Jak zmaksymalizować przestrzeń w lodówce, przechowując tak wiele produktów spożywczych?


12

Czy są jakieś kradzieże życia, w których mogę zmaksymalizować przestrzeń lub pojemność mojej lodówki, aby mogła przechowywać żywność? To pytanie konkretnie wskazuje na część ciała lodówki i skupia się wyłącznie na jedzeniu, a nie napojach i napojach lub innych przedmiotach, które możemy zmieścić w lodówce. Większość moich potraw jest używana / resztki resztek.

Mam małą kompaktową lodówkę i nie mogę zmieścić w niej każdej żywności, którą chcę w niej przechowywać. Według moich szacunków mogę przechowywać towary (złożone głównie z żywności itp. Warzywa, mięso, ryby, owoce), które wystarczają na 2-3 tygodnie, żyję samotnie i jem normalnie (śniadanie, przekąska, lunch, przekąska i kolacja ). Więc moim celem jest uczynienie go co najmniej wystarczającym na miesiąc lub dłużej.

Do tej pory są rzeczy, które już próbowałem:

 1. Nie kupowałem dużo jedzenia - Oczywiście kupując małe ilości jedzenia, można uniknąć ich marnowania, ale to nie rozwiązuje mojego problemu maksymalizacji pojemności magazynowej, a bardziej polega na unikaniu marnowania jedzenia.
 2. Poszukuję żywności, którą mogę przechowywać poza lodówką - bardzo mi to pomaga w usuwaniu czosnku, cebuli, większości owoców, takich jak banan, pomarańcza, arbuz i innych produktów, które wydają się być w porządku, nawet jeśli nie są w lodówce. A ja są pierwszymi, które spożywam.

Jakieś wskazówki, techniki, sposoby na zmaksymalizowanie przestrzeni w lodówce o niewielkich rozmiarach, dzięki czemu mogę przechowywać więcej towarów, najlepiej więcej produktów żywnościowych, aby przynajmniej na wystarczająco długi czas przez miesiąc, zakładając, że jestem sam i jem umiarkowanie?


Możesz sprawdzić, czy możesz skorzystać z któregokolwiek z pomysłów zawartych w tym pytaniu. Jak zorganizować zamrażarkę skrzyniową?
vladiz

Odpowiedzi:


9

Po pierwsze dla nowych produktów, których jeszcze nie otworzyłeś - otwórz je . Wyjmij je z opakowania, które może być nieco nieporęczne i niepotrzebne, i włóż je do czegoś mniejszego, takiego jak torebka z kanapką / zamrażarką, w której możesz następnie umieścić żywność w mniejszych szczelinach w lodówce. Jest to szczególnie przydatne w przypadku kurczaków i innych mięs, możesz je również podzielić, aby każde „opakowanie” miało wystarczającą ilość na jedną porcję posiłku / przekąski, a następnie mieć mniejsze rzeczy, które zmieściłyby się nawet w mniejszych miejscach.

Pozostawiając resztki jedzenia, unikaj pozostawiania posiłku na talerzu lub misce i ponownie spróbuj przenieść do mniejszego pojemnika, może małego garnka Tupperware lub nawet innej torby kanapkowej - ale pamiętaj, aby zawiązać górną część, inaczej możesz zjeść obiad soki w lodówce następnego ranka.
Również nieco mniej „hacky” opcja dla resztek, ugotuj odpowiednią ilość, aby nie mieć ich na pierwszym miejscu. Jak wspomniano wcześniej, jeśli przechowujesz żywność w małych porcjach, a nie w całej paczce, nie będziesz musiał gotować całej paczki i pozostaną po niej góry jedzenia.

Mówisz, że chcesz, aby twoje jedzenie trwało przez miesiąc ... Większość świeżych produktów spożywczych nie wytrzyma tego czasu, chyba że przechowujesz je w zamrażarce, więc sprawdziłbym, czy twoje jedzenie nie jest nieaktualne w ten miesiąc przechowywania żywności.
Jeśli masz dostępną zamrażarkę, zrób to samo, co powyżej z mięsem i resztkami, jeśli zamrozisz je w małych paczkach, będą one trwać znacznie dłużej i nie będziesz musiał rozmrażać całego ładunku rzeczy, aby użyć połowy z tego.

Podsumować:

 • Usuń nieporęczne opakowanie
 • Przechowywać w mniejszych porcjach
 • Przede wszystkim unikaj resztek
 • Zamroź, jeśli to możliwe

Mam nadzieję, że to pomoże!


4
Zawsze uważałem, że otwieranie zapieczętowanych paczek mięsa skraca okres przydatności do spożycia. Czy to nie tak?
Duncan Jones

@ Duncan Cóż, jeśli jest pakowane próżniowo, to prawdopodobnie tak, ale dopóki tak nie jest i włóż go do zapieczętowanej torby, powinno być w porządku. Spróbuj wycisnąć powietrze przed zawiązaniem węzła w torbie lub czymkolwiek, co zrobisz, aby ją zamknąć.
MrPhooky

Twoja odpowiedź jest świetna! To jest dobre.
Cary Bondoc

8

Kilka wskazówek, jak zmaksymalizować przestrzeń w lodówce :

 • zawsze używaj wysokiej półki drzwi tylko do wysokich przedmiotów i napojów,
 • zgnieść plastikowe butelki, jeśli to możliwe, aby obok nich zmieściło się więcej butelek,
 • w miarę możliwości używaj mniejszych talerzy i butelek (np. wlej mleko do szklanki),
 • używaj plastikowych pojemników / pudeł (które można ustawiać jeden na drugim) na osobne przedmioty lub zamiast talerzy,
 • użyj całej przestrzeni pionowej
  • trzymaj swoje plastikowe pojemniki jeden na drugim,
  • dopasuj półki lodówki, jeśli to możliwe (np. możesz przesunąć jedną półkę o krok wyżej, aby uzyskać więcej miejsca w pionie),
 • to 5 produktów, których nie powinieneś przechowywać w lodówce : pomidory, bazylia, ziemniaki, cebula, awokado,
 • na ogół nie przechowuj świeżych warzyw w lodówce, to tylko je pogorszy,
 • nie przechowuj przedmiotów w lodówce, których nie było w lodówce przy zakupie (tylko gdy są otwarte, jeśli pakiet tak mówi),
 • jeśli masz dwie napełnione do połowy butelki niektórych napojów, rozważ zmieszanie ich razem w jedną,
 • użyj miejsca w zamrażarce na przedmioty, które możesz zamrozić,
 • używaj lodówki do przechowywania jaj na jajka i odstępu między jajkami na małe przedmioty (np. imbir, garlik, przyprawy),
 • i w końcu

weź stare wrzeciono cd i zmień je w torebkę z bajgli


3
Kup prostokątne pojemniki, które można sztaplować. Jeśli są przezroczyste, nie będziesz musiał ich oznaczać. Jeśli oznaczysz rzeczy, zrób to z boku, abyś mógł je zidentyfikować bez przenoszenia. Koduj swoje pola kolorami. uzyskaj kilka różnych rozmiarów, dzięki czemu zawsze możesz użyć najmniejszego możliwego.
RedSonja

4

Zapakuj miękkie artykuły spożywcze w zamykane torby plastikowe. Napisz na torbie, co to jest i datę. Zmierz wymiary przedziału, którego chcesz użyć dla tych toreb. Wykonaj pudełko do tych wymiarów z cienkiej tektury i taśmy izolacyjnej. Plastikowe torby będą pasowały do ​​wykorzystania minimalnej przestrzeni w pudełku, co pozwoli na brak przestrzeni powietrznej. Możesz to zrobić także w drzwiach.

Wykorzystaj w pełni komorę zamrażarki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.