Jak umieścić bandaidę na czubku palca


14

Często miałem ten problem. Ciąłem czubek palca i coś zaczyna krwawić. Próbuję założyć bandaż, ale to po prostu nie pasuje. Boki wystają i wygląda i czuje się nieswojo. Musi to być hack życia, aby tego uniknąć. Jak mogę założyć bandaż na czubek palca, aby dobrze pasował i owijał się wokół? Wiem, że istnieją specjalne bandaidy na opuszki palców, ale ich nie mam i nie planuję ich kupować.

Odpowiedzi:


12

Możemy bardzo łatwo zrobić naszą specjalną bandaż na opuszkę palca ze standardowej bandaid przy użyciu czystej pary nożyczek (rozważ spłukanie nożyczek środkiem dezynfekującym (np. Alkoholem) lub podgrzanie za pomocą zapalniczki przed użyciem).

Następnie możemy wyciąć trapezoidalny kształt na długich bokach bandaidu, aby pozostawić podkładkę na środku i uzyskać boczne listwy gipsowe, które doskonale utrzymają baindaid na miejscu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Rozmiar zarówno bandaida, jak i cięcia, które wykonujemy, zależą od wielkości zranionego palca. Ponadto sposób cięcia zależy również od marki naszego standardowego bandaida. Jeśli byłby to cały pasek z wkładkami na rany po zewnętrznej stronie, musimy usunąć części środkowej wkładki, jeśli boczna krawędź gipsu była wystarczająco szeroka, a rana bardzo mała, możemy po prostu przeciąć boki trapeziod, ale pozostawić tynk, aby dodatkowo naprawić bandaid.


Zamiast wycinać część chwilową, nauczono mnie, aby ją zostawić, aby mogła chronić ranę z boku. Po prostu wytnij zgodnie z opisem, ale tylko „przechylone boki” trapezu i złóż je najpierw przy zakładaniu bandaida, a następnie nałóż na siebie resztę bandaida. Nie tylko powietrze może dostać się do rany.
Maverick283,

@ Maverick283: to zależy od marki standardowego baindaid, jaki mamy. Jeśli byłaby to cała opaska, miałaby białe części na zewnętrznych obręczach, jeśli byłaby to gotowa opaska, zewnętrzna obręcz może być za mała, aby ją opuścić ... ale w zasadzie masz całkowitą rację, jeśli części kleju są wystarczająco szerokie, możemy po prostu zrobić 4 cięcia i pozostawić je na miejscu (zredagowałem na to moją odpowiedź).
Takkat

6

Z instrukcji :

Weź bandaidę i pokrój końce na gazę na pół.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie połóż bandażę płasko i połóż na niej palec, owijając wokół niego skrzydła. Zrób to po obu stronach bandaida, a wtedy powinno pasować na palec jak mały kapelusz.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Upewnij się, że palec, nożyczki i bandaż są czyste. Użyj środków dezynfekujących i przetnij bandaż w opakowaniu.


Próbowałem tego po obejrzeniu instrukcji. Dla mnie działa dobrze na kostkach, aby uzyskać elastyczność, ale po prostu spada z opuszki palca po krótkim czasie.
TIO Zaczyna się

5

Jeśli używasz bardzo szerokich bandaid, trzymaj bandaid wzdłuż wzdłuż przedniej i tylnej części palca.

Boki bandaża owijają się wokół palców i przylegają do siebie.


Robię to również wzdłuż, ale używając standardowych bandaid. Po prostu używam dwóch, jednego wzdłużnego, aby zakryć końcówkę, a następnie drugiego wokół palca, aby przytrzymać ją w miejscu (możesz również użyć do tego taśmy itp.). Wydaje mi się, że można to uznać za marnotrawstwo, ale ogólnie nie myślę o tym dużo, gdy moje dziecko krwawi i jest z tego powodu zdenerwowane.
TIO Zaczyna

0

Owijam opaskę na końcu palca i ciągnę końce po przekątnej poniżej. Następnie używam nożyczek do paznokci, aby odciąć, po łuku wokół kształtu palca, wszelkie ostre rogi i wystające klapy. (Jeśli są luki, to w części zwiewnej możesz nałożyć na nią kolejną taśmę wspomagającą poziomo lub trochę taśmy bandażowej.) Plastikowe środki pomocnicze są najgorsze z punktu widzenia ostrości, ale tkaniny są najgorsze przeszkadzające klapy. Kupuję więc opaski, które mają lepką część wykonaną z elastycznej pianki, a najlepiej na opuszki palców, Nexcare Soft 'n' Flex, ponieważ jest to najcieńszy rodzaj rozciągliwy. Połączenie techniki z jednym z tych typów jest znacznie wygodniejsze i co najmniej tak bezpieczne, jak każde wyspecjalizowane wspomaganie opuszki palca. Jeśli więc możesz w dowolnym momencie kupić nowe bandażowe akcesoria, wypróbuj Nexcare Soft 'n' Flex lub piankowe (aka 'sportowe') dowolnej marki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.