Jak mogę dowiedzieć się, po której stronie samochodu znajduje się właz gazowy (bez wysiadania)?


110

Jako wieloletni mieszkaniec Nowego Jorku nigdy nie miałem samochodu.

Jeżdżę jednak dość regularnie, dzięki wypożyczalniom, Zipcarom oraz życzliwości krewnych i innych nieznajomych.

Ponieważ większość mojej jazdy odbywa się w samochodach, w których nigdy wcześniej nie byłem, często wpadałem na stację benzynową, nie mając pojęcia, po której stronie pompy powinienem być. Więc zgaduję, wybieram stronę, wychodzę i mniej więcej w połowie czasu będę musiał wrócić i się zatrzymać.

Teraz wiem, że większość kierowców ma swoje samochody i napotyka ten problem tylko raz, ale nie mogłem przestać myśleć:

Czy naprawdę nie ma sposobu, aby ustalić, gdzie znajduje się korek gazu przed podciągnięciem do pompy?


4
Również nie do końca odpowiedź, ponieważ to pytanie mówi, że już jesteś w samochodzie, ale nie mogę się oprzeć pozostawieniu komentarza: jakiś czas temu zagadka Car Talk na ten temat, gdzie ujawniono, że przez około 90 % samochodów, tłumik / rura wydechowa znajduje się po przeciwnej stronie samochodu niż drzwi zbiornika gazu. (Przyjdź, aby myśleć o tym, w zimny dzień - i to ! W Nowym Jorku, mimo wszystko - to fakt plus Twój lusterko wsteczne faktycznie ma realną szansę na rozwiązanie problemu)
Zdejmuje

2
Potrzeba takiego włamania ogranicza się do szerszych pojazdów, takich jak ciężarówki i samochody kempingowe, ponieważ typowe węże pompowe są wystarczająco długie, aby dotrzeć na drugą stronę samochodu o standardowej szerokości.
Qsigma

3
Pamiętasz, żeby sprawdzić przed wejściem do samochodu.
zeel

1
Na większości stacji benzynowych wąż jest zwykle wystarczająco długi, więc nie musisz się martwić, czy powinieneś iść do stojaka po prawej lub lewej stronie.
Micer

Odpowiedzi:


172

Prawie każdy samochód wyprodukowany w ciągu ostatnich kilku dekad ma na desce rozdzielczej strzałkę wskaźnika włazu gazu :

miernik gazu wskaźnik paliwa

Wystarczy spojrzeć na strzałkę obok ikony pompy. Widziałem ten mały trójkąt tysiące razy i nigdy go nie zauważyłem, dopóki przyjaciel nie powiedział mi, że wskazuje stronę, na której znajduje się korek gazu.


27
Meta komentarz: Zamieściłem to jako kradzież życia tylko dlatego, że mam wrażenie, że ogromna większość ludzi nie ma pojęcia, że ​​można to wiedzieć z samochodu, ponieważ nikt, kogo znam, nie wiedział tego, dopóki ktoś nam nie powiedział (pod koniec życia). Jeśli jest to obecnie powszechnie znana, pytania byłyby nie na temat. Jest to dosłownie rzecz zaprojektowana właśnie do tego, więc jest to tylko LH, jeśli prawie nikt nie wie, że istnieje.
Jaydles,

11
Odebrałem głos, ponieważ to nie jest hack; jest to wskaźnik stworzony do tego właśnie celu ... i działa tylko, jeśli prowadzisz samochód, który ma tę strzałkę. Nie wszyscy to robią.
Hairboat

3
Zanim zaczęli dodawać strzałkę, miernik znajdował się zwykle z boku drzwiczek paliwa.
cpt_fink

23
@Jaydles: mam wrażenie, że jest to całkowicie odpowiednie jako hack. Nie wierzę, że jest to powszechna wiedza. Mieszkam na wsi, która wymaga ogromnej jazdy, i nigdy nie słyszałem o tym. Ludzie zwykle nie zauważają takich szczegółów podczas prowadzenia samochodu; i biorąc pod uwagę przykładowe zdjęcia, nie jest to zaskakujące. Nie trzeba zakładać, że ten mały trójkąt to nawet strzały.
chronometr

6
Nie miałem pojęcia OO
Abraxas

52

Pociągnij dźwignię zwalniającą korek wlewu paliwa pod siedzeniem kierowcy, a następnie spójrz w lusterka boczne.

Po zdjęciu zewnętrznego korka wlewu paliwa wystaje on na zewnątrz z nadwozia, dzięki czemu jest widoczny w jednym z lusterek bocznych.

EDYCJA: w odpowiedzi na poniższy komentarz Johnny'ego - prawdopodobnie powinieneś to zrobić tylko podczas postoju pojazdu, np. Po wjechaniu na przystanek paliwa. Najwyraźniej niektórzy ludzie mylą zwalnianie pokrywy silnika i pokrywy paliwa.


12
Nie jestem wielkim fanem tego pytania, ale jestem wielkim fanem tej odpowiedzi. Myślałem o sprawdzenie lusterek, i zrozumiał, że nie będzie działać, ale pojawiały drzwi paliwa, a następnie sprawdzanie lustra nigdy nie przyszło mi do głowy. Chodzi mi o to, że nigdy nie chciałbyś jeździć z normalnie otwartymi drzwiami do paliwa, ale jeśli i tak zamierzasz wjechać na stację benzynową, dlaczego nie? To dobry przykład kreatywnego myślenia, którego potrzebuje ta strona.
Wyskakuje

4
To nie zadziała w moim samochodzie.
Pan Mascaro,

11
Nie wszystkie pojazdy mają dźwignię zwalniającą korek wlewu paliwa.
dss539,

3
I wiele osób w końcu ciągnie zwalniacz bagażnika zamiast zwalniacza drzwi wlewu. Widziałem nawet, jak ludzie pociągają za zwalnianie maski, gdy szukają zamka drzwi paliwa w wynajętym samochodzie.
Johnny,

1
Moja ciężarówka nie ma dźwigni. Dziwne.
James Lynch,

48

Jeśli jesteś w samochodzie, który nie ma poręcznego wskaźnika, możesz spróbować podjechać obok konstrukcji z płytami szklanymi lub inną odblaskową powierzchnią.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli ustawisz go pod odpowiednim kątem, powinieneś być w stanie zobaczyć całą stronę samochodu odbijającą się w oknach, a tym samym sprawdzić, czy możesz znaleźć drzwi gazowe. Jeśli go nie widzisz, to prawdopodobnie jest po drugiej stronie, choć możesz zrobić zawracanie, aby potwierdzić, szczególnie jeśli jest to nieznany samochód lub nie widzisz dobrze odbicia.

Działa to najlepiej w centrach handlowych z parkingami, dzięki czemu można podejść bardzo blisko szyby i jechać powoli lub zatrzymać się przed nią bez blokowania ruchu.


1
To wspaniała odpowiedź, nie jestem pewien, dlaczego nie została zaakceptowana (być może uprzedzenie własnej osoby?)
GodEmperorDoom

3
1. Nie martw się tak bardzo o to, co zostanie zaakceptowane. 2. Pomimo tego, że ta odpowiedź jest „trudniejsza”, druga odpowiedź jest znacznie łatwiejsza, o ile twój samochód nie jest starożytny i dlatego wielu może uznać to za lepsze. 3. Minęły tylko dwie godziny od opublikowania.
Sterno,

17
Może to tylko ja, ale wydaje się to bardziej niewygodne - i, w zależności od tego, gdzie jesteś, potencjalnie niebezpieczne dla ciebie lub innych - niż po prostu wysiadanie z samochodu i patrzenie.
Wyskakuje

3
A ja z kolei się z tym zgadzam. Może to wskazywać, że Lifehacks nie jest odpowiednią stroną do tego konkretnego pytania. Z drugiej strony podobała mi się odpowiedź psorensona.
Wyskakuje

2
Jedyną odpowiedź, której będę potrzebować, na wszelkie dalsze pytania: „wykorzystaj wszechwiedzę”
Pops,

14

Większość samochodów ma korek wlewu paliwa po stronie kierowcy pojazdu. w Ameryce jest to po lewej stronie samochodu. Samochody wyprodukowane w Ameryce będą zgodne z tym standardem, co oznacza, że ​​Chrysler, Ford i GM będą na ogół po lewej stronie pojazdu.

W niektórych innych krajach jedziesz po przeciwnej stronie drogi, dlatego kierowca znajduje się po prawej stronie samochodu, a korek wlewu paliwa będzie po prawej stronie. Kiedy samochody są budowane na rynki, takie jak amerykańskie, na których jedziemy po prawej stronie drogi, kabina jest modernizowana tak, że kierowca jest umieszczony po lewej stronie pojazdu, ale korek wlewu paliwa pozostaje po prawej stronie samochód.

To oczywiście nie jest ścisła nauka, ale stwierdziłem, że jest to prawdą w większości przypadków.

TLDR; Po lewej amerykańskie samochody, po prawej importowane samochody zagraniczne.


Zrobiłem trochę więcej badań na ten temat i wpadłem na ten interesujący kawałek informacji https://www.quora.com/How-do-car-makers-decide-what-side-to-put-the-gas- tank-on # ld_lwqreh_45412 . Poniżej znajduje się cytat ze strony internetowej na wypadek śmierci.

Wzory: w przypadku pojazdów z pojedynczym układem wydechowym otwór do napełniania gazem znajduje się po przeciwnej stronie układu wydechowego, słyszałem, że ułatwia to konstrukcję podwozia: samochody japońskie zwykle mają układ wydechowy po prawej, a samochody amerykańskie i niemieckie zwykle wydech po lewej stronie. Możliwe wyjaśnienia dotyczące umieszczenia wlewu naprzeciwko kierowcy obejmują awaryjne tankowanie podczas ciągnięcia. Dotyczy to również umieszczania wypełniacza po lewej stronie w przypadku japońskich samochodów, ponieważ Japonia jedzie po lewej [1]

.. następnie dalej

Wzory dla poszczególnych producentów samochodów (z kilkoma wyjątkami, nie wszystkie wymienione na liście): fajnie byłoby zobaczyć infografikę organizującą to.

Japoński (90% + lewo) : japońskie samochody są spójne w swoich liniach modelowych, a nawet w spółkach macierzystych. Wskaźnik wyjątków wynosi prawdopodobnie poniżej 10% pojazdów wyprodukowanych w danym okresie.

Honda / Acura: lewa Toyota / Lexus: lewa Nissan: lewa (prawa: 350Z / G35 i 370Z / G37) Mazda: lewa (Mazda3 prawa pod wpływem Forda) Mitsubishi: lewa Subaru: prawa

Niemiecki : niemieccy producenci samochodów umieszczają wypełniacz po prawej stronie, bardziej konsekwentnie niż samochody amerykańskie.

BMW: Odpowiedni
Mercedes-Benz: Odpowiedni
VW / Audi: Odpowiedni

Amerykański : Moja wiedza na temat amerykańskich samochodów jest mniejsza, ale zwykle są one mniej spójne w ramach swoich modeli i jako całości. Relacje między spółkami macierzystymi są również niejasne.

Ford: Racja (nowy Mustang jest pozostawiony, stare Mustangi mają rację, Sonda jest pozostawiony prawdopodobnie pod wpływem Mazdy).
Samochody Chevroleta: po lewej.
Chevrolet Trucks / SUVs: Right
Dodge: Left (Viper ma rację)

Koreański:
Kia: Lewy
Hyundai: Lewy


3
nie jestem pewien, czy to prawda w przypadku japońskich samochodów, moja Toyota ma wlew paliwa po lewej stronie, ponieważ w Japonii jeżdżą po lewej stronie, można oczekiwać, że będzie to kierownica z prawej strony, a więc przeciwnie do tego, co mówisz. Mój Peaugot i Vauxhall, francuski i amerykański (GM) mieli go po prawej stronie (strona kierowcy w mojej wersji brytyjskiej), jednak w kraju pochodzenia byliby po stronie pasażera.
Nick J Adams,

5
Niestety istnieje zbyt wiele przypadków, w których te informacje nie są dla mnie dokładne. Na przykład moje Chevy Cruze pompuje po prawej stronie.
Thebluefish,

3
@Thebluefish to samo dla mojego Chevy Aveo. Ponadto „większość innych krajów” nie jeździ z ruchem lewostronnym. Według Wikipedii istnieje 75 krajów LH i 161 krajów RH.
Brian S,

1
Każdy samochód, który kiedykolwiek miałem (kilka), miał korek wlewu paliwa po przeciwnej stronie od drzwi kierowcy.
Dawood ibn Kareem

1
Mój Dodge Neon '02 ma wypełniacz po prawej stronie. Mercury Sable mojej żony jest po prawej stronie. Nasz Ford Taurus jest po prawej stronie. Minęło wiele lat (dekad?) Odkąd miałem amerykański samochód z napełniaczem po lewej stronie. (Hmmm ... '69 El Camino?)
user2338816

7

Przed małą strzałką oto, co mi powiedziano:

Jeśli wskaźnik gazu znajduje się po prawej stronie tablicy rozdzielczej, to korek gazu znajduje się po prawej stronie. I odwrotnie - jeśli wskaźnik gazu znajduje się po lewej stronie tablicy rozdzielczej kierowcy, wówczas korek gazu znajduje się po lewej stronie.

Tak było, kiedy jeździłem od czasu do czasu wynajętym samochodem.


1
Nie wydaje się to dzisiaj prawdą, a przynajmniej nie jest to wiarygodne. (Moja próbka to w tej chwili tylko dwie, ale oboje mają miernik gazu po prawej, ale korek po lewej.
Jaydles,

1
@Jaydles, czy masz również mały wskaźnik strzałki? Czy to tylko ikona gazu w pobliżu miernika gazu? Jestem ciekawy, czy moja rekomendacja jest po prostu przestarzała i zastąpiona strzałką.
Doug S,

interesujące pytanie. Oba są nowszymi samochodami, które mają małą strzałkę, więc możliwe, że masz rację, że to był wskaźnik.
Jaydles,

Z przykrością stwierdzam, że jest to nieprawda w przypadku mojego Chevy Cavaliera z 2003 roku. Wskaźnik gazu znajduje się po lewej stronie bez strzałki wskaźnika. Drzwi paliwa znajdują się po prawej stronie. :(
goodguy5,

Być może dlatego zaczęli używać strzałki; mieli system, ale nie było oczywiste dla wystarczającej liczby kierowców.
Shawn V. Wilson

3

Jeśli chodzi o pochodzenie producenta samochodów, amerykański, azjatycki, europejski, masz częściowo rację, chodzi o to, że Japończycy jeżdżą po lewej stronie, więc mają pompę po lewej, a Europejczycy po prawej, więc mają czapkę po prawej. Wyjątek stanowiły wspólne przedsięwzięcia, w których strona nasadki zależy od pochodzenia projektanta samochodu. Na przykład: samochody zaprojektowane w Azji, takie jak Toyota Aygo, które będą również sprzedawane jako Citroën C2 w Europie. W Japonii ten sam samochód marki Toyota będzie miał koło po prawej stronie i czapkę po lewej stronie, ale jeśli markowy Citroën będzie miał koło po lewej stronie i czapkę po lewej stronie, ponieważ jest to ten sam samochód, po prostu się zmieniają od strony koła i sprzedawaj pod różnymi markami.


To wydaje się być mniej więcej taką samą odpowiedzią jak ug_'s
Zach Saucier

3

Jeśli nie ma żadnych wskaźników, większość ludzi trzyma w samochodzie instrukcję obsługi samochodu. Instrukcja powinna wskazywać, gdzie znajduje się korek gazu, chociaż może być łatwiej wyjść i sprawdzić niż przejrzeć książkę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.