Szukam rozwiązania do przechowywania i noszenia mojego noża


10

Jak sugeruje moja nazwa użytkownika, jestem szydełkiem (chociaż wciąż się szkolę ).

Jak każdy szocheta używam chalaf (חלף), który jest dedykowany shechitah nóż.

Zdjęcie mojego chałafa na stole.  To nóż w kształcie prostokąta, z ostrzem o długości około 6 cali

Wśród zasad noży szekitowych jest to, że nóż musi być jednolicie ostry i bez nacięć na całej swojej długości.
Stanowi to problem, gdy muszę przenosić nóż z jednego miejsca do drugiego. Naprawdę nie mogę włożyć go do plecaka bez jego uszkodzenia, a jeśli podróżuję metrem, nie mogę dokładnie trzymać go w dłoni, zwłaszcza po 11 września .

Jak mogę bezpiecznie transportować mój nóż, nie niszcząc go?

Teraz są tacy, którzy używają tych naprawdę fajnych, dedykowanych skórzanych osłon, ale nie byłem w stanie ich zlokalizować w żadnym sklepie internetowym, ani w żadnym sklepie fizycznym, do którego chodziłem. .... Gdybym miał zabijać zwierzęta, rozważałbym zrobienie własnego ze skór zwierząt, które zabiłem, ale jak dotąd zabijałem tylko drób .


I zapytał i odpowiedział na moje własne pytanie , ale ja kocham usłyszeć inne sugestie!
Shokhet

2
Czy rozważałeś użycie rolki noża ?
apaul

@ apaul34208 Widziałem takie rzeczy; większość nie będzie tak dobrze chronić ostrza, ale niektóre z nich będą działać dobrze. .... jak zawsze, wolałbym unikać kupowania czegoś, co mógłbym sam zrobić: p
Shokhet

Odpowiedzi:


10

Zaimprowizowałem własną skrzynkę na nóż.

1. Owiń go ręcznikiem:

Nóż z pytania, spoczywający na ręczniku.

Ten sam ręcznik owinięty wokół noża (niewidoczny).

2. Włóż nóż owinięty ręcznikiem do piórnika i zamknij go:

Owinięty nóż z ostatniego zdjęcia, umieszczony w plastikowym piórniku.

Piórnik, zamknięty.

Wydaje się, że to działa, chociaż moim zdaniem nóż jest zbyt luźny w obudowie, choć nie wydaje się mieć wpływu na ostrość noża, ponieważ jest chroniony ręcznikiem. Przypuszczam, że mógłbym wypchać skrzynkę większą ilością ręczników lub papieru, ale nie sądzę, żeby to było konieczne.

Premia: jeśli użyjesz japońskich kamieni wodnych do ostrzenia noża, tak jak ja, skrzynia może również służyć jako pojemnik na wodę po przybyciu do miejsca docelowego, abyś mógł zanurzyć w nim te kamienie (tak jak ja).


Chociaż to nie pomoże mi tak bardzo w moim specjalnym przypadku, zauważyłem, że mój przyjaciel zaimprowizował własne „etui” na nóż kuchenny, z ręcznika papierowego i folii aluminiowej:

nóż z ostrzem owiniętym w papierowy ręcznik, który jest owinięty folią aluminiową


1
Co powiesz na dodanie magnesów do obudowy oprócz ręczników lub zamiast nich? Przyklej kilka neodymowych magnesów do dołu i nie powinien się już przesuwać ...
holroy

6

Z łatwością możesz wykonać pochwę z ciężkiego materiału dżinsowego. Użyj nitów mosiężnych na całym obwodzie. Nie jest wymagane szycie. Ostrze powinno ślizgać się wzdłuż nitów po wejściu i wyjściu. Wyszukaj w Google „nity mosiężne”. Nie musisz publikować linku. Zdobądź dżins, zamów nity i narzędzie, weź młotek, a powinieneś być w stanie wybić jeden za godzinę.


To bardzo dobry pomysł. Cieszę się, że opublikowałem to pytanie :)
Shokhet

Możesz chcieć podwójnej lub potrójnej grubości jeansu.
subiektywista

5

tutaj możesz łatwo zmienić / zmienić drewniane pudełko takie jak to wprowadź opis zdjęcia tutaj

na ziemi pasują do filcu lub pianki.
w wieczku pudełka przyklejamy klejem do drewna, 2-3 małymi drewnopochodami lub drążkiem, który mocuje ten ładny nóż w pudełku.

te drewniane skrzynki można łatwo znaleźć w amazon lub w lokalnych sklepach z narzędziami.
jeśli pudełko jest dostarczane bez zamka, możesz łatwo zrobić własne lub wziąć mocną gumkę.

zanim wpasujesz się w filc lub piankę na dole, możesz również podkładać pręt drewniany (na długości ostrza), aby zapobiec zgięciu noża. to może teraz brzmieć jak dużo pracy, ale za pomocą piły, kleju, noża i kilku małych prętów drewnianych możesz zrobić łatwe i ładne małe pudełko do przechowywania noża.


1

Jeśli zdarzy się, że w pobliżu leży jakaś wolna skóra lub gruby materiał, możesz wypróbować tę metodę:

  • Śledź nóż wokół kawałka papieru
  • Narysuj ten sam kształt wokół obrysu noża - tylko większy (rozmiar, jaki chcesz mieć w pochwie)
  • Weź materiał i połóż na nim papier i obetnij go za pomocą ostrego noża, takiego jak skalpel lub nóż Stanleya - zrób to dwa razy, aby uzyskać dwa wycięcia
  • Na wewnętrznej stronie skóry / materiału narysuj rodzaj obramowania (obszar, który zrobiłeś większy niż nóż)
  • Nałóż mocny klej odpowiedni dla używanego materiału i skompresuj za pomocą stosu książek lub imadła, jeśli jest dostępny, i pozwól mu wyschnąć i wzmocnić - alternatywnie możesz zszyć materiał, aby utrzymać go razem.
  • Dodaj dowolne ozdoby lub pętlę z tyłu, abyś mógł przymocować go do paska lub po prostu przechowywać w pochwie w torbie.

Oczywiście rozumiem, że wiele osób może nie mieć skóry po prostu leżącej do cięcia, ale możesz użyć innych materiałów w miejscu - takich jak dżins (jak w odpowiedzi dmcdivitt) lub nawet drewno (prawdopodobnie musi być cienki, abyś mógł aby wsunąć do niego nóż)!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.