Jak pakować koszule / ubrania do podróży


12

Oczywiście w czasie wakacji wiele osób podróżuje.

Szukam skutecznego sposobu na spakowanie moich koszul, aby nie marszczyły się i nie wyglądały jak bałagan, kiedy wyjmę je później. A ponieważ chciałbym zabrać ze sobą małą walizkę zamiast walizki, chcę spakować 4-5 koszul w możliwie najmniejszej przestrzeni.

W szczególności chciałbym nie tylko anegdoty, ale porównania - przewijanie kontra zwijanie itp.

W przeszłości korzystałem z teczki koszuli Eagle Creek. Składasz koszule, a potem klapy trzymają się razem i trochę kompresują. Ciekawi mnie inne rozwiązania, ponieważ często kończy mi się zgięcie. (Lub, alternatywnie, jeśli znasz sposób na złożenie wszystkich koszul, które się nie pogną… Będę zachwycony.)


1
Jakie metody wypróbowałeś?
Pobrecita,

Powinieneś dodać, że ludzie muszą wiedzieć, czego użyłeś, aby nie sugerowali tego ponownie.
Pobrecita,

Mieliśmy też podobne pytanie: Backpacking - podróżowanie z „inteligentnymi” ubraniami na Travel.SE.
Mark Mayo

Odpowiedzi:


4

Próbowałem zarówno „normalnego” składania, jak i zwijania, i nie znalazłem żadnego z nich, który byłby tak dobry w unikaniu zgniotów.

Problem z normalnym składaniem (np. Składaniem bluzki na cztery przez składanie na pół w pionie i poziomie) polega na tym, że powstaje dość duży „kwadrat” koszuli / koszulki, który jest bardzo podatny na zgniatanie, chyba że zostanie zachowany idealnie płaski. Już samo posiadanie niezupełnie zapakowanej walizki może wystarczyć, aby ubranie się poruszyło, a następnie zgniotło.

Problem z toczeniem polega jednak na tym, że koniec, na którym zaczynasz walcowanie, może być dość zmięty, ponieważ jest dość ciasno zwinięty. Zwłaszcza jeśli masz coś kruchego, np. Pościel lub koszulę. Możesz to złagodzić, idąc bardzo powoli i ostrożnie, ale uważam to za nużące.

Oto metoda, która okazała się dla mnie znacznie lepsza. To prawie skrzyżowanie toczenia i składania. Najpierw pokażę ci, jak to zrobić z koszulką, a potem za chwilę omówię, jak dostosować ją do koszul.

schemat składania koszuli

Najpierw złóż obie strony, aby zrobić węższą odzież. Następnie złóż górę i dół na środku. Zazwyczaj pozostawiam trochę miejsca, aby dać mu „miejsce na zgięcie” podczas ostatniego składania. Następnie po prostu złóż te dwie połówki razem, a otrzymasz bardzo ładną, kompaktową odzież, która ładnie układa się z innymi ubraniami w torbie lub etui. To prawie mała „cegła” ubrania.

W przypadku koszuli lub topu z długimi rękawami po złożeniu boków musisz sobie poradzić z rękawami. Po prostu złóż je równolegle do krawędzi koszuli:

schemat składania koszulki 2

(patrząc z tyłu koszuli)

Następnie kontynuuj jak poprzednio.

Osobiście uważam, że daje mi to korzyści z toczenia się bez wad „początek rzutu to tak naprawdę dużo i wiele małych fałd”. W szczególności w przypadku koszulek wiele wczesnych fałd jest wzdłuż szwów koszuli, gdzie są mniej zauważalne, a następnie późniejsze fałdy są wokół kilku warstw tkaniny, więc fałdy są mniej ostre.


3

To, czego używam, to kręci . Ten sposób jest dobry w przypadku koszulek, ale to, jak wpływa na koszule, zależy od metod. Zwykle biorę koszulę i składam rękawy na linii środkowej koszuli, a następnie biorę prostokąt i składam go ponownie, a następnie zwijam.

  • Środek fałdy występuje tylko na środku, jeśli zostawiasz koszulę na jakiś czas (tygodnie), ale nie składając koszuli na środku, co zapobiega tworzeniu się fałdy. Sprawia, że ​​koszula zajmuje większą powierzchnię.

Metoda wideo jest trochę inna niż moja metoda. Składanie w dowolny sposób pozostawia fałdy wszędzie, w porównaniu do tej metody. Wskazówka: przed złożeniem umieść papier pakowy lub inny papier (nawet plastikowy) na tkaninie. Zapobiega to sklejaniu się tkaniny i może zwalczyć zagniecenia.

Coś, co pomoże

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Co tak naprawdę determinuje ilość zmarszczek?

Rodzaj tkaniny i splot koszuli.

Jak długo twoje ubrania są zapakowane.

Jak ciasno zapakowane jest twoje ubranie (im mniej w bagażu, tym lepiej!).

Używanie zaufanej marki skrobi i magazynowanie przez krótki czas działa najlepiej obok tych metod.


Dodatkowe informacje


Tym razem zdecydowanie spróbuję zastosować podejście kroczące, aby zobaczyć, jak się potoczy. Oczywiście wszelkie zagięcia pojawiłyby się z tyłu, co wydaje się lepsze.
Geoff Hutchison

Po zwinięciu możesz położyć jedną skarpetę na każdym końcu koszuli. W ten sposób zapobiegasz rozwijaniu się koszuli, ale również spakowałeś skarpetki i kojarzysz je z koszulą.
Alex

2

Odkąd je odkryłem, do podróży zawsze używam „worków próżniowych”.

Zasadniczo zwykle składasz ubrania, wkładasz je do torby i wydmuchujesz powietrze do środka (naciskając torbę lub używając urządzenia próżniowego). Twoje ubrania pozostaną złożone w zwarty sposób, nawet jeśli będziesz poruszać się po torbach w walizce. Nie powinny się już pojawiać zmarszczki. Ubrania zajmą również mniej miejsca, niż gdyby nie korzystały z toreb i łatwiej będzie zorganizować przestrzeń w walizce.

Za pomocą kilku toreb możesz „posortować” swoje ubrania: jedną torebkę na bieliznę, drugą na koszule itp. Możesz również rozdzielić je według właściciela, jeśli dzielisz walizkę z członkiem rodziny, na przykład podczas podróży.


Nie jest to zbyt duże zagrożenie życia, ponieważ większość ludzi nie ma tego w domu. Aby była to dobra odpowiedź, możesz podać sposób na stworzenie czegoś podobnego przy użyciu towarów znalezionych w gospodarstwie domowym
Zach Saucier

Widzę. Właściwie możesz zamiast tego używać hermetycznych worków do przechowywania żywności w stylu „Ziploc”, które częściej występują w kuchni / lodówce.
wyczyść

1
Odpowiedź sugeruje użycie urządzenia powszechnie używanego do innych celów (oszczędność miejsca) w celu rozwiązania problemu. Wydaje mi się to tragedią życia.
Chan-Ho Suh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.