Jaki jest najlepszy sposób na otwarcie opakowania z klapką?


Odpowiedzi:


42

Wikipedia ma fajne rozwiązanie :

Do otwierania trudnych opakowań czasami używa się domowych nożyczek lub noża .

Nożyce do blachy są skuteczne w przypadku twardych tworzyw sztucznych; większa przewaga mechaniczna nożyc ze złożonego metalu umożliwia cięcie takich opakowań nawet przy niewielkiej sile ręki. Opakowania te można również otworzyć zwykłym domowym otwieraczem do puszek .

Użyj otwieracza do puszek, aby otworzyć opakowania blistrowe i unikaj skaleczeń


Cześć Nicole! Chciałem tylko powiedzieć, że użycie Can Opener do tego zadania wydaje się dość genialne :) Jednak czy możesz pokazać jakieś zdjęcia, które faktycznie działają, ponieważ wygląda na to, że może nie działać tak dobrze z perspektywy czasu i dla mnie niestety (chyba że byłem robić coś źle). To tylko sugestia, dziękuję za niesamowity wkład i mam nadzieję, że zobaczymy się wokół Life Hacks!
Pobrecita,

@dar Rzeczywiście, na razie moja odpowiedź wydaje się słaba. Będę go wspierał tak szybko, jak to możliwe :)
nicael

Nie miałem na myśli żadnego przestępstwa, po prostu miałem problem z widzeniem, jak działa metoda otwieracza do puszek. Nie dostałbyś nagrody za 500 powtórzeń, gdyby była słaba, lol!
Pobrecita,

@dar Nie, twój komentarz wcale nie był obraźliwy :) Mam na myśli, że moja odpowiedź sama w sobie jest bardzo mała :)
nicael

Zgodnie z artykułem Inventor Spot użycie otwieracza do puszek nie działa.
kenorb

23

Odkryłem, że najłatwiej jest przesuwać żyletkę / nóż uniwersalny wzdłuż dwóch sąsiadujących stron, unikając uszczelnionej krawędzi. Tworzywo sztuczne jest bardzo twarde i trwałe w miejscu, w którym znajduje się uszczelka, ale jest stosunkowo cienkie, jeśli przesuniesz się nieco od uszczelnienia. Cięcie wzdłuż dwóch sąsiednich boków w układzie „L” pozwala na łatwiejszy dostęp do produktu i pomaga uniknąć przecięcia przez krawędź plastiku.


5

Prawdopodobnie niekoniecznie szukasz „najlepszego” sposobu, aby go otworzyć, ale taki, który zadziała, gdy jesteś w szczerym polu, właśnie kupiłeś przedmiot w sklepie i z oczywistych powodów nie nosisz nożyczek z Tobą.

Możliwe, że nie obchodzi Cię kartonowe opakowanie ani zdjęcia (i chcesz wyrazić swoją frustrację z powodu złego projektu). Jeśli jesteś poza domem, jedną rzeczą, którą prawdopodobnie zawsze masz przy sobie, jest klucz do domu (jeśli używasz jednego z kwadratowych, nie masz szczęścia).

  1. Na najbardziej płaskiej, najszerszej części powierzchni (sprawdź dwukrotnie, czy nie ma kabli ani przydatnych części pod spodem lub nie są ukryte przez tekturę - fizycznie to poczuj), nałóż „ostry” punkt klucza i pociąć w górę i w dół (najlepiej na środku, ponieważ linia). Musisz powtórzyć ten proces, ponieważ klucz jest dość tępy - ale oznacza to, że unikniesz poważnych cięć.

  2. Po wprowadzeniu linii (im szersza otwarta linia, tym będzie to łatwiejsze), połóż rękę lub palce, tak jakbyś rozdzielił dwie zasłony. Zastosuj brutalną siłę i rozłącz w przeciwnych kierunkach. Co się stanie, linia ulegnie dalszemu podziałowi i pozwoli na wybicie elementu i zawartości.

Może się to wydawać nieefektywne, ale wycięcie szczeliny i rozłączenie jest czasem łatwiejsze niż nożyczki i jest to fajna sztuczka, jeśli jesteś w odległym obszarze.

(Jeśli nie masz takiego klucza w kształcie, warto go zdobyć.)


Użyłem podobnego podejścia, ale bez klucza wchodzę ostatnio do opakowania zawierającego słuchawki podczas lotu. Zajęło mi około 20 minut sfrustrowanego podważania.
Martin Smith

klucz działał niesamowicie, zamiast próbować z niezbyt spiczastym końcem, użyłem ostrzejszej części klucza, po 4-5 liniach na tej samej ścieżce zaczął dzielić plastik. Reszta to historia
Padvinder
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.