowego powlekania jajka?
Adam Zuckerman

@AdamZuckerman Właśnie opublikowałem „hack” - nie metodę powlekania woskiem, ale chciałbym też o tym usłyszeć, aby porównać
Bendy

Odpowiedzi:


2

Jeśli możesz kupić pasteryzowane jaja skorupkowe, będą one trwać najdłużej. Przechowuję jaja w pasteryzowanej skorupce w lodówce przez ponad trzy miesiące bez utraty świeżości.

Ostatnie badania wykazały, że europejski pomysł, że mycie szkodzi naskórkowi, promując przenikanie bakterii przez skorupkę, jest fałszywy , więc utrzymywanie chłodnych jaj w lodówce jest całkowicie bezpieczne, ale nie chłodzone.

Jeśli kupiłeś jaja w lodówce, przechowuj je w lodówce. Na schłodzonych jajach może dochodzić do kondensacji, która osiągnie temperaturę pokojową, co będzie sprzyjać rozwojowi bakterii.


1

W chłodnym miejscu - ale nie w lodówce, ponieważ powoduje, że wysychają w środku, ponieważ skorupy są przepuszczalne, uwalniając wilgoć.


Dlatego używasz szczelnie zamkniętego pojemnika, aby uniknąć wystawienia ich na działanie suszące lodówki.
jCisco,

1

Starą klasyczną metodą przechowywania jaj skorupkowych przez długi czas bez chłodzenia było zanurzenie ich w szklance wodnej (roztwór krzemianu sodu w wodzie). Dzięki temu skorupy byłyby szczelne, zapobiegając utlenianiu i (większości) wzrostowi bakterii, a także pozwalały jajom skorupy przechowywać kilka tygodni w temperaturze pokojowej. W połączeniu z chłodzeniem poniżej 40 F po ustawieniu szkła wodnego, powinno to utrzymywać jaja w klasie A przez co najmniej trzy miesiące, zapobiegając suszeniu, które w przeciwnym razie zachodzi w lodówce.

BTW, jest to ten sam efekt, co powlekanie ich olejem mineralnym, tylko szkło wodne nie może nasiąkać przez skorupkę i nie posmakuje jajka, jeśli kawałek skorupy dostanie się do zawartości po rozbiciu skorupy. Szkło wodne jest również nieco mniej przepuszczalne, więc powinno trwać dłużej niż lakierowanie olejowe.


0

Staraj się zawsze utrzymywać temperaturę otoczenia na tym samym poziomie, a jeśli wkładasz do lodówki, nie wyjmuj, chyba że masz zamiar z niej skorzystać. Ponad pół lub pół godziny dobrego chłodzenia i zepsułeś jajko, nawet jeśli było to świeże jajko.


0

Oprócz jakiejkolwiek innej metody, którą znajdziesz, kupuj jajka prosto od rolnika (w jego gospodarstwie lub na rynku). Jest tańszy, lepszy dla lokalnej gospodarki, a są świeże .

Jaja zakupione w sklepie mogą mieć już wiele tygodni i mają absurdalne regulacje (różnią się w zależności od regionu, mogą mieć również wpływ na bezpośrednie przepisy rolnika), takie jak używanie mydła lub gorącej wody do ich mycia, co (1) usuwa naturalne powłoki ochronne i ( 2) z powodu wysokiej, a następnie niskiej temperatury zasysa brud w porach skorupy.

Zapytaj rolnika, jak je myje. (a najlepszą odpowiedzią może być „wcale”, więc nie odrzucaj tej odpowiedzi… najlepiej umyć je przed użyciem, a nie przed zakupem)


0

Powlekanie jaj olejem mineralnym może również zapobiegać wymianie powietrza / wilgoci, o której wspomniał David, ale bez narażenia na powietrze wewnątrz pojemnika.

Uwaga: Prawdopodobnie powinienem o tym wspomnieć, używaj tylko oleju mineralnego spożywczego!-2

Odwracanie jajek do góry nogami raz w tygodniu sprawia, że ​​jaja pozostają świeże dłużej - co najmniej dwa miesiące (do tego czasu nie mam już jaj). Aby pamiętać, czy je obróciłem, po zakupie umieszczam znak na jajach i zmieniam je w każdy weekend.

Próbowałem tego tylko z jajami chłodzonymi, ale nie widzę żadnego powodu, dla którego nie działałoby to z jajami w temperaturze pokojowej ...


Nie jestem pewien, dlaczego zostało to odrzucone, miałoby powiedzieć to samo. Nauczyłem się tego od islandzkiego rolnika i pomyślałem, że musi wiedzieć. Co tydzień wywracał jajka do góry nogami i twierdził, że pozostaną dobre cztery razy dłużej.
mdomino,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.