Jak mogę przechowywać lampki świąteczne, aby się nie zaplątały?


16

Każdego roku próbuję zwinąć lampki choinkowe w sposób, który ułatwi im wydostanie się w następnym roku, ale w następnym roku, nieuchronnie, wszystkie są splątane i muszę poświęcić czas na ich rozłączanie .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Okej, nie są wcale takie złe jak na tym zdjęciu, ale nie są świetne.

Moja zwykła metoda jest taka sama, która działa dobrze na przedłużacze ... Trzymam jeden koniec w dłoni, a następnie zaczynam zapętlać przewód od rączki do łokcia. Kiedy skończę z całym sznurem, zsuwam go z łokcia i mam sznurek owinięty w okrąg. Chociaż to naprawdę działa dobrze w przypadku przedłużaczy, zgaduję, że problem z robieniem tego w przypadku świateł polega na tym, że przewód nie jest gładki ... w końcu wszystkie te światła wystają z niego i myślę, że wszystko jest w wyniku tego zaplątały się i nie były tak szczelnie opakowane.

Czy ktoś ma wskazówki, jak lepiej je przechowywać, aby łatwo było wyjść z nich w przyszłym roku?


3
Na początek nie zbieraj choinki.
badp

Odpowiedzi:


5

Widząc, jak zwykle mam jakieś nowe kartonowe pudła leżące wokół, kiedy nadszedł czas, aby zdjąć światła, odrywam kawałki i owijam je wokół nich, podobnie jak pokazano poniżej. Zazwyczaj wycinam wycięcia wzdłuż dwóch boków, aby sznur znajdował się w wycięciach i nie przesuwał się. Dzięki temu każda cewka jest bliżej następnej, ponieważ jestem pewien, że się nie zaplątają.

Jest tani, lekki, skuteczny i łatwy do rozpakowania w przyszłym roku.

Owiń światła wokół kartonu


7

Owiń je wokół kartonowego kartonu z jajkiem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Typ na 2,5 tuzina jaj działa jeszcze lepiej

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Właśnie zrobiłem to zdjęcie. Ma wokół siebie 3 pasma po 100 świateł. Następnie wkładam karton do kartonowego pudełka do przechowywania.


5

Jeśli masz pustą długą rurkę - np. Rurkę, na której jakiś czas temu była folia, taka jak ta:

Możesz nakręcić na nim swoje „świąteczne lampki” i włożyć pudełko. Jeśli ta rurka jest za duża, możesz ją wyciąć lub znaleźć cieńszą (na tym zdjęciu jest za gruba: D).


Głosowanie podane - używam wewnętrznej tekturowej tuby z rolki kuchennej lub, w przypadku dłuższych ciągów świateł, wewnętrznej tuby z rolki papieru pakowego (choć zwykle jest ona zbyt długa i wymaga nieco odcięcia).
Bamboo

4

Jestem wielkim fanem używania szpuli węża do przechowywania świateł.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zwykle utrzymują sznurki w stanie nie splątanym, a żarówki częściowo zabezpieczone. Pamiętaj tylko, aby umieścić nie więcej niż 3 - 6 nitek na jednym bębnie i być spójnym w kierunku wtyczki.


2

Właściwie przechowuję je w sposób podobny do przedstawionego na zdjęciu. Zwijam każdą nić w kulkę, z męską wtyczką na zewnątrz i żeńską wtyczką na środku kuli.

Ułatwia to umieszczenie pasm na drzewie w następnym roku, ponieważ po prostu podłączam piłkę i rozwijam ją wokół drzewa. Ponieważ pasma są dość ściśle związane w piłkę, nie plączą się one ze sobą ani z sobą. Nie zajmuje też dużo miejsca do przechowywania.

Uważam, że kulisty charakter piłki ułatwia toczenie / rozwijanie świateł, ponieważ nie trzeba się martwić, że światła spadną z krawędzi cylindrycznej rurki lub zajmą dodatkową przestrzeń za pomocą bocznych osłon kołowrotka .


2

Każdy sznurek pakujemy w 1-galonową (około 4 litrową) torbę do przechowywania Zip-Lock. Wciąż jest trochę splątania, ale masz do czynienia tylko z jednym ciągiem naraz. Dodatkowo numerujemy każdy sznur za pomocą Sharpie z boku wtyczki i numerujemy torbę, aby pasowała. Zapasowe żarówki pozostają w torbie, co ułatwia znalezienie odpowiednich części zamiennych do sznurka.

Zostawiamy również notatki na torbie - gdy sznur był używany po raz pierwszy, jeśli wymieniono więcej niż jedną lub dwie żarówki itp., Które pomagają nam zdecydować, kiedy wycofać sznurek.


Galon imperialny, galon amerykański suchy czy galon amerykański płynny?
gerrit

@gerrit cokolwiek jest dostępne lokalnie. Te, które obecnie mamy w kuchni, wynoszą 26,8 cm x 24,1 cm x 6,6 cm.
TomG

1

Owijam je wokół magazynka (od góry do dołu), składam magazynek na pół (od lewej do prawej), a następnie wkładam każdy sznurek do torby transportowej. Od tego czasu nigdy nie dostaję plątaniny.


Ale tak naprawdę nie piszę o lampkach choinkowych - piszę o tym:

Moja zwykła metoda jest taka sama, która działa dobrze na przedłużacze ... Trzymam jeden koniec w dłoni, a następnie zaczynam zapętlać przewód od rączki do łokcia. Kiedy skończę z całym sznurem, zsuwam go z łokcia i mam sznurek owinięty w okrąg.

Prawie nigdy nie należy owijać kabla wokół czegoś, ponieważ skręca on kabel i osłabia go z czasem.

Kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby tego uniknąć, to:

  • Zwinąć kabel na ósemce. Skręty same się anulują.
  • Złóż kabel na pół, a następnie ponownie na pół. Gdy osiągnie odpowiednią długość, zawiąż w nim luźny węzeł lub zabezpiecz go w inny sposób. Pamiętaj, że przez większość czasu, gdy kupujesz urządzenia z kablami, zapewniają one kabel złożony, a następnie zabezpieczony owiniętym kawałkiem izolowanego metalu - dzieje się tak, ponieważ powoduje to bardzo małe obciążenie kabla .
  • Użyj metody under / over. Wiąże się to z zwijaniem kabla w naprzemiennych kierunkach - oznacza to, że skręty w kablu są anulowane i nie są sumowane (jak na rysunku ósemkowym)
  • Owiń kabel wokół czegoś. Uwaga Rozróżniam to od opakowania. Zauważysz, że kiedy otrzymasz długie przedłużacze (zwłaszcza przedłużacze sieciowe), będą one wyposażone w szpulę, która się obraca. To wcale nie skręca drutu i utrzymuje niski poziom stresu, przedłużając jego żywotność.

Niestety, mój post dotyczy głównie części twojego pytania, na które być może nie chciałeś komentować, ale pomyślałem, że możesz być zainteresowany.


Kilka interesujących linków:


1

Sprawdź to pod kątem lampek choinkowych i wszelkiego rodzaju lin i sznurków, od nart wodnych po wspinaczkę górską, kemping. A nawet przewody wzmacniające i wprowadź opis zdjęcia tutajinstrumenty muzyczne. Użyj swojej wyobraźni. Lub odwiedź www.kordkaddy.com.


0

Moja odpowiedź jest podobna do TomG - włóż lekki sznurek do torby Ziploc - ale z kilkoma odmianami. Załóżmy, że twój pas światła ma 10 stóp długości (nieco ponad 3 metry).

  1. Zdobądź 3 torby Ziploc wielkości galona. (Mają wymiary około 27 cm x 27 cm.)
  2. Zacznij od 6 cali (15 cm) od jednego końca pasma. Włóż kolejne 3 stopy (lub 1 metr) do torby i zamknij ją. Będziesz miał 2 wystające końce: koniec 6 cali (15 cm) i pasmo o długości 6-1 / 2 stóp (około 2 metrów).
  3. Weź kolejne 3 stopy (1 metr) pasma 6-1 / 2 stóp (2+ metr) i włóż je do drugiej torby Ziploc. Zapnij zamek.
  4. Weź ostatnie 3 stopy (1 metr) i włóż je do trzeciej torby Ziploc. Zapnij zamek.

Będziesz miał koniec 6 cali (15 cm), 3 torby Ziploc (każda z zawartym w nich 1 metr sznura) i kolejny koniec 6 cali (15 cm). Ułóż 3 torby płasko jeden na drugim. A w przyszłym roku nie będziesz mieć plątaniny (lub bardzo bardzo bardzo mało, ponieważ zamknięty odcinek 3 stóp / 1 metra w ogóle nie może splątać!).


Galon imperialny, galon amerykański suchy czy galon amerykański płynny?
gerrit

To nie jest przepis. Niedokładne pomiary tego nie zepsują. ;-) ....... Jednak w tym przypadku „ogłupiałem” pańską edycję, mówiąc, że 3 stopy to około 1 metra zamiast 91 cm. Są to wszystkie pomiary boiska do piłki nożnej mające na celu zilustrowanie punktu.
BrettFromLA

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.