Ukrywanie lub zasłanianie irytujących świateł LED na komputerze i akcesoriach


24

Jak wielu z was wie, obudowy komputerów i ich akcesoria są teraz wyposażone we wszystkie smaki lamp LED. Kiedy byłem w liceum, wszyscy byli zachwyceni. Teraz bardzo mnie denerwują, szczególnie gdy uruchamiam komputer w nocy lub gdy w środku dnia nie ma światła (jak robi to wielu mieszkańców jaskini!). Uważam, że prawie wszystkie z nich są naprawdę denerwujące, aw wielu przypadkach zbyt jasne (patrz poniżej przykład półzamknięty):

Jasna dioda LED

Jakie są dobre sposoby, aby je ukryć lub ukryć? Należy pamiętać, że nie wszystkie z nich znajdują się w obudowie, w której można po prostu utrzymać panel boczny, ale niektóre z nich znajdują się na różnych zewnętrznych dyskach, modemach, routerach i przyciskach głośności słuchawek.

Próbowałem kilku rzeczy, takich jak permanentny marker na górze, z taśmą i bez, do akcesoriów, ale bez większego szczęścia. Dlatego wypróbowane i prawdziwe pomysły byłyby bardzo mile widziane!


Nie mam doświadczenia w przyciemnianiu diod LED, ale wydaje się, że nie ma innego sposobu na osiągnięcie tego niż naklejenie czegoś na nich lub zepsucie się elektroniką. Nie mogę się doczekać odpowiedzi ekspertów ds. Ściemniania LED. Ale jeśli wszystko inne zawiedzie, te naklejki wydają się być przydatne.
Alex

@Alex - ktokolwiek wynalazł te naklejki, powinien zarabiać pieniądze. Nie mogę sobie wyobrazić, co skłania producentów elektroniki do umieszczania ultra jasnych diod LED w każdym elemencie elektroniki użytkowej, szczególnie tych używanych w telewizorach i sprzęcie medialnym, na które w końcu wpatrujesz się w ciemnym pokoju.
frumbert,

Odpowiedzi:


18

Znam te dwie sztuczki - jedną z nich, aby zakryć dowolne światło, a drugą, aby wyłączyć światła płyty głównej.

Lakier do paznokci

Tak, lakier do paznokci. Po prostu złap jeden z ciemnym kolorem (czarny, ciemnoniebieski lub podobny) i nałóż trochę na diodę LED ... To prawdopodobnie nieco przyciemni światło, ale jeśli nadal będziesz nakładać warstwy na warstwy lakieru do paznokci, możesz całkowicie wyłącz po 3-4 polskich aplikacjach. Zaletą jest to, że bardzo łatwo się nakłada, bardzo szybko wysycha i można go później usunąć za pomocą zmywacza do paznokci.

Ustawienia BIOS płyty głównej

Jeśli masz szczęście, w ustawieniach BIOS płyty głównej może być opcja wyłączenia diod LED. Wiem, że to zależy od producenta, aby umieścić tam te opcje, ale myślę, że warto spróbować sprawdzić ustawienia i się dowiedzieć. Kilka przykładów: Jak usunąć / zatrzymać diodę LED na płycie głównej? , Nowa płyta główna, diody LED zawsze włączone , Wyłączanie diod LED na pokładzie .


1
+1 za to, że można go usunąć i nie spowoduje problemów z płytą główną. Byłbym bardzo ostrożny wobec przewodzącej natury czegokolwiek blisko obwodów. Ponadto usunięcie taśmy lub początkowe zerwanie z rolki powoduje gromadzenie się elektryczności statycznej, powodując pewną ilość wyładowań elektrostatycznych, które mogą potencjalnie usmażyć płytę główną.
Doug Watkins

1
Najbardziej podoba mi się to rozwiązanie, zarówno pod względem łatwości aplikacji, jak i potencjalnego usunięcia. Nie mogę się doczekać, aby spróbować!
VP.

1
+1 Przez ponad rok byłem lekko zirytowany niebieskim światłem cmos z tyłu mojego komputera (nawet gdy komputer jest wyłączony). Nie wiem, dlaczego dzisiaj był ten dzień, ale tak naprawdę byłem na tyle zirytowany, że go szukałem, a oto znajduję twoją odpowiedź i tak, przez cały czas
Użytkownik

13

Coś, co znalazłem na własnej skórze, to fakt, że warstwa super kleju znacznie przyciemnia jasność diod LED. Chociaż nie usunie całkowicie światła, bardzo go przyciemni i możesz zastosować taśmę (najlepiej działałaby taśma lub taśma elektryczna), aby całkowicie wyeliminować resztę światła.

Należy pamiętać, że superklejanie będzie trwałe i nie będzie łatwo odpadać ponownie (możliwe pytanie o hakowanie życia), więc chociaż jest to dobre rozwiązanie, tak naprawdę nie będzie odwracalne.

Szczerze mówiąc, myślałem, że warstwa taśmy izolacyjnej (kilka warstw taśmy elektrycznej ) wystarczyłaby, aby zablokować całe światło, ale myślę, że zależy to od kształtu i wszystkiego.

Inną metodą, o której myślałem, że mam bardzo duże nadzieje, jest Blue Tac lub jakikolwiek inny plastyczny kit samoprzylepny. Z łatwością można by to nacisnąć na światło i uformować tak, aby obejmowało całą diodę LED, aby grubość warstwy była wystarczająco gruba, aby całe światło zostało zablokowane i będziesz się śmiał.

Podsumowując:

  • Superglue do znacznego ściemniania
  • Kanał lub taśma elektryczna - dla dobrego blokowania światła
  • Blue Tac to nietrwałe rozwiązanie, które można dopasować do dowolnego kształtu LED.
    ( Kolejną zaletą jest to, że jeśli dioda LED znajduje się w pewnym otworze, Blue Tac z łatwością wypełni ten otwór i całkowicie zakryje diodę LED )

Uwaga: Nie zakrywaj żadnych otworów wentylacyjnych ani innych rzeczy, ponieważ może to doprowadzić do przegrzania urządzenia i ostatecznej śmierci.


Użyłem do tego białej odmiany Blue Tac (zapominam, kto to robi). Jeśli zrobisz maleńką kulkę i wciśniesz ją wystarczająco mocno, możesz stworzyć wystarczającą ilość przecieku światła, aby móc stwierdzić, czy dioda LED jest włączona, czy nie, co czasami jest przydatne.
junkyardsparkle

5
  1. Najprostszym sposobem na „zablokowanie” świateł jest ich wyłączenie. Po prostu odetnij jeden z przewodów prowadzących od każdej diody LED (czytaj dalej).

    O ile nie planuje się później fantazji, nie ma znaczenia, która z nich; tylko jeden prowadzi od każdej diody LED> Niektóre przewody są podłączone do płyty głównej w taki sposób, że można je wyciągnąć i odłożyć za pomocą ostrych szczypiec ... nie trzeba przycinać i można je później odłożyć.

  2. Zabezpiecz każdy luźny koniec osobno. Można użyć czarnej taśmy elektrycznej lub bardzo małej nakrętki drutowej . Jeśli było to wyciągnięte złącze, zabezpiecz odsłonięty metal za pomocą taśmy elektrycznej.

  3. Istnieją odmiany, które zależą od umiejętności / wiedzy na temat elektryczności. Wszystkie rzeczy są równe, żadnych fantazyjnych planów na przyszłość (ale chcąc pozostawić opcje otwarte) i przy założeniu niższych umiejętności, powiedziałbym, że najlepszym miejscem do cięcia jest połowa drogi między dłuższym drutem.

                                                     ________________
                       ______________________________________________D 
                                                |
                                                |
                                  Cut half way between longer wire.
    

    To tylko wezwanie do osądu, a warunki mogą dyktować inaczej. Są plusy i minusy, gdzie można wyciąć. Ludzie skomentują poniżej rozważania i alternatywy dla tego i innych punktów.

  4. Dobrym pomysłem na przyszłość (być może chcesz go kiedyś sprzedać, a kupujący chce ładne światła), jest oznaczenie każdego drutu. Łatwym sposobem na etykietowanie jest wycięcie paska papieru nieco węższego niż taśma klejąca, zapisanie czegokolwiek, umieszczenie go na taśmie nieco większej ze wszystkich stron i rozciągnięcie na końcach, a następnie złożenie drutu:

                        Wire
                         ||
            _____________||_____________
    Tape   |               LED Wire A1  |  (Text is written on thin piece of paper and stuck
           |____________________________|   on tape. Tape shown sticky side shown down.)
                         ||
                         ||
        Fold tape over wire, sticking to itself.
    

Oczywiście najpierw odłącz wszystko.

Oświadczenie: Energia elektryczna może cię zabić. Najpierw odłącz wszystko. Udaj się do licencjonowanego warsztatu, który już został otwarty z zidentyfikowanymi przewodami, i pozwól im przeciąć przewody. Miły warsztat naprawczy zrobi to za nic. I przez „prawie nic”, jeśli zajmie im to tylko minutę, oszacowałbym koszt na około 0,00 $. W tej cenie nalegaj na napiwek za 5 USD. (Ale w zależności od tego, gdzie je weźmiesz i kultury, mogą oczywiście naliczyć więcej. Nie zrobiłbym tego. )


+1, Dobrze, zostanę inżynierem elektrykiem i elektroniką, wykonując tę ​​metodę :)
Joachin Joseph

Informacje o korzystaniu z orzechów. Jeśli w przewodzie jest wystarczająco dużo luzu, zaletą korzystania z nich jest łatwość ponownego podłączenia przewodów.
CoolHandLouis,

Większość bardzo irytujących ultrajasnych diod LED, które chcę usunąć, to mocowania powierzchniowe. Znasz sztuczkę?
frumbert,

@frumbert Myślę, że inne odpowiedzi dotyczą tutaj. Inną opcją może być usunięcie LED za pomocą lutownicy. Nie jestem pewien, czy musiałbyś zastąpić go zworką, ale to jest poza moją domeną wiedzy zawodowej.
CoolHandLouis

4

Folia aluminiowa , ładnie działa na zewnątrz. Całkowicie blokuje światło i można go formować wokół wystających diod LED. Używaj zwykłej taśmy (np. Taśmy klejącej) do łatwego usuwania, na wypadek, gdybyś musiał sprawdzić, czy urządzenie nadal działa prawidłowo. Możesz posprzątać, pokrywając całość (folią + taśmą) taśmą pasującą do koloru aplikacji.

Nie używaj go w komputerach (akcesoriach) lub tam, gdzie podzespoły elektryczne są odsłonięte!

Nie działa tak dobrze u małych dzieci, ponieważ lśniące rzeczy budzą ich ciekawość i chcą je podważyć.


1

Aby przyciemnić lampy LED znajdujące się wewnątrz urządzeń elektrycznych, takich jak montaż powierzchniowy lub dyskretny element na płycie głównej, użyj uszczelniacza do gwintów hydraulicznych PTFE (teflon). PTFE jest wyjątkowo dobrym izolatorem i jest odporny na ogień oraz w sugerowanej formie taśmy o bardzo niskiej gęstości, tani i bardzo łatwy do uzyskania.

PTFE jest świetnym izolatorem i jest nieprzezroczysty, jest bardzo cienki, na przykład w moim regionie 0,075 mm (0,00295276 cali) jest wspólną grubością dla rury wodnej.

Możesz uzyskać różne warianty grubości / gęstości taśmy, które będą bardziej skuteczne w całkowitym blokowaniu światła bez nakładania zwojów taśmy. Jest wyjątkowo cienki, ale bardzo łatwy w użyciu i zajmuje niewiele miejsca.

Aby użyć, po prostu spróbuj trzymać go płasko i owiń wokół diody LED, utrzymuj napięcie taśmy i przyklej ją do siebie po kilku obrotach.

Zaletą korzystania z tego jest brak przyczepności i właściwości izolacji elektrycznej. Dzięki temu można go bezpiecznie zakrywać bezpośrednio elementy przymocowane do płytek drukowanych i kanałami świetlnymi, bez obaw, że zostanie przemieszczony, powodując zwarcie.

Zobacz zdjęcie poniżej, jak to wygląda i jak jest stosowany w roli uszczelniacza.

Taśma uszczelniająca do rur PTFE

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.